332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • vernyuszi
    #41
    A "mé"az létező szó okoskám, még ha te nem is ismered. Egyébként nézőpont kérdése hogy segítetem-e valakinek. Szerintem, aki ilyet akart venni, az most spórolhatott esetleg 7 rupót (tudom, a "rupó" nem létező szó ).
    Idézet:


    2005. márc. 13. 01:37 | Galéria | Válasz | #15

    Nagy kérdés!!
    Vettem egy Notebookot csak az a gondom,hogy a sima egeret nem tudom rádugni!
    Nem USB hanem Ps/2 csatlakozásu!!
    Van arra mód,hogy valami átalakítót vegyek hozzá??





    Ha fontos számodra a garancia,a hozzáértő kiszolgálás,és még olcsón is akarsz vásárolni,akkor látogasd meg a focus computer oldalát.
    www.focus.hu


    szakértő !! :)

    Most én is lezártnak tekintem a témát. Üdv !
  • [Jakuza]
    #42
    Letezik PS2/USB atalakito.
  • cziry
    #43
    sziasztok

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van 3 db számítógépünk. Az internet 2560 Kbit/s
    sebességű kábelnet és 2 db gép csatlakozatatható. Szeretnék még egy 3. gépet is (egy 3.szobában) az internetre állítani.kb. mennyibe kerül nekem?

    A segítséget előre is köszönöm:)
  • colos01
    #44
    hali ma vettem egy routert széttoltam a netem és minden fasz, de pl torrentet nemtudok tölteni, beleköt a router tűzfala vagy mi. VAlaki tud segíteni? SMC WBR14-G2-es a router
  • colos01
    #45
    igazából nézegetem itt a vezérlőpultot meg ilyeneket és nemlelek sehol semmit a routerrőt, pedig megy faszán, semmi ami alatt a beállításait látnám
  • colos01
    #46
    CSDak megoldódott valahogy az új 9.0-ás opera viszi :D
  • tom235
    #47
    kösz vernyuszi nekem segítettél a választásban.
  • tom235
    #48
    hali

    van 2 gépem egy asztali és egy laptop mindkettő egy smc wireless routerről megy.
    a laptop wirelessen az asztali lanon kapcsolódik a routerhez.
    hogy tudnám megoldani hogy hálózaton tudjak fájlokat átvinni egyikről a másikra vagy nyomtatni?
  • Noninnyó
    #49
    Hali!

    Nekem is ugyanez a kiépítésem van. Másolni tök egyszerű egyikről a másikra. Pl windows commanderrel vagy total commanderrel simán lehet (Alt+F1 és Hálózat). Csak előtte kapcsold ki a windows-os tűzfalat, mert akkor nem látja egymást a két gép. A routerben ha van beépített tűzfal, akkor azt használd inkább, az nem gátolja a dolgot. Nyomtatni nem tom hogy lehet, azt még én sem próbáltam.
  • tom235
    #50
    kösz a választ, kipróbálom
  • tom235
    #51
    sajna nem működik nem látja egyik gép se a másikat pedig a vezérlőpultba megcsináltam a vezeték nélküli hálózatot meg a hálózat beállítása varázslót is,
    tűzfal kikapcsolva.
    valami egyéb ötlet?
  • Noninnyó
    #52
    xp van a gépeken? mindkét windows-ban kikapcsoltad a tűzfalat? router beállításaiban nincs lan részleg, ahol esetleg be kell valamit állítani?
  • Marlosh
    #53
    Turelem es ima:) en egy 6 gepes wireless halon vagyok es a windowsok 10 esetbol 2x ha latjak egymast...:(
    Ugyanaz a halozatnev,minden klappol csak eppen a windows halozatkezelese "erdekes",illetve kell egy kis ido amig a routeren keresztul elcsacsognak egymassal es felismerik a masikat.
    Windows tuzfal nem erdekes,latni lehet ugy is masik gepet,csak belepni nem:) (mondjuk erre azert nem eskudnek meg,100 fele allitgatas volt, aztan a fene sem emlekszik mar mikor volt xp-s tuzfal bekapcsolva:),kikapcsolva gyakran az biztos.......
    Hopp egy kis off: vernyuszinak uzenem a me nemletezo szo, illetve szellemileg alultaplalt embereknel vagy utcai proszto szlengben max.
  • tom235
    #54
    ismét kösz a választ, amúgy nem tudja valaki hol lehet SMCWBR14T-G routeremen átállítani a mac címet? egyszerűen nem találom.
  • kalimpa
    #55
    Üdv! Egy kis segitség kellene, Linksys routerem van, vezetéknélküli. Eddig minden oké volt vele, viszont most költözés után vagyok, és valószinű nem tudtam visszaállitani a helyes paramétereket, mert kb óránként elveszti a gépem a routerrel a kapcsolatot. Ilyenkor magától kb fél perc alatt visszacsatlakozik, de akkor is bosszantó, nem beszélve pl. letöltésekről, amik ilyenkor megszakadnak. Mit lehet tenni, ki tapasztalt már ilyet? Mondom, eddig teljesen oké volt.
  • izb
    #56
    milyen messze vagy az új helyen tőle?
  • kalimpa
    #57
    Kb 2 méterre...
  • Selindek
    #58
    SMC wireless routert hasznalok, eddig nem is nagyon volt vele gond.
    ma viszont egyszercsak mexunt a net.
    Egyszeruen nem mukodott tovabb a wireless resz.
    Aztan kiderult, hogyha kikapcsolom a kodolast (WPA), akkor megy, tehat se a router, se a WLAN kartyaval nincs gond.
    De azert kodolatlanul megse akarom uzemeltetni a routert, igy kellene valami megoldas.
    Talalkozott mar valaki ilyennel vagy valami otlet?

