80
Usb Mobil rack
  • vasziszdasz
    #80
    CoolerMaster X-Craft 360. Ebben csavar nélkül tudod cserélni a vinyókat, van eSATA portja is. Nem égetett le még 1 vinyót se, ami nem jellemző a noname olcsójános szarokra (Coolink & Co). Sztem a legjobb ami kapható. 12k körül nyomatják, de megéri az árát.
  • Zsolt01
    #79
    Szerintem, ha bemész hozzád közel eső PC boltba, biztos kapsz USB-s ATA (IDE) külső rack-ket.
  • GKA014
    #78
    Helo

    Van két régi aszem IDE csatlakozójú merevlemezem (320 + 120 gbsek). Most lett egy laptopom és azt szeretném, hogy el tudjam érni és tárolni tudjak dolgokat rajtuk. Meg van egy DVD íróm is ugyanabból a gépből és azt is használnám még a laptopról. Ehhez aszem, hogy USB 5,25 mobil rack kéne igaz? Tudtok ajánlani valamit, ami biztos, hogy jó lesz? Max 6-7 ezret költenék rá.
  • Peetboy
    #77
    Értem.............
  • Zsolt01
    #76
    Ja és ATA amit levásáróltam, mert van egy 80 belső rack és gondoltam az USB külső jobb lesz, pl. hurcolni.
  • Zsolt01
    #75
    Vettem 1 új tápot, mert azt hittem, hogy attól van gép problémám (fagyás itt pl.)

    Aztán mégse az volt a probléma és levásároltam.
  • Peetboy
    #74
    Az fasza, de miért vettél még egy USB Racket? Hiszen van már egy neked.
  • Zsolt01
    #73
    Na sokan válaszoltatok.

    Na mindegy, mindent próbáltam és visszavittem a boltba (levásároltam).
  • Zsolt01
    #72
    Sziasztok.

    Vettem ma 1 usb-s külső ATA rack -et.

    Samsung 120 G ATA winyó benne 3 felé osztva, nem Master -on van, mert az is gond lehet ahogy hallottam.

    A lényeg nem működik a dolog !!!!
    1 USB-s háttértárként ismeri fel, de rákattintva, mintha 1 üres dvd meghajtó lenne.

    Van egy 500 G SATA usb -s külsőm, amikor azt összeraktam, egyből ok minden.

    DE EZ !!!
  • virs lee
    #71
    Kéne egy mobil rack ami:
    - alumínium
    - 3.5" SATA vinyót fogad
    - USB mellett eSATA csatlakozója is van (ég és föld a különbség sebességben)
    - márkás, megbízható, nem füstöli el a vinyót mint a Coolink és tsai

    Kinéztem ez: Thermaltake A2319, de sehol nem kapható. Ahol véletlenül felbukkan árlistában, ott is csak kamu (pl. Aqua), rendelésre, jön amikor jön (2 hét - 2 hónap, vagy ki tudja).

    HOL LEHET ILYET KAPNI?


  • grebber
    #70
    Most külső rack vásárlát előtt állok mert a régi behalt 1 év után persze 1 év gar volt rá.
    Ezért most kizárolag 3 év graisat nézegetek.

    Ezek lennének a kiszemeltjeim:

    3,5" külső ház USB 2.0 PATA Chieftec IU-350C 3 év garancia
    5,25"-os külső ház USB 2.0 PATA Chieftec UB500U (alu) 3 év granacia

    Aki esetleg még tudna olyat amire 3 év gari van és sima ATA-s kérem jelezze bolt feltüntetésével!
  • Neurotoxin
    #69
    THX!Most lettem kész:)A Control panel/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Tárolás/Lemez kezelés combo bejött!Köszönöm a választ!
  • Thibi
    #68
    Elsődleges, és ha win98 alól is kell használni akkor Fat32-re formázni,különben mehet az NTFS formázás
  • Neurotoxin
    #67
    Oké, köszi, megvagyok, de elsődleges partíció vagy kiterjesztett?Mi mit jelent?ezt a lemezt adatmozgatásra használom, ergo kiterjesztettet kell válasszam?
  • Thibi
    #66
    Gondolom XP van:
    Control panel/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Tárolás/Lemez kezelés
    Itt jobb egérgomb majd partícíó létrehozás,formázás,meghajtó betűjel hozzárendelés
    Csak jól nézd meg hogy jó partíciót formázod
  • Neurotoxin
    #65
    Hy megjött az IB-351U(külső USB-s ház) rackem, vettem bele egy WD winchestert, belevágtam. Viszont az a problémám ,hogy ugye se partícionálva, se formázva nincs a lemez, a win így csak a racket ismeri fel, de meghajtóként nem látja az XP.

    Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de lehet vmi trükkel partícionálni/formázni a rackben lévő HDD-t?(még nem volt, teljesen szűz)
  • Mihail
    #64
    aha értelek
  • grebber
    #63
    Direkt a DVD iromhoz vettem.És nagyon jól jött mivel plag and play csak eltávolitom mint akármilyen usb-s eszközt és már mennek is a régi StarForce 3-as gamek nem kell mindig gépet kikapcsolgatni dvd irom kikötögetni :D

    Ha a hűvője hangos lesz kikötöm ennyi,de dvd irohoz amugy sem kell!
  • Mihail
    #62
    a ventije lehet hangos lesz
  • Mihail
    #61
    nekem ez túl nagy lenne, de ha neked elfér, bár így tehetsz bele optikai meghajtót is ha akrsz
  • grebber
    #60
    Na holnap veszem meg az én USB-s 5,25"-os Coolink rackemet.
  • grebber
    #59
    Viewcon VE-154 3,5" külső mobil rack 4999+ Áfa.

    Ezekhez amúgy járnak a kábelek is??
  • izb
    #58
    ja nem az.
    de mit akarsz nézni a tápkábelen?
    nekem van usb 2-es rackom és nekem ilyen van azért mutattam ezt.
    ami nincs arról nem linkelek..
  • grebber
    #57
    Na ezen az oldalon rajta van minden cucc ami kell hozzá.

    CSak már ránézésre is kibaszott drága :D
  • grebber
    #56
    Ez nem tápkábel!
    Amúhy amiket én néztem Rackeket nem is ilyen USB-s a csatija ganem mint a fényképezőgépeké.

  • izb
    #55
  • grebber
    #54
    Képeket mutatna valaki pl hogy miylen tápkábel kell a külső USB-s rackhez??

  • Mihail
    #53
    3.5" asztali gépek winyója megy bele, ezekhez kell az USB 2.0 kábel + egy tápkábel is, drágábbak mint a 2.5"-ös külső házak, de nagyobb és olcsóbb merevlemezeket tudsz bele rakni

    2.5"-ek ezekbe a notebook merevmelezek mennek bele. kicsi a rack, ezért praktikus, de drágák a noti winchesterek és nincs akkora tárhelyük mint az asztaliaknak, vmint fordulatszámuk az asztalaik 7200 Rpm-e helyett csak 5200, viszont az USB csatiról kapják az áramot is, azonban egyes 2.5"-es rackekbe bele lehet tenni a magas fordulatszámú noti wincsiket is, ilyenkor általában az S-video kimenetről kell nekik extra táp, hogy elég feszkót kapjanak.


  • otrosinka
    #52
    VIszonyítás : a Cd/dvd meghajtók 3,5 -ös méretűek.
    Nekem úgy van h a rackfiók egy álló mudulba csúszik, abban van 1 átalakító amire az usb csatos megy. ennyi....
  • grebber
    #51
    Szeretnék venni egy USB 2.0-ás külső Mobil Racket vinyohoz.Mit ajánlotok van valakinek tapasztalata ilyen téren??

    Ez hogy is müködik valójában elég a külső racket összekötni USB kábellel és jó is vagy kell hozzá még tápkábel is??

    Minden információ érdekel ezügyben.

    Láma kérdés de az mitől függ hogy 2,5" vagy 3,5"-os a mérete??

    Válaszokat előre is köszönöm!
  • Zombye
    #50
    Kűtem privátot!
  • Mihail
    #49
    nyílván nem oknélkül rinyálok. honlapon sincs driver kész röhely
  • Mihail
    #48
    igen nekem műxik, de havernalkk akarom kimenteni a cuccait és neki 98a van :D
  • MacrosTheBlack
    #47
    Csak win98-hoz kell driver.
  • Mihail
    #46
    Löcsög mistral nem akarja elküldeni a drivert..
  • Mihail
    #45
    Van vkinek Chieftec UB 300U külső usb-s mobil rackje???
  • PLaci #44
    1etlen esélyed, ha megkéred a suli rendszergazdát, hogy telepítse a drájverét.....
  • zero_cool51
    #43
    hi skacok! kellene kis segitség.
    vettem egy ilyet:
    http://www.dtk.com.tw/product/enclosure/dg352un.html

    namost, ezt nem ismeri fel a gépem, mert telepiteni kell asszem.
    a suliba akarom cipelni, azonban ott korlátozva van a felhasználó, tehát nem tudok telepíteni. van valami lehetőség, hogy használjam ugy is, hogy ne kelljen feltelepiteni a driverét?
  • Magnum PI
    #42
    Köszi! Ennek a kábelnek milyen a két vége? (minkét vége olyan amit az usb foglalatba kell dugni?)
  • Robin Hood
    #41
    USB kábel, bárhol kapsz. Ha esetleg ViPower márkájút akarsz venni, ahhoz kell egy speckó kábel, mert ott abban van az átalakító elektronika, nem a dobozban.