20
Melyiket érdemes?
  • [NST]Cifu
    #20
    Én is azt írtam, hogy mostanság 9800Pro-t érdemes venni, az ára már 80e Ft alatt van (most döbbentem le: a Pixelben bruttó 75.000Ft a Connect3D 9800Pro...).
  • [NST]Cifu
    #19
    Jogos, csak ~9000Ft a ZM-80C + ZM-OP1, kissé félre voltam tájékoztatva árak terén. De hogy ennyit megér-e... Azt már mindenki döntse el maga.
  • Dikkma
    #18
    Marha sok értelme van most 160k-ért kártyát venni, R4x0 és nv40 előtt.
    Na meg PCI Express előtt :DD
  • [NST]Cifu
    #17
    Gerry megelőzött :)

    Annyit tennék csak hozzá, hogy most nézem, hogy van még egy spéci változat az ASUS 9800XT/TVD mellett, ez pedig a Sapphire Radeon 9800XT Ultimate, amelyen gyárilag egy Zalman ZM-80C + ZM-OP1 figyel. Ezért a bruttó 160e Ft-t is elkérnek.

    A többi elméletileg referenciakártya (a Sapphire Ultimate is az, leszámítva a hűtését), és csak a dobozban lévő cuccok között van különbség...
  • Bandit21
    #16
    Megvan a félreértés oka. Én végig úgy "beszéltem" a Zalmanról és a tulajdonságairól (tuning terén) h természetesnek vettem hozzá az OP-1-es ventit. Ugyanis a zalman oldalán külön kiemelik h Fx5800 és 9800pro-ra AJÁNLJÁK. Nélküle én is olvastam h 70 fokos a borda. De ha rajtavan akkor kézzel érintve langyos ami pedig nem lehet több 30-40 foknál ami a fele a venti nélküli állapotnak. A venti ára pedig kb 5öde a HeatPipe-nak, és maga a gyártó ajánlja.
    A 9800pro-k tuniung tapasztalatairól pedig mások a benyomásaink. Más környezet más tapasztalatok más konklúzió. Nem kell egyetérteni, én csak arról tudok beszélni amit én tudok, és akiket én ismerek ott gyári hűtéssel a 412(XT)-425Mhz az átlag érték. A HP-vel pedig hűsebb a kártya és mindennapi használatra bírja a 432Mhz fölötti órajelet.
  • Gerry
    #15
    Itt meg is válaszoltad a kérdést: "két különböző gyártó termékeiről van szó." -> vagyis az egyik többre tartja a kátyáját, és mondjuk több softeware-t csomagol mellé, esetleg hosszabb garit is ad rá, de lehet, hogy csak pusztán a "márkanév" miatt fizetsz akár 10-20%-al többet!
  • LizardX
    #14
    Úgy értem, két különböző gyártó termékeiről van szó.
  • LizardX
    #13
    Akkor mán tényleg csak egy kérdés: mi a fenéért van pl. két azonos szolgáltatásokkal rendelkező XT ára között br. ~20E Ft különbség? Konkrét példát is mondhatok, ha kell.
  • [NST]Cifu
    #12
    A HWSW.hu-n jópáran próbálták a Zalman-t, és az általános tapasztalat az volt, hogy nem volt jobban tuningolható a kártya, csak ha az OP1 venti is rajta figyelt. Én eddig egy 9700Pro-n láttam ZM-80A-t, és az nem volt túl bizalomgerjesztő, a kártya gyakorlatilag tuningolhatattlan volt vele (340/340Mhz-nél már szemetelt).
    A Zalman eléggé felmelegszik az arcok szerint (állitólag annyira, hogy megfogni nem lehet, olyan forró), a 9700Pro-n eléggé felmelegedett, de azért nem volt olyan vészes - igaz alapfrekin futott a kártya. Személy szerint akkor érzem elfogadhatónak a Zalman hűtést, ha valaki egy teljesen csendes gépet akar (a 9700Pro tulaja emiatt vette, nem a tuning miatt). Pár Mhz-ért 12-13e Ft-t (ZM-80C és ZM-OP1) kiadni nem igazán üzlet...

