179
Magyar rendörök a csucson.
  • LittleL
    #179
    Lol
  • K.András
    #178
    ÁÁ megnéznék a kis füzetet(mert van ilyen),abban gyujtik az ilyen okos emberkék feljelentéseit,pl van egy nö aki minden harmadik héten elmegy a rendörségve,mondván a szomszéd öt egy elektromos szerkezettel különbözö frenvenciákon zaklatja :D
    Nem vicc!
  • PResident Evil
    #177
    rendőr egyből megszondáztatna :D
  • The Garrett
    #176
    sz.tem a gyerek sokkotkapott a pofontol :D
  • K.András
    #175
    Elképzelem ahogy ujságolja a barátainak,képzeljétek ma kirabolt egy nyomorék és én ugy féltem :DDDD
    Vagy milyen ciki lehetett elöadni a rendörnek,hogy hát ugy történt, hogy fogtam a kaját idejött egy nyomorék elvette a társa meg pofánvágott,ezt akárhonnan nézem képtelenség és annyira abszurd,fetrengtem a nevetéstöl :D
  • PResident Evil
    #174
    de akkor a szék sem egy széria :) optikai tuning, minden jáccik :D
  • K.András
    #173
    Nemrég mintha arrol hallottam volna,szegény kerekes székesek alig tudnak közlekedni,magasak a járdák stb(kint valamivel jobb a helyezet de közel sem jo),szal ez meg csak ugy elviharzik a szecsuáni csirkémmel és nem érem utol???:DDD
  • The Garrett
    #172
    elég gyorsan lehet azt hajtani...

    jajjdegecivagyok :P
  • PResident Evil
    #171
    vazzzegh :D mekkora karja lehet :DDD
  • K.András
    #170
    Értitek ezt, a tolokocsis nagy sebességgel elmenekült a tetthelyröl...Atyaég :DDD
  • K.András
    #169
    Kínai kaját zsákmányoltak a kerekesszékes rablók
    Nem mindennapi rablás történt Londonban, ahol egy diák kezéből hirtelen kiragadta egy tolókocsis férfi az elvitelre vásárolt kínai menüt. Az éhes rabló társa lekevert az ellenállást tanúsító sértettnek egy jókora pofont, majd nagy sebességgel elmenekültek a tetthelyről.


    Na ez mán akkora lol hogy el sem hiszem,geco hát hogyan???:DDDD
  • nemcsakfeel
    #168
    kisk anál ?
  • PResident Evil
    #167
    én ma arra ébredtem...
  • The Garrett
    #166
    NA igen mondjuk attól is függ mennyi idős volt az magzat. ka 8-9 hónapnál fiatalabb akkor nem élte volna túl. Tehát az elkövetőnek tudnia kellett hanyadik hónapban van az áldozat . Means=> már jólőre kitervelte hogy ezt fogja tenni.

    pffff ilyenkor gondolkodom el rajta hogy miért nincs halálbüntetés...
  • Dzsini
    #165
    mi polgári védelmen tanultuk, hogy hogy kell gégemetszést végrehajtani sima bicskával... egy császármetszés se "bonyolultabb" ilyen hentes módon, és az emberi test elképesztően sokat kibír... de akkoris szörnyű
  • The Garrett
    #164
    áááh nem hiszem el.
    Simán nem élné túl se a csecsemő, se az anya.
    mmmmmmm brrrrrrrrr kirázott a hideg.
  • K.András
    #163
    Az anya méhéből rabolták el a magzatot.(Index)

    Meg nem született gyermekét rabolta el egy anyától egy kolumbiai nő, akit a kolumbai rendőrség azóta letartóztatott. A vádlott a rendőrség szerint egy konyhakéssel hajtotta végre a császármetszést az áldozaton, aki gyerekével együtt csodával határos módon túlélte a beavatkozást, adta hírül a BBC.
    Újra együtt van édesanyjával az a kolumbiai csecsemő, akit idő előtt vágtak ki az elkábított nő méhéből. Az elkövető a vád szerint konyhakéssel hajott végre császármetszést az anyán egy közeli lakásban, kiemelte nyolchónapos magzatát, majd sorsára hagyta az erősen vérző asszonyt a Girardot városban található ingatlanban.

    Az anyának rossz állapota ellenére sikerült segítséget kérnie. Egy tévéműsorban kóráhzi ágyából Angela Cartagena elmondta: "Amikor magamhoz tértem, éreztem, hogy üres vagyok, a baba meg csak sírt és sírt." Az anya később látta a gyermekrablót elsietni a rongyokba csavart csecsemővel.

    A rendőrség szerint az elkövető nem egyedül dolgozott, így most bűntársak után nyomoznak. A vádlott azt állította, hogy a vele lévő újszülött a sajátja, klinikai tesztek azonban bebizonyították, hogy ez nem igaz.

    A gyermekrablás igen elterjedt a dél-amerikai országban, rendszerint váltságdíj reményében követik el felfegyverzett gerillacsapatok.


    Ez elképesztö!
  • ZeRo23
    #162
    Hi kedves #160!

    Ajánlom figyelmedbe a 2. linket (a #159-es bejegyzésben) az ott található képpel együtt. Mindenesetre idézem:

    "Also known as Camel spider, Wind scorpions, Solifugid."
    Tehát először is nem Solifugae, hanem Solifugid, másodszor a képeken is látszik, hogy a két 10 lábú különbözik egymástól.

  • LittleL
    #161
    Üdv a fedélzeten ZeRo 23,
    Ráérős idődben ide is beírogathatsz, kikapcsolódásnak jó.
  • Kata
    #160
    Sajna, a többi is baromság.

