66
konvertálo progi kéne! help!
  • syberia2
    #66
    Hi Kerestem olyan programot, amivel AVIból AMVt tudok konvertálni. Találtam egyet(amv converter studio), de mikor a videót felrakom az mp4emre, (MP4 Player with 1.8 Inch OLED Screen 16GB)de azt írja ki h Format Error. Már AMV formátumú meg minden, de vmiért nem akarja lejátszani.
  • circa
    #65
    Nem tud valaki egy olyan progit amivel egy flv filet mp3-á tudok konvertálni?
  • peti94
    #64
    csátok
    a cdex el konwertálni akarom wma wav ba
    meg is találtam hogy kell csak nem akar konvertáni
  • Rémember12
    #63
    de ha megméred a többi telón akk sem találsz max 3cm hangszórokat..
  • Rémember12
    #62
    telefonomban 2cmx2cm a hangfalaim a gépen 5.1 két mélyládával szval...
  • zakika
    #61
    ha ja ket centi atmeroju hangfalon halgatod akkor az mas :)
  • Rémember12
    #60
    pedig nagyon jó pl telefonon annyi lett a baja h maxon eddig nem ropogott dem ost igen egy szintel lejebb viszem és teljesen jó :)
  • zakika
    #59
    na ezt az "alig minoseg romlast" azert nem hiszem :)
  • Rémember12
    #58
    JEEE nagyon jóóó ez a razorlame a 12mb mp3-bol 971kb-os mp3-at csináltam és a minőség alig változott kosszzzzi Faustus
  • Rémember12
    #57
    Jó reggelt, akkor már csak egy dologra lenne szükségem :) olyan weblapra ahol Sony Ericson Z520i-s témák vannak és annak megfelelő hátterekre (128x160pixel)
  • Dj Faustus #56
    MP3 minőségromlás nélküli vágására alkalmas az MP3 Direct Cut nevű szoftver, ami bár nagyon pontos munkára nem alkalmas, de jobb mint a semmi.

    Ha pedig rendesen hangot akarsz szerkeszteni (vágni, effektezni, hangerőt állítani, magas/mély hangokat kiemelni, visszahangosítani, stb...), akkor hangszerkesztő programra lesz szükséged (Audacity, Goldwave, Audition, Sound Forge).
  • Dj Faustus #55
    Először is legyünk tisztában az alapfogalmakkal:
    A wav egy tömörítetlen hangformátum, mely a felvételt minőségromlás nélkül képes tárolni.
    Az MP3 egy veszteséges tömörítési eljárás, ami bár igen jól tömörít (akár 10-ére vagy annál jobban is képes összetömöríteni a tömörítetlen hangformátumot), de minőségromlással jár.
    Minél többször tömörítesz egy MP3-at (azaz ha van egy eredeti tömörítetlen felvételed, azt betömöríted, majd kitömöríted, majd újból betömöríted, akkor a 2. - de már az 1. - kitömörítés után nem kapod vissza az eredeti hangfelvételt).

    A CDEX és az Exact Audio Copy Audió-CD másoló programok, melyek képesek az audió-CD tömörítetlen hangját egyből tömöríteni is (ehhez külső MP3 tömörítő alkalmazást használnak).

    MP3 tömörítésre például a Lame nevű program szolgál. Ingyenes, és sok programhoz (hangszerkesztő, CD-másoló, stb...)illeszthető (az előzőekhez is).
    Innen tudod letölteni. Letöltés után csomagold ki egy üres könyvtárba.
    Mellé ajánlatos letölteni/kicsomagolni (ugyanabba a könyvtárba mint a Lame-et) a Razorlame nevű programot, ami grafikus felületet ad az egyébként szöveges felületű Lame-nek.

    Használata:
    0. Indítsd el a razorlame.exe-t.
    1. Edit/Lame Options menüpontot válaszd ki.
    2. General fűl:
    Bitrate: Itt választhatod ki az MP3 bitrátáját ami egyrészt meghatározza a méretét (minél kisebb a bitráta, anál kisebb az MP3 mérete), másrészt a minőségét (minél kisebb a bitráta, annál jobban romlik a minőség). Érdemes minél nagyobbra (192 kbps alá nem érdemes menni, hacsak nem a kis fileméret a célod).
    Mode: itt az állítható be, hogy a tömörítő csökkentse-e a csatornák közötti különbséget, ezáltal nagyobb méretcsökkenést előidézve. Ha Joint Stereo-t állítasz be akkor igen, ha normál Stereo-t, akkor nem.
    Output Directory: ha a Use below-ot választod ki, megadhatsz egy könyvtárat, ahova a Lame dolgozhat.
    3. Advanced fűl:
    Optimization: Ha Speed, akkor gyorsabban dolgozik, de rosszabb minőséget produkál; ha Quality, akkor lassabban dolgozik, de a minőség jobb lesz.
    Options: Include CRC checksums - ennek a beikszelésével, ha megsérül az MP3-állomány, akkor a generált ellenörzőösszeg segítségével helyreállíthatóvá válik az MP3.
    Flags:
    - Copy: másolt felvétel - nem szükséges beikszelni
    - Copyright - másolásvédett felvétel - ugyancsak nem szükséges
    Filing:
    - Delete source file after processing: azt a file-t, amiből tömörítünk, a tömörítés után törli.
    4. VBR fűl: ezen a részen állítható be a VBR tömörítés, ami a hang bonyolultságától függően tömöríti össze az MP3-at. Haladóbb beállítás, nem szükséges vacakolni vele (nincs annyi előnye, hogy megérné vele vacakolni).
    5. Exper/Audio Processing: ezek is professzionális beállítások. Hagyhatóak.
    6. Ha mindezekkel elkészűltél OK gomb

