332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • guru55
    #201
    Üdv Mindenkinek!

    A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis teljesen analfabéta vagyok a hálozatok terén! A lényeg hogy egy laptophoz szeretnék vezeték néküli internetkapcsolatot kialakítani. Az internet(ADSL) be van vezetve egy szobába és a lényeg az lenne hogy a többi szobában is fogható legyen a net, ez kb egy 15-20m-s kört jelent, csak a laptoppal használnám, tehát nem akarom megosztani több gép között. A kérdésem az lenne, hogy mik azok az eszközök amiket be kell szereznem ehhez?
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Maak
    #202
    Hi!

    Diginetet szeretnenk hasznalni PC-n es wirelessel egy netbookon. Mondjuk sikerult eljutni odaig, hogy megy a net PC-n is es a laptopon is, viszont ha a laptop csatlakozik akkor a PC-n nincs net. Ez mitol lehet? Na meg az is elofordul, hogy a routeren a lampak kozul az utolso kettobol az egyik elalszik az elotte levo pedig narancssargara valt. Otlet, hogy mitol lehet es mi a megoldas?

    egy belkin g wireless routerrol van szo egyebkent
  • FGB
    #203
    elég ha veszel egy vezeték nélküli ADSL modemet
  • guru55
    #204
    OK, megoldódott a "probléma"! Köszi a választ FGB!
  • szoltan
    #205
    Sziasztok!
    Linksys WRT54 GL típusú routert használok. A mai napon érzékeltem hogy valami nem tökéletes, mert nem töltött be minden oldalt a böngészőm. Így hát újraindítottam a routert, ami azóta sehogy sem akar működni, a Win7 hálózati diagnosztikája folyton átjáró problémáról papol (eddig ilyesmi hiba fel sem merült). A hálózati kábel csatlakoztatása után halk háttérzajt érzékelek, de ez eddig is volt, talán most egy kicsit hangosabb (de lehet csak behaluzom)
    Ötletek?
  • csetle
    #206
    Sziasztok Fórumozók!
    Lehet, hogy nem a legjobb topicba írom a kérdésem, de jobbat hirtelen nem találtam ...
    A bánatom az lenne, hogy már a második újratelepítés után sem működik a laposom WiFi gombja. A laptopon van ezen kívül még három gomb, azok közül kettő működik, az egyik valami internetes gomb (működik), a másik a power gomb (működik), a harmadik pedig a ventillátor gombja, az szerintem nem működik, mert nem jelez vissza semmit.
    Esetleg tudna valaki segíteni a WiFi gombbal kapcsolatban? Így sajnos nem tudom használni a wireless kártyát sem, mert le van tiltva :(
    Előre is köszönöm mindenkinek, aki foglalkozik a bajommal!
    A laptop típusa: Fujitsu-Siemens Amilo Li1720
    Üdv,
  • FGB
    #207
    Hát lehet el kellene vinned szervizbe meg nézetni, mert lehet valami tönkre ment benne.
  • nanizo
    #208
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 69 négyzetméteres belvárosi lakás. A lakás egyik végében lenne egy WiFi router, a másik végében a gép. Kábelezési problémák miatt csak így lehet megoldani, mert egy útvesztő a lakás... A gépet sem tudom áthelyezni. A falak eléggé vastagok, tégla mind, egy száz éves házról van szó.

    A kérdésem az lenne, hogy jelerősség és minőség tekintetében ezekkel az eszközökkel mire számíthatok:
    TL-WR941ND Router
    TL-WN821N Wireless N USB Adapter

    Illetve esetleg tudna valaki valami mást is javasolni a fentieken kívül? Esetleg vmi tapasztalat?

    Köszönöm!
  • MTZ80daniel6494
    #209
    üdv
    van egy Wireless Broadbord Routerem, eddig t-onlinések voltunk most satelitesek
    és a t-onlonál müködött it meg nem az egyik gépen vamn akko amásikon nincs ha meg a másikon van itt nincs
    segitsetek
  • PszihoApu
    #210
    Sziasztok
    lenne 1 kérdés
    Németországban élek s a t-online nál van előfizetésem internetre,kaptam egy speedport w 303v rutert álítólag a csomag 6 mb es net a ruter csak 2 mb es a letöltésem meg csak 200 kb van valami beállítás, hogy tudjam növelni a segeséget.
    illetve van egy dlink DSL-G604T de, sehogy se tudom összehangolni a t-online nettel kellene egy kis segítség az autó wizardit próbáltam eredménytelen
  • FGB
    #211
    A router-ed N-es szabványú ami elméletileg 300Mb/s-re képes (valóságban max: kb.150Mb/s), nem ez lesz az oka szerintem a lassú Net-nek. Az a kérdés, hogy a géped milyen szabványt támogat. Esetleg nézd meg a router beállítása közt, hogy milyen szabványra van állítva.

