74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • extramagascsaj
    #73797
  • VRSDM
    #73796
    jolvanmá' te lecsúszott Clark Kent :D
  • SötétBarom
    #73795
    Szemüveg nem az enyém, a hajam nem így néz ki, a cigi meg nem menő. Próbálj nevetni a képen, az volt az eredeti elképzelés. :DD Sajnálom, hogy ilyen komolyan jött át :DDD
  • VRSDM
    #73794
    a kamuszemüveg meg a menőbagós? ://
  • SötétBarom
    #73793
    Too mainstream.

  • Máté94
    #73792
    Too old...
  • REPS0L
    #73791
    zombie mode
  • VRSDM
    #73790
    nyert! :)
  • Lacika 79
    #73789

    Leírtad a nagy lényeget az angol dolgokról, a zavargásokkal egyetemben :)
  • extramagascsaj
    #73788
    Nekem is melóznak barátaim Angliában, Hollandiában...én meg faterommal egyetemben Németországban tanyázok. Angliáról és Hollandiáról nem tudok nyilatkozni érdemben, csak amennyit a barátok mesélnek körvonalazódott bennem egy-két dolog. Én is körbe jártam a témát nem is olyan régen,h pl. Angliában mi mennyi ismerősök által,mert volt róla szó,hogy oda megyek.
    Szerintem legtöbbször az egyénen múlik,hogy mit tud kihozni egy helyzetből. Lehet vki kimegy külföldre, és szarul érzi magát, balfasz...és hazamegy sírva,h mindenki bunkó,drága minden, meló meg nincs...közben más meg vígan elvan. Tegyük hozzá azt is,h az otthoni állapotokat csak felül múlni tudják a britek (is).
    Az angol zavargásokat hagyjuk már...ne hozzuk már párhuzamba a munkanélküliséggel. Bevándorlók csinálták a feszkót...és elektronikai cikkeket loptak...Nem angolok loptak kaját,mert olyan a helyzet...az azért más lenne.

    Egyébiránt itt Németországban kellemesen csalódtam. Azt mondom,h a minimálbérből is vígan elél az ember, és félre is tud tenni,ha oda figyel a pénzre. Az emberek meglepően kedvesek és segítőkészek (az echte németek). Nem érzem azt, amit sokan mondanak,h itt én csak Ausländer lennék. Senki nem érezteti ezt velem...aki ezt így érzi, és nem tud itt boldogulni,meg kívülállónak érzi magát...az maga tehet róla szvsz (és ez máshol sincs másképp,ami az utóbbit illeti).
  • IXEMGabeo
    #73787
    Derby County?
  • VRSDM
    #73786
    amugy rövidre zárva. megnyertek minden háborút, végigrabolták a világot, elszeparálva élnek (szerintük van anglia meg európa)

    érthető hogy nincs min csodálkozni, televannak pénzel, fosásig kapják a különböző juttatásokat / segélyeket... a külföldiekkel (sokan azt se tudják hogy néz ki európa!) meg elvégeztetik a piszkos munkát.

    miért is kapna itt valaki normális melót (persze nem lehetetlen, csak tudni kell angolul ((nem. az otthoni iskolás angollal egy kenyeret nem tudsz venni) :DD meg jó szakembernek kell lenni)
    nekik mi keleti világvége mocskos nép vagyunk a balkánról... :))

    tetszik nem tetszik (általánosságban) igy van.
    ellenben ha valaki idejön nulla képesítéssel, de el tudja mondani a nevét angolul, tud szorozni összeadni kivonni és osztani. akkor elmegy xy gyárba egy futószalag mellé és hazaviszi a heti 200£-ot.
    az okés hogy itt drágább az élet (5-10%al) de otthon egy hónap alatt keresne ennyit (ha egyáltalán lenne olyan szerencsés hogy találna munkát)

