39
U-571
  • Seten
    #39

    A poén, hogy az U-571 egy valóban létező U-hajó (a Delphin-falka tagja) volt.

  • blackgamer
    #38
    én azt mondanám Das Boot-ra max hogy régebbi
    U-571-el sincs semmi baj, bár évente készülne ilyen szintű film
  • B0B0
    #37
    Háát, izéé, az U-571-et nem hasonlítanám a Das Boot-hoz, közelében sincs. A Das Boot egy remekmű!
  • blackgamer
    #36
    [center]Das Boot – A tengeralattjáró
    rendezői változat 990 Ft, MM-ben vettem, de gondolom máshol is annyi
    nem lehet kihagyni, nagyszerű film! van rajongói oldala is :)
    aki szerette az U-571-et, annak ez is bejön majd
  • Seten
    #35

    Az Atlanti-csata idején az Angol Légügyi Minisztérium is úgy határozott, hogy a német (vöröskeresztes) mentőgépeket le kell lőni.
    Persze ezt egy angol pilóta sem volt hajlandó megtenni.

  • ChevyG work
    #34
    hálivúd rulz
  • blackgamer
    #33
    akinek tetszett az U-571, annak ajánlom Az ellenség karmaiban című filmet, ezres körül lehet akciósan boltokban kapni
  • Tuvok #32
    Ő nem brit hajótörött volt ...
  • ChevyG #31
    persze, Goebels tollábol idéztem...
  • Tuvok #30
    Amúgy meg ne nézzed, ilyen egyszerű !
  • Tuvok #29
    Miből gondolod ? Neked mondták személyesen ? Én a propaganda háborójából nem nagyon adnék a helyedben ilyen idézetekre ...
  • ChevyG #28
    az idézetre értettem, a film+ olyan amijen...
  • Tuvok #27
    Nem tény, hanem vélemény, mert sokaknak meg tetszik .
  • ChevyG #26
    amit leirtam az tény!
    és SZERINTEM a film kaki!
  • Tuvok #25
    Tudtommal egy esetben bizonyított, hogy lelőtték a mentőcsónakban levőket, és nyolc esetben bizonyított, hogy segítséget adtak németek hajótörötteknek .
    Lehet értelmezni embertelenségnek, vagy parancs végrehajtásának, de ha úgy vesszük, megtórpedózni egy hajót is valahol embertelenség, hisz arról a hajóról a menekülés esélye közel 0, épp csak az, aki a fedélzetről a vízbe esett .
    Nem is beszélve a személyszállító hajókról (Athenia, Laconia, Peleus), amelyeken nem csak katonák és hadianyag, ellátmány utazott, hanem civilek, nők, gyerekek .
  • [NST]Cifu
    #24
    Az egy parancs, de ettől még a német tengeralattjárósok ez után is csak nagyon szélsőséges esetben lőtték le a hajótörtötteket (úgy tudom csak pár ilyen eset volt), mert ezt embertelenségnek tartották.

    Egyébként hasonló parancsok a szövetségeseknél is érvényben voltak, például a vadászpilótáknak 1943-ban nem hivatalosan parancsba adták, hogy a sérült gépből kiugrott, ejtőernyőn lógó pilótákat lőjjék le.
  • Tuvok #23
    Hallottál már a "Laconia-parancsról" ?

    "Tilos az elsüllyesztett hajók személyzetének megmentését célzó bármiféle kísérletet végrehajtani, tehát a vízből kimenteni és mentőcsónakba felvenni, részére ivóvizet és élelmet adni . A mentés ellentmond a hadvezetés részéről az ellenséges hajók és személyzetük megsemmisítésére irányuló legelemibb követelményeknek ..."