    A másik routert lehet a MAC cím miatt nem engedi használni, de ezt át lehet írni a routerben.
  • PszihoApu
    #212
    A rúter b g n szabványú a gépem 82.11 b/g hol s mit állítsak át?
  • PszihoApu
    #213
    esetleg van valahol a neten leírás
    én próbáltam keresni, de nem sok sikerrel jártam
  • FGB
    #214
    a g szabvány 54Mb/s, ami képes kezelni 20-25Mb/s sávszélességet, így ami a gépedben van az is többet kezel mint a Neted.
    Menj be a ruterbe keresd meg a wireless beállításokat, és ott nézd meg milyen szabványra van állítva, állítsd g-re.

    Esetleg nincs egy másik eszközöd, amivel meg lehet nézni a sávszélességet?

    Ja és még valami: védd le jelszóval a hálózatot (lehetőleg min. 12 karakter szám betű kicsi-nagy keverve) lehet ez is segít, ha valaki lopja a neted.
    Speedtest.net-en teszteld a net sebességet, ha nem hozza ami a szerződésben írtak (6 helyet 2 hoz) akkor nézd meg a ruter beállításokat.
  • tazis
    #215
    tudnátok ajánlani két eszközt amivel a legolcsóbban tudok két gépet vezeték nélküli hálózatba kapcsolni?linket vagy eszköznevet írjatok!
    mivel netet is megosztom az egyik biztosan egy router lesz a másik géphez milyen perifériát kell vennem?egy egyszerű (wifi) jel vételére képes eszközt, mi ennek a köznapineve(wifi modul?)? köszi
  • FGB
    #216
    PC vagy Notit, akarsz összekötni?
    Van a gépekben WiFi adapter?
    Milyen a Net: kábel vagy DSL?
  • tazis
    #217
    két mezei asztali gépet, PC-t.
    egyik gép sem rendelkezik wifi adapterrel.
    DSL.
  • FGB
    #218
    Akkor szükséged lesz két PCI kártyára, vagy két USB-s adapterre, vagy esetleg két .PCI-Express kártyára, attól függően mit támogatnak a gépek.
    Valamint kell egy Wireless Router amit a modem mögé kell tenni.
    Ha keresel más termékeket az "N" szabványt keresd a 300Mbps-t.
  • tazis
    #219
    a router-el megosztom a netet akkor miért kell még egy wifieszköz a mester gépbe?
  • FGB
    #220
    az csak akkor kell ha mind a két gépet wifi-vel akarod használni, de a routeren van 4 Lan port így akár 4 gépet is rá tudsz csatlakoztatni kábellel.
    Router mögött nincs mester gép. a modemen jön a net, a router bejelentkezik neked a netre és szétszórja a jelet.
  • tazis
    #221
    oké értem az egyik gép kábellel csatlakozik a wifi routerhrz így kapja majd a netet a távoli géphez pedig veszek egy wifi eszközt.
    Egyébként kb. 10méter + 1 fal ennyit gond nélkül tudnak amiket linkeltél.
    a g miért nem jó?5 mbps netem van.
  • FGB
    #222
    20-25 Mbps-ig jó a G is.
    De ha majd az egyik gépről a másikra másolsz egy nagyobb fájlt vagy állományokat, akkor nagyon kevés lesz az a 25 mbps. de ez csak az én véleményem az 5 mbps nethez elég a G is.
  • tazis
    #223
    köszönöm a segítséget, akkor így még olcsóbb lesz.
  • Yetyhunter
    #224
    üdv, nekem olyan problémám van,h egy ideig teljesen jól működött a routerem, de egy idő után nem volt képes csatlakozni netre. a modemnek tuti nincs baja, a vezetékeknek sem, a routernek sem, mert hálózatot képes létrehozni. routernek minden be van faszán állítva, netre mégsem tud kapcsolódni. köszönöm a segítséget
    DL-524 G
  • Brinn
    #225
    Üdv!