    bár ez nem az én történetem. azért el kell ismerni. ez egy kurva jól működő rendszer az angoloknak... :D
  • tugyiti
    #73785
    megbeszélve ,kinti számod van ? dobd már át pm-be és rád csörgök ha kint vagyok
  • VRSDM
    #73784
    derbyben lakom. 50km-en belül jók vagyunk :D
  • tugyiti
    #73783
    merre vagy helyileg ? iszunk egy sört majd ? én silvertown-ba leszek :D
  • VRSDM
    #73782
    magamra főzök minőségi alapanyagokból.
    az hogy ennyire olcsó a lakásom az az én szerencsém.
    /vagy lehet nem london szívében kell élni?! :)
  • csuszi
    #73781
    "nem a bevándorlóknak kitolt alap munkákat kell nézni ;)"
    hát mit nézzünk?
    a nem átlag 2000-est?
    1, az angolok is ennyit keresnek ha nem kvalifikáltak, vagy kevesebbet, lásd az én beosztottaim, akik seggüket a földhöz verték ha kaptak napi 50 fontot
    2, ezzel kezdtem: "bár ha minimálon vagy, akkor hiába jó a pénz, feléled a 80%ot"
    3, a kimenő magyarok 99% tetszik nem tetszik bevándorlós minimált kap, csak ha szerencséje van, akkor sokat dolgozhat, ergo sokat is keres

    azért mert Te vagy én jól kerestünk, az a mi egyéni szerencsénk, sikered
    nem abból kell kiindulni, hogy évi 40et ajánlgatnak a bankszektorban vagy 100at vagy milliót ;)

    nem is vettem offensnek
  • csuszi
    #73780
    6 hónapot voltam, mert kihívtak bizonyos dolgokat rendbe rakni a cégnél
    megcsináltam, eljöttem
    az 1600ból mivel 2-en vannak egy 800-as kecóban marad cirka 1000-es, itthon szarul keresnének miért ne lennének kinn
    nem mondtam hogy szar a lóvé!!!! azt mondtam hogy nem nagy zseton az átlagnak, pláne ha nem közösködik
    és a többi a szar lásd felsorolásom
    mondjuk engem főleg a depis időjárás akasztott ki, a ködös szitálós szeles mindig esős nulla napfényes öngyilkos feeling
    250ből érdekes ha kijön a kajád rezsid lakásod ;)
    én akciósan kajáltam, only főzés, így költöttem napi 5-6 fontot, csak ez 150.
    jogos, egészségesen kajáztam, nem vágom mennyi ha felvágott zsömle a kaja...de 250 akkor is meredek
  • VRSDM
    #73779
    szerk. /nekem 250 a havi lakás, rezsi, kaja, (az alapvető élelmiszerre gondolok, nem a kávézgatás élvezkedés étterem ...)
  • VRSDM
    #73778
    nekem csak egy kérdésem lenne visszatérve...

    ha valami nem jó (neked, barátaid sokaságának, akárkinek) akkor miért van ott? miért csinálja azt ami nem jó neki? :D

    miért voltál te kinnt évekig ha ennyire szar volt? én elhiszem hogy rossz (nekem sem fenékig tejfel jelenleg sem) de egy a kérdésem.

    ... miért?! :DDD
  • Lacika 79
    #73777
    ez a legtöbb ember 1200 körül keres.....vicces :)
    nem a bevándorlóknak kitolt alap munkákat kell nézni ;)
    és az 500-1000 rent sem fedi teljesen a valóságot. én 3-as zónában lakom, és fizetek 280-at egy hónapra. de nem vitatkozni szeretnék, és flémet szítani, csak nem értek egyet a Te meglátásoddal. ennyi az egész :)
    nekem az időjárással sincs bajom, tök jól elvagyok a nyári 20-24 fokban, meg a téli 0 fok körüli idővel. ha szabadnapos vagyok, pihenési, és szórakozási lehetőségek tömkelege található meg, nem kell a világ végére elmenni emiatt.
    az tény, hogy az angolok lusta, buta, balfasz népség, de ugyanúgy megtalálható otthon is ez a réteg, elég csak a megválasztott honatyákat megnézni ;)
    no offense...
  • VRSDM
    #73776
    lehet nem nyolc évre kell kiköltözni :'DDD

    én kijöttem pár hónapra, veszek egy felső kategóriás országútit. majd hazatekerek vele és bebiciklizzük a barátokkal európát.

