179
Magyar rendörök a csucson.
  • PREMIERE1
    #59
    El sem tudom képzelni, hogy mi lenne, ha pl. benzinnel töltött tartályautó törné át a határt, ami ráadásul meg lenne pakolva egy rakat robbanóanyaggal is. (Elég, ha csak annyival, mint ma reggel Irakban.) Aztán huss, Budapestig meg sem áll - nem tudják elfogni, sem azonosítani, és bumm belerohan egy fontos épületbe, pl. egy nagykövetségbe. Ilyenkor mi lenne? Cúnya rendőr. Nem szóltak neki?
    Szerintem ez az eset nagyonis jó volt arra, hogy megerősítsék a határvédelmet, különösen így az EU csatlakozás előtt. Az orosz légvédelem is beengedte a Cessnat, majd ott is megváltoztak a viszonyok.
  • Wanax
    #58
    Szerintem hüyleség azt mondanotok hogy nem voltak rá felkészülve a határon... hányszor történik egy ilyen eset?? 10 évente eccer...
    az analógiát követve, mindig legyen náluk sugárvédő öltözet, meg vegyvédelmi, mer hátha felrobban egy atom a környéken, vagy valami hasonló történik...
    még1 dolog, aki nem tudja mi az a Schengeni egyezmény, az ne beszéljen arról hogy mi lesz ha határokkal ha beléünk az únióba...
  • Mike
    #57
    na elkaptál
    sok okoska most aztán behuzhatja fülét farkát
    mindenki, aki csak egy rossz szót szólt a rendőrökre!
  • Mike at home
    #56
    nem szegyen
    te fujsz fel mindent
  • Marcell
    #55
    Csak egy erdekesseg: Az angol rendoroknek vannak 450 loeres Imprezai, valamint barhova kiernek helikopterrel 5-10 percen belul. Raadasul majdnem minden ut kamerazva van. Eleg durva!

    En csak azt nem ertem miert nem szoltak a szlovakok. Letesztelhettuk volna az Octaviakat :)
    Vicces volt, hogy sokaig ugy mondtak be a hirekben (ahogy a hataror elmondta: ) sotet BMW vagy Audi. Baromi nehez lehet megkulonboztetni :))
  • shaba23 #54
  • A N I T A
    #53
  • shaba23 #52
    Én sem értem...miért nem ültek be a határőrök a tuning Golf4-be...hiszen azzal ott lehet hagyni a BMW-t...
  • A N I T A
    #51
    Hát nemtudom. Nekem egy tuning Golf 4-em van, azzal hagytam már ott BMW-t
  • Tufa16
    #50
    én azt mondom hogy ez nem a magyar határőrök hibája. elvégre nem magyar ember van abban a bmwben. Egy ilyen bmw, ha jól tippelek akkor 5ös lehet. na mármost egy ilyenben van erő és anyag is. egy fa sorompó megsem árt neki. egy fém már talán de azon is át tud jutni. de itt nem ez a lényeg. hanem hogy nem a magyar rendőrök tehetnek arról hogy nem kapták el a fószert. BMW vs. golf? vagy esetleg mondeo. ugyanmár... Amikor én mentem nagymocival autópályán nem éppen legalásan akkor is "csak" egy kettes golf akart leállítani. na most egy hayabusha picit erősebb mint egy 2es golf. Na mind1! én a magyar rendőrjármű parkra célzok, hogy az az ami elég "szar"...és mégegyszer mondom! nem a magyarok hibája hogy nem kapták el. hanem a csávó ahonnan indult. ott vannak az igazi problémák! ott miért nem kapták el? a szöveg amit irtam kicsit zavaros! nézzétek el nekem! Fáradt vagyok már!
  • a.carkey
    #49
    Még emlékszem arra az időkre, amikor az osztrákoknál 1+1-es felállásban egy ellátó konténer tetején osztrák katonák "pihiztek" (sniper, puskával+megfigyelő éjjellátóval és rádióval), plusz egy nyitott terepjáró tetején egy manus M60-as géppuskával, meg a sofőr. Ez volt a Balkán háborúk alatt az osztrák határnál. Békében, a fene nagy liberalizmusban ...
    Nálunk meg két pufi határőr ellenőrzött. Hegyeshalom, ha jól emlékszem 1994 ...
  • K.András
    #48
    Ezt te komolyan kérdezed?Ha az nem szégyen hogy a magyar határon a bünözök betörnek meg kitörnek,akkor veled valami baj van.
  • Taranov
    #47
    Hát elég ritka azért, hogy egy ilyen jön az országba, aki már átrobogott a cseh-szlovák határon is.
  • Mike
    #46
    igazából ezt az egészet ki nem szarja le...
  • Punker
    #45
    remek megfontolt döntés volt....
  • Taranov
    #44
    Az országból nem ment ki, csak letért az M1-esről, majd elvesztették a nyomát. Ezután 4-5 óráig körözték, illetve ellenőrizték az utakat, de utána leállították a keresést és a körözést is megszüntették.
  • Punker
    #43
    lol, hol ment ki?????
  • Taranov
    #42
    Lelépett, ezért megszüntették a körözést.
  • Taranov
    #41
    Láttam valahol egy felmérést. Valami Blikk szintű lapban még 0,5-1 éve.
  • Punker
    #40
    elkapták vagy csak lelépett?
  • Taranov
    #39
    Már meg is szüntették a körözést.
  • Mike
    #38
    ezt honnan veszed? a népességre nézve is?
  • Mike
    #37
    vége a kommunizmusnak, nem tudom, feltűnt-e már!
  • Mike
    #36
    aztán mi a jó faszért szégyen, te marha?
  • [NST]Cifu
    #35
    Ezen egyenlőre folyik a vita, sokan vélik úgy Brüsszelben is, hogy Románia nem lesz a legkisebb mértékben sem EU-képes még 2007-ben sem...
  • K.András
    #34
    Ezen gondolkoztam én is erösen,legalább annyit szoltak volna hogy marhák megy felétek...
  • Galy
    #33
    úgy tudom, hogy a határ 30 km-es körzetében van akciócsoport pontosan az ilyen esetekre. Vagy csak lesz?
  • DJ Skyline
    #32
    ja igaz....de majd ha a jó barátaink a Románok is benn lesznek az euban! húhú...az lesz csak az igazi...
  • Punker
    #31
    nem lesz ugyanis onnatól mi leszünk az EU keleti "fala" így jobban kell majd vigyázni rá....
  • DJ Skyline
    #30
    hát ja a második bekezdéssel [Itt maximum annyit lehetett (kellett) volna csinálni-tól] egyet értek...