    Van egy kis gond a routerünkkel, ha 4 gép csatlakozik hozzá nem tudja kezelni. Megszakítja a netet és 110ezertől 2ezerig mozog a ping. Egyszer írt IP ütközést, azóta nem, dinamikus ip-re van állítva.

    Valakinek van ötlete mi lehet a gebasz?
  • Dj Faustus #226
    "Van egy kis gond a routerünkkel, ha 4 gép csatlakozik hozzá nem tudja kezelni."
    Milyen net, milyen router, a gépek hogyan csatlakoznak (vezetékkel/vezeték nélkül), milyen dolgot csinálnak (szimpla webböngészés, VOIP, játék, P2P alkalmazások), ha van vezeték nélküli interfész az le van e védve... Kicsit bővebben, ha lehet.
  • Brinn
    #227
    6/1es és DSL, egy Gigabyte GN-BR01G router, minden wifis. Webböngészés nem működik, nem tölti be az oldalakat. Igen, GuildWars közben jelentkeznek ezek az értékek. Ha ketten játszunk akkor nincs gond, torrent is mehet mellette. Sajnos nem tudom mi aza VOIP vagy mi használ P2P-t.
  • Dj Faustus #228
    VOIP: Voice Over IP - Interneten keresztüli hangátvitel - például Skype
    P2P: Peer to peer - fájlmegosztó alkalmazások: torrent, DC++, eDonkey

    Ez utóbbiakat (P2P) azért kérdeztem, mert hajlamosak sok kapcsolatot nyitni, betöltve ezzel a router NAT-tábláját, így leterhelve azt. ilyen esetben a fájlmegosztó kliensben le kell korlátozni az egyszerre megnyitható kapcsolatok számát, a letöltési sebességet, Bittorrent esetén kikapcsolni a DHT-t és a PEX-et, illetve a letöltéseket akkorra időzíteni, amikor más nem használja a routert.

    A vezeték nélküli kapcsolódás azért lényeges, mert a vezetéknélküli kapcsolat kissé érzékenyebb. Olyan frekvenciára/csatornára kell rakni a routert, amelyiken nincsenek más routerek és AP-k. Illetve más, illetéktelen nem használja a routereteket?
    A kliensek milyen távolságra vannak a routertől? Vannak akadályok a router és a gép(ek) között?
  • Brinn
    #229
    Torrentet kikapcsoltam, de nem változott semmi. Más nem hiszem hogy használja a routert, most lett változtatva a kód. A router az emeleten van, légvonalban 5m, de betonfal van közte, de ott a lépcső is, nem zárt. A közelben 3 wifi van még egyiknek 4 csíkos a másik kettőnek 1 csíkos jelerőssége van.

    Van olyan hogy aki közelebb ül annak 2 csíkos, aki 1-2m-el arrébb annak 5 csíkos jelerőssége van. Van egy gép hatalmas pinggel (110k), de csak az az egy, a másik 2-nek "csak" 2k. Egy kakukk tojás van, egy PCI kártyás gép, annak nincs netbelassulásos gondja, azon csak elmegy a net ha többin is. Ilyenkor router reset megoldja. (Néztem, modemről van net.)
  • Pakuca
    #230
    Sziasztok!
    Segítséget kérnék, a probléma a köv.: van egy asztali gép és egy laptop eddig csak az asztalin volt net, vettem egy wifi-s routert, az internet elérhető mindkét gépnél, de az asztali gépen játék közben szakad a kapcsolat. Valaki tudna rá megoldást????
  • vazsonyierik
    #231
    Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem van, hogy:

    Ma vásároltam egy TP-LinkWR741ND típusú wireless routert + 2 db szintén TP-Link adaptert. Feltelepítettem, a dirivereket. Eddig semmi probléma, kapcsolódik mind a két adapter normálisan a routerhez, de amikor a speedtest-en megnézem a sebességet jó esetben 10Mbit körüli netet mér de rossz esetbe van hogy 1Mbitet sem. (alapból 25Mbit es netem van, és sima routerrel hozza is ezt.) A jel erősséggel nincs probléma (full). Amikor elkezdek bármit uTorrentel letőlteni, elér 1400kbit/s es sebességet és szétkapcsolja a netet, és kell egy fél 1 perc mire újra lesz wifin net. Ez nem csak ilyenkor fordul elő néha semmi előjel nélkül szét kapcsol a wifi jelnél a tálcán megjelenik a felkiáltójel és nincs net. Várok 1 percet és újra van.
    Meg szeretném kérdezni ez mitől lehet, vagy mivel lehet megoldani?
    Vagy vigyem vissza?


