79
Final Fantasy Tactics Gameboy Advancen
  • Sheltem
    #1
    Sziasztok! Gondoltam nyitok egy témát mert nekem ez a kedvenc játékom a Gameboy Advancen.. De van pár dolog amit nem értek benne :) Van még aki tolja rajtak kívül?
  • Sephi
    #2
    En toltam egy darabig de sajnos meguntam. Nekem a Ps-es verzaja se teccet annyira. Jobb volt a Vandal Hearts :)
  • Sheltem
    #3
    ÖÖÖÖ segíts nekem...Csak a fökarakterem tud combozni... Pedig a többieknek is már van legalább 10 junction point..de mégsem tudok csatolni COMBOT. Hogy tudok mással is combozni ?
    Vandal Hearts is GBA -s ?






  • Sugam
    #4
    hmmm nemtudom mert én elkezdtem játszani és csak én is a fő-vel tudtam kombózni!
  • Sugam
    #5
    De biztos lehet a többi-vel is!!
  • Sephi
    #6
    Reg toltam nem tudom mar sajnalom :(

    Vandal Hearts Ps re volt csak. Meghozza ket resz is volt belole.
  • Sheltem
    #7
    Valaki mondja már meg nekem, hogy a Gameboy Advance SP aksija meddig bírja kb? Mondjuk állandó játék mellett? Saccra
  • Sephi
    #8
    Fene se tudgya . Szerintem nezzel utana valami oficiel oldalon.
  • Ramza
    #9
    8-12 óra.
  • Ramza
    #10
    Majd lesznek komolyabb főellenfelek, akiket a legyőzés után, mintha summonok lennének, meg tudsz idézni.
    Azok lesznek a többi karakternél a "kombók".
  • Sheltem
    #11
    Wow!!! LEsznek Gfek..Jihaa azt szerettem legjobban az FF8ban..:) Mennyi GF van? Bementem egy helyre egyik küldiben ahol egy guardian szerű szörny őrzött egy kristályt..Lazán kinyírta a bandámat, később fogom megkeresni. Gondolom ő lesz az első gfem ugye?
  • Ramza
    #12
    Igen :)
    Mondjuk nem nevezném gf-nek (csak a hasonlóság miatt írtam), hiszen csak maxra töltött jp-vel és csak egy karakterrel lehet ellőni őket.
    Nem emlékszem mennyi van, de kevés (4-5?)
  • Sheltem
    #13
    Hogyhogy egy karakterrel? Nem értem.. Tehát van a főkari, akinek van comboja és 1etlen egynél lesz az összes "gf"? Vagy egy csata alatt csak 1 "gf" et lehet ellőni így értetted?
  • Ramza
    #14
    Ha jól emlékszem (nem 100%), akkor minden "gf" (most már így fogják hívni őket :) csak egy adott fajba tartozó karater által lesz megidézhető (ezért írtam a másik topikba, hogy figyelni kell a csapatösszeállításnál, hogy lehetőleg minden fajból legyenek társak)
  • Sheltem
    #15
    Hmm.. Van humanom, lizardom(nemtudom miaz:)) , van a kis nyuszifejű varázslóm meg sima kisemböckék..viszont knightom nincs de ma egyik soldierem átcsinálom knighttá..remélem lehet :)
  • Ramza
    #16
    A knight az kaszt, nem faj.
    És igen, pont soldier-ből lehet csinálni ha jól emlékszem (2 vagy 3 soldier skill kell hozzá)
  • Sheltem
    #17
    Jajj istenem mennyire jó ez a kis játék...Egyszer ha majd távolra utazok vonattal(mondjuk franciaország vagy vmi) Gban végigtolom egyszuszra az ff tacticsot :)
  • Ramza
    #18
    Csak úgy ne járj mint én.
    Amikor kijött, rögtön feltoltam kártyára és lementem egy 4 napos hétvégére a haverokkal a szokásos féléves ivászatra.
