332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • kisviku
    #81
    Huhh, nagyon fű vagyok ehhez a témához, most ismerkedek az egésszel.
    Lenne is egy csomó kérdésem rögtön.Az igazság, hogy a vezetékes hálozatot, routert,beállításokat ismerem,de most hogy elovastam a vezeték nélküliről cikkeket, kicsit elbizonytalanodtam.

    Rögtön felteszem a kérdés(eke)t:

    Mi a különbség a router és az access point között?

    Kell mindkettő, hogy internet megosztás+hálózati funkciók működjenek?

    Tényleg van olyan hardver, amibe mindkét funkció be van építve+tűzfal is?
    Ha igen, mondjatok légyszíves egy pár típust.

    Az igazság, hogy otthonomban van egy szarul működő vezetékes megosztás, sima két gép közti, nincs router meg egyebek.A munkahelyemen van egy tökéletesen működő vezetékes hálózat, amit én építettem és állítottam be.Itt egy ADSL modem van egy egyszerű routerre kötve és onnan leosztva.Minden okésan megy.
    Az otthoni viszont valami miatt elkú*ódott és elegem van már a sok vezetékből, ezért szeretném megoldani az internet megosztást, plusz a hálózati funkciókat (másolások a gépekről/re,kommunikáció egymás közt,stb)

    No, ha van itt egy vállalkozó kedvű, aki elmagyarázná,hogyan kell kiépíteni, annak nagyon megköszönném.
  • Dj Faustus #82
    "Mi a különbség a router és az access point között?"
    A wireless router hálózati megosztást is végez, illetve wired (vezetékes) portjai is vannak; az access point pedig inkább bridge-ként üzemel (híd a vezetékes és vezetéknélküli hálózat között).

    "Kell mindkettő, hogy internet megosztás+hálózati funkciók működjenek?"
    Jó az is ha van.

    "Tényleg van olyan hardver, amibe mindkét funkció be van építve+tűzfal is?"
    Van már az egyszerűbb routerekben is van egyszerű portszűrő tűzfal - igaz nem valami izmos, de a célra megfelel.
  • kisviku
    #83
    Ezer köszönet.Máris okosabb lettem.
  • kisviku
    #84
    Hm, téma megoldva, maradtam a hagyományos megoldásnál...vezetékes.
    És megy is, és talán biztonságosabb is.
  • kopo
    #85
    Sziasztok.

    Vettem egy routert, és azt írják h parancssorba írjam be, hogy ipconfig /renew. Beírom, s kb. 30 mp után kiírja h 'Hiba történt a kapcsolat (Helyi kapcsolat) megújitásakor: Nem lehet kapcsolatba lépni a DHCP kiszolgáloval.' Ez miért van? És mit tegyek h jo legyen? SÜRGÖS!!!

  • HITMorpheus
    #86
    És mit mondtak, miért kell azt oda beírni?
  • gadna
    #87
    Hali.

    Van egy wrouterem, ergenic Broadband Router 11b WL-006. Az a gondom vele, hogy néha naponta többször, vagy kétnaponta megmakacsolja magát és sebbeség 20-30kbytes/s-re megy le. Ha resetelem, akkor visszaáll rendesen. Gondoltam egy firmware frissítésre, de a gyártó weboldalán csak annyi van, ha kérdése van tegye fel. www.ergenic.com Azt hallotam, hogy ez az ergenic valamelyik komoly cég által kiadott olcsó változatt, talán a sitecom? Az ő oldalukon van egy WL-006-os router http://sitecom.com/drivers_result.php?groupid=5&productid=96
    ezzel lehetne-e frissíteni az én routeremet?
  • gadna
    #88
    Mondjuk ez a sitecomos acces point, nem tom jó-e, vagy lehet-e egyáltalán frissíteni.
  • Richard90
    #89
    Hello!

    Van egy Edimax routerem (br-6204wg). Az lenne a gondom, hogy amikor a WAN-nál átállítom, hogy manuálisan kapcsolódjon (tehát én tudom beállítani, hogy mikor kapcsoljon szét és kapcsolódjon vissza) akkor disconnectálni tudok, de már connectálni nem (failde to connect PPPoe server)
    ha visszakapcsolom continous-ra akkor megy, csak az a baj, hogy mindig várni kell 30mp-et mire újraindul a router.
    Fontos lenne, mert a rapidról szoktam töltögetni, és elég idegesítő mindig megvárni ezt a fél percet + még a rapid amit leszámol!

    Előre is thx a válaszokat!