    Előre is köszi a választ.

    Üdv
    Erik
  • Dj Faustus #232
    "2 db szintén TP-Link adaptert"
    Azok pontos típusa?

    "de amikor a speedtest-en megnézem a sebességet jó esetben 10Mbit körüli netet mér"
    1. A speedtest.net-es "mérést" (amit nem igazán neveznék "mérésnek", ugyanis a szolgáltató hálózatán kívül van, így a szolgáltatótól független hálózatok is befolyásolhatják a "mérési" eredményeket) ezek szerint vezeték nélküli interfészen keresztül méred. Mi van akkor ha vezetékessel méred?
    2. A "mérés" időpontjában nincs más gép a hálózaton? Nem megy más hálózati adatforgalom?
    3. A speedtest.net mutat a "mérésekről" belinkelhető képet.

    "A jel erősséggel nincs probléma (full)."
    Adatátvitelnél nem csak a jelerősség számít, hanem a jelminőség is.

    "alapból 25Mbit es netem van, és sima routerrel hozza is ezt."
    A sima routeren mit értesz? A TP-Link WR741ND-n kívül másik?

    "Ez nem csak ilyenkor fordul elő néha semmi előjel nélkül szét kapcsol a wifi jelnél a tálcán megjelenik a felkiáltójel és nincs net."
    Operációs rendszer/router naplóállományában mi van ehhez kapcsolódóan? A router ilyenkor "szkennelhető" vezeték nélkül (benne van az elérhető vezeték nélküli eszközök között)? Milyen távolságra van a router a klienstől? Valamilyen védelem (WEP, WPA/WPA2) van rajta? Vezetékesen elérhető?

    "Amikor elkezdek bármit uTorrentel letőlteni, elér 1400kbit/s es sebességet és szétkapcsolja a netet"
    Ez akár attól is lehet, hogy a torrentkliens nyit több száz kapcsolatot, ez teletömi a router NAT tábláját, túlterhelve azt.
  • vazsonyierik
    #233
    Na akkor megpróbálok folyamatosan válaszolni, és bocsi hogy nem elég részletesen írtam le a problémát, nem vagyok jártas a vezeték nélküli hálózatok terén :)
    Tehát:
    "2 db szintén TP-Link adaptert"
    A pontos típusuk: TP-LINK WN721N

    "Mi van akkor ha vezetékessel méred?"
    Kér routerem van, amit lecseréltem az egy nem vezeték nélküli SMC router volt. Azzal a sebesség megfelelő 25-26mbit/s, de amikor a vezeték nélküli routerbe tehát a tp-linkbe dugom akkor a 25mbit helyett 15 el tölt, tehát még így is kevesebbel. A mérés időpontjában volt, hogy volt másik gép, de kipróbáltuk úgy is hogy csak én kapcsolódtam.

    "Adatátvitelnél nem csak a jelerősség számít, hanem a jelminőség is."
    A jel minőségét nem tudom :/

    "A sima routeren mit értesz? A TP-Link WR741ND-n kívül másik?"
    Igen egy másik routert értettem, amit írtam feljebb SMC.

    "Operációs rendszer/router naplóállományában mi van ehhez kapcsolódóan? A router ilyenkor "szkennelhető" vezeték nélkül (benne van az elérhető vezeték nélküli eszközök között)? Milyen távolságra van a router a klienstől? Valamilyen védelem (WEP, WPA/WPA2) van rajta? Vezetékesen elérhető?"