    A File/Add files menüponttal tudsz MP3-akat/WAV-okat hozzáadni a listához.
    Az Actions/Encode menüpont szolgál a listán található file-ok betömörítésére (mp3,wav->mp3), a Decode a kitömörítésére (mp3->wav).
  • Rémember12
    #54
    CDex-et nem tzom használni Jetaudio pedig waw-be tömörítit az mp3-at a harmadikat most próbálom ki olyan nem tudtok mondani ami mp3 mp3-ra tömörít?? vagy ha ezek a progik tudják akkor lécci magyarázzátok el hogyan kell használni
  • Rémember12
    #53
    ok, köszi
  • zakika
    #52
    CDex, Jetaudio, Exact audio copy (EAC)...
    nezz szet valami software oldalon
  • Rémember12
    #51
    hello, lehet h rossz fórumon járok mind1 vki el tudná mondani h hogyan kell mp3-at tömöríteni vagy melyik progival kell?lécci
  • PíszLávJuniti
    #50
    mp4 aac re konvertáld át. ( itunes )
    mire / mihez kell?

    de mp3 ban is lehet kisebbet, mert a méret a csatornáktól és a bitsebességtől függ, ha a hosszon nem akarsz változtatni.
  • acsati
    #49
    hahóóó van itt még valaki?

    mp3bol hogy tudok nagyon kicsit csinálni?
  • HentmaN
    #48
    A játék mappájában vannak azek .smo formátumu fájlok és nem tok vele mit kezdeni és ez e totalrecorder se játssza le!
  • HentmaN
    #47
    szval azt mondod indítsam el a játékot és úgy fegyem fel a hangot?
  • maozedong
    #46
    játék hangját vedd fel, lehet hogy saját formátumot nyomattak és akkor esélytelen ez a módszer.
    TotalRecorderel próbáld meg, azzal minden kimenő hangot is feltudsz venni, meg netrádió, stb..
  • HentmaN
    #45
    Vagy nem tudja valaki hogyan lehet halgathatóvá tenni a TONY HAWK UNDERGROUND zenéit ugyanis olyan formátumban vannak mint amilyet alul leírtam. fontos lenne!
  • HentmaN
    #44


    thx
  • HentmaN
    #43
    Nem tudja valaki hogyan lehet ***.smo formátumot átkonvertálni zenei formátumba????
  • Chaos Mad
    #42
    de lehet,
    "add files" ott balra lent
    majd kiválasztod hogy .wma-t akarjon kovertálni, (mivel nincs olyan hogy "all files")
    és hopp, ott is van a wma fájl. :)
    megnyitod és kiválasztod hogy mp3-ba tömöritse ott a jobb oldalon :)
    megadod hogy hova tömöritse a C: után
    majd convert gomb :)
  • Chaos Mad
    #41
    minnyá megnézem, nekem ment
  • PLackó
    #40
    Mégis baj van!!!!
    Ezzel a progival nem lehet WMA-t MP3-ba konvertálni.
    Tudsz még másik progit??
  • Chaos Mad
    #39
    nincsmit :)
  • PLackó
    #38
    Köszi szépen :)
  • Chaos Mad
    #37
    Easy CD-DA Extractor
    letöltés
    nincsmit :)
  • PLackó
    #36
    Hi.Milyen progival tudok wma-t mp3 -á konvertálni,és honnan tölthetem le???
    THX
  • Laslow
    #35
    Audiograbber 1.83 valóban free, mégis inkább a CDex-et javaslom használni. Van hozzá magyar nyelvű kiegészítés, plusz beépített lame encoder is. Ráadásul nagy tudásúnak tűnik, bár én is csak ma akadtam rá erre a proggira.
    Letöltés: http://www.cdex.n3.net/
  • Grenzjager
    #34
    köszi
  • Gyiik
    #33
    letoltessel dc-n probalkozz...bar..most nezem a weboldalat, aztt irjak, hogy az 1.83-as verzio freeware. Nekem meg az 1.81-es figyel a gepen vagy ket eve. Ja, nemtom, integralva van-e valami normalis codec az uj verzioba, ha nincs, a lame codec-et ajanlom hozza.
    hivatalos oldal
  • Grenzjager
    #32
    honnan érdemes letőteni? prim? mer' gondolom van vagy 20 verzió
  • Gyiik
    #31
    audiograbber?
  • Grenzjager
    #30
    szerintetek melyik a legjobb progi hogy ha track-ből varázsolom mp3-á a számot. régebben vmi xing audiocatalist-tal nyomtam......de má rég vót
    köszi
  • Chaos Mad
    #29
    megnézem, de csak a 2002 van meg, remélem ugyanolyan mint a 2003 fájl ügyileg
  • vidike
    #28
    és fifa 2003 pc-re?
  • Chaos Mad
    #27
    arra én sajna nem tudok