    Üdv.: Ricsi
  • Veno
    #90
    Sziasztok!
    Van otthon két gépem és néha egy laptop is megfordul nálunk. Ezért úgy döntöttem, hogy jó lenne megosztani az adsl elérésemet. Elég szűkös a hely az asztalon ezért jó lenne olyan wifis routert vennem amiben az adsl modem is benne van. Eddig a modemet mindig kikapcsoltam, hogy ne fűtsön feleslegesen és ekkor mindig kellett neki 5 perc amíg feléledt a vonal. A leendő routeremet mindig bekapcsolva hagynám, így csak egy táp lenne mindig bedugva a 230ba. Milyen rotert érdemes venni? Én az U.S.Robotics márkát néztem ki usb porttal (ha már van nyomtatóm akkor osszam meg azt is alapon). Vannak valakinek ezzekkel a kívánalmakkal kapcsolatos tapasztalatai?
  • Veno
    #91
    Senki nem tud tanácsot adni, hogy milyen wifis routert érdemes venni?
  • Bonyeczky
    #92
    Sziasztok!
    A következő a szitu: volt egy D-Link print serveres router-em amivel gondok voltak, így vettem egy Linksys BEFSR81 típusú másik routert. Viszont ez nem Print Serveres (sajnos nem figyeltem), viszont én szeretnék ismét minden gépről nyomtatni. Beszéltem boltos srácokkal és azt mondják hogy valahogy meg lehet csinálni a 2 router segítségével hogy az új (Linksys) router kezelje az összes PC-t és ossza nekik az IP címeket, valamint a régi D-Link routert csak mint Gateway használni, hogy a Printert is kezelje. Ha valaki tudja, hogy hogyan tudom ezt megoldani, legyen szíves írjon! Fontos nagyon! Köszönöm!
  • Newyorker
    #93
    Sziasztok!

    Ezidáig nem volt WIFI-s rendszerem még és minden játék multiban neten tökéletesen ment!

    Pár napja vettem egy wifis routert, illetve egy wifis hálókarit:
    Gigabyte GN-BR01G Wifi roter
    Gigabyte GN-WP01GS Wifi hálókari

    Összekötöttem a dolgokat, beüzemeltem!

    Ha akarok játszani a neten, pl. BF2-vel, CoD2-vel kb percenként megakad a net és pl. a BF2 azt írja ki, h probléma van a netemmel!

    Ezt akkor írta ki régen, amikor nagyon leterheltem, pl. letöltöttem stb.

    Azóta emelték a netem is 4Megabitre, illetve semmilyen letöltés nincsen bekapcsolva!

    Visszaállítottam és wifi nélkül kipróbáltam ott tökéletes volt ismét!

    A kérdésem, h mi lehet a baj?!

    Előre is köszönöm segítségeteket!
  • retteneteske
    #94
    Hello!
    én ma vettem a routert, ugyanez a gond.
    Én is várom a segítségeteket!
    Köszi!
  • Hedgehunter #95
    Az uj routert osszekotod a pc-kel, majd a print serveres routert bekotod az uj routered ele es igy azt mint atjarot(gateway) fogja hasznalni ugy hogy a printelest is intezni fogja (szerintem igy gondoltak a sracok).....
  • Newyorker
    #96
    Felvilágosítottak és közölték, h multi gámázásban ne nagyon eröltessem a wifit, mert akadozni fog, sajna játszani csak kábeles összekötéssel lehet :(