    Nem tudom itt pontosan mire lennél kiváncsi, mert mondom nagyon láma vagyok ehhez a témához, de a router log-ot be tudom linkelni. Amúgy az adapter és a router közti távolság kb. 20-30 centi amivel próbálkoztunk, a másik az olyan 10m és egy vagy max 2 fal van közte. Igen van rajta védelem : WPA-PSK/WPA2-PSK Ha vezetéken akarom elérni, minden gond nélkül elérhető.
    01:58:36 OTHER INFO System started
    01:58:40 DHCP NOTICE DHCP server started
    01:58:40 SECURITY INFO PPTP Passthrough enabled
    01:58:40 SECURITY INFO L2TP Passthrough enabled
    01:58:40 SECURITY INFO IPSEC Passthrough enabled
    01:58:40 DHCP NOTICE DHCPC Send DISCOVER with request ip 0 and unicast flag 0
    01:58:40 DHCP NOTICE DHCPC Recv OFFER from server c3e4f2da with ip 54032c38
    01:58:40 SECURITY INFO FTP ALG enabled
    01:58:40 DHCP NOTICE DHCPC Send REQUEST to server c3e4f2da with request ip 54032c38
    01:58:40 SECURITY INFO TFTP ALG enabled
    01:58:40 SECURITY INFO H323 ALG enabled
    01:58:41 DHCP NOTICE DHCPC Recv ACK from server c3e4f2da with ip 54032c38 lease time 3562
    01:58:41 DHCP NOTICE DHCPC:GET ip:54032c38 mask:ffffff00 gateway:54032c01 dns1:54022c01 dns2:54022e01 static route:0
    01:58:41 DHCP NOTICE Dynamic IP(DHCP Client) obtained an IP successfully
    01:59:18 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 94:0C:6D:E4:3D:B6
    01:59:19 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.100
    02:00:06 OTHER NOTICE WAN MAC Address is cloned toD8-5D-4C-C6-86-55
    02:00:07 DHCP NOTICE DHCPC Unicasting a release of 84.3.44.56 to 195.228.242.218
    02:00:07 DHCP NOTICE DHCPC Entering released state
    02:00:07 DHCP NOTICE DHCPC: mac clone, re-read WAN interface information
    02:00:08 DHCP NOTICE DHCPC Entering released state
    02:00:09 DHCP NOTICE DHCPC perform a DHCP renew
    02:00:09 DHCP NOTICE DHCPC Send DISCOVER with request ip 54032C38 and unicast flag 0
    02:00:09 DHCP NOTICE DHCPC Recv OFFER from server c3e4f2da with ip 54032c38
    02:00:09 DHCP NOTICE DHCPC Send REQUEST to server c3e4f2da with request ip 54032c38
    02:00:10 DHCP NOTICE DHCPC Recv ACK from server c3e4f2da with ip 54032c38 lease time 3472
    02:00:10 DHCP NOTICE DHCPC:GET ip:54032c38 mask:ffffff00 gateway:54032c01 dns1:54022c01 dns2:54022e01 static route:0
    02:00:10 DHCP NOTICE Dynamic IP(DHCP Client) obtained an IP successfully
    02:10:17 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 6C:F0:49:9A:1A:6702:10:18 DHCP NOTICE DHCPS:REQUEST ip 5403c83a is not in the address pool
    02:10:18 DHCP NOTICE DHCPS:Send NAK
    02:10:18 DHCP NOTICE DHCPS:Recv DISCOVER from 6C:F0:49:9A:1A:67
    02:10:19 DHCP NOTICE DHCPS:Send OFFER with ip 192.168.1.101
    02:10:19 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 6C:F0:49:9A:1A:67
    02:10:19 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.101
    02:29:05 DHCP NOTICE DHCPC Send REQUEST to server c3e4f2da with request ip 54032c38
    02:29:08 DHCP NOTICE DHCPC Recv ACK from server c3e4f2da with ip 54032c38 lease time 86400
    02:29:08 DHCP NOTICE DHCPC:GET ip:54032c38 mask:ffffff00 gateway:54032c01 dns1:54022c01 dns2:54022e01 static route:0
    02:29:08 DHCP NOTICE Dynamic IP(DHCP Client) obtained an IP successfully
    02:33:34 DHCP NOTICE DHCPS:Recv REQUEST from 6C:F0:49:9A:1A:67
    02:33:34 DHCP NOTICE DHCPS:Send ACK to 192.168.1.101

    „Ez akár attól is lehet, hogy a torrent kliens nyit több száz kapcsolatot, ez teletömi a router NAT tábláját, túlterhelve azt.”

