27
Teh ultimate pwnage!
  • Dikkma
    #27
    Mindig mennek a régiek is.
  • hali
    #26
    most a regiek vannak :)
  • LittleL
    #25
    A mai rész állati volt.

    A bajnokok csatája. Távirányítású autók.

    A kék cspat szerintem jobb volt, de a másik csapat végén belehúzott.

    Az Ennio Morricone zene király volt, amikor megjelentek a küzdőtéren.
  • LittleL
    #24
    Ja. Azt bírtam , amikor az egyszerű faltőrő kos csapat elhozta azt a vascsövet amit később használtak.
    És a fickó olyan nagy bontókalapáccsal ráütött egypárat. Ellenőrizte, hogy elég masszív lesz -e.

    A műsorvezető megjegyezte.:

    - .... már megint a tőle megszokot tudományos alapossággal ellenőrzi a beépítendő anyagokat.

    - Jaa. Azthiszem ez elég erős lesz.
  • Balo
    #23
  • Cat #22
    Ezért tartom jónak a sorozatot, ugyanis olyan elveket mutat be, ami ma már számunkra természetes, megnyomjuk a gombot és müködik. De amig évtizedek fejlesztése alatt ide eljutottunk...
  • Dikkma
    #21
    Az nem tetszett, de az épületbontás az kurva jó volt :))
    Az egyik csapat csak egy platóra szerelt faltörő kossal, a másik viszont egy markolókarral nyomult. Na ezt sem volt semmi megcsinálni.

    Sajna sokszor a primitívebb, egyszerűbb szerkezet nyer, mert a bonyolultban könnyen eltörik/tönkremegy valami. Itt is ez volt :(
  • LittleL
    #20
    Na és amikor a betonban kellet lyukat törni?

    Az egyikek valami cséphadaróval nyomultak.
    A másikak meg olyan csigás fúróval.

    Izgalmas volt.
  • LittleL
    #19
    Ja. Úgy mentek a jet-ski -vel mint állat.

    A másikak, meg valami propellerhajtású masinával mentek.
    Az egyik kanyarban majdnem felborultak, de az utolsó pillanatban az ipse fisszabillentette őket.
  • dikki*yysw
    #18
    Egen, az is top5-ös rész nálam :))) De hogy mentek végül, mi? Mint az állllaaat :D
  • dikki*yysw
    #17
    Akkor ez a siklórepülős rész volt, amin az ÖSSZES rész közül a legnagyobbat röhögtem. Amikor a papa beleállt a földbe a repcsijével :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    HÁHÁHÁÁ :DDDD
  • LittleL
    #16
    A NASA mérnökök egyszer meg egy injektoros motort akartak beépítteni a Jet-ski -be.
    De őrült lassan csinálták. Nem is értettek az ilyen bonyolult gyújtási rendszerekhez. Eltököltek egy csomó időt.
    A külső szakértő meg is jegyezte:

    - Hát én kezdek kételkedni, hogy a NASA űrhajókat tudott küldeni a világűrbe.

    ( He, az király volt.)
  • LittleL
    #15
    Ja. A Puerto Rico -i srácok tök jó repülőt építettek.

    A fickónak kiadta a szakértő az utasítást, hogy csak darabolja a léceket. Ő meg szorgalmasan darabolta is.
    Két óra múlva megkérdezte:
    Tulajdonképpen mit is építünk. Valaki magyarázza el.

    De aztán frankón sikerült repülni vele.
  • dikki*yysw
    #14
    Két részben is kellett repülőt építeni, de a Mega Challenge az tök más volt.
  • Gyadi
    #13
    Amúgy meg ha minden igaz akkor ma volt:
    13:05 - Fából vaskarika, Repülőgép
  • hali
    #12
    ja, meg minden nap 18:00tol :)
  • dikki*yysw
    #11
    discoverymagyarorszag.com -on írják "Fából Vaskarika" címen. Amúgy szombat&vasárnap 1300-kor biztos van, meg kedden 2100-kor van új rész. De sokszor van péntek este is, stb. :)
  • dikki*yysw
    #10
    A Scrapheap Mega-Challenge meg egyszerűen isten volt. Sajnos azt egyszer leadták a Century of Flight keretein belül, de akkor éppen 3 másik érdekes is ment a tv-ben (meccs, film, meg nem tom mi) és csak két tv van albérletben (egymás felett, úgy nézzük :DD) úgyhogy olyan 60%-át láttam csak.

    Na az a rész hihetetlenül jó volt. És azóta se láttam ismétlésben.
  • Balo
    #9
    Szerintem is a legállatabb sorozat!
    Valaki nem írná össze, hogy mikor adják? Azt tudom, hogy megy kedd 21.00, és vasárnap 13.00-kor, de láttam már más időpontban is, csak nem tudom mikor. Köszi!
  • dikki*yysw
    #8
    Angol roncstelep teljesen más ám, mint ez. Itthon tényleg nem lehetne ilyent rendezni, mert egy olyan csavart nem találnál, amin rajta van az anya.

    Kinn minden más, teljesen működőképes, saját kerekén járni képes autókat dobnak ki, és ez tényleg így van.

    Másrészt szerintem soha nem mondták, hogy bizonyos alkatrészeket nem szórnak szét. Amiket nem lehet előállítani, rakétahajtóművek, monster truckhoz kerekek (ennél mondták, kölcsönben voltak a kerekek a roncstelepen) propellerek, mindig van. De érdekes is lenne nélküle, szóval ez érthető. Meg nem mondták, hogy nem így van.