    :) nem is akarok köztük élni sokáig... tudni illik magyar vagyok :)
  • csuszi
    #73775
    spanjaim 8 éve vannak kinn és 1600at keresnek reptéren túlórával, 800 a rent
    biztos el vannak tévedve 8 év alatt
    de részemről mindenki azt mond amit akar, oszt legyen szerencsétek
    és amúgy úgy kezdtem, a pénz jó, ezen kívül egy rakat minden szar, csak a pénztől se kell elájulni, mert az élet nem olcsó, és nagy a munkanélküliség
    lassan az ember úgy fogalmaz, hogy egy ált. iskolás 8 éves is megértse
  • csuszi
    #73774
    :DDD hogyne akkor kérdezz utána
  • csuszi
    #73773
    senki nem mondta hogy becsődöltem, én netto 450-et raktam le havonta, azt gondoltam volna te nem vagy funkcionális analfabéta ;)

    10-12 haverom által, plusz az angol beosztottak, plusz a cég akinél manager voltam 3 épületet adtunk ki 3 városban, cirka 36 lakást
    - beszéltem rentről
    - kaját én is vettem
    - rezsit tippeltem, valami 350 rémlik negyedévente áramra (fűtés is arról ment)
    - a többi egyéb pedig így van, majd lassan meglátod (társadalmi problémák, emberek mentalitása, agresszió (lásd riot), illetve a jó dolgok a rendszer 80%-a
  • byzhouse
    #73772
    nem a legdrágább helyen kéne albérletet kivenni
  • VRSDM
    #73771
    itt sincsen kolbászból a kerítés. az hogy neked ennyire becsődölt azt jelenti hogy itt sincsen kolbászból a kerítés :D