    majd ha benn leszünk az euban akkor úgyis méglazább lesz ez a rendszer a határokon!
  • Punker
    #29
    hát igen elég nevetséges hogy a fószer pár óra alatt van már a 3. országban van, biztos nagyon jól meg van szervezve a kommunikáció az országok hatóságai között.
  • BaLeeX
    #28
    Nem tudom miért vagytok oda annyira ettől a dologtól. Talán jobb lenne, ha baszott nagy fémsorompó lenne a határokon, mindenkit megállítanának, kipakoltatnának aztán jó 5 perc után továbbengednék? Ja, rohadt jó lenne, 4-5 óra alatt át is lehetne jutni a határon...
    Többször jártam az utóbbi időben az osztrák-magyar határon és vannak annyira tapasztaltak a határőrök, hogy egyszerre kiszúrják, hogy ki gyanús valami miatt. Azt meg te sem gondoltad komolyan, hogy lőjjenek utána!? Ha utánalőnek és mondjuk csak elromlott a féke, vagy lepuffantanak valakit aki mellette megy autóval akkor meg majd te leülöd a határőr helyett azt a 10-20 évet a börtönben amit kaphat érte ugye? Rendkívül sok baromságot tudtok összehordani tisztelet a kivételnek.

    Itt maximum annyit lehetett (kellett) volna csinálni, hogy mindig legyen készenlétben egy kocsi amivel az ilyen emberek után erednek de gondolom egy Lada Nivával nem hiszem, hogy nagyon utol lehetne érni akármilyen BMW-t ha eltelik még 1-2 perc odáig is amig egyáltalán elindulnak.
    A rendszer annyiban rossz, hogy kellett volna lennie emberüknek 1-2 km-el odébb akiknek szólni tudtak volna, hogy állítsák meg a kocsit.
  • Lteebee
    #27
    De a csehektől indult.

    Betört Szlovákiába.

    Miért nem szóltak a rohadékok?
  • Punker
    #26
    az már van....
  • DJ Skyline
    #25
    tuti lesz valami...országos körözés,stb...kocsi keresés,és egyéb jó dolgok!
  • Taranov
    #24
    A témához hozzászólva: Jellemző a határokra ez. Az osztrák-magyar határ meg még lazább Hegyeshalomnál, mint a szlovák-magyar a legtöbb helyen.
    Egyrészt a szlovákoknak értesíteniük kellett volna a magyar hatóságokat, illetve lezárni a határállomásokat. Bár nekik nem gond, ha átjön ide a bűnöző.

    Vajon mit követett ez el?
    Remélem nem lesz baj belőle Magyarországon.
  • Taranov
    #23
    Hát ja. Nem csoda, hogy ott van a legtöbb ámokfutó meg sorozatgyilkos.
  • DJ Skyline
    #22
    jézusom...hülye amcsik....
  • Punker
    #21
    pár barom amcsi gyerek elkezdett autókra lövöldözni poénból, mikor elkapták őket azt mondták a GTA-ból vették az ötletet erre a GTA kiadóját megbüntették több millió dollára. keress rá a hírek között szerintem még megvan....
  • DJ Skyline
    #20
    ne olts?? tényleg??mikor?? :DDD
    GTA miatt---a hülyék...fogjuk 1 játékra...az-az...melyik ép banda volt ez aki a GTA-t vonta felelősségre?