66
  • valaé valaé ná
    #66
    Ha nálad ez a "hozzájutás" akkor bocs :)
  • Alien_AM
    #65
    en csak a kezembe vettem megnezni, es kapott rola papirt ne fossá _:)
  • valaé valaé ná
    #64
    Ha nincs róla eredeti számla + adásvételi szerződés akkor a törvény szerint kb. ugyanolyan mintha másolt volna. De lehet hogy még ez sem elég, mert ilyen engedmények esetén általában benne van a licenszben az átruházhatatlanság. Ha nincs akkor szerencséd van.

  • Alien_AM
    #63
    Nemrég egy hatarortol jutottam hozza egy 12 darabos cd csomaghoz amit 5000 ft-ert vett meg a tobbit az allam fizette, ja es nem csak winxp hanem visual studio, office full-tol kezdve minden volt benne, hat koszonom szepen :)
  • Eiki
    #35
    Megoldás sokaknak a Campus-pályázat: 3000 forintért full jogtiszta WinXP Professional Hun, Office XP Hun és még egy raklap szoftver jár hozzá! Kell ennél több? :)
  • mrzool
    #34
    További adalék, hogy beszéltem egy forgalmazó haverommal, aki kb. 5 perce beszélt az MS-es kontaktjával:

    "a kulonbseg a supportban van, akivalasban es alkatresz csereben nincs kulonbseg"

    Számomra ez hiteles, és többé kevésbé a saját tapasztalataim is alátámasztják - a supporttal pedig ezek szerint szerencsém volt.:)
  • mrzool
    #32
    Ezek után visszaküldtem a lapot, és a következő levél már a supportos kollégáktól érkezett. Amint láthatod, a levélben az szerepel, hogy OEM-eknél _ELSŐSORBAN_ a forgalmazó látja el a supportot, de _NEM KIZÁRÓLAG_.

    Nézd, én még azt is elhiszem neked, ha pusztán szerencsém volt nyáron. De talán nem kéne egyből leugatnod, csak azért, mert nekem mások a TAPASZTALATAIM, mint amiket te olvastál valahol.
  • mrzool
    #31
    Az első levél (2003. aug. 21.):

    Tisztelt ...!

    Technikai kérdésének megválaszolásához további információra volna szükségünk tekintettel arra, hogy a Microsoft
    Ügyfélszolgálat ingyenes Forródrót tanácsadó szolgáltatása termékregisztrációhoz kötött. A regisztrációhoz kérem,
    szíveskedjen a mellékelt regisztrációs urlapot kitölteni. Amennyiben termékét korábban regisztráltatta, kérjük
    küldje el ügyfélazonosító számát, hogy visszakereshessük adatbázisunkban. Abban az esetben, ha nem tudja
    ügyfélszámát elegendo a személyes adatokat tartalmazó rovatok kitöltése. Az adatok alapján visszakeressük
    nyilvántartásunkban, ezért az esetleges névazonosság miatt a személynéven kívül a cím - és telefonszámadatok
    feltüntetése is szükséges. Az ügyfélkód használata gyorsítja az információhoz való jutást és segíti munkánkat.
    Amennyiben az Ön által használt szoftver OEM termék (új számítógéppel vagy hardveregységgel együtt, elore
    feltelepítve forgalmazott változat), a technikai támogatását elsosorban a számítógép gyártója, összeszereloje vagy forgalmazója látja el. Abban az esetben, ha a mellékelt urlapokat kitöltve visszaküldi részünkre, technikai kérdését tartalmazó levelét továbbítom a technikai tanácsadó szolgálat munkatársainak.

    Köszönöm megértését.

    Üdvözlettel:

    Kovács Nóra
    Microsoft Forródrót
    http://www.microsoft.com/support
    [email protected]
    Tel: +36 (1) 267-7846
    Fax: +36 (1) 351-5342
  • valaé valaé ná
    #30
    Én meg másoljam be az EULA-t ?
  • mrzool
    #29
    "Nem tudom kérlek milyen supportról beszélsz, mert az OEM egyik ismérve, hogy nem jár hozzá a MS-tól support. Szóval beégtél."

    Másoljam be a levelezésünket? Vagy mi neked a bizonyíték (azt már észrevettem, hogy a szavam nem)?
  • valaé valaé ná
    #28
    Figyuzz ide.
    Én is pénzért vásárolom az oprendszert.
    Ha kiadok érte 20-30 e Ft-ot, akkor szeretném legalább 3-4 évig használni. Azt hiszem ez nem túl nagy elvárás, hiszen csak egy oprendszerről van szó.
    De (! és itt tessen koncentrálni)
    Ha figyelembe vesszük a hardvereszközök jelenlegi fejlődési ütemét (hozzáadva az eddig összegyűjtött óriási tapasztalatomat), biztos vagyok benne, hogy le fogom cserélni az, alaplapot, a videokártyát, a vincsesztert, vagy mindhármat.
    Ebben az esetben kitörölhetem a seggem (persze csak jelképesen) az OEM vindózzal.
    Az sem vigasztalhat, hogy a CDRW-hez vetted, mert az nem számít. Próbálj meg alaplapot cserélni, majd aktiváltatni.

