45
  • Pheel
    #45
    Mivel ez nem a látogatók, hanem a hit-ek száma.
    Szóval minden letöltött oldal szerintem.
    Ez van beépítve a CPanel nevű okosságba :)
  • Pheel
    #44
    Na ez így asszem korrekt volt. :)
  • Mice
    #43
    :) azért tetszik, hogy a downloads-ban sok a nem windows platformra írt dolog :)

    jóvany

    nyertél

    VAL = Vihog At Loud :)
  • Zoldalma
    #42
    Ize', refreshelest is ujabb latogatasnak veszi?
  • Pheel
    #41
    Nem írtam kommentárt, csak a puszta tényeket.
  • Zoldalma
    #40
    Ne bagatelizald el, 1% is mar sikeres....ha odalatogatok lehet ugrik 2-re :o)))
  • Pheel
    #38
    Van egy weboldal, aminek hozzáférek a statjához. Ez pedig a www.addict3d.org. Azért férek hozzá, mert én raktam össze.

    Van rajta technews, security section, meg download section. Szóval azok a dolgok, amik érdeklődésre tarthatnak számot akár minden felhasználói rétegből, akik érdeklődnek a gép iránt. Jellemzően ebből a rétegből kerülnek ki az alternatív oprendszerek használói is.

    Operating Systems Hits Percent

    Windows 186687 96.2 %
    Unknown 4182 2.1 %
    Linux 2040 1 %
    Macintosh 913 0.4 %
    Sun Solaris 51 0 %
    FreeBSD 38 0 %
    Irix 24 0 %
    OS/2 12 0 %
    Unknown Unix system 11 0 %

    Browsers

    MS Internet Explorer 168005 86.6 %
    Opera 8501 4.3 %
    Firebird 5904 3 %
    Mozilla 4987 2.5 %
    Unknown 3525 1.8 %
    Netscape 2122 1 %
    Safari 541 0.2 %
    Konqueror 210 0.1 %
    MultiZilla 65 0 %
    Galeon 50 0 %
    Others 48 0 %


    Az adatok a
    01 Jan 2004 - 00:00 ------- 29 Jan 2004 - 06:20
    időszakra vonatkoznak.
  • Pheel
    #37
    "Ettol fuggetlenul a linux desktopon nem tulzottan eros, de attol meg szerintem sikeres server oldalon."

    Fogalmazzunk úgy, hogy szerverként sikeresEBB. :)
  • Pheel
    #36
    Nem mindegy! Arra ment, hogy a vásárlási adatok nem mérvadóak. Erre írtam, hogy a webes látogatói adatok hasonló értékeket tükröznek. Nem írtam, hogy megbízhatóak, sőt utána leírtam, hogy miért nem lehet megbízható az eladás alapú, amivel párhuzamba állítottam a webest.
  • Pheel
    #35
    "nem, de ha valami nem műxik, akkor ritkán szokott lenni olyan h. az OS van értem. szép kis utópisztikus gondolat"

    Vegyük az utóbbi fél évet. OS buzerálással talán 4-5 órát töltöttem napi 10 órás átlagos géphasználat mellett. Ez szerintem jó. Ja és nem Linux.

    "amúgy mond6nál konkrét példát is arra merre vannak ilyen oldalak, amelyek statisztikáinál kevés a linuxos emberke"

    Pl szerintem az sg ilyen szempontból elég jó statisztika lenne, ha lehetne tudni. Vagy pl index.hu. Esetleg cnn.com. Tud valaki ilyen statot?
  • Mice
    #33
    "Olvasd el, hogy mire írtam! Sokat segíthet." tmindegy mire írtad én még ilyen statot saját szememmel nem láttam :)
  • Mice
    #32
    "csak azért, hogy infot szerezzenek az operációs rendszerükhöz"

    nem, de ha valami nem műxik, akkor ritkán szokott lenni olyan h. az OS van értem. szép kis utópisztikus gondolat. csak 1 gond van vele: jelenleg ilyen nem létezik. tény és való, hogy az xp-t már 30-ért bkihez hozzávágják, de a felhasznóli támogatásról nekem egyáltalán nincsenek pozitív tapasztalataim. sok mindent beleraktak, de még mindig kevés.

    amúgy mond6nál konkrét példát is arra merre vannak ilyen oldalak, amelyek statisztikáinál kevés a linuxos emberke.

    előre kijelentem: a windows update oldal nem ér!
  • Pheel
    #31
    "a linux miatt azért nem mászkálnak annyit, mert az infót ahhoz nem onnan szedik"

    Szerintem az emberek csak azért látogatnak weboldalakat, hogy infot szerezzenek az operációs rendszerükhöz? Hát lehet te igen, de a legtöbb embernél ez úgy van, hogy az oprendszer van érte és nem ő az oprendszerért :)
  • Pheel
    #30
    Olvasd el, hogy mire írtam! Sokat segíthet.
  • Mice
    #29
    "csak olvasgat" :)

    irtad, h abból derül ki mennyire foglalkoznak vele, h. milyen a win-es page látogatottsága

    a linux miatt azért nem mászkálnak annyit, mert az infót ahhoz nem onnan szedik

    ha rosszul értelmeztem a:
    "Ott vannak a látogatói statisztikák a weben. Ott sem jelentős a Linuxozók aránya. " mondatod lényegét, akkor léci mondd meg hogan kellett volna értenem
  • Pheel
    #28
    "pheel: "látogatói statisztikák a weben" a maillisták ezekben ritkán vannak benne. faterom is csak átrágja magát a levélhalmazon majd pötyög és mégsem megy szinte egy oldalra sem. a problémák java része még mindig itt szokott megoldódni"

    És ez most mit bizonyít vagy mit cáfol azon kívül, hogy a faterod csak egy levlistát olvasgat? :)
  • Mice
    #27
    az 1-1 lemaradó karaktert ill. a számok=számuk-ot meg szőrözze az akinek ez a hobbija
  • Mice
    #26
    a klikk a válasz errére lemaradt. 1ébként a 15-ösre ment. meg a többire
  • Mice
    #25
    lehet h. szerinted, meg nagyritkán mond olyat amit nem gondolt át kétszer, de szerintem ebben:
    "melynek 9-es verzioja kulomben felulmul minden konkurenciat" nagyon is igaza van. én magam is inkább keresek 3-4 másik progit szinte minden dolgára, de azt már csak a kényelmesebb kezelés miatt teszem. de ha tényleg megnézed a konkurenciát, akkor te is belátod, h. ennyi minden 1 kupacban egyikben sincs meg.

    töltési időről mellesleg annyit, hogy nekem 1 sec alatt jön be a kilences, pedig csak 1,5-2 évente cserélem a hardvert és még mindig egy nyomi kis p3 celeronon megy a cuccos.

    a "Like Human"-ről meg annyit, hogy ha van egy legálisod, akkor ingyen adják mellé. most őszintén, a "really whips your lama's ass" sokkal jobb? mind2 dettó olyan sza&, de nem is whitefüleseknek találták ki relaxációs zeneként, hanem csak arra, hogy megnézd szól -e, és hogy ne kelljen a windows\media-ban vakarásznod wav fileért.

    "A wmp 9 meg akkor a egy szar, hogy nem igaz, egész képernyőt kitöltő tekerő sáv, ahelyett, hogy vmi hotkeyt csináltak neki. "

    nem kiforrott a felülete az tény. viszont relative bugmentes nagy tudású, blabla.

    a tekerő sávokról meg annyit, hogy még ha bénák is a skinnek is rajta, ott a default mp2-eshez hasonlító.

    hotkey tényleg nincs, de szerintem ha eleget fikázzák őket emiatt, előbb vagy utóbb majd csak lesz.

    win9x - uninstall
    tudomásom szerint meg pont, hogy 9x alatt lehet még eltávolítani, mert ott még nem sérül annyira az OS. Me alatt már jobban beépül és ezért van az h. csak a bizti_mentéssel lehet levakarni. mellesleg ezt meg közli az elején.

    szóval szerintem ő még mindig kevesebbet hadobált.

    browser -java: annyi helyen ott van már, h. az meg már röhejes. tény és való, h. még mindig sok a dial-upos emberke, de számok fogyatkozik, és ha máshol nem is, a cd mellékleteken meg ott van. és még a terjesztése sem bcselekmény...

    "mert nem szimpi nekik a rivális SUN" williamként biztos neked is tetszene! :)

    "előbb-utóbb bűnhödnie kell" ja ja, meg a hét törpe és a hatfogú sárkány ...

    "Szóval inkább maradj csöndben barátocskám." ?

    dorm - időm 80%-át csirkeneveléssel töltöm. ennek ellenére az eladási statisztikában mégis csak csak az xpm van jelen. azt meg h. a 3 teljesen eltérő linuxom mind sültizóként jött el hozzám az biztos fel is használták adatként a fejszámolók.

    én speciel mind2-vel meg vagyok elégedve (win/lin), ellenben én inkább azt tartom röhejesnek h. akinek a hóna alatt már ott van egy pingvin arról mindről hittérítő szándékot feltételeztek. miért nem mondod már mindjárt h. mágjára velük!

    "átáll valaki" :) túl sok g.lucas filmet nézel!

    pheel: "látogatói statisztikák a weben" a maillisták ezekben ritkán vannak benne. faterom is csak átrágja magát a levélhalmazon majd pötyög és mégsem megy szinte egy oldalra sem. a problémák java része még mindig itt szokott megoldódni
  • Pheel
    #23
    "Mert szerintem kapott egy legális oprendszert, és lecseréli egy illegálisra."

    Okai egyszerűek: azt ismeri, azon futnak a dolgai, az a kényelmes neki.

    Szerinted ez nem érthető meg?

    A Sulinetes mindenképpen kell venni oprendszert meg ide vezet. Duplán támogatják az UHUt, ami mondjuk nem baj, főleg, hogy ott a Campus licensz is. Pl azok a legális oprendszerek sem nagyon jelennek meg a vásárlási listában.
  • Pheel
    #21
    Ott vannak a látogatói statisztikák a weben. Ott sem jelentős a Linuxozók aránya. Az pedig már nem az eladásokra alapoz.

    Mellesleg sokan megveszik a Linuxot, aztán sosem használják. Pl Sulinet - UHU, aztán kerül fel egy illegális WinXP. Most akkor merre is torzít az eladási statisztika? ;)
  • mad mind
    #17
    "Az évek óta húzódó ügy végére..."
    Nem most jutott eszükbe.
  • sztavrosz
    #15
    Nem tudom Enterprise, de végig baromságokat hadoválsz össze-vissza. Szerinted pl. a Like Human....wma az oprendszer egyik fontos tartozéka? Amit mellékelnek a Media Playerhez, de minek? Az Explorer meg úgy szar ahogy van, 2004-ben java nélkül böngésző (no comment), mert nem szimpi nekik a rivális SUN. A microsoft többször is visszaélt az erőfölényével és előbb-utóbb bűnhödnie kell, nem minden pert tud megnyerni pénzzel. A wmp 9 meg akkor a egy szar, hogy nem igaz, egész képernyőt kitöltő tekerő sáv, ahelyett, hogy vmi hotkeyt csináltak neki. Aztán wmp9-ben, amikor eltünik az a kis menü, csak akkor ugrik full screenre (qrva idegesítő). Arról nem is beszélve, hogy Win9x alatt nem lehet uninstallálni (amit a readmeben meg is említenek). Szóval inkább maradj csöndben barátocskám.
  • Mice
    #14
    anno kezdték a 4-es explorer kontra a többi browserrel. hát tudjátok én nem tom.

    jogtalan előny vagy sem, amikor még a 4.5-ös széria nem jött ki, nekem egyáltalán nem tetszett a netscape. a composerét szerettem, de a gombok hülye helyen voltak.

    ha történetesen a netscape lett volna benne alapban a 98-ban és az explorer külsős lett volna, akkor is ie-t használtam volna, mert az volt a kényelmes.

    a 4.5-től persze, meg a 7-es netscape/mozillától kezdve meg az ablaknyitogatásból lett elegem

    ma meg már el sem tudnám képzelni magam egy jó kis extension-ös firebird nélkül

    ellenben versenyhelyzet ide-vagy oda, azért amikor otthon hagytam a cd-imet egy gépinstallhoz menet, azért jó volt, hogy benne volt alapban egy nem vakegér böngésző

    a médiapléjerről még annyit, hogy a kezdeti divx-ekhez (3.11)-hez még ugyan használtam, de utánna vtértem az mplayer2-höz és a dixplayerhez

    filmlejátszásban ez utóbbi szerintem korrektebb mint a mp.

    audiohoz ott a winamp, aminél szinte bármit meg lehet csinálni keyboarddal és jobb a listakezelője,

    akkor meg a dvd-n kívül hol van szegényke.

    ha meg már veszek egy driveot, akkor meg úgyis kapok mellé sw-t

    a reallel és a quick timemal meg ugyanúgy vagyok mint anno a ns/ie esetben

    nem a beleintegráltság érdekel, hanem a használhatóság...
  • juhand
    #12
    Nem az MS-el kell szórakozni. A BSA-t kell kinyírni, akkor csökken az MS bevétele, és jobban tért nyer a GNU.
  • Cat #6
    sérti a verseny tisztaságát (jogtalan versenyelőnyhöz jut), és a versenytársak kiszorításával végeredményben a fogyasztókat károsítja meg
  • Darth Sith
    #5
    "jogszabályokkal ellentétes módon a személyi számítógépes operációs rendszerek piacán betöltött, gyakorlatilag szinte monopol-pozícióját kiterjesztette a szerver operációs rendszerek piacára is".
    hmm... hát miért ne? mér törvény ellenes az hogy ha vki mást is elakar érni? .....