332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • hu00043
    #292
    No most mindent beállitottam, ahogy mondtad.
    Gondolom a nyomtató driverjét mindegyik gépre rakjam fel, ahol használni szeretném. Hogy használni tudjam, látható nyomtató legyen a nyomtatók közt, mit kell tennem?
  • hu00043
    #291
    Wirelessként semelyik IP cimen nem tudom a panelt megnyitni
    csak ha kábelesen csatlakozom hozzá.
  • Dj Faustus #290
    "A TL-WR543G-t nem látom a wireless hálózatok közt. Csak kábelesen tudok beállítani rajta bármit a kezelő panelen."
    Mivel kliens módban van, ez természetes.

    "Ha a címsorba beirom a 192.168.2.1-t nem jelenik meg a kezelőpanel. Ez normális?"
    Ha a 192.168.1.1-re (a fő routerre) csatlakozva adod ki, normális, hisz a 192.168.1.1/24-es hálózatban vagy. Ha innen el akarod érni a TP-Link TL-WR543G-t (aminek a LAN-oldali IP-címe a 192.168.2.1), akkor a 192.168.1.10-et kell beírnod.

    Ha viszont a TP-Link TL-WR543G-re a nyomtatóhoz hasonlóan vezetékesen csatlakozva akarod elérni a TP-Link TL-WR543G-t akkor a 192.168.2.1-et kell beírnod.

  • hu00043
    #289
    A TL-WR543G-t nem látom a wireless hálózatok közt. Csak kábelesen tudok beállítani rajta bármit a kezelő panelen. Ha a címsorba beirom a 192.168.2.1-t nem jelenik meg a kezelőpanel. Ez normális?
  • Dj Faustus #288
    "1. pont. Hogy tudok felcsatlakozni vezeték nélkül a 192.168.1.1 routerre?"
    Ahogy az általad említett cikk is írja - a TP-Link TL-WR543G-ben:
    1. Operation Mode: AP Client Router
    2. Wireless/Site survey - itt kikeresed a 192.168.1.1 vezetéknélküli interfészét.

    "Onnan látom a felcsatlakozást, hogy a kezelőpanelt meg tudom-e nyitni a 192.168.2.1 címen?"
    Azt a TP-Link TL-WR543G-re csatlakozva tudod megtenni.

    "4.pont. A hálózati nyomtató IP címének megadtam a 192.168.2.10-et, 255.255.255.0-ás hálózati maszkkal, de a 192.168.1.1 átjárót "invalid gateway" hibaüzenettel elutasítja."
    Közben én is rájöttem, hogy elírtam - az átjáró 192.168.2.1 legyen (a mellékelt rajzon helyesen is szerepel).

    "5.A WR5432G routerben a nyomtatót hogy és hol tudom DMZ-be rakni? "
    A TP-Link TL-WR543G-ben Forwarding/DMZ menüpont.
    Ott kell a Current DMZ Status-t Enabled-re állítani, és a DMZ Host IP Address-t 192.168.2.10-re.
  • hu00043
    #287
    4.pont. A hálózati nyomtató IP címének megadtam a 192.168.2.10-et, 255.255.255.0-ás hálózati maszkkal, de a 192.168.1.1 átjárót "invalid gateway" hibaüzenettel elutasítja.

    5.A WR5432G routerben a nyomtatót hogy és hol tudom DMZ-be rakni?
  • hu00043
    #286
    Remélem, bírod még idegekkel és türelemmel.
    Nos. 1. pont. Hogy tudok felcsatlakozni vezeték nélkül a 192.168.1.1 routerre? MAC filter be van állítva azon, de a WR543G MAC címét engedélyeztem rajta. Onnan látom a felcsatlakozást, hogy a kezelőpanelt meg tudom-e nyitni a 192.168.2.1 címen?
  • hu00043
    #285
    Hát kicsit nehéz helyzetben vagyok. Nem tudom megköszönni rendesen a segítséged.
    Ezer embert kérdeztem, valószínű nem jókat, de az egyetlen vagy, aki valóban segít.
    Köszönöm.
  • Dj Faustus #284
    A TP-Link TL-WR543G egy router (nem egy access point). Ha AP Client Router módba rakod, akkor a vezetéknélküli portja úgy fog viselkedni, mintha az lenne a WAN port. És a LAN portok illetve a vezetéknélküli port között routerként fog viselkedni az eszköz, ez kicsit megbonyolítja a dolgokat.

