74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • IMYke2.0.0.0
    #10924
    OLVASS! #10920

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • K.András
    #10923
    Én eleve nem fogom megnézni,ez kb olyan mintha egy magyar huszárt egy néger csávo játszana :))
    Mekkora lenne LOL...
  • parizer
    #10922
    ipszilonnal írtam? hihetetlen...
    szerintem nem lehet rossz. bár ki tudja! mi a műfaja amúgy?
  • rezes
    #10921
    hat azert az utolso mohikan nem volt eppen amerikai
  • IMYke2.0.0.0
    #10920
    utolsó szamuráj (The Last Samurai)
    Hazai bemutató: 2004. február 26.
    - imeta -
    A film 154 perce alatt többször eszembe jutott Kevin Costner hasonló témájú, hosszúra nyúlt eposza, a Farkasokkal táncoló. A két film közötti rokonság (sajnos?) nem merül ki abban, hogy azonos történelmi idősíkon játszódik.

    Az amerikai polgárháború után, 1865 körül Nathan Algren százados (Tom Cruise) a számára teljesen ismeretlen Japánba utazik, a császár hadseregének egyik kiképzőtisztjeként. Jelenlétének egyetlen célja, hogy leverjen egy lázadó csoportot, akik nem hajlandók követni a fiatal császár nyugat felé nyitó politikáját. A lázadók vezére, Katsumoto (Ken Watanabe), a császár tanítója volt, a szamurájok évszázados szabályai szerint él és harcol. Első csatájuk végzetesnek bizonyul: a felkészületlen hadsereget szétkergetik a szamurájok, a századost pedig magukkal viszik, a hegyek közé.

    A tél beköszöntével járhatatlanná válnak a faluba vezető utak, így Algren kényszerből ugyan, de egyre közelebb kerül hozzájuk, megismeri kultúrájukat, harcmodorukat, szellemiségüket. S amint az a filmben elhangzik: bár teljesen megérteni nem tudja a világukat, megragadja a helyből áradó szellemi erő.

    A velük tőlőtt idő után képtelen visszatérni a hadseregbe, Katsumoto mellé áll, és a szamurájokkal indul harcba a nyugati világgal, és egész addigi életével szemben. Idő közben naplót vezet, kigyógyul az alkoholizmusból, szerelmes lesz és mindenkit túlél.
    Mi más is kellene egy újabb, hollywoodi hőseposzhoz, és Tom Cruise felemelkedéséhez?

    Úgy tűnik, Edward Zwick rendező mindent egyetlen filmbe akart sűríteni, történelmet, régi mítoszokat, erkölcsi tanulságot, és látványos harci jeleneteket. 154 perc alatt vannak olyan pillanatok, mikor sikerül is neki.

    Vitathatatlan a film hangulata, a csodálatosan fényképezett tájak, a színben tobzódó képek visszarepítik a nézőt az 1800-as évek Japánjába. Akárcsak a keleti kultúra precíz megjelenítése, tárgyaiban, viseletében, szokásaiban. Bár, manapság a korhűség szinte alapvető elvárás.

    Tom Cruise karaktere is kellemes meglepetést okoz, legalább is a film első felében. A Különvélemény, vagy az MI féle sorozat-akciófilmek után úgy tűnik, ki akart bújni a sematikus jóképű amerikai szerepkörből. Szinte üdítő negatív szerepkörben látni, még akkor is, ha tudjuk, hogy a végére úgyis megváltozik.

    Sajnos a jó kezdés után jelenléte szinte ránő a mozira, és a film közepétől már semmi olyasmit nem kapunk, amit ne láttunk volna ezerszer a jó öreg „nindzsa” filmekben: a főhős megtanul kardot forgatni, verekedni, meditálni és jövőbe látni, hogy végül mindenkin bosszút álljon.

    Az utolsó fél óra sajnálatomra teljes vásznú giccsbe fullad, (lásd. Braveheart, Hazafi, Pearl Harbor… stb.) ami tökéletesen példázza, mennyire képtelenek szakítani Amerikában a profitközpontú gondolkodásmóddal.