    Ez lehetséges, de egy kérdésem van még amikor szakítja a netet, akkor a modem is újraindul. Csak nem értem miért? Ennek van valami köze a dologhoz?

  • vazsonyierik
    #234
    Ja és 2-3 napja cserélték a modemem egy Thomsonra, mert megrendeltem a 25mbites netet.
  • vazsonyierik
    #235
    Ma kipróbáltam a routert az unokatesómnál, nála ADSL-van és nála tökéletesen működik a routr :/ nem értem.
  • Dj Faustus #236
    "Ez lehetséges, de egy kérdésem van még amikor szakítja a netet, akkor a modem is újraindul."
    Elvileg lehetséges, hogy a torrent kihatással van a kábelmodemre is, ezért érdemes a korlátozni a torrentkliens adatátviteli sebességét az elérhető adatátviteli sebesség 80%-ra, kikapcsolni a DHT-t, a PEX-et, csökkenteni az egyszerre felkapcsolandó peerek számát.

    "A pontos típusuk: TP-LINK WN721N"
    Ezek N-es szabványúak, tehát bírni fogják az adatátviteli sebességet.

    "de amikor a vezeték nélküli routerbe tehát a tp-linkbe dugom akkor a 25mbit helyett 15 el tölt, tehát még így is kevesebbel"
    Ha csak vezetékesen csatlakoztok (vezeték nélküli interfészt le is lehet kapcsolni, nehogy azon csatlakozzon a gép), akkor is csak ilyen keveset mértek (azt szeretném ezzel kideríteni, hogy a vezeték nélküli interfészben/kapcsolatban van-e a gond)? Akkor is leszakad?

    "Igen van rajta védelem : WPA-PSK/WPA2-PSK"
    Ha vezeték nélkül csatlakoztok, és ezt a védelmet kiiktatjátok, akkor is fenn áll a "lassúság" (ezzel azt akarom kideríteni, hogy a WPA-védelem, mennyire terheli le a routert, mert annak is van hatása)?

    "de a router log-ot be tudom linkelni"
    Hát ebből nem sok minden derül ki, csak annyit látok, hogy a router indításától számított 30 perc múlva újra kér IP-címet a router.
  • vazsonyierik
    #237
    Na kiderült pár dolog :)
    Ma bejelentettem a hibát a T-Home-nak, hogy a modemük újraindul kb 1-2 óránként, ha pedig rákötöm a routerem akkor 10-20-30 percenként. Erre most visszahívtak, hogy látják a hibát, a modemük 2 nap alatt 54x indult újra. Holnapra ígérték kijönnek, és megpróbálják megoldani.
    Tehát ezek szerint nem a router miatt indul újra, az csak meggyorsítja :)
    Kedves "Dj Faustus" nagyon szépen köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni :)
    Remélem holnap már leírhatom, hogy semmi probléma nincs a nettel.
  • vazsonyierik
    #238
    Hát, a kedves T-Home osok azt megoldották hogy nem szakad a net. De azt hogy a wifi miért ilyen lassú azt nem, mondtam máshol müködik a wifi tökéletesen csak itt nem na mindegy. Elvileg megkérdeztem a szervizeseket ahonnan vettem azt mondták kompatibilitási gond van a modem és a router közt :/ na és ilyenkor mi van? buktam a router árát a kedves szolgáltatóm miatt?
  • Dj Faustus #239
    "na és ilyenkor mi van? buktam a router árát a kedves szolgáltatóm miatt?
    "

    Ahogy a mondás tartja: a szolgáltató és az ügyfél, a hálózati eszköz-gyártók béta-teszterei (ezt mind a két fronton tapasztaltam már). Sajnos mindig akad olyan router/hálózati kártya/stb... ami az egyik szolgáltatónál rendesen betárcsáz, működik, a másiknál meg nyavalyog - és erről nem feltétlenül a szolgáltató tehet.

    Meg kell nézni, hogy a router más helyen hogyan viselkedik. Esetleg próbálj meg firmware-t frissíteni rajta - hátha attól megtáltosodik.
  • atee103
    #240
    Sziasztok!
    Van egy wifis nokika e71-es telefonom de sajnos nem tudok csatlakozni vele a belkin rúterem-re.Mindig az a hibaüzenetet kapom,hogy az "átjáró nem válaszol"
    Tud valaki segíteni?