    röviden. most tényleg én vagyok ilyen szerencsés, vagy te voltál ennyire szerencsétlen. de azért én nem adnám a nevem azokhoz amiket itt tényként állítasz.
  • bcrics
    #73770
    Szabad tudni mivel foglalkozol, most itt magyarban?
  • csuszi
    #73769
    nem is vettem annak, pont ezért írtam le, hogy tudja aki még nem volt mire számíthat.
    ha összeköltözöl valakivel (az én koromban az már nem pálya), akkor osztozkodhattok a költségeken és sokkal könnyebb félrerakni, mert a rent kibaszott drága tud lenni, londonban vannak lakások 1000környékén is, oda is van a fizud. én 800-alatt nem hallottam, abban olyan 2-3 ember lakhat. rezsit tényleg nem tudom, sose fizettem egy árva csekket se, rentet is csak azért tudom, mert a cég akinek dolgoztam foglalkozott ilyennel (ingatlan).
    fizetés simán lehet 7-800is!!! igaz akkor nem dolgozol csak pár napot hetente, de sajnos sokszor nincs választása a juzernek.
    bármire válaszolok szívesen.
  • tugyiti
    #73768
    Köszönöm a választ :) semmi pejoratív felhang nem volt a kérdésembe csak én is most megyek ki és kíváncsi vagyok olyanok tapasztalataira akik voltak/vannak kint.
  • csuszi
    #73767
    természetesen nem keresek több mint nettó 6-700-at :) nem is gondoltam hogy ez igazi kérdés. ;)
  • tugyiti
    #73766
    Nem is állítottam az ellenkezőjét,csak egy eldöntendő kérdésre vártam választ :)
  • csuszi
    #73765
    nem minden a pénz ;)
  • tugyiti
    #73764
    Debrecenbe most jobban keresel?
  • csuszi
    #73763
    angol beosztottaim kerestek napi 40-50-et, ők is eltévedtek saját országukban?
    vagy a napi 2-3 angol aki bejött hogy munka munka plz plz elvállalom bármennyiért, volt aki önkéntesnek is jött volna, hátha felveszem pár hét után
    azt hiszed csak itt van recesszió?
    a lázadás se véletlen volt pár hete
  • csuszi
    #73762
    legtöbb ember 1200körül keres, és az már nem rossz
    találkoztam magyarral, aki 3 hónapja volt állás nélkül
    minden nap jöttek állás után kuncsorogni, angolok is, minden náció, akár heti 1-2napra is
    rent 500-1000, rezsi nem tudom sose fizettem, de olyan 100körül, kaja 150-200, számolsz?
    én 1500-at kerestem plusz ingyen lakás, no rezsi, csak kaja.
    időjárás katasztrófa, társadalom buta, empátia nélküli, szemtelen, agresszív, lusta, tele konfliktussal, feszültséggel.
    csajok nem sokkal rosszabbak, tévhit hogy szarok az angol nők, a bevándorlók meg szintén jók
    legtöbb állami feladat tökéletesen működik, politikában, rendszerben, szabályozásban fényévekkel vagyunk lemaradva
    oktatás kivétel, egészségügy szintén, mindkettő katasztrófa
    pénzügyi háttér fényévekkel arrébb, bankszektor, hitelezés, bürokrácia, mind jó
    barátaim vannak manchesterben, bedfordban, londonban, én voltam londonban, bedfordban
    elég merítésnek?
  • Lacika 79
    #73761
    te valami elég fos helyen lehettél akkor, már bocsi ;)
  • csuszi
    #73760
    bár ha minimálon vagy, akkor hiába jó a pénz, feléled a 80%ot
    hála isten én a dupláját kaptam, amúgy maradt volna havi 100, nem egy nagy vasziszdasz
  • csuszi
    #73759
    fél évet voltam, de kurvára rühelltem
    suska jó de amúgy über gáz majdnem minden
  • tigeroo
    #73758
    sok sikert kinnt!

    gondolom ez most idevágó, bocsi (?) :)

    lelkiismeretem tiszta, hiszen veszem a tiplit
    asszed nincsen ennek esze, hisz ez mindig csak szív
    tiszteletem teszem tolvaj nyelven: kasta la vista
    ingyen eszem-iszom-baszom, Pesten csakis ez dív
    mert: kicsi a stíl
    ez a new deal
    nagyanyádtól nyugdíj
    aranyfog-híj
    "míly mísz" ez a legújabb íz
    mondd a kamerába, hogy: csíz
    hisz nem csak dísz
    ha az overálba raksz tízezerér' Breezer-t
    teletankolsz egy diesel-t
    és kurvára nem fizetsz
    bennem bízhetsz bébi, nem vagyok kleptomán
    mondtam tán, hogy ellopnám
    a saját apám laptopját?
    aztán eladnám, pont mint az Alcatelt
    visszavenném, mi az enyém, és még háromszor adnám el
    vagy gandzsa kell?
    akkor is nekem szóljál
    bárkinek vámolom a dzsóját
    neked rakok mellé szóját
    szerinted érdekel?
    hiszen temérdek elcsalja az adóját
    beüti a luxushajóját
    aztán bevallja a bóját
    aztán meg szépen dolgoztatok illegál
    a széfbe beintézve kézpénzbe sok milla áll
    az idióta meg fizeti a tébét
    én egy jó idő óta csak egy nagyképernyős tévét
    tervezek, ami a lapterjesztő cégé
    ahol az élvezet miatt éjszakánként cédét másolok
    mér' ne vinném ki a piacra szombaton, csak pár sarok
    egyébként már szarok
    mindenbe bele eleve, amit eddig elmondtam, az az egésznek a fele, vagy a tízede
    tényleg nem hiszed el? kérdezz meg egy zsarut, nekik a gyros-uk van fizetve