42
  • blakshep
    #42
    jó, oké, nem fut rajta a neverhood.
  • blakshep
    #41
    hát én még mindig nem találtam egyet okot sem arra, hogy miért váljak meg a win2k-tól. Hogy miért ne azt meg nem kezdem el sorolni.
  • mrzool
    #39
    Igazából nem tudom, hogy miért pont erre a hozzászólásra reflektáltad a töredezettség-dolgot, de végül is mindegy.:)

    A lényeg, hogy minden fájlrendszer töredezik (elméletileg is lehetetlen olyat készíteni, ami ne töredezne), illetve a vindóz is mindent tilt, csak érteni kell hozzá. Egy w98-asnak hiába is magyaráznám, hogy ACL...
  • mir
    #33
    van olyan ismerősöm, aki hasonlóképp gondolkodott, amíg ki nem próbálta a GIMPet komolyan (azaz nem 30 percre, hanem 2 hétre) és őt meggyőzte, azóta is azt használja.(mondjuk nem az alapGIMPet, ami benne van a SUSE-ben, hanem kicsit felturbózva mindenféle kiegészítőkkel)
  • mrzool
    #32
    A gimp abszolút nem alternatívája a photoshopnak, de viccnek jó volt.:))
  • mir
    #31
    ha nem vagy nagyonnagyonnagyn profi (ha igen, soorry) akkor mindent meg tudsz csinálni gimppel is, amit photoshoppal, cask "kicsit" olcsóbb játék.
  • KIP
    #30
    Mindenki olyan OS-t használ amire pénze van,vagy amit le tud tölteni:) a továbbiakban már csak a júzeren (vagy lúzeren múlik hogy mite kezd vele, hogyan használja). A lényeg, ha sokat játszol kényteléen vagy winfosht használni...egyébként meg munkára szvsz linux, unix:)
  • mir
    #29
    gimp
  • mir
    #28
    "AZ VÁRNÁM, VAJJON MIKOR LESZ EGY WIN 98 MÉRETŰ MS RENDSZER, AMI BIZTONSÁGOS, STABIL, CSAK ÉPPEN A CSICSÁK HIÁNYOZNAK BELŐLE."

    SOSEM :) linuxból van 1 kislemezes is :)
    amúgy szerintem hülyeség vitatni a win 98 hátrányait. fagyhat meg minden, de nem lehet elvárni egy grafikustól vagy egy átlag-usertől, hogy a rugalmasság csíráját mutatva megnézzenek egy másik rendszert, ha nincs kedvük hozzá.
    bár a KDE, meg a GNOME eléggé barátságos dolgok, ha valaki a windowst szokta meg akkor használja, és fizessen érte.

    ps: én használom mindketőt, winXPm van, de többet windowst nem veszek, visz.lát.
  • mrzool
    #27
    Mondj légyszi linuxos, opensource és ingyenes(!) alternatívát a Photoshopra!
  • Obi Wan
    #23
    Így is Bill Gates a leggazdagabb ember 2003-ban, mennyit akar még...?
  • mrzool
    #22
    "A win mindent megenged, az Unix tilt."

    Ez erősen nem igaz. De nem tehetsz a tudatlanságodról, elvégre win98-at használtál.
  • Piscator
    #21
    Mi a virus ezt kéne előbb tisztázni...
    Egy program(részlet) ami egy szar op.rendszer, vagy annak elemét figurázza ki.
    Az Unix se tökéletes, csak alapból más.
    A win mindent megenged, az Unix tilt. Te döntésed, hogy villogó pixelekért(=játék) használod rételmetlen dolgokra egy tök lukas, bornírt, képmutató cég termékét, vagy fejlesztésre, értelmes dolgokra egy nyílt, stukturáltabb rendszert, ami valóban rendszer.
    Amúgy még tavalyig is 98 SE ment nálam, mert alig, vagy egyáltalán nem használtam játkéokra, multimédiára, hülyegyerek empéháromára, inkább netezésre, webfejlesztésre.
    Kiadnak évenként egy jobbnak igért rendszert, ám az igazából nagyobb mértékben zabálja az erőforrásokat, nosz, az informatika fejlődése címszaván vegyünk még újabb alkatrészeket.
    Pénz, néphülyítés, erről szól gyakran az egész.

    AZ VÁRNÁM, VAJJON MIKOR LESZ EGY WIN 98 MÉRETŰ MS RENDSZER, AMI BIZTONSÁGOS, STABIL, CSAK ÉPPEN A CSICSÁK HIÁNYOZNAK BELŐLE.
  • PLaci #20
    Nah, nézzük...

    1.) Ki vesz magyarországon a cégeken, milliomosokon, új gép vásárlókon (csak ha adnak hozzá) meg a lúzereken új vindowst? Mindenki letölti magának a kedvenc warez oldaláról....
    2.) Tényleg kezd régi lenni az XP...
    3.) A '95-'98'-('98SE)-ME között sokat fejlődött, és core szinten is sokat változott!
    4.) Linux? Végy egy új hardware-t, és ÍRJ hozzá meghajtóprogramot...
  • mrzool
    #19
    "Aztán meg töredezésmetesítem az NTFS-t, mert mintha emiatt lassulna a gép."

    Mondanál egy olyan fájlrendszert, ami nem töredezik? Előre is kösz.:)))
  • Eiki
    #18
    szinte = szinten, bocsi
  • Eiki
    #17
    Attól még, hogy a linux-ra (és a többi kevésbé elterjedt operációs rendszerre: Beos, Mac OS X, stb.) nincs, vagy kevesebb a vírus, az nem azt jelenti feltétlenül, hogy azok a szoftverek biztonságosabbak, hanem hogy nincsenek annyira elterjedve user szinte amiért érdemes lenne vírust írni rájuk.
  • valaé valaé ná
    #16
    Csak tudod az a baj, hogy nem service packokban érkeznek az újdonságok, hanem új csomagolásban, mintha egy új verzióról lenne szó. Pedig egy negy túróst. Előbb utóbb mindenki elég nagy lesz ahhoz, hogy erre rájöjjön (úgy 3-4 "új" win verzió után)
  • Sliders
    #13
    win alatt minden elérhető mint linux alatt, csak még több is :)
  • Sliders
    #12
    magaból indulsz ki Lúzer? Win alatt minden elérhető mint win alatt. Aki ilyeneket mond vaktában az ráadásul egy bunkó is. Szal luzerke, nem érdekel hogy milyen pingvint nyalogatsz otthon :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #11
    Windóz XP SE ..
  • valaé valaé ná
    #8
    Win YP ?
  • htmm
    #6
    Biztosak lehetunk benne, hogy lesz uj verzio. Fogadni mertem volna ra...m$.
  • artschi
    #5
    Lesz majd XP Revolutions is, mint a Mátrix-ból? :)
  • Cobra.
    #3
    Szerintetek aki új gépet vesz, az miért ad ki szívesebben pénzt, egy lassan 3 éves (ha az SP1-et vesszük, akkor is másfél éves) Windows-ért, vagy egy olyanért, amiben kijavítottak elég sok hibát és még új programok is kerültek bele ?
  • Runo
    #1
    Tipikus picipuha...... Húzzunk le minél több bőrt, na és persze ne feletkezzünk meg a beépített xarságokról sem :p