74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • Takezó
    #53060
    és akkor mi van, ha kemények a vizsgák? mondom, h nem az számít
  • Takezó
    #53059
    Ezeket készséggel elhiszem, csak mivel sztem Te egyikbe se jártál (BME, GDF), valójában lövésed sincs a követelmények mivoltáról. Csak egy apróság a (BME-s) diploma értékéről, bár valószínűleg ez az úriember valami hihetetlen nagy idióta lehetett: tavaly nyáron egy nagyobb számítástechnikai hálózat egyik boltjában dolgoztam szervíztechnikusként. Ugyan a hely biztosítva volt számomra, a központból leszóltak, h mindenképp adjanak fel egy hirdetést a neten, érkeztek is az emilek, az egyikben egy elég kockafejű úr képe, mellékletként a summa cum laudes BME-diplomájával, hogy ő jönne ide szervíztechnikusnak havi 90é o.0
  • Punkerwork
    #53058
    itt most nem csak a suli keménységéről van szó, az emberek be se jutnak, pedig szerintem az lenne a normális hogy fölveszik őket és aki nem tanul azt kivágják, de így.....
  • MacrosTheBlack
    #53057
    Tesóm infósként végzett a műegyetemen, ezért tudom hogy elég kemények a vizsgák. Nem véletlenül számít a BME-s papír elitnek.
  • MacrosTheBlack
    #53056
    GDF-re is jár(t) jópár ismerősöm. És vannak ismerőseim cégeknél, akik a felvételt intézik, szal tudom mennyit ér egy GDF-es papír. A GDF-et pont az szopja meg aki tanulni akar ott, mert fiktív papírt kap a tudásáról. Ezért akinek számít hogy a későbbiekben elhelyezkedhessen a diplomájával, és képes tanulni, az jobb ha nem az ilyen hírhedt papírgyárakba megy tanulni.
  • Takezó
    #53055
    a tanulmányok műszaki részében sztem is, csak a szak neve, hogy műszaki informatika
  • MacrosTheBlack
    #53054
    A BME műszaki területen a legjobb. Van ahol direkt ilyen diplomát keresnek, nem egy akármilyen hasonlót. Persze az oktatás a BME-n egy kalap szar, ott csak követelményrendszer van, tanulni mindenki tanul ahogy tud, vagy repül. De legalább követelmény van, és a papírja tanúsít valamit. Mondom ezt úgy hogy az én diplomám nem BME-s.
  • Takezó
    #53053
    nah, a kodolányit nem ismerem, lehet, h ott lehet lefizetni a tanárt, meg lehet h ott mindenkit átrugdosnak, itt nálunk (GDF) azé kiszórják a szemetet
  • MacrosTheBlack
    #53052
    Ott is. Mint írtam állami cégeknél a papír az papír, tökmind1 milyen. És elég sokan dolgoznak ilyeneknél.
  • Takezó
    #53051
    bazz, másodszorra löktök ki... szal nem értem miért nem mondsaz nevet? Mint már elmondtam, nem sokkal jobb a BME, mint pl. a GDF (van összehasonlítási alapom), és nem attól leszel jó szakebmer, hogy kétszer egy évben halálra tömöd a kis buksid válogatott faszságokkal
  • MacrosTheBlack
    #53050
    Persze, persze... Volt pár kodolányis ismerősöm, ezért a saját szememnek / fülemnek jobban hiszek mint egy fórumos hozzászólásnak. De ez annyira közismert, hogy felesleges is vitatkozni rajta.
  • MacrosTheBlack
    #53049
    Nevet nem mondok, de egyikl nagy távközlési szolgáltatónkról van szó, és ez nyilván nem egyedi eset. Értelemszerűen minden munkáltató azt akarja hogy olyan embert alkalmazzon aki képes elvégezni a munkát amiért ő fizet.
  • Hangianix
    #53048
    En munkahelyrol beszelek, nem felsooktatasrol.
  • MacrosTheBlack
    #53047
    Ez azért van mert nem fizetik meg hazánkban a munkát. Diplomával lehet annyit keresni amennyit egy hajléktalan segédmunkásnak kéne. Egyszerűen meg kéne fizetni a munkaerőt rendesen, akkor nem akarna mindenki mindenáron diplomát. Persze az természetes hogy a nagyobb tudásra többet fizetnek, de ha már egy szakmunkással / szakközéppel meg lehet élni tisztességesen, akkor aki nem akar tanulni, csak normálisan keresni, az nem fog mindenáron egyetemre menni, hanem elmegy szakinak. Régen ez így is volt, a felvételi rendszer meg gondoskodott róla hogy így is legyen.