    Netezni, letölteni, stb-re jó csak a wifi hálózat
  • syscoHUN
    #97
    Igen,ez konnyen elofordulhat,mivel eleg sok cumot kell viszonylag kis ido alatt atkuldeni,ha kozben csomagvesztes is van,akkor azt a gamma nem igazan preferalja.Mint ahogy videokonferencia sem nagyon megy wifin.A kabel meg meg mindig gyorsabb mint a wifi.
  • Atomnyuszi
    #98
    Sziasztok! Nekem egy olyan probmlémám lenne, amivel 11 év alatt nem találkoztam még, csak amikor megvettem a routeremet. A torrentes töltéseknél, amikor el akarom kezdeni a letöltést, ezt írja ki: "Couldn't listen - unable to forward port via UPnP". Ha valaki tudja megoldást, írjon pls, nagyon megköszönném! Bye All!
  • Tom911
    #99
    Nekem egy elég béna problémám lenne, vettem egy Linksys(WRT54G) routert szépen bekötöttem ahogyan le volt írva megy is a net, de van egy nagy gondom, a routert nem tudom sehogyan beállítani és így nem is tudom használni a vezetéknélküli hálozatot, mert nem tudok belépni a beállításaiba. Belépéshez beírom az IPt erre kéri a kódot, ezt írja is a leírás, hogy mi a kód, de nem enged be vele akkor sem. Mi lehet a gond? Már próbáltam resetelni is a routert de az sem segített. Remélem valaki tud segíteni. Elöre is köszi.
  • uborka666
    #100
    Aki most valaszt vezeteknelkuli routert az lesse meg ezt a tesztet, 54 es 108Mpbs-es es az uj N szabvanyos SMC routerek/pci kartyak/pcmcia-k tesztje, hat nem nagy siker a jelek szerint...
  • dookie
    #101
    Hali. Szóval röviden tömören. Adott egy nyílt hálozat, befogom laptopról és a kérdésem, hogy tovább tudnám e osztani laptop utp-jén keresztül? Kössz :)
  • dookie
    #102
    Up a témának :)
  • Veno
    #103
    Sziasztok!
    Mostanában készülök beszerezni egy wifis routert, ezt néztem ki: Netgear WLAN integrált router DG834
    Esetleg valakinek van róla tapasztalata. Túl sok kp-t nem akarok rá szánni ezért ezt a t-pontban meg tudom PoP pontokért is (legalábbis részben) venni.
  • Veno
    #104
    Hali!
    Megint én.Egyáltalán érdemes olyan routert venni amiben benne van az adsl modem is?
  • wba
    #105
    Sziasztok!

    Van nekem egy SMC wiriless routerem és azt szeretném megtudni, hogy csak helyi hálózaton lehet-e változtatni a router beállításait vagy távolról, másik városból is el lehet-e érni a configját.
    Válaszotok előre is köszönöm.
  • gallik
    #106
    Sziasztok!
    Van nekem egy edimax wlan routerem.
    Van egy gép, ami kábellel van összekötve a routerhez, és egy laptop, ami wifin keresztül megy.A kábelmodem természetesen össze van kötve a routerrel.
    A kérdésem az lenne, hogy minden működik rendesen, de, ha mindkét gép be van kapcsolva és használja a netet, akkor a wireless kapcsolat megszakad 5 perc után, majd feláll, és megint megszakad.Ha egyedül a laptop van bekapcsolva, akkor simán akadásmentesen megy a net.
    Az Ip-k kézzel vannak konfigurálva mindkét gépen.
    A routeren kell-e vmit állítani? Esetleg a kapcsolódási módot.Alapban AP módban van.Vagy vmi mást ?
    Előre is köszi a segítséget!
  • BaLeeX
    #107
    Regisztrálsz ide (http://www.dyndns.com/) beállítod a routerben, hogy kívülről is hozzá lehessen férni a kezelőfelületéhez és mennie kell. Egyik munkatársam is így használja.
  • CSOCSO
    #108
    lenne egy kerdesem.. egymas mellett laknunk a haverral. neki is van wlanja. es nekem is.. mindketto linksys csak az agyik g a masik meg n..

    meg lehetne az oldani hogy a ket rutert kapcsolodjon ossze? es mondjuk a file letoltes kozben a masik ruter is belesegitsen? esetleg csak siman lehetne helyi halozatot csinalni? tehat ha at akarok kuldeni valamit akkor rutertol ruternek kuldom...?
  • wba
    #109
    Sziasztok!
    Wifivel osztjuk meg a netet és azt szeretném megtudni, hogy routeren keresztül hálózati monitor program segítségével vagy máshogy megtudhatják-e a jelszavamat. A gépemen van xp tűzfal, nod32 és spyware progi is.
  • Manual
    #110
    Hali!
    Ha van 2 sz.gép és mindegyikben van wireless háló kártya,akkor a 2 gép látja egymást(mint mondjuk crosslink kábelel a 2 gép ugye)?
  • szlezakg
    #111
    Hali!
    Van egy Netgear routerem, amire az egyik gépet eddig vezetékkel kötöttem hozzá - semmi gond nem volt. Most viszont át lett költöztetve és vettem bele egy SMCWPCI-G wireless kártyát. Megy is a net szépen, de kb. 3 másodpercenként a CPU használat felugrik 50%-ra egy pillanatra és addig az egész rendszer megáll (ebből persze az egér a legzavaróbb).

    Van valakinek valami ötlete, hogy mit csinálhat ilyenkor?