    Ez egyenest Hitlertől jött a "Laconia" brit személyszállító hajó elsüllyesztése után, amelyiken 1800 olasz hadifogoly is volt ... ez a 154 . hadparancs kiegészítése, magát a 154 . hadparancsot - amelyik röviden annyi volt, hogy "Tilos ellenséges hajótöröttekkel kapcsolatba lépni" - még 1940 nyarán adták ki, tehát jóval azelőtt, mint mikor az U-571 játszódik .
    Szóval semmi irrealitás nincs benne, csupán néhány alkalommal fordult elő, hogy élelmet vagy útbaigazítást adtak hajótörötteknek, az is csak 39-ben, de amennyiben ez kiderült, hadbíróság és hosszú börtön várt a parancsnokra, később, a 154 . kiadása után már ha kiderült, lelőtték a parancsnokokat Hitlertől jött közvetlen parancs megszegéséért és hazaárulásért .
  • ChevyG #22
    U-571 NAGYON SZAR!!!
    undoritó
    akkor basztam fel magam igazán, amikor a hajótöröttekre löttek a németek!
    pont tegnap olvastam, mikor pl a PQ17es conjvoyt megcsupálták a (NÉMET)tengok:
    britt hajótörött:
    "A búvárhajó felmerült és a ködböl kibukkanva, körbejárta a sülyedő hajóróncsot. Aztán az egyik mentőcsónakját átadta, amelyben fekete kenyér, kolbász és 1 palack konyak volt, és a gépésztisztnek - akit Ök mentettek ki a tengerből - a kapitány megadta a helyes irányt. Sajnálatát fejezte ki, hogy el kellett süllyeszteni a hajónkat, jó utat kívánt és angol módra tisztelgett, mi elött hajójávalalámerült volna."
    manapság egyre több, az olyan film, ami szinte csak arrol szól, hogy "löjjük a szemét németeket"! és ezut sajnos sok játék is koövette: elsö pl a mohaa volt...
  • ChevyG #21
    ez a film nagyon szar!!!
    addig birtam ameddig elfoglalták a német uboatot....
  • Tuvok #20
    jah, meg, mielőtt felvette őket a repülő, ott szorongatták a gumicsónakban 3-an is :)

    a vége érdekes volt, mikor mondták, hogy mikor milyen egység milyen enigma részletet szerzett meg, ez a rippelt verziómban nincs benne :(
  • Serpa
    #19
    köszi.

    enigma megmaradt?
  • Tuvok #18
    kergette őket a romboló, vizibombák, ők meg merültek minél mélyebbre, tőrbe akarták csalni kamu hulladékkal meg olajjal a hajót, hogy az megálljon és ki tudják lőni, de a német kapitány morse-zott nekik, így lőtte egy darabig a tengeralattjárót a fedélzeti ágyúival, de végül a farcsővel kilőtték, aztán tengeralattjáró is elsüllyed, végül felszedi őket egy amcsi repülő
  • Tuvok #17
    ja :)
  • Serpa
    #16
    azután mit történt, hogy a rádiósszobát kilőtték, és lemerültek?
  • ugot2know
    #15
    Oscart kapott a legjobb hangért...
  • AnuluWork #14
    Ő kezelte a fényképezőgépet, meg rohangált a Tommyjával.
  • ChevyG #13
    hállivúd
  • Tuvok #12
    kilőtte a német ellátóhajó
  • Hamed
    #11
    Nem voltam teljesen képben mert fél szemmel néztem csak, de mitől robbant fel az angol tengeralattjáró?
  • ChevyG #10
    Az U-571 igazi története:

    Sunk 28 Jan, 1944 west of Ireland, in position 52.41N, 14.27W, by depth charges from an Australian Sunderland aircraft (RAAF-Sqdn 461/D). 52 dead (all hands lost).
  • MrTressy
    #9
    Ez jó film, jó benne a csavar hogy aztán a német tengeralattjárón kell boldogulniuk :)
  • Botond #8
    2 bevágás erejéig szerepelt,a tengeralattjárón volt ilyen közmatróz vagy mi
  • Gerzson
    #7
    nekem mengvan DVD-n

    nagyon jó film, az tetszett legjobban amikor felszinen voltak és jött a német repülő, és majdnem leszedték

    az extrák is jók, elmondja az Enigma rejtjelező történetét, meg a tengeralattjáróról is van interjú
    szóval érdemes megvenni DVD-n is
  • Tuvok #6
    az, csak a mai napig nemtom kit játszott :)
  • Botond #5
    ez a bon jovis film?azt én is láttam,valóban nem nagy durranás
  • Tuvok #4
    Hát én kb. 50-szer néztem meg. :D A végén mondják, hogy kitalált a történet... :) Sztem izgi és látványos, házimozin a hangok pedig nagyon királyak !
  • DecenS
    #3
    Én láttam - nem volt egy nagy durranás.
    Tipikus amerikai öntömjénzés. A történelmi háttér pedig totálisan hamis. Ugyanis azt, amit a filmben az amerikai hős tengerészek véghezvittek, a valóságban az angol haderő teljesítette akkor, amikor az amerikaiak még be sem kapcsolódtak a világháborúba.
    De hogy visszakanyarodjak a filmhez: egyszer nézhető, könnyen felejthető kategória.
  • traXion
    #2
    Rémlik valami, de nem biztos...
  • Tuvok #1
    Látta vki ?