    A dolog úgy nézett ki, hogy felkeltem reggel (10-kor), gba-t bekapcsoltam, és toltam kb. estig megállás nélkül. A társaság kezdetben csak röhögött, aztán később már szóltak, hogy kicsit gáz vagyok, de egyszerűen nem tudtam letenni.
  • Sheltem
    #19
    :)))))) Hát azért haverokkal ha buli van csaknem gbazok...Bár ez a kis sp ez..beleszerettem bevallom...Így összecsukva simán elfér zsebben olyan kis ari egyszerű,de mégis formás...Ezek a gamek pedig...Azért 1400 játék nem semmi...Jókis támogatottsága van
  • Ramza
    #20
    Az a legnagyobb gáz, hogy normális esetben én sem csinálnék ilyet, csak a vonatútra vittem.
    Aztán ez lett belőle.
  • Anubys
    #21
    Eleinte én is azért vettem, mert gyakran utazom, de mostmár wc-re is viszem magammal... :)
    Amúgy a legtutibb felhasználása a GBA-nak a retyón történő felhasználás...
  • Sheltem
    #22
    Hehe...jajj csak már meglenne...De amíg nem lesz meg a memóriakártyám nem lesz gba spm sem...:(
  • mochee
    #23
    Hali!
    Vettem egy gba sp-t, és most nem tudom, hogy megéri e megvennem ezt a játékot. Tudjátok teljesen szerepjáték kedvelő vagyok, de a legjobban a kalandozást bírom a játékokban. Szal olvasgattam angolul a harcrendszerről, meg ugy általában, és most az a kérdésem lenne, hogy ugye itt is kell mászkálni, nem csak abból áll az egész, hogy berak a harcos helyekre, ott legyakom az ellent, és akkor a következő harc jön, miközbe semmi beszélgetés, barangolás nincs? pls irja valaki meg, kb milyen a menete a játéknak, mert ráfáztam a zeldára, és most jó játékot akarok venni
  • Anubys
    #24
    Ha jó játékot akarsz, vedd meg az Eye Of The Beholder-t, a Westendben a MediaMarkt-ban 4000-ert aruljak, annyit rohadtul meger (sajat szemszogbol latod, labirintusbol kell kievickelni a csapattal. Sok beszelgetos resz ugyan nincs benne, inkabb puzzle-k, barangolas meg harc). A masik, ami nagyon (de _NAGYON_) jó, az a Sword Of Mana. Ha ismered a Mystic Quest-et Gameboy-ra, akkor elég azt mondani, hogy annak a remake-je. Ott van teljes story, es nagyon korrekt. Van még Baldur's Gate is, ámbár az inkább hack and slash rpg, olyan, mint a Diablo. Nyird ki X-et, akinel megtalálod azt a fegyvert, amivel képes vagy legyakni Y-t, stb... Nekem még a Phantasy Star Collection is bejött, de persze ezt csak akkor ajánlom, ha képes vagy túltenni magad a gagyi grafikán, mivel a cucc az első három Phantasy Star 1 cartridge-en, és bizony semmit sem javítottak a Mastert Systemes grafikán (az első két rész), a harmadik meg Megadrive-os... Viszont remélkedem abban, hogy kiadják valamikor a Bard's Tale-t, habár az eséálye ennek 0... :(((
  • Sheltem
    #25
    Magyar Zászló én segítek neked... Odaadom a GBA SP emulátort meg a Final Fantasy tacticsot és kipróbálhatod magadis ingyen...aztán eldöntheted megveszed e...Csak adj valami címet ahova feltöltsem.
  • mochee
    #26
    Ez ok,kösz, csak mégis kíváncsi lennék arra, hogy mégis milyen a menete ennek a játéknak. Van egy kedvező lehetőségem megszerezni, és ezért kéne egy kis info. Tehát közelebbről, hogy mi érdekelne:

    Mennyi benne a barangolós, beszélgetős rész, magyarul ez csak a harcra koncentráló játék, vagy igazi rpg, amiben szintén megtalálhatók a beszélgetős, és "mászkálós" részek is?
  • mochee
    #27
    Mochee :))) Mekkora a játék? Emu asszem van valahol
  • mochee
    #28
    Elmondod hogyan lehet irást beletenni a képbe, akkor nagyon szivesen ügyködöm vele
  • Sheltem
    #29
    16mb...zippelve 6mb
    Emuból nem mind szereti, a visualadvance cool vele
  • mochee
    #30
    találtam dc-n is, megnézem ott, de azért kösz
  • Ramza
    #31
    Mivel ez egy taktikai játék, ezért elsősorban a harcrendszerre, a karakterek fejlesztésére és a taktikai lehetőségekra van kihegyezve.
    A játék jellegéhez mérten elég jól össze van rakva a történet is, bár a közelébe sem érhet pl. az eredeti FFT-nek.
    Amúgy az emulátoron kipróbálás jó ötlet.
    Egyébként ha tényleg rpg-t szeretnél, akkor inkább én is a Secret of mana-t javaslom, meg természetesen a Golden sun-okat, azok (különösen a második rész) zseniálisak.
  • Sephi
    #32
    Engem pl a Golden Sun nem fogott meg egyaltalan :( Talan 199X ben jelent volna meg valamikor...
  • Ramza
    #33
    Azt azért érzed, hogy ezzel a véleménnyel eléggé kisebbségben vagy, ugye? :)
  • Sephi
    #34
    Nem tudsz erdekelni. En soha nem neztem nalad sem hogy mennyre ertenek veled egyet az emberek igy magamon se erzem es foleg hogy nem is erdekel :PPPP

    Es nem tudsz nekem megnevezni ot embert itt az SG-en aki sokaig jaccota volna a jatekat szal pszzztt :))) (ha mar a kissebsegrol van szo ugye)
  • Ramza
    #35
    Nyugodj meg, engem sem érdekelnek a "szakértő" véleményeid.
    Ne zavarjon a világért se, hogy az Advance wars mellett gyakorlatilag az egész világon ezt a játékot ítéli szinte mindenki gba-n az etalonnak, az se zavarjon, hogy játékmenetében, grafikájában és történetében sincs nagyon jobb a gépre.
    5 embert biztosan nem tudok megnevezni az Sg-ről, mert kb. annyi embernek van összesen gba-ja... Amúgy nem tudom hallottál-e már arról, hogy egy kb. 5-10 fős közösségen kívül (sg gba-sai) is van élet élet és vélemény a világon.
  • Sheltem
    #36
    Jajj ne vitázzatok már...Ígyis kevesen vagyunk GBA sok(na mondjuk nekem még nincs is), nemhogy még összekapjunk ilyen hüyleségen...Én kipróbáltam a Golden sunt szerintem nem rossz de elöször ff tacticsot tolom végig...Hanem azt mondjátok meg nekem, ha veszek egy 256 os flash kártyát amire ugye tudok írni 2 játékot...ha utána berakom a GBA ba hogy tudok választani a 2 játék között ? Vagy kell szerválni valami menüt hozzá?
  • Ramza
    #37
    Akár kettőnél több játékot is tudsz tenni rá, ha azok kisebbek.
    Úgy működik a dolog, hogy kapsz a kártyához egy szoftvert is, azzal tudod áttölteni pc-ről a játékokat.
    Ha több játék is van a kártyán, akkor gépindításkor automatikusan egy menü jön elő a játékok nevével, aztán ha rányomsz, akkor indul.
  • Sephi
    #38
    Te direkt kierolteted belolem a vitat de mondtam hogy nem erdekel.

    Miert hozod elo mindig a globalis velemenyt? En tisztam leirtam hogy nem fogott meg a jatek nem azt irtam hogy nem teccik basza meg az eg! Mit kell igy eltulozni a dolgokat? Te elvezed hogy mindig felbaszod az idegeimet?
  • Ramza
    #39
    Vegyél vissza légyszi sürgősen.
  • Sheltem
    #40
    Ne csináljátok már skacok...Egy hülye játékon összeveszni...Van még 1400 db GBA ra:) Szerintem mind rulz :)