    Ja és a feladatkezelőben nem jelzi ki egy processz mellé sem a felugrást!
  • GyaxyBoy
    #112
    Sziasztok!
    Van egy D-Link routerem! Be van lővel a hálózat, titkosított és egy key van beállítva!
    Az alapgép ugyebár vezetéken (UTPn) kapja a notbook pedig Wirelessel csatlakozik. Az a gondom, h a notbook időnként nem találja a wireles kapcsolatot. Nem tudom hol keressem a hibát! Notbooknál vagy a Routernél?

    Van egy másik problémám is! :)
    A notebook (ugyan az) rendelkezik Wirelessel de nem találja meg egyáltalán a hálózatot, így leszedtem a drivereket hozzá és vettem egy USB sticket, ami veszi a jeleket (ezzel van a netre csatlakoztatva). Hogyan lehet belőni a notebook wireles kapcsolatát?

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • atomeromu
    #113
    Hali mindenki!

    Kerdesem a kov: A gepemben egy ASUS M2N4SLI AMD/AM2 Nforce alaplap van es azt szeretnem tudni, hogy ez elo van-e keszitve a Wireless-es halozathoz es mit kell vennem, hogy tudjam haszalni egy wireless-es router-el? Vagy, ha nincs, akkor milyen wireless-es halokartyat erdemes vennem? Javasoltak Linksys-t meg Gigabyte-ot, de en nem ertek hozza es egyaltalan mi a lenyeg, amit figyelembe kell venni egy ilyen kartya vasarlasakor?

    Koszi!
  • tenso
    #114
    Miöl lehet,hogy a Belkin router 54-G-s adja a jeleket meg minden csak nem 54 mbps-el hanem max18 -20-11 -el?És mért kapcspo szétt sokszor kb 1 -2 másodpercre a fogado gépen ilyenkor újra indul a net.(msn-nél elég gáz egy nap 1000-szer bejelenkezni)Segitsetek!!!!
  • Gyuri77
    #115
    Szasztok!
    Van nekem egy D-Link DI 524-es routerem. Problémám, hogy a két wifin csatlakozó laptop egymástól 0,5 azaz fél MB/s-os sebességgel másol.
    Mi lehet ennek az oka ill. van-e vmi megoldás a sebesség növelésére?
    Előre is köszi!
  • vacakvacak
    #116
    Sziasztok picit keveset tok ezekről a routeres dolgokról és az lenne a kérdésem hogy van 1 sima vezetékez routerem és, hogy lenne e valami probléma ha rákötnék 1 vezeték nélkülit. És ha csak a vezeték nélülit használnám akkor meglehetne-e azt csinálni, hogy 2 sima vezetékes lenne és 2 pedig vezeték nélküli??
  • francois
    #117
    Hello! Van egy D-link DI524 routerem, egy asztali gépem és egy laptopom. Az asztali géppel nincs semmi próbléma, jön a net rendesen, de a notival már gázosabb, beállítom a wlan-t. érzékeli is, kapcsolódik jön a net minden, még hibernálás után is okés, viszont, ha kikapcsolom vagy újraindítom már nem talál semmi wlan hálózatot pedig az enyémen kívül van még 2 a háztömben. Ha azt akarom, hogy visszajöjjön a net akkor felkell telepítenem egy wlan progit, amit a notihoz adtak, akkor a windows-os kezelést törli és mivel ezzel a progival sem megy (ASUS WLAN UTILITY) ezért uninstall és utána érzékeli a halózatokat a windows. És ez jól működik mindaddig míg újra nem indítom.
    Mi lehet a probléma?
  • szando
    #118
    Sziasztok!
    Van egy csomó routeres topic, ide írom a problémámat, bár nem hiszemhogy a wireless számít ez esetben.
    A gond a következő: van egy linksys routerem, itthon beállítgattam magamnak, az alapok mennek, az advanced annyira nem. A gond az, hogy letöltésnél nagyon ingadozik a sebesség.. néha 6-700-ra felmegy, utána leesik tizenakárhányra, de másodpercenként ugráll akár százakat k-kat is.. mi lehet a gond?
    a segítséget köszi előre is
  • rawen05
    #119
    Hali!
    Az lenne a problémám,hogy ha neten játszanék bármilyen játékot,megszakad a netem.Letöltésnél,netezésnél stb semmi gond de ha multiban játszanék valamit,folyamatosan ledobál.Miután ledobott megint jó lesz.Micronet SP907GK wireless adapterem van,és speedtouch 780 router(t-online t-homehoz kaptam.Azon a gépen amire a net van kötve megy a multi,viszont az enyémen nem.Aki tud segítsen kösz előre is.
  • szando
    #120
    valószínűleg szar a router és ledobál, vegyél egy jobbat