    Megrendezve miért lenne? A csapatok mindig felkérnek egy szakértőt, aki előtte már kb-re tudja, mi lesz a feladat, hiszen szélerőmű-tervezőt kérnek fel, ha szélerőmű lesz a feladat. Ő meg egész életében ezzel foglalkozott, csak ki tud találni valami eltérő módszert?

    Nekem a rakétás részek, a kevés benzinnel minél többet megtenni, az egyik ágyús (amikor a VegyÉszek lilában egy visszarúgásra képes ágyút csináltak, a Dick team-é meg mindig beragadt :) ) az egyik hegyipatak-motorcsónakos, na jó, meg úgy az összes tetszett :))

    JA ÉS AMIKOR SZÉLERŐMŰVET KELLETT KÉSZÍTENI :DDD VÁÁÁÁ

    BTW, amikor az az idősebb műsorvezető faszi van, az egy állat :)) Amikor még egyedül volt az még nem, amikor már nem ő van hanem az a fiatal suhanc akkor már nem volt olyan jó a sorozat (ekkor néha adtak már olyan feladatot is, ami volt régen). Amikor a csajjal van az ids faszi, az a legnagyobb :DD

    Pl. amikor az ágyús rész végén lőttek egyet a stáblista lefutása után egyet igazi ágyúval. w00t :))
  • Cat #7
    ja, sztm is nagy sullyal figyelembe kéne vennünk hogy ez angol roncstelep, ahol a 8 éves autot már kidobják, nálunk meg az még fiatalka
  • LittleL
    #6
    Egyszer meg találtak valami autót, benne volt a slusszkulcs.
    Szinte pöccre beindult.De otthagyták, mert a váltóból folyt az olaj.

    He.
  • LittleL
    #5
    Nagyon jó sorozat. Én is láttam szinte mindet.

    Öszvér művek, azokkal a szamárfüles sisakokkal, állati volt.
    Az tettszik, amikor felteszik magukban a kérdést, hogy:
    - Kell egy motor. De nem ám hathengeres, hanem legalább nyolchengeres, de erős legyen ám.

    Egyszerűen biztosra veszik, hogy minden szeméttelepen akad egy működő nyolchengeres motor, ez állati jó. Itthon nálunk nem hiszem, hogy lehetne rendezni hasonló versenyt.

  • Lacc
    #4
    Tényleg nagyon állat sorozat, én is szoktam nézni :) Szerintem is valamennyire meg van rendezve.

    Egyébként szerintem nem is azt akarják veled elhitetni, hogy beküldik őket egy random roncstelepre és hajrá. Az adott feladat szerint a rendezők szétszórnak mindenféle szükséges kacatokat, azokat elrejtik. Ezeket kell megtalálniuk. A taktikát szerintem ők találják ki, de ha nagyon egyezik a kettő, akkor nyilván megvitatják a kulisszák mögött, hogy ezt akkor ti így csináljátok inkább ti meg úgy, de erre nem hinném hogy túl sokszor volt szükség. Egy-két anyaghiányos rész volt benne, persze nem motor meg ilyesmi hiányzott, hanem néhány megfelelő csövet vagy propellert nem találtak és nekik kellett azokat megcsinálni vagy kihagyták őket.

    Nekem a kedvencem az a rész volt, amikor megtiltották nekik hogy kerekeket használjanak :D Az egyik csapat csinált valami keretes lánctalpas nemtudommit, a másik meg egy nagy über lépegető sítalpas istencsapását :DD Az utóbbi csapat nyert, de úgy, hogy már a pály végén szanaszát tört a talpuk, egy nadrágszíjjal rögzítették úgy ahogy, és éppenhogy be tudtak vele vánszorogni a célba :D

    De az is nagy volt mikor adtak nekik 1 gallon vagy mennyi benzint, és olyan járgányt kellett építeniük, ami ennyivel a legtöbb kört megteszi egy pályán.
  • Cat #3
    én egyszerüen nem hiszem el, hogy ezek nem megrendezettek. A két csapat MINDIG teljesen eltérő stratégiát alkalmaz, sosem ugyanazt kicsit más kivitelezésben. Mindig megtalálnak minden alkatrészt ami nekik kell, bár lehet hogy én a magyar roncstelepekből indulok ki, ahol kizárt hogy működö motorok tucatjai legyenek, mig ők néhány óra alatt megtalálnak bármit - még sosem volt hogy a tervet anyaghiány miatt kellett volna modosítani (legalábbis az általam látott tucatnyi részben nem volt ilyen)

    egyszóval, ez egy nagyon jó müsor, érdekes, gondolkodtat, de szerintem mindenképpen megrendezett
  • hali
    #2
    jaja, uberfasza, nekem a régebbiek tetszettek nagyon (a mostaniak is jok), mikor csak 2 csapat volt, es azok csataztak (dick team vs booser team) :D
  • dikki*yysw
    #1
    A legnagyobb sorozat, amit ember megalkotott :))

    Kinek mi volt a kedvenc része? Én szerintem 80%-át láttam már, rengeteg idényt, és valami fantasztikus.

    Magyar címe Roncsderbi, vag fából vaskarika amúgy.