    Koszi!
  • soka
    #59
    (előre is bocs hog ysokat írtam)
    én egy egyszerű Fehérvári gyerek vagyok, aki itt Feketehegy városrészben szeretne a haverjainak is olcsó netet biztosítani, még pedig úgy, hogy a bejövő internetet wireless routerrel szétosztja, és megosztja a net költségeit, amely enternetnél 13 rugóra rúgnak, és neki kell kiperkálnija jövő hónaptól, mert faterja sokallja.
    Így jött a mentő ötlet. Van gyors net, miért ne osztanám meg? kaptok tőlem olcsón netet, és így mindenki jól jár.
    Csak az a probléma, hogy nem vagyok wireless témában otthon. olvastam routerekről, amelyeknek még falon keresztül is 90m a hatótávolsága, néztem antennákat, stb. a pénzt azt valahogy megoldom, de szeretnék tanácsokat kérni tőletek! Milyen tapasztalataitok vannak? Mien wireless routereket ajánlatok? Van e bevált dolog nálatok?
    További adatok:
    -családi házakban lakunk
    -2 havernak szeretném megosztani a netet,
    -mindegyik kb 70 méterre lakik tőlem
  • vinszent
    #60
    kár hogy Met lezárta a másik témát. már kezdett volna kialakulni a jó hangulat . meg írtam volna bele :P. itt meg agyhalál van...
    nah mind1. soka! nekem 20 méterre szemebn, és vasbeton házon keresztül 40-60 méterre van 2 "felhasználóm" :D és jól megy minden. bár néha le kell korlátoznom őket, hogy jó tudjak tölteni. nekem 3 megásom van. ugyanaz a csomag, csak a Szedresen lakom.
  • vinszent
    #61
    gyerekek! valaki írjon még be! semmi forgalom. mindíg ilyen szokott lenni a szitu?
  • vinszent
    #62
    úgy látom senki sem fog ide beírni. halott ez a hely :D
  • soka
    #63
    jah. kicsit elkeserítő...
  • Misty19
    #64
    Sziasztok!