    "Az XP-m pedig tuti eredeti, ezt a Microsoft Magyarország is visszaigazolta, mivel a support igénybevételéhez először a termék származásáról kell elbeszélgetni. De ti csak fikázzatok magatokban, én jót röhögök.:))"

    Nem tudom kérlek milyen supportról beszélsz, mert az OEM egyik ismérve, hogy nem jár hozzá a MS-tól support. Szóval beégtél.
  • mrzool
    #27
    Nem gép mellé vettem, már leírtam, hogy egy DVD kombó mellé adták. Arra akarsz célozni, hogy az OEM-et csak 1x lehet aktiválni? Vagy miért gáz, ha letilt - újraaktiválom, nem?
  • Cat #25
    az OEM változatban csak bizonyos upgrade lehetséges, mivel azt a gép mellé vetted. Ahogy fejleszted a gépedet (kb. egy év múlva) néhány alkatrész kicserélése után már le fog tiltani, és ujból vehetsz egy OEM változatot.
  • mrzool
    #24
    Hirtelen ezt találtam google-n:

    Windows XP OEM
    Speciális "engedmények" OEM konstrukcióban

    -Az OEM szoftver nem adható bérbe (nem lízingelhető), géppel együtt sem.
    Kivétel: Windows XP Professional
    -Az OEM szoftvernek nincs downgrade joga (korábbi verzió használati joga).
    Kivétel: Windows XP Professional. Részletesen lásd lejjebb.
    -Az OEM termékeknél nincs nyelvi átjárhatóság: kizárólag a megvásárolt példány (angol/magyar) változata használható. Ez alól a Windows XP család sem kivétel sajnos.

    Keressek tovább?
  • mrzool
    #23
    Akkor világosíts fel, mester!
  • valaé valaé ná
    #22
    Mondom, hogy azt hiszi, hogy ugyanaz.
  • mrzool
    #21
    "Na! Naaaa... Ne csúsztass, nem 50 000 egy XP!
    Több!
    De van ahol, olcsóbb, de ott 3-5 évig terjedő szabadságvesztést ad mellé a BSA (által indított per végi ítélet) ma még a vállalkozóknak. De azért szoftvert lopni magánszemélynek sem büszkeség!"

    Belinkeltem én is egy árat, egyértelmű, hogy nem több. Le is írtam, hogy OEM-ről van szó, szóval ne gyertek semmilyen csúsztatással.

    Az XP-m pedig tuti eredeti, ezt a Microsoft Magyarország is visszaigazolta, mivel a support igénybevételéhez először a termék származásáról kell elbeszélgetni. De ti csak fikázzatok magatokban, én jót röhögök.:))
  • mrzool
    #20
    Nem tudom milyen árlistát, nézel, de egészségedre. Camelcom-nál:

    Windows XP HOME HUN OEM 22400
    Windows XP HOME USA OEM 22400
    Windows XP PROF. HUN OEM 35300
    Windows XP PROF. USA OEM 36400

    Ezek nettó árak, de áfával sincsenek 50 felett!

    "Égőőőőőőőő :))))"

    Igen, számodra valóban égő, kis unreg...
  • mrzool
    #19
    "Szerinte az OEM XP, ugyanolyan mint a dobozos."

    Hol mondtam, hogy ugyanaz? Ne beszélj hülyeségeket, főleg ne állíts valótlanságokat. Én leírtam, hogy OEM-et vettem. Alaplapcsere esetén pedig nem fogok meglepődni, mivel egy DVD+CDRW-hez vettem, ami igen sokáig bentmaradt a gépemben.
  • Conflict
    #18
    'szott drága, és sajna nem mindenki ért még felhasználói szinten se a linuxhoz. tehát marad a másolt, letötltött, ilyen-olyan úton megszerzett windows.
    Sajna még egy darabig ez lesz jellemző Magyarországra...:(
  • valaé valaé ná
    #16
    Hagyjátok MrZool-t. Szerinte az OEM XP, ugyanolyan mint a dobozos.
    Csak akkor fog elcsodálkozni, ha alaplapot, vagy néhány kisebb alkatrészt akar a gépében kicserélni.
  • valaé valaé ná
    #15
    Kíváncsi vagyok ki merik -e adni ezt angol nyelven.
    Ha igen mindenki ezt fogja használni, hacsak nem lesz benne valami direkt kib.szás.
    Azért azt megjegyezném, hogy a trösztellenes perek jó része pont a "plussz" szolgáltatások miatt indult.
  • SoDI---
    #11
    Én a részemről annak ellenére, hogy tananyagként már több helyen belémverték a Linux használatát, sőt még szakmai papírom is van róla, Windows XP-t használok.
    Hogy miért?
    Mert egy szórakoztató elektronikai eszköz arra való, hogy az ember szórakozzon. Rohadtul nem tud érdekelni a lelki élete, csak az érdekel, hogy szórakoztasson engem.
  • SoDI---
    #10
    Ne hülyéskedj, Magyarországon egy havi bére még a legszegényebbnek is a Windows XP :)
  • mrzool
    #6
    Tisztában vagyok vele, én OEM-et (XP Pro SP1) vettem annak idején - de nem 42-ért, hanem 30-ért.
  • Inquisitor
    #5
    Egy XP Home olyan 48.000, egy Pro 80.000+ körül van.
    Ha esetleg OEM, akkor meg 26e és 42e.
  • mir
    #4
    kíváncsi vagyok, mit szednek ki belőle... mert ha az explorert, meg a mediaplayert, akkor megyek, és veszek egyet:D
    á, nem. nekem van szerencsére. de ha nem lenne, ilyet vennék :D
  • mrzool
    #3
    Ne csúsztass, egyáltalán nem 50 ezer egy XP...
  • Cat #2
    sztm mi is simán a harmadik világba tartozunk, nekem sincs 50ezer ftom egy windows xpre...