    A 30-40%-ot én a Beyond3D egy fórumán olvastam, a 9800XT vs. 9800Pro vitákban írta be egy B3D-s illető. A környékemen lévő 9800Pro-k közül egy bírta elérni az XT teljesítményét, és ez 6 kártyából nem túl jó arány...

    Szvsz a 9800Pro mindenképpen jobban megéri (80e Ft körüli áron nagyon jó az ár/érték aránya), mint a 9800XT, ez nem is lehet vitás, viszont a 9800XT-n egy elégé meggyőző hűtés van alapból, a tuningolása meg annyira most nem érdekel, a játékok nem szaggatnak még 4x AA mellett sem, és ez a lényeg számomra :)
  • [NST]Cifu
    #11
    Jaja, most megyek is, és az üveggömbömben megnézem a jövőt...
  • LizardX
    #10
    Szevasz Cifu, hát besz@rás, hogy mindig összefutunk :) ez valami paranormális dolog lehet. Mindenesetre kösz mindenki!
  • Bandit21
    #9
    Az említett hűtő nagyszerű tuningra szvsz. A gyárinál mindenképpen jobb. Ezen kívül marad a vízhűtés ami pedig elég extrém azért, a "velejáró" voltmod-ról nem is beszélve. A háznyitós ablakos ventis példát arra hoztam föl, h HŰTÉSSEL többet bír a kártya. Természetes h nem nyitott ablaknál játszom, de a Zalman lehűti olyanra vagy még jobban. Én a PH!-n fórumozok akinek ott 9800-a van (beleértve a moddolt SE-ket is) és akad ilyen a 14.000 felhasználóból, elég rendszeres tapasztalatcserében van, ha nem bírja a kártyája akkor azt közzéteszi, én ebből a tapasztalatból mondtam a 90%-ot. Természetesen ahol Te figyelted ott lehet más az arányszám. Amúgy jövő7en fölkerül a az említett HeatPipe és akkor majd megírom h mit bírt. A ramokat megértem h nem 2,2-eset raknak mindre, minek ha a gyári előírt freki 365Mhz, de még a 2,5-ös is 400Mhz-et bír tuning nélkül ami így is nagyon jó. A "zalman hűtő alá szoruló meleg ami rosszat tesz a ramoknak" probléma nem tudom mennyire igaz. Kb 50-50% mondja ezt azt. Egy biztos, bár a kártya körüli szellőzést rontja, a nyák maga lehül így nem "melegíti" a ram-okat, az h ez mennyire üt vissza a "rosszabb szellőzésnél" a fene tudja de amíg lehet rendelni Coolermaster 8*5*5mm-es chiphűtőt full rezet 1000ft-ért ami megoldja a problémát addig sztem megoldott a dolog, főleg ha a Zalman Opc. ventije pofán is fújja a bizonyos ramhűtőbordákat. A témára visszatérve sztem jobban megéri a Pro az említett hűtőkkel.
  • [NST]Cifu
    #8
    A Zalman HP-80C nem éppen tuningbajnok megoldás, különösen, hogy a ramok hűtését is akadályozza...

    Azért egy kérdés: te úgy használod hétköznap esetben, hogy rányitod az ablakot meg elétolsz egy asztali ventit? Ugye nem. Akkor meg a használható freki 418/355Mhz és nem 425/370Mhz... (az enyém is ment feljebb, de hétköznapi használatra ilyen frekin volt stabil)

    Szerintem a 90% erős túlzás, olvasgatva a fórumokat inkább reális a 30-40%...