    Ne hari ha valaki felvetette a témát, nincs időm és lehetőségem visszaolvasni!
    Szélessávu adsl netet használunk, van rajta 3 gép (helyhez kötött), illetve most vettünk egy Broadband Wireless Router mivel szeretnénk két laptopot is csatlakoztatni. mindkét laptop rendelkezik wireless lannal.
    Sajnos nem tudunk kapcsolatot létrehozni, azaz hogy kimenő info van bejövő nincs.
    Következő problémáim vannak
    1, SSID Network name-hez mit kellene beirni?
    Peer to peer vagy access point mode-t alkalmazzak-e, a peer to peer esetében van kimenő kommunikáció, access mode-ban semmitse csinál.
    Ip cim néha van néha nincs.
    És ezeken a Wan, wep dolgokat be kell állítanom?
    Jó lenne ha végre tudnám használni a gépemet ezért várom a segítségeket. Előre is köszi!
  • Palinko
    #65
    nekem nincs routerem,csak nem akartam még 1 topicot nyitni problémámnak.szóval újra akrom rakni a windowst és utánna be szeretném állítani a wifi netem,csak épp fikarcnyit se értek hozzá.megdobálhatnátok leírással :) nagyon megköszönném...
  • KILLER2
    #66
    Nem feltétlen ide tartozik, de megkérdezném, mert elég sürgős.
    Próbáltam jobban beállítani BELKIN G+ routeremet, de közben véletlenül acess pointot csináltam belőle. Így most csak a gépem tud hozzáférni ami kábellel van rágötve, WiFivel egyáltalán nem tudom használni és nem tudok hozzáférni a beállításaihoz, mert nem tudom hogy mi az IP címe. Tud valaki segíteni abban, hogy hogyan lehetne visszaállítani a gyári beállításaira?
  • jocika
    #67
    Reset nem segít?
  • KILLER2
    #68
    Már sikerült, nem tudom hogyan, nyomogattam a resetet, leeht, hogfy végül az segített.
  • bcsirke
    #69
    Sziasztok egy haverommal szeretnénk kialakítani vezeték nélküli hálózatot, amivel ugye tudnánk játszani, "lan"ozni. Na most nem tudom milyen wireless kártyát kéne vennem ehhez, és hogy ez mennyibe kerülne. a távolság kb 60 m, és csak pár fal van köztünk. Lehet hogy orbitális baromságot kérdezek, de nem értek ehhez és fontos lenne. Előre köszi!
  • KILLER2
    #70
    Én sem vagyok szakártő, de szerintem 60 mátert nem nagyon bír egyik sem.
  • bcsirke
    #71
    Lemértük pontosan és kb. 45 méter a táv. Ugye ez nem lenne meg 10k alatt...?
  • KILLER2
    #72
    Annyiért semmiképpen sem. Én most vettem 20ért egy BELKIN routert, ami asszem 30 métert bír.
  • NormalisEmber
    #73
    Lehet hogy rossz helyre irok, de nem talaltam kulon ezzel foglalkozo topikot:
    tudna valaki segiteni abban hogy melyik szolgaltato nyujt vezeteknelkuli netet, amit Budakeszin is lehet igenybe venni?

    Koszi!
  • NormalisEmber
    #74
    Nem ismer senki ilyen szolgáltatót?
  • izb
    #75
    itt nézz körbe
  • Szebi
    #76
    Sziasztok
    Lenne nekem itt egy kerdesem a wirelessel lehet,hogy hulye de nem baj.Most ha en elofizetek a wireless flatra (1 ho korlatlan net adatforgalom merese nelkul)akkor ugyebar csak egy szamitogepen lehet hasznalni,mert egy kartyanak a MAC cimet regisztralja a szolgaltato.Tehat en hiaba mondom meg a havernak az user/passwordot o mar nem bir connectelni az o szamitogepevel.Mert gondoltunk befizetni erre a flatra kozosbe es kozosen hasznalnank.Nos azt szeretnem tudni,hogy van e valami program vagy beallitas erre,hogy megis ketten hasznaljuk?
  • izb
    #77
    ha átírja a hálókarija Mac címét arra amire te leregisztráltad akkor ő is tudja használni, persze nem egy időben..
  • Szebi
    #78
    Ertem.Csak akkor abbol a szolgaltato nem fog semmit eszrevenni?Mert ha ez ijen konnyen menne akkor mindenki igy csinalna szerintem.Befizetitek az 1mb-as netet kozosbe,es hasznaljatok 2-en.Eggyik nap en masnap o.Gondolom a szolgaltato eszreveszi,hogy megy a download es egy ido utan ugy lekorlatozza,hogy csak na.
  • izb
    #79
    nálam 1 adsl szolgáltatást 3-an használunk...
    nincs vele semmi gond.
  • Szebi
    #80
    Leszedtem valami programot a neve MAC SPOOFER 2006.Ez atirja a mac adressat,amire csak akarod es annyian hasznaljatok ahanyan csak akarjatok,lenyegtelen mejik mac adressat regisztralta a szolgaltato.Most meg megyek mert lassan kesz az unnepi vacsora.Mindenkinek kellemes karacsonyt.