29
Színház- és Filmművészeti Főiskola
  • Kata10
    #29
    Alap- és középfokú (BME, Goethe) nyelvvizsgára felkészítő tanfolyam indul, melyre folyamatosan lehet jelentkezni a [email protected] címen.
  • Lord Speedyus
    #28
    Sziasztok.

    A fimrendezői, illetve színészi szakra PONTOSAN miből áll a felvételi? Felvételizett már közületek valaki?
  • The Garrett
    #27
    elte mozgóképszerkesztő szak (főiskolai)
    Felvételi: (elbeszélgetés videotechnikai ismeretekről)
  • Gladiator
    #26
    Én operatőr szeretnék lenni, akkor melyik szakra kell jelentkeznem? mennyi a ponthatár? oda is kell ismeretség?
  • I.C.ram
    #25
    Valaki jár ide? Engem a producerkedés érdekelne a legjobban, de sajnos annyira új ez a főiskola, hogy szinte semmit nem tudni róla.

    Úgy ovlastam, hogy nem csak magával a filmkészítéssel foglalkoznak, hanem hatterével is.
  • Dzsini
    #24
    úgy, hogy elsőre mondjuk kilépsz a write-only módból, és kiolvasod a topicot :)
  • Lord Speedyus
    #23
    Sziasztok!!

    A címben említett sulival kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Igaz, még csak 10.-es vagyok, de jobb előre felkészülni.:D Na, ez egy jó kérdés itt rögtön: hogyan lehet a felvételire felkészülni??
  • Narancs
    #22
    Ja, már én is megkaptam az infót...
    A felvételin nem számít az érettségi eredménye, és egy laza műveltségi vetélkedő után jöhetnek a nehezebb kérdések: pl: állítson össze egy gyártási tervet egy filmjelenetre; készítsen filmetűdöt;
    A csaj tanácsa: próbáljon elhelyezkedni filmstúdióban, hogy gyakorlatot szerezzen...kérdem és hogyan bazz?
  • Dzsini
    #21
    www.felvi.hu - felvételizni szeretnék - ponthatárok - válassz :))
  • I.C.ram
    #20
    Nem tudja valaki a kozgázra mennyi a ponthatár? Illetve a BME gazdasági szakára, vagy az ELTEn. :) Tehát za összes GAZDASÁGI kar érdekelne ponthatár ügyben :)
  • magus
    #19
    hát igen, ismeretség nélkül úgy tom ilyen helyekre elég nehéz bekerülni
  • The Garrett
    #18
    HEhe én be akartam adni ide a jelentkezést...de aztán felvilágosítottak hogy ide nem lehet bejutni :P
  • Bandew
    #17
    KIRCSÓK!!!
  • Narancs
    #16
    Na, amit eddig megtudtam:
    Hozott pontok nem számítanak!!!!
    CSak a felvételi vizsga eredménye számít...
    Színésznőknél gondolom a szereposztó dívány is belejátszik a dologba...
  • harakiri
    #15
    Amikor én felvételiztem a BME-re építészmérnöki karra, akkor 134 volt a ponthatár. Mikor olvastam, azt hittem ilyen nincs, aztán kiderült, hogy a rajz, és alkalmassági vizsgák pontjait simán hozzácsapták (max. 30 pont), és így jött ki.
    Nem számítottam rá, de ezzel a módszerrel 136 pontom lett, és újjé.
  • Guest
    #14
    #12: Na ja, csak vannak olyan egyetemek, amik pl. a nyelvvizsgáért iszonyatosan sok pluszpontot adnak, és vannak olyanok, amik alig egy párat, tehát a ponthatár ezért nem mindig reprezentatív.
  • Taranov
    #13
    Ez az igazság! A szín tiszta igazság!
  • Sadun Tryst
    #12
    azaz a maximum
    bár láttam olyan egyetemet, ahol 124 volt a ponthatár. tehát középfokú nyelvvizsga, meg valameilyen extra eredmény kell, hogy bejuss, no és teljesen 5-ösnek kell lenned mindenböl ( a minden alatt az érettségi tantárgyak vannak)
  • Adam5
    #11
    "pontyhatár "
    :DDD
  • Narancs
    #10
    Ne basszámá, láttál te már éhező producert?
    Bár a suli nevében művészeti szó szerepel annyira nem komoly a cucc...a pontyhatár meg tavaly 120 volt bazz, ami elég sok, mondhatni kurva sok...jogra kevesebb volt...
  • PResident Evil
    #9
    oda jó menni mert nem számítanak a jegyek... :D
  • O0D:
    #8
    a művészeknek az a dolguk hogy éhenhaljanak szépen
  • PResident Evil
    #7
    már megy...
  • Narancs
    #6
    A weblapjukon sincs semmi info...
    www.fimacademy.hu
  • Bandew
    #5
    Ez a téma engem is érdekelne.
  • traXion
    #4
    Jah, sajons, pedig meg akartam írni az irodalom házit, most magamtól kellet összehozni :(
  • Narancs
    #3
    A paya.hu nem műxik...
  • Narancs
    #2
    Állami támogatásos a képzés?
  • Narancs
    #1
    Jár ide valaki?
    Milyen a suli?
    Mik a követelmények?