    A befejezés számomra magával rántotta a filmet, minden addigi értékével és pozitívumával együtt a süllyesztőbe. (éppen, mikor kezdtem megbocsátani azt az óriási szemkápráztatást, miszerint is Tom Cruise képes egyetlen tél alatt szamurájjá képezni magát, és megérteni a busido lényegét, miközben oly földi halandóknak, mint nekem, öt hónap alatt sem sikerült egy szabályos gurulást megvalósítani aikidon.)

    A film azért élvezhető, és sikeres, hiszen minden korosztály megtalálja benne azt, amire vágyik. Csodaszép tájak, egy csipetnyi romantika, látványos harci jelenetek, elguruló fejek emelik meg adrenalin szintünket, feltűnnek régi barátaink, a fekete ruhás lopakodók (nindzsák), és mindezek alatt Hans Zimmer talán egyik legkiforrottabb zenei aláfestését élvezhetjük. (Gladiator, Pearl Harbor, Az őrület határán)

    Ám ha választanom kéne, bár nem a kedvencem, inkább Kevin Costner-re voksolnék. Meg a farkasára. Hitelesebb. És ami fontosabb, hihetőbb.

    Szereplők: Ken Watanabe, Tom Cruise, Billy Connolly, Koyuki, Timothy Spall, Tony Goldwyn
    Írta: Edward Zwick, John Logan, Marshall Herskovitz
    Rendezte: Edward Zwick

    EGY FOS FILM!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • parizer
    #10919
    hű... ez konkrétan holnap lesz. nem tudom mi a címe. tomkrúz új filmje, valami utolsó szamurály(lehet ez a címe?!).
    köszönöm Fiúk!
  • rezes
    #10918
    jah last samurai
    en is kivancsi vagyok mit sikerul az amcsiknak osszehozniuk bar szerintem valami gagyi nyalfilm lesz
  • Free
    #10917
    Észrevettétek hogy az összes utolsó az mindig amerikai férfi ??? az utolsó mohikán az utolsó csillagharcos az utolsó akcióhő, cserkész most meg a szamuráj.
  • Free
    #10916
    Az utolsó szamuráj
  • Free
    #10915
    Én is én is énis
  • K.András
    #10914
    Ha holnap nem kapsz esetleg szolj, és elviszlek :)
  • kisbruno
    #10913
    ez a címe?
  • parizer
    #10912
    tomkrúz
  • rezes
    #10911
    mit nezel meg?
  • parizer
    #10910
    dejódejódejó! kaptam pénzt mozira!
  • kisbruno
    #10909
    akkor ezt nektek

    A cigány ki hívja a rendörséget mert betörtek hozzá.
    Rendör kérdi.Mit vittek el?
    A TV, DVD,HIFIT HÁZIMOZI.....
    Dehát nincs is áram.
    Já meg áz ágregátort.
  • rezes
    #10908
    itt most nem csak ezekre gondolok hanem akik a csaladi szennyest teregetik ki illetve az ilyen megcsaltalak ,szeretlek temaju musorokban szerepelnek.
    szimplan okadekok
  • neozed
    #10907
    Hi all.
  • [Walaki]D`Lair
    #10906
    LOÁLÉ
  • K.András
    #10905
    Szerintem ezek még fizetnének is hogy egy musorban szerepeljenek,az meg már maga volna a kánaán ha ilyen produkciokért pénzt kapnának.
  • rezes
    #10904
    Cigány bemegy a hi-fi boltba:
    - Kérek egy rádiót abba a bazi nagy Mercibe, ami ott áll!
    - Tessék, itt válogasson!
    - Erõsítõ van hozzá?
    - Igen, tessék, itt van.
    - Mikrofon is?
    - Igen, itt van.
    - Kipróbálhatom?
    - Természetesen.
    A roma bekapcsolja, majd beleüvölt:
    - Burgonyááá'!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #10903
    nem is csodálom...
  • rezes
    #10902
    az a baj hogy azert en csak egy bizonyos reteget lattam meg szerepelni benne
  • kisbruno
    #10901
    és még élvezi is :))
  • kisbruno
    #10900
    pedig látod,sok ember mi mindent megtesz még ennyi pénzért is.
  • K.András
    #10899
    ÁÁ szerintem nem kell fizetni,annyi hülye ember van hogy felesleges volna fizetni,pl ez a jodlis sanyi,látszik rajta hogy ez frankon ekkora barom...
  • [LoverZ]