    Tehát:
    1. A TP-Link TL-WR543G-vel vezeték nélkül fel kell csatlakoznod a 192.168.1.1 IP-címen elérhető routerre.
    2. A TP-Link TL-WR543G WAN csatlakozásnál statikus IP-címet kell beállítani, és a 192.168.1.2-192.168.1.254 tartományból kell IP-címet beállítanod (mondjuk legyen 192.168.1.10), 255.255.255.0-ás alhálózati maszkkal, 192.168.1.1-es alapértelmezett átjáróval és DNS-sel.
    3. A TP-Link TL-WR543G LAN oldalának IP-címe legyen 192.168.2.1.
    4. A hálózati nyomtató IP-címe legyen 192.168.2.2-192.168.2.254 tartományból választva (legyen például 192.168.2.10) 255.255.255.0-ás alhálózati maszkkal, 192.168.1.1-es alapértelmezett átjáróval.
    5. A TP-Link TL-WR543G routerben a nyomtatót (a példánál maradva a 192.168.2.10-es IP-címet) DMZ-be kell rakni. A nyomtató 192.168.1.1/24-es hálózatból a 192.168.1.10-es IP-címről lesz elérhető.

    Itt egy vázlatrajz a megvalósításról.
  • hu00043
    #283
    No vettem egy TI-WR543G-t. Ez tud kliens módban működni. A hálózati router IP címe 192.168.1.1. A 543G-nek a 192.168.2.1-et adtam. Hozzárendeltem az otthoni hálózathoz. A neten találtam rá leírást.(http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_wr543g_kliens_mod). Viszont továbbra se tudok belépni arra az ip címre. A nyomtatónak milyen ip címet adjak? Hogy fogom elérni a többi helyről? Standard tcp-Ip portot csináljak? Segítenél?
  • Dj Faustus #282
    Kell szerezned egy olyan Access Pointot, ami képes kliens módban működni (a többségük tud).
  • hu00043
    #281
    Nagyon köszi a gyors, de sajnos szomorú választ.
    Akkor mit javasolsz? A nyomtatónak kellene mennie a wifi hálózatomon....
  • Dj Faustus #280
    Ha a router vezetéknélküli interfésze tudna kliens módban működni - pontosabban a szoftverében be lehetne ezt állítani - akkor megoldható lenne. Viszont az itt található szimulátorban nem találtam erre való utalást.
    És sajnos se a DD-WRT, se az OpenWRT firmware-t (ez utóbbinál írják is: olcsó, kevés Flash-memória van benne) sem lehet rá felrakni - így alternatíva sincs.
  • hu00043
    #279
    Ja a hálózati nypmtató ténylge az, hálókártyával rendelkezik meg UTP aljzattal
  • hu00043
    #278
    Sziasztok.
    Van egy wireless hálózatom, amihez kapcsolnék egy hálózati nyomtatót. Van egy felesleges wifi routerem TP-Link TL-WR340GD. Ennek a segítségével rá tudom kapcsolni a hálózatomra a nyomtatót? S ha igen,. hogyan? Köszi a segítséget előre is.
  • rooney8
    #277
    hali
    én is vennék wifi routert, de fogalmam sincs, hogy mit kell nézni, melyek a jók és rosszak. a lényeg, hogy 2 szobával arrébb a laptopba vezeték nélkül legyen, az én gépembe meg vezetékkel mennyen. a netem 6mb/s le és 1mb/s feltöltés. szeretném ha ebből nem veszítenék semmit :D árat nem tudom, a lényeg hogy minél olcsóbb legyen :)
  • moyothomas
    #276
    ja, nem.
  • Sponnyabob
    #275
    Köszi a választ! Egyébként a 4 gépet vezeték nélkül kell ellátnia szóval nem tudom ez befolyásolja-e a típusát teljesítményét?
  • moyothomas
    #274
    ez a link NEM ideszól, bocs...
  • moyothomas
    #273
    itt a link
  • moyothomas
    #272
    Netgear
    TP-link
    Liksys

    ha "csak" 4gépet kell összekötni, arra bármelyik jó csak arra figyelj, hogy 4 switch kimenettel kell hogy rendelkezzen.
  • Sponnyabob
    #271
    Sziasztok!
    Van egy régi D-Link Di 514-es 2.4 GHz-es routerem és az elmúlt hónapokban jelentősen csökkent az adás körzete és a jelminősége. Valószínűleg kezdi megadni magát így kénytelen leszek új wireless router után nézni, de sajnos egyáltalán nem értek hozzá úgyhogy a segítségeteket kérném abban hogy milyet érdemes venni. Otthoni használatra lesz, de 4 gépet kell ellátnia. Tényleg nem értek hozzá úgyhogy mondjátok meg milyen tényezőt kell még figyelembe venni illetve ajánlhattok akár márkát akár konkrét modellt is. Köszi!
  • Kandurex
    #270
    Sziasztok,

    lenne egy kérdésem, ha tudnátok segíteni. Szóval van egy router meg egy acces point -om, az AC repeater módban akarom használni, hogy erősítsem a router jeleit. Ebben az esetben az AC kell saját IP cím? Az átjáró olyankor a router átjárója?

