30
Leált a video kártya hütésem:((
  • janos666 #30
    He????
  • ollie
    #29
    Most mi a gond? Szerintem ez egy nagy ATI logo. :))))
  • MaSzKa
    #28

    eztneketek
  • janos666 #27
    De nincs szerencsém, kurvára nem vagyunk mostanában jóban a tulajjal, ahol vettem. (a vásárláskor még apám haverjának az ismerősének...., most meg.... de hosszú). Szóval csere csak akkor lesz, ha ezt eladom és veszek egy másikat.
  • Gerry
    #26
    Az teljesen véletlenszerű, hogy a táp viszi-e a cuccaidat is magával, vagy sem. Szerintem ibás volt at a táp, mert én sokkal tápigényesebb konfigokat is láttam már stabilan menni 300-as Codegennel, szerintem ha adnak egy 350W-ost, akkor az elég, de ha szerencséd van, akkor némi plusz összeg befizetése mellett kicserélik egy 300w-os Chieftec-re, vagy egy 360w-osra, és akkor azzal tuti nem lesz problémád.
  • janos666 #25
    Semmi extra:
    1db 120Gb Segate barracuda winchester, 1db Pioneer 106D DVD-RW. Meg volt még 2 házcooler, ha számít valamit. Úgy néz ki garanciába kapok egy ugyanilyen tápot, nagyobbat (főleg más márkát). Nem tudom akkor most ezt tegyem be a szekrénybe és vegyek egy nagyobbat (eladni ugye max2-3000, vagyis szinte semmi), vagy jó lesz még ez is amíg mást nem cserélek? Most csak szerencsém volt, hogy minden más megúszta, vagy ez a gyakoribb, illetve elbasszák egyáltalán mostanába a tápok a cuccot?
  • Gerry
    #24
    Winyó, és optikai olvasó/író cucc mennyi volt benne?
  • janos666 #23
    Na igen, azt én is, ma viszem be szervízbe.
  • Laalee
    #22
    remélem csak a táp füstölt el
  • Laalee
    #21
    igen az 5800 egymaga elvitte a táp teljesítményének felét :D
  • janos666 #20
    Ha valaki azt hinné, hogy ennek a konfiganak (alul) elég egy 300W-s codegen táp akkor az nagyot téved. Szombat reggel 5 hónaposan egy kis füstölgés mellet lesült, és most negyon örülök neki.
  • ollie
    #19
    ez durva volt :)
  • Laalee
    #18
    na ha a gyári 1 venti helyett szereltél rá 3 at akkor gondod nem lesz alapórajelen az tuti, ha a leált és túlmelegedett időszakban történt bármi károsodás, azt sajna nem javíthatod.
  • efter
    #17
    ahoz mit szoltok,hogy énis visszavettem a kari órajelét 275 ről 200 ra a memójét meg 405 ről 300 ra és lám a 3 dmarkba majdnemhogy többet mért csökkentett mhz-n! na ehez mit szóltok, én meglepődtem!
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    nekem ment a GF3 175/400 helyett 90/200-on...:D:D:D:D:D:D

    ja és elfeletettem, és lefuttattam rajta a 3DMark 2003-at...:DDDDDDD
  • Lacc
    #15
    Ricsi1: Minden órán van jel pl. Casio vagy Rolex. Na most van ilyen jel a videókártyákon is, amit le kell kapargatni a kártya oldaláról, így áramköröket lehet mentesíteni -> csökken a teljesítmény, de így a leadott hő is.
  • legensy
    #14
    Amúgy jó lenne. ha a karigyártó cégek gondolnának hőfokmérődiódára, és valami figyelmeztető jelzésre, ha leáll a hűtés, vagy, ha túlmelegszik.Mert én próbáltam megmérni, de a digitális hőmérő csak a bordák közé fért be.
  • legensy
    #13
    3 db 4x4 venti van a bordán és 1 proci venti a kari hátoldalán.Megpróbáltam visszavenni az órajelet 200/400-ra,de hibázott.Szétesett az asztal:((igy marad az alap.
  • ricsi1
    #12
    MI AZ AZ ÓRAJEL?
  • toMpEr
    #11
    de elvileg ha raszereltel egy 4x4-es ventit, akkor azzal is mennie kene alaporajelen gond nelkul, csak figyelj oda ra, mert ezek a ventik alltalaban igen szar minoseguek, enis olyat raktam ra elosszor, de 1 hetnel tovabb nem birta
  • toMpEr
    #10
    az abitoknal ez tipikus hiba, nekem is leallt, en egy rendes procihutot szereltem ra, igy most 310/600-on megy gond nelkul 250/500 helyett, mar kb 10 honapja, nekem is volt szaga, de az valoszinu nem a kartyae volt, hanem a venti aljan levo matrica kezdett el olvadni (nalam legalabbis)
  • O0D:
    #9
    alacsony órajel --> kisebb teljesítmény --> kisebb hő ( nem lineárisan )

    szóval mégiscsak lejebb kéne vinned azt az órajelet...
    főleg a core -számít, az mehet tönkre hamarabb sztem.
    én a powerstrip -et ajánlom, aszem a letoltes.com on rajta van. Te a windows nak hiszel , vagy a kártyád halálának?
  • legensy
    #8
    Az órajel állítása nem igazán jön be, mert a winfos pofázik, hogy alacsonyabbra vittem az értéket a gyárinál.
    amúgy, meg a gond még jó sokáig lesz, mert nincs pénzem új karira, de még ventillátorra sem:(((
  • [Walaki]D`Lair
    #7
    NA akkor rivatuner letölt és underclock...
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    miva vele?
  • legensy
    #5
    ABIT Nvidia Ti 4200 64mb
  • janos666 #4
    Milyen kártya ez egyébként?
  • ricsi1
    #3
    órajel?
  • [Walaki]D`Lair
    #2
    Underclock-old a VGA-t míg meg nem oldod a helyzetet! Szerezd be a RivaTuner-t ha nVidiád van és húzd le minimumra az órajelet...
  • legensy
    #1
    Sziasztok.Az a nagy gondom, hogy néha égett szagot éreztem a gépemből.Aztán tegnap este mikor elkezdtem játszani akkor megint megcsapta az orromat a szag.Megnéztem a videokarimat és észre vettem, hogy meghalt a ventillátor a bordán:(((
    Sufni tuninggal egymás mellé felszereltem 3 darab ugyanakkora méretű és telejesítményű ventit mint a gyári.(elég nagy a borda és elférnek rajta)
    Mekkora az esély arra, hogy súlyosan vagy bármiféle károsodás keletkezett a kártyában??És meddig bírhatja még ebben az állapotban??Hibákat nem vét a kártya játék közben csak nagyon meleg:(((