21
Akadnak a videó filmek.... mitől lehet?
  • goofy1984
    #21
    Nálam is volt ugyanez a probléma, ami az én régi SB 128-am miatt volt (miután nem volt benn a gépben, nem fordult elő). Viszont most nekem is SB Live 24 Bit-em van, de annál nem jött elő. Próbáld ki az alaplapi hangkártyával.
  • Blanc
    #20
    Sziasztok.

    Az a problémám, hogy ha megirok egy DVD-t, az asztali lejátszók java részén akadozva fut.a lemezt csikosra irja-uj LG iró,de a régivel is ezt csinálta.)egy giga memória van a gépben,1.7-es proci. nem tudok vele mit kezdeni. tud valaki megoldást?
    Elöre is köszi a választ.
  • TCelica
    #19
    Ha ezt te valakitől kaptad akkor igy lett megírva. :))
    Én is voltam már igy és nem tudtam mit csinálni vele. Megnéztem. :)
  • tomabau
    #18
    Nemtudtam hova irni:
    Hali egy ilyen kérdés:
    Van egy nagyjából 70 perces Winamp media file-m, és nemtok belehúzni-tekertetni. Ha belehúzok beáll. Mit lehetne vele kezdeni?
    Ja és egy csomó lejátszón próbáltam, de egyik se jó.
  • PetruZ
    #17
    Az mp43 az egy Mpeg-4 formátum. Többfelé is letölthető, de ez is inf-es telepítésű, szóval lehet, hogy ugyanaz, mint amivel próbálkoztál. Viszont nekem is fent van ez, de akármelyik player-rel működik (én ZoomPlayer-t használok). Én a KLite csomaggal raktam fel az mp43-mat.
  • szombi
    #16
    Nekem van egy hatalmasd problémám.
    Van néhány videóm, amit csak az MPLAYER-rel lehet lejátszani, mással nem.
    A total commander nézőkéje ezt írta ki: vid:mp43 nem található
    Egy érdekes kodeket viszont sikerült leszednem. Mindössze 3 fájl volt benne:
    egy dll, egy inf és egy txt. Az inf-re kellett jobbegér-->telepítés
    Mondanom se kell, hogy ezen egyszerű művelet után sem sikerült a videókat
    egyik lejátszóval sem(Crystal, BSplayer, Win-media) lejátszani, viszont a
    total commander nézőkéje csodával határos módon elindította a videókat...
    Nekem nem igazán tetszik az mplayer, mert nincs benne a ,,Saturation''
    (magyar megnevezését nem tudom) állításának a lehetősége, a nálam lévő
    videóknál meg pont erre lenne szükség.
    Megjegyzés: a saturation beállításánál a minimumállapot a fekete-fehér,
    a normál fölötti beállítás(mint a nálam lévő videók) túlszínezi és ezáltal
    élvezhetetlenné teszi a videót.
    Ezért is szeretem a Crystal-t: egér balra, festékikonra rákattint, majd scroll...
  • atterg
    #15
    Szeva
    Ez a gond sokmindentől lehet de elég valószinű hogy nem jó kodekpakk van a gépeden az eléggé be tudja kavarni
    töltsd le a vlc media playert a www.videolan.org-ról az nem használ kodekeket és a népszerübb formátumokat remekül tudja kezelni
  • Adi
    #14
    Én is mplayer-t.. használok.. a legjobb sztem.. igaz nagyon béna a menü illetve a skin.. de programilag a legjobb!
  • via_mala
    #13
    Na akkor megosztom veletek tapasztalataimat én is.
    Mozinézés:
    Lehetett 400@450MHz-es Celeron-on is mozizni, csak egy kicsit küzdenem kellett vele, úgyhogy a 600 MHz-essel elvileg mindennek mennie kell, ha minimum AGP-s videokártya -- pl. Geforce2 MX-es -- van benne, bár lehet, hogy inkább a RAM a fontosabb (minimum 128 MB WinME alatt).
    Először is ACE, Nimo és egyéb kódek csomagokat messzire el kell kerülni!
    Felrakod a DivX 5.05-öt -- nem az 5.11-est, mert az nekem összegabajodott a VobSub-bal (nagy zöld képernyő ;) -- és a Disable Post-Processing jelölőnégyzetet be- valamint a Film Effect-et kikapcsolod a kódek configurációjakor a Post-Processing Settings fülön. A Quality Settings fülön is mindent be kell kapcsolni az Overlay Extended Mode-on kívül. A Smooth playback már alapból be van kapcsolva, egyértelmű, hogy úgy is kell hagyni. A YUV Extended kapcsolót is érdemes beállítani, mert bár ilyenkor nem lehet fényerőt, kontrasztot, színtelítettséget szabályozni, viszont a lejátszás gyorsabb lesz. A Double Buffering is segít zökkenőmentessé tenni a lejátszást, úgyhogy az mindenképp legyen bekapcsolva! (DivX Guide 5.1 113-114. oldal)
    Ezután már csak az AC3 hangkódek és a VobSub kell, és már lehet is mozizni.
    Az XViD filmeknek kicsit nagyobb prociteljesítmény kell, de itt sem mindegy, hogy milyen XViD kódeket raksz fel. Azt tapasztaltam, hogy a Koepi féle a legjobb, mert bár fapados, de ennek megfelelően ez fogja le a legkevésbé a procit.
    Ennyi kell az AVI-khoz.
    Ha OGM-et akarsz nézni, akkor még kell az Ogg Direct Show Filter is.
    Ha MKV-t akarsz nézni, akkor a Matroska Pack-ra lesz szükséged.
    Ez utóbbi kettő már viszont egy kissé még jobban eszi a procit, ezért itt már érdemes megemlíteni egy teljesen más megközelítést:

    Mozinézés másképp: MPLAYER
    Van egy remek magyar fejlesztésű szoftver, amelyhez NEM KELL SEMMILYEN KÓDEK (kivétel asszem a Real Media fájlokhoz) és minimálisan terheli a processzort! Lejátsza gyakorlatilag az összes videoformátumot (a sérült fájlokat is!!!), SVCD-t, DVD-t is és automatikusan tölti be a feliratokat is (VobSub sem kell)!
    Egy kis segítség: a config fájlba ilyeneket érdemes beírni:

    cache=4096 # cache méret
    fs=YES # fullscreen
    double=yes # dupla buffer (nem fog villogni a felirat)
    sub-fuzziness=2 # feliratfájl-ok keresési metódusa
    subfont-autoscale=0 # a következő sorban pixel legyen a mértékegység
    subfont-text-scale=20 # a felirat és az OSD font mérete
    #És ha bírja a proci, akkor jöhet egy kis post-processing a szebb képért:
    autoq=6
    vf=pp


    Apró szépséghibája, hogy parancssori indítást igényel, és nem árt a dokumentációt böngészni, de mivel magyarul van, ez nem okozhat problémát. (A parancssori indítást én a Total Commander-ben a Button Bar/Eszköztár-ra felhelyezett ikonnal oldottam meg.)
    MPlayer Win32 exe

    Az utóbbi időben már csak ezt használtam, főleg mert újabban már az XViD volt az elterjedtebb formátum, és nálam az már szaggatott Zoom Player-el is.
  • galocza
    #12
    gyanús hogy lassú a géped, apám 633mhzes cerkáján van ami megy, van ami akad. az én 600as duronom annakidején elvitt mindent, de az újabb kodekekkel készült videók lejátszásához nagyobb teljesítmény kell, ac3 plusz kakaó (ac3mal már nagyon a határon mozogtam vele). nekem úgy rémlik, pl a divx5nél volt egy nagy ugrás (postprocessing, mifene).
    próbálj ki sok lejátszót, egyiknél-másiknál kiemelik hogy alacsony a gépigénye (persze ha a filmé nagy tökmind1).
    sajna nem kizárt, hogy procicsere szükséges...

    ps: jajjj, pedig ez is lehet: mit használsz dekódoláshoz? kodekpakkoknál panaszkodtak már akadásra. ha nem, próbáld az xvid ds filtert vagy az ffdshowt.
  • Roll
    #11
    de ha fenn az ac3 filter akkor az is csinálhatja, az helyett tegyél fel sima ac3-at. Ha nincs akkor emailen küldök.
  • Roll
    #10
    De, például a divx-ből ne a legújabbat nyomd fel, hanem csak a divx 3.11-et. Minden mást takaríts le a gépről.
    A crystal majd leszedi ami codec kell neki.
  • OPM
    #9
    hát mit mondjak...? ugyanúgy akad a crystal playerrel is :( sajna csak 600Mhz-es gépem van, nincs vmi megoldás ellene?
  • OPM
    #8
    elég jó kis lejátszó. néha kiírja, hogy speed problems, nyomjak S-t, de akkor csak a részleteit tudom meg, hogyan tudnék ellene vmit tenni?
  • Dj Révész
    #7
    Sziasztok! Az a nagy gondom, hogy bármilyen filmet( avi, mpeg, vcd)akarok lejátszani, csak a két harmadát látom a képnek. Előre is kössz!
  • Roll
    #6
    Próbáljátok meg ezzel a lejátszóval: Crystal Player.
  • Stranger
    #5
    Nekem is hasonló problémám van, csak nekem olyan mintha kiesne 1-2 mp a filmből, hanggal együtt. Namost ez szinkronos filmnél nagyon kellemes dolog pl. "megöllek te állat" helyett "megállat"-ot hallani. Ha valaki tud valamit ez mitől lehet akkor help plz. Ja ACE codecpack és Koepi's xvid codec van fenn.
  • Bandew
    #4
    Codec hiba. Törölj le minden lejátszó progit, és csak egyet tegyél föl. Általában ez bejön. A lényeg, hogy nem jó, ha sok progi van fent, mert akadályozzák egymást.
  • Adi
    #3
    1.2ghz, gf4 ti 4200 128mb, 896ram, sound blaster 5.1 live....
  • Ben C
    #2
    A géped milyen?
  • Adi
    #1
    Hi!
    Lenne egy olyan gondom, hogy akadnak a filmek.
    Elindul a film és egyszer csak megáll 2 másodpercre aztán elindul 1 mp-re aztán megint 2 mp közbe megy a hang és ezt meg csinálja kb. még 8x aztán mintha misem történt volna megy tovább a film. Ez mitől lehet? Nem fut közbe semmi olyan program ami le terhelné szerintem. Letöltést is leállítot, akkor is szemédkedik.