    Előre is köszi
  • PszihoApu
    #269
    sziasztok lenne egy ilyen ruterem speedpor w 303v tudna valaki segíteni az utorrent progi beálításában utorrentben ha lefuttatom a tesztet mindkét helyre x jelzést kapok mi a teendő
  • krisz940122
    #268
    Mindenféleképpen ebben a boltban fogom venni mert ez van helyben. Pár száz Ft ide vagy oda. Am bementem ma a boltba és azt mondta a csaávó felesleges nekem a 150mbps-os router az 5 megás nethez, azt mondta az 54 mbps-os is bőven elég. Meg a router közvetlen a laptop mellett lesz, legfeljebb pár méterre ( max 10) lesz csak elvíve a routertől. Szerintetek? Igaza van? Tehát erre mondta h jó lesz.
  • moyothomas
    #267
    még annyit, hogy olcsóbbal ne próbálkozz!
    Van, amiben nem éri meg, és ez olyan.

    Én 23.000ért vettem, de ha lett volna még egy kicsi 47.000-et vettem volna meg. Igaz, hogy az 5km hatósugarú, de az sokmindent tudott.
  • moyothomas
    #266
    Amit krisz940122 kinézett magának:
    http://www.pcdiszkont.hu/2604/tp-link-tl-wr741nd-150m-wireless-router

    az megfelelő.

  • Matyesz56
    #265
    Hali!

    Ja értem... Milyet ajánlasz?
  • moyothomas
    #264
    Matyesz56

    Most néztem meg a routered, gyengécske.
    Érdemesebb egy kicsivel jobbat beszerezni.
  • moyothomas
    #263
    De jó!!! A célnak megfelel!!!

    Itt olcsóbb:
    http://www.pcdiszkont.hu/2604/tp-link-tl-wr741nd-150m-wireless-router
  • krisz940122
    #262
    És ez már nem lenne jó? Mert a zsebpénz határos :S nekem annyi a lényeg h ugyan úgy tudjak, ugyan olyan gyorsan netezni, mint vezetékkel. És persze h ne szakadjon meg percenként, és azért pár méter hatóköre legyen. Am köszi a segítséget.
  • moyothomas
    #261
    ja... az 5200kbps valószínűbb, mint a 4600.
    De szolgáltatótol is függhet.
  • moyothomas
    #260
    A 3.nak belinkelt riuter tökéletes választás.

    A net sebessége sosem fix. Lesz 5200kbps és lesz 4600kbps.
  • moyothomas
    #259
    Mennyi az a távolság?
    Milyen routered van? Típus, átvitel?

    Egyáltalán nem veszi a szobádban a jelet, mert akkor legalább 50m-re van a szobád? :)
  • krisz940122
    #258
    Ja és nem lesz megosztva a net, csak a laptop lesz.
  • krisz940122
    #257
    Helló. Venni szeretnék egy routert max 8 ezer Ft-ért. De nekem antennás vagy milyen router kellene, mert a laptopomon nem jó a netkábel dugója és wifin keresztül szeretnék netezni. 5 megás netem van, és azt szeretném kérdezni, hogy mit kel nézni a routernél, hogy ez az 5 megás net a wifin keresztül is megmaradjon. Tehát szeretném ha a letöltési sebesség nem csökkenne le, ugyan ilyen maradna a net. Pl ezt néztem, vagy ezt vagy még ez van. Szerintetek ezek közül valamelyikkel megmaradna wifin keresztül az 5 megás net? Előre is köszi a választ
  • Matyesz56
    #256
    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Asus WL-520GC routerem. Sajnos, ahol ez van, és a szobám között, van egy kis távolság, illetve elég vastagak a falak. Épp, ezért kábelesen lett megoldva az internet itt, ami a routerből jön. Szeretném, hogy eltudjam érni a netet kábel nélkül is itt a szobámba.(telefon, konzol)

    Segítségeteket kérném, ez, hogy valósítható meg?

    Köszönöm előre is!
  • bat777
    #255
    hali.. a hálózati leírást átnézem.
    amúgy ha rámegyek a hálózati kapcsolatokra és rákatt ott a bridge re akkor látok pár gépet, az xpseket, de nem mindíg, meg nem mindegyiket.

    van egy antenna amelyre egy brdge van kötve, nincsen védve meg semmi, csak a megadott fizikai címmel rendelkező kártyákat engedi fel, van már 3 dolog csatolva hozzá. simán a fizikai címet kell megadni neki, és azután felengedi a gépet, más gépen rendben van a sebesség csak ezen az új gépen vacakol, de nem a vezetéknélkülivel van gond, hanem ha rádugom a utp kábelt, akkor sem jó, gyorsabbnak gyorsabb, de nagyon ingadozik a sebesség, ahogy leírtam, most is erről a gépről írok, és netezés elmegy, de már semmilyen dolgot nem tudok letölteni...

  • mikusmate
    #254
    Csak a laptopon megy el a net.
    PCMCIA kártyáról van szó, és próbáltuk azt is, hogy a laptopot újraindítjuk, kihúzzuk/visszatesszük a kártyát, de csak a router újraindítás segített.
  • moyothomas
    #253
    A Te gépeden is elmegy a net, vagy csak a laptopon?
    PCMCIA vagy PCI kártya?

    Próbáltátok, hogy a routert nem indítjátok újra, csak
    a laptopot? Vagy csak újra csatlakozni?