66
Néha elkezd sípolni, olyan 19000 Hz körül (kb) :)
  • Jano
    #26
    Ettől féltem. Cserélhetsz monitort. ..C
  • FREAK
    #25
    attól függ, hogy a falat nézem, vagy a függönyt :D
  • Jano
    #24
    Bal, vagy jobb füled? :D
  • FREAK
    #23
    nem is NAGYON hallom, kb. olyan, mintha a fülem sípolna :)

    azért tippeltem 19000-re :)
  • Jano
    #22
    19kHz egy kicsit magasnak tűnik, már nem nagyon hallanád.

    Nagyfesz körüli alkatrészek kisebb-nagyobb hibáiból eredeztethető feltehetően. Valószínűleg csak 1 laza forrasztás, vagy egy bénább alkatrész áll neki rezegni a nagyfesz miatti tér-idő-kontinuum-megbolygás hatására.
  • Roll
    #21
    Pont egyszerre küldtük. Nálam ezt egy lg csinálta, jól megcsapkodtam aztán kuss volt.
  • Roll
    #20
    Ez véletlenül nem egy LG monitor?
  • FREAK
    #19
    nem, néha elkezd sípolni, csinálja 5-10 percig aztán kusé hetekig

    amúgy egy 19" Belinea az illető
  • seAke
    #18
    Vagy csak a hertzeket hallod mint aTV-nél pl Én hallom!
  • Zetorg
    #17
    Próbáld meg hogy lejjebb veszed a frissítést!Néha ez is okozhat "sípolást"!
  • leone
    #16
    Nekem nem sípol nekem csak az ericcson modemem sípol de ha ki húzom akkor nem.
  • fle go
    #15
    A monitorok egy része sípol, ennek több oka is van néhányan már említették hogy esetleg öreg vagy nem valami márkás a monitor és a gagyi elemek okozhatnak ilyen problémát. Ami a sípolást okozza az általában a kaszkáda, magafeszültségü trafó általában 25KV feszültséget állít elö vagy a hozzá kötött puffer kondenzátorok. De pl amit nenad emlitett elhangolódás, megütödik a monitor lesz egy rossz kontakt stb is idézhet elö ilyen sípolást van aki nem is hallja ezeket a hangokat azt nem zavarja:) ha nem öreg a monitorod akkor lehet hogy csak poros belül erre oda kell figyelni, mert a túl sok por vezetövé válhat és a magasfeszültség környékén áthúzhat a por által más alkatrészekre és akkor annyi. Szoval legelöször én is egy takarítást javaslok. Ha utána is sipol akkor lehet keresgélni a hibát,vagy mérlegelni venni egy másikat ha öreg a cucc.
  • seAke
    #14
    Nem!Ez kényszergép!
    A gépemen LG Flatronez T710BH van!
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Mer CRT !
  • Geeryy
    #12
    enyem se 2:1
  • seAke
    #11
    Hát az enyém nem sípol!
  • Cat #10
    amig bemelegszik csomo monitor sipol, nem akkora nagy szám
  • ThePartyFace
    #9
    Nekem volt egy CTX monitorom, meg a hoskorban, ami sipolt a kezdetektol fogva....ofkoz vazsír volt:P
  • FREAK
    #8
    thx mindenkinek
  • Random_
    #7
    Akkor van rá gari.
    El kell vinni a boltba ahol vetted és kész. Ez a leg okosabb megoldás ingyen van és szakemberek nyúlnak bele??? Talán.
  • FREAK
    #6
    elég új, nincs egy éves
  • Gerry
    #5
    Ez azt jelzi, hogy kezd bedögleni, ezután hosszabb rövidebb idő elteltével még jön egy puff, büdös, és a moncsi eltávozik, 5-10e Ft. között javítják, mert valószínőleg elpukkant benne egy trafó vagy ilyesmi. Gondold meg, hogy érdemes-e javítani, mert ha nagyon öreg, akkor inkább ajánlatos lecserélni.

    Már rengeteg ilyen esettel találkooztam, és vegyes a javítással kapcsolatos tapasztalat, általában (70%-ban) nem jön elő újra a probléma, ha megcsinálták, csakhát több dolog is meghibásodhat egy öreg monitorba. Meg kell gondolni, hogy rentábilis-e a javítás, vagy inkább egy új beszerzése a jobb.
  • FREAK
    #4
    ha kikapcsolom, akkor nem sípol, szóval.... :)

    Nenad thx, kiporszívózom :)
  • nenad
    #3
    biztosan hulyesegbol kerdezi nem? Ezzel a szoveggel nem sokat segitesz teljesen felesleges volt...

    A montitor szokott sipolni ha valahol az katodsugarcsonel vmi nem oke, ami lehet, porosodas, elmozdulas, elhangolodas,meg a banat tudja, talan meg az is hogy regi, es kell neki egy kis ido mig bemelegszik.
    nekem alltalaban egy takaritas csatlakozok megmozditasa megoldotta a problemat. de ha regi azzal azzal nemigen lehet mit tenni.
  • Random_
    #2
    A monitor nem tud sípolni mert nincs benne olyan eszköz ami ezt megoldaná. Általában.
  • FREAK
    #1
    Vmi ötlet?