    Egyébként én nem vennék mérget rá, hogy 2,2ns ramok lennének a 9800XT-ken, a legtöbb tesztben Hynix 2,5ns ramokat emlegetnek.
  • Bandit21
    #7
    Én se így értettem és az első pro-k persze nem bírták addid de az idő előrehaladtával egyre javult a gyártósor minőségbeli kihozatala ezért lehetett kiadni az XT-t is és ezért bírja a pro-k NAGYRÉSZE az XT szintjét. Az enyém (3 házvenit Chieftec nagytorony) 418/355-öt "szereti" de ha kinyitom a házat, rányitom az ablakot meg odavágok neki egy 30cm-s szobai ventit mindjárt megy 425/370-en (a 2,86-os ramokkal) Sajna a gyári hűtői a pro-k nak elég silányak, vmiért a Kelet Eu-ba küldöttek ilyenek... Külföldi oldalon olvastam GYÁRI hűtős 9800pro-t 460Mhz-es GPU-val. Szóval egy Zalman HeatPipe meg Ramborda a MAI 9800Pro-kat szvsz 90% h XT szint fölé viszi. A Ram-ok természetesen megadják magukat de 370-400Mhz szerencsétől függően elérhető, a GPU pedig 432-445Mhz-ig is az előbbi esélyekkel bírja. Árban még mindig a XT alatt vagyunk ezzel, a kártya hűsebb, halkabb, és az XT-k a gyári OVERDRIVE-val se mennek efölé. Azt viszont nem értem h a FX5900-eken a Samsung 2,2-es ramok általában 800-900-on mennek, az Ati-kon pedig nem szeretik a 800fölötti tartományt...???
  • [NST]Cifu
    #6
    Nem mindegyik Pro húzható fel az XT szintjére. Az én korábbi 9800Pro-m is csak 410/354Mhz-ig futotta.

    Az XT ramjai sem bírják mindig a 450MHz-t, a jelenlegi kártyám "csúcsa" is csak valahol 380Mhz körül van.
  • Bandit21
    #5
    Hát ezt egyszerre írtuk...
  • Bandit21
    #4
    A 9800PRO gyárilag 380/680(2*340)-en megy. A 9800XT 412/730(2*365)-ön. Bármelyik pro fölhúzható erre a szintre. A ram-ok melegedése lehet egyedül probléma, mert a Pro-n 2,86ns-es ramok vannak amik 350Mhz a gyári "végük" míg a XT-re 2,2ns-es ramokat raknak, így ezek (1000/2,2) 450Mhz-et bírnak, ez 900Mhz effektív órajel. Szóval "jobb" az XT, de ez nem "mérhető", játékokban kb 1-5 Fps, a 2-szeres RAM mennyiség is csak 1600*1200-ban, bekapcsolt minőségjavítók (AA AF) mellett jön elő. Ha veszel egy PRO-t meg rá egy Zalman Heatpipe hűtőt, a Ram-okra pedig bordát akkor olcsóbban kijössz belőle, és jobban meg is éri.
  • [NST]Cifu
    #3
    1.: Van egy Radeon topic, miért kellett egy új topicot nyitod e miatt?

    2.: A 9800Pro-nál olyan 5-10%-al gyorsabb a 9800XT, különösen magasabb felbontásokban és magas AA beállításokkor jelentkezik a teljesítményplusz. A nagyobb memória valóban némi teljesítményvesztést okoz alaphelyzetben, de a jövőben előnyt jelent, mivel pl.: egy Doom3 esetén max. részletesség mellett a 128MB már kifullad, ha még egy 4xAA-t is beállítasz...
    Ha az ár/érték arány érdekel, akkor a 9800Pro mindenképpen jobb választás, sokaknak sikerült 9800XT szintjére feltuningolni (meg persze sokaknak nem) és a 9800XT inkább csak a hűtésében tud felmutatni többet még.
  • Gerry
    #2
    9800XT-ből nincsen 128MB-os változat hivatalosan, hanem csak 256MB-os. Pro-ból van 128 és 256MB-os, az utóbbinak a tuningoltabb újabb változata a 9800XT. Természetesen a magasabb órajelű XT a gyorsabb.
  • LizardX
    #1
    Üdv mindenkinek!
    Nem igazán vagyok tapasztalt ebben a kérdésben, legyetek szívesek tanácsot adni:
    melyik kártya nyújt jobb teljesítményt, a 9800pro vagy az XT? Látom, hogy a frekvenciáik eltérőek, ennek alapján az XT nyerne. Ugyanakkor egy 128MB-os XT drágább, mint egy 256MB-os AllInWonder pro. Valahol azt hallottam, hogy a nagyobb memória még lassíthatja is a munkát (???). Most akkor a gyakorlatban melyik kártya nyújtja a nagyobb teljesítményt, a lassabb-nagy memóriás, vagy a gyorsabb-kisebb memóriás? Előre is kösz...