    Rovarpókok (Pallas lexikonból)

    (Solifugae), az Arachnoideák osztályának első rendje elkülönült fejjel; három szelvényből álló tarral; megnyult, hengeres körteforma, 9-10 ízü, nyeletlen potrohhal; ollóforma állkapcsi csápokkal; lábforma állkapcsi tapogatókkal. Az eddig ismert fajok egyetlen családnak a képviselői és 15 nembe sorolják. A Galeodes nemnek fajai közül a G. araneoides Pall. Dél-Oroszországban is otthonos, s itt éppen ugy félnek csípésétől, mint a skorpióétól. Szine világos sárga; fejpaizsa keskeny, íves; torja rövid: potroha fölül sima, szürkés-barna, egyebütt gyengén szőrös. Hossza 5 cm. Rovarokkal, gyíkokkal és apró emlősökkel táplálkozik s ezeknek nedveit szívja ki.

    Néhány kép az említett fajról:



  • ZeRo23
    #159
    Hi All!

    A topic pókos szekciója félig-meddig tőlem indult. Előre elbizonytalaníthatok mindenkit, mert a képet e-mailben kaptam a leírással együtt (szóval az eredeti forrás ismeretlen).
    Ám gondoltam, ha ennyi mindenkit érdekel, akkor kutakodok egy kicsit utánna az Interneten.

    A következő oldalakat érdemes elolvasgatni:
    http://www.snopes.com/photos/bugs/camelspider.asp
    http://www.faunaimportuk.com/caresheets/windspidercaresheet.htm

    Idézet az első oldalról:
    "According to most spider experts, these claims are all false. Camel spiders (so named because, like camels, they can be found in sandy desert regions) grow to be moderately large (about a 5" leg span), but nowhere near as large as dinner plates; they can move very quickly in comparison to other arthropods (a top speed of maybe 10 MPH), but nothing close 25 MPH; they make no noise; and they capture prey without the use of either venom or anesthetic. Camel spiders rely on speed, stealth, and the (non-venomous) bite of powerful jaws to feed on small prey such as other arthropods (e.g., scorpions, crickets, pillbugs), lizards, and possibly mice or birds. They use only three pairs of legs in running; the frontmost pair (called pedipalpa) is held aloft and used in a similar manner to the antennae of insects. Camel spiders shun the sun and generally hide during the day, coming out at night to do their hunting."

    Nekem ezek az oldalak hitelesnek tűnnek. Az eredmény:
    - mérete: dinner plate (lapos tányér)
    - sebesség: 10 MPH (16 km/h)
    - ugrás: several feet in the air (néhány láb magasra ugrik)
    - mérgező-e, érzéstelenítőt használ-e: without the use of either venom or anesthetic (tehát nem mérgező és nem használ érzéstelenítőt se),
    - harapás: powerful jaws (erős harapású)
    - hang: no noise (tehát nem ad hangot)
    - árnyék szerető: shun the sun (menekül a nap elől).


    Tehát 7 szempontból 2 nem volt valós az eredeti leírásban. Ezért a kettőért, sorry. Nem szoktam ellenőrizni a forrást.

    Üdv: ZeRo
  • Voltan
    #158
    Fog is, ne aggódj. Pár napon belül tutira lesz a Fókuszban.
  • Match
    #157
    jó, akkor skorpióféleség :)
  • I.C.ram
    #156
    SKorpiónak köze nincs a rákokhoz :) Az a pókfélék családjában van, és azonbelül is a skorpióknál :)
  • Kata
    #155
    Lásd Humoros és aranyos képek #8636.

    Amúgy a fotó csalóka, mert a katona keze le van vágva a képről, pedig az tartja a pókicákat, akinek a kabátujja belóg a fényképezőgép elé. Úgy meg már nem is olyan félelmetes. :)
  • Match
    #154
    bár a skorpió meg rákféleség :)
  • Match
    #153
    skorpióféleség asszem.
  • Prank
    #152
    előbb volt szó róla, hogy nem is igazán pók...
    lehet hogy inkább rák féle:)
  • LittleL
    #151
    Majd megkérdem a barátomat ZeRo -t, hogy jöjjön ide és írja le a pókok lelőhelyét, csak holnap lesz bent a munkahelyén,
    oszt meglátjuk
  • Match
    #150
    ennek 10
  • Punker
    #149
    póknak csak 8 lába van nem?
  • szando
    #148
    elkéstem vele :D
  • szando
    #147
    de ráadásul ez 2 pók egymásba kapaszkodva (biztos párzanak)
  • peet69
    #146
    Ezt akartam mondani :DDDD
  • peet69
    #145
    Akkor faszok vagytok :DDDDD
  • Match
    #144
    Jah, és ezen két pók van összeakadva...mivel ha megnézed 20 lába van...egynek meg csak 10 van.
    hatásvadászat megvan :)

    Fluga: az előbb írtam:
    alapból 15-20 mm-esek, találtak már 7 centiset, és volt már olyat ami a lábával együtt 16 centi volt.
  • Punker
    #143
    igen
  • peet69
    #142
    #94 erről a képről van sz ???
  • peet69
    #141
    Letöltési linket nemtudtok adni ???
  • fluga
    #140
    jah, oda is van írva a lapra, hogy úgyí lett fényképezve, hogy nagyobbnak látszék..."csak" akkor mint egy felnőtt ember tenyere.. (no de Rodman tenyere vagy az én tenyerem...nem mindegy!:D)