  • Takezó
    #53046
    hidd el, h kurvára nem számít... pl a gdf-nek, ami nem is a fizusokból él, hanem pl igen sokat keres a nyomdaüzemeltetéssel, és a számalkkal
  • Takezó
    #53045
    (y) igaz
  • Takezó
    #53044
    np
  • Takezó
    #53043
    Jájj, most komolyan utcai legendákra alapozod ezt a dolgot? Mondjál már ilyen nagy cégeket, akik így gondolkoznak? Figyu, mint mrá előbb is mondtam, a fizetősöknek ugyanolyan követelményekkel szemben kell megfelelniük, mint az államisoknak, mivel ugyanannyi pénzt kap értünk, államisokért is az iskola, mint a fizetősökért, csak azt ők fizetik...
  • MacrosTheBlack
    #53042
    "ugyanúgy kibasszák, ha kell"
    De nemkell, mert fizet.
  • MacrosTheBlack
    #53041
    Sztem inkább erről az élet tehet, mert diploma nélkül még megélni se nagyon lehet. Persze hogy mindenki szeretne jobban élni, ezért nem lehet elítélni senkit. Csak éljen úgy jobban hogy nagyobb tudással rendelkezik, és azt kamatoztatja. De csak a valódi tudást.
  • Kata
    #53040
    csak vitsz volt..
  • akos
    #53039
    Hát. Engem nem stresszeltek... anno.
    Igaz én szakközépbe jártam.
    Mindenesetre az egész társadalom, a szüleink generációja van erre felhúzva... "Jaaaj, csak a te életed legyen könnyebb, mint az enyém volt!!" Csak épp az nem seik le senkinek, hogy nem azért volt nehéz nekik, mert dolgozniuk kellett, hanem mert olyan volt a rendszer, amilyen. (Ezt hadd ne részletezzem, mindenki tudja mire gondolok...) A lényeg, hogy a mostani generáció abban a hitben él, hogy aki effektív munkával keresi a kenyerét, az éhezik. Aki pedig mondvacsinált munkakörben imitálja a melót egész nap a légkondis irodában, annak a segge alá tolják azonnal a 300-as mercit.
  • MacrosTheBlack
    #53038
    Azért elég sok cég van ahol a GDF-es papírt nem tekintik diplomának, nem véletlenül. Persze biztos van ott is aki tanul is azért valamit, de mivel az a papír nem garantálja hogy tudás van mögötte, a munkáltató nem lehet benne biztos hogy aki vele szemben áll az vajon tanulással vagy vastag borítékkal szerezte a papírját, ezért nyilván nem tekinti egyenértékűnek egy garantált tudást bizonyítóval.
  • MacrosTheBlack
    #53037
    Az a baj hogy nem szórják ki, ha azért kapják a pénzt hogy sok papírt osztogassanak, akkor azt fogják. Ezért van az hogy már az újságban is arról cikkeznek hogy még olyan "elit"szakokkal mint jogász, közgazdás se lehet frankó állást szerezni. Örülnek ha 80k nettóval felveszik valahova! És akkor milyen lehetőségei lehetnek egy kommerszebb diplomának...
  • akos
    #53036
    [egyetért]

    Tök yo, hogy tele vagyunk diplomásokkal, akik a tescoba mennek pénztárosnak... ugyanakkor nincs egy kőműves, aki egyenesen tudna falazni és derékszög lenne a derékszögű falsarok.
  • Takezó
    #53035
    hanem? engem egyfolytában stresszeltek, h "hú bazze, ha nincs diplomád halott ember vagy", "akiknek nincs diplomája mind kukások, ill. bkv-ellenőrök"..
  • akos
    #53034
    Nem a középiskola állítja be a diplomát úgy.
  • Takezó
    #53033
    "Emellett aki fizetősre jár, az gyakorlatilag pénzmennyiség alapján kapja a diplomát, nem tudásra." -> Hülyeség, mivel semmivel sem könnyebb egy fizetősnek, ugyanúgy kibasszák, ha kell...
    A gdf híre: ezzel mehetsz a GDF-topikba, de amúgy el tudom képzelni, h bizonyos téren kevesebbet tudnak a GDF-en végzettek, de abban is biztos vgyok, hogy sokrétű tudást lehet megszerezni...
  • MacrosTheBlack
    #53032
    Ha nincs Bokros csomag, nem lett volna mit elverni a következő 4 éves rezsimnek. Az a baj hogy azt elverték / ellopták, mi pedig hiába adóztunk keményen, eredménye semmi. Most megint kezdhetjük elölről. Tökmind1 hogy balos / jobbos kerül itt hatalomra, mindenki csak lop. Ezért a legjobb az adócsökkentés, legalább több marad nekünk, kevesebbet lehet ellopni. Pedig ételmes célokra szivesebben adózna az ember. De nem szőlőtelepítésre...
  • Takezó
    #53031
    Arról, hogy mindenki továbbtanul, a középiskola tehet, mert úgy állítják be a diplomát, mintha anélkül nem lehetne normális életet élni.
  • Takezó
    #53030
    :@
  • Takezó
    #53029
    ehh, nah újra:
    a GDF miatt írtam, h nem kéne beszólni, szvsz mindkét helyen meg lehet szerezni a megfelelő tudást, és ugyanígy kivágnak, mint macskát szarni a BME-s diplomával, ha nem értesz hozzá, mint a GDF-essel
  • Kata
    #53028
    na, valakinek kiütöttem a szpemjét. :) Legalább értelmes szöveg szerepel ahelyett is :PPP
  • Kata
    #53027
    Az a helyzet, hogy manapság Magyarországon mindenki főiskolára meg egyetemre akar menni. A kis országunknak meg nem kell ennyi felsőoktatásban végzett ember. Úgyhogy ha most sokan is kezdenek, ki fognak szórni sokakat később - persze miután a felsőoktatási intézmények megfejték az illetőt anyagilag... Magyarországnak kéne több középiskolai végzettségű. A diplomásokat nem is szeretik felvenni sehova, mert sokat kellene nekik fizetni. Sazl sok probléma van itt ezen a téren. A legrosszabb az egészben az, hogy a diákok 90%-a felsőoktatásban akar részt venni, meg azt erőlteti, mert a középvégzettségű szakmákban nem látják a lehetőséget. Így kevés van belőlük. Manapság egy szobafestő rezzenéstelen arccal, sörözgetve megkeres egy hónapban 400-600ezer Forintot pl., mert olyan kevesen vannak.
  • akos
    #53026
    Én hol panaszkodtam? Csak a véleményem írtam - hozzád hasonlóan. A többit meg nem veszem magamra.
  • MacrosTheBlack
    #53025
    Sajnos nem. Mivel darabszám után kapja a fősuli / 1etem a fejpénzt. Emellett aki fizetősre jár, az gyakorlatilag pénzmennyiség alapján kapja a diplomát, nem tudásra. Nem véletlen hogy a GDF, Kodolányi olyan a híre, amilyen. Állami cégeknél pl. sokszor csak a diploma megléte számít, egy növénytenyésztő manager ugyanannyit ér mint egy szakterületi diploma. Az eszperanto / cigány nyelvvizsga elfogadását is beszüntetném, ezek csak a fiktív diplomák előállítását segítik, gyakorlati hasznuk nincs.
  • akos
    #53024
    Egyezik a véleményünk. Csak én nem akartam leírni így kerek-perec... van most elég bajuk szegényeknek, nem még kapni az ívet pluszban.

    Amúgy a felvételik szinvonalával egyenes arányban zuhant az oktatásé is. A felsőoktatás sem a régi szinvonalú már. Kevés a tanár. Soka a diák. Az előbbit Bokroséknak köszönhetjük, az utóbbit a fidesznek.
  • Hangianix
    #53023
    Ha valakit tudas nelkul vesznek fel valahova, azt ugyis kivagjak, mint a szart, amint kiderult. Mostanaban 3-4-5 koros felvetelik vannak, szoval ha ott valaki tuljut, akkor az valoszinuleg vagy nagyon jol el tudja adni magat, vagy valoban ert is hozza.
  • MacrosTheBlack
    #53022
    Nem beszólás, vélemény. Unalmas már hogy mindenki nyavajog hogy a világ legkönnyebb felvételijét se tudja megcsinálni, akkor mi régebben végzettek mit szóljunk? Nálunk még nem volt divat hogy mindenki bekerül ahova csak akar, azért keményen kellett tanulni, és bejutás után is teljesíteni kellett, mert pikpak kivágtak. Ennek ellenére lediplomázott aki képes volt rá. Ma meg mindenki várja a sültgalambot. És ez érthető módon nem tetszik azoknak, akik valódi tudással szerezték meg a diplomájukat, és aztán olyanok töltik be a manapság elég kevés üres állásokat, akik régen érettségit se kaptak volna. Nem állítom hogy akos ilyen, viszont a panaszkodás ugyanaz. Az pedig teljesen természetes hogy mindenki védi a saját tudásának értékét, és ha ugyanazt a papírt tudás nélkül is meg lehet kapni, akkor felesleges volt megszerezni, hiszen pont a lényeget nem bizonyítja: hogy tudás van mögötte.
  • Takezó
    #53021
    Öhömm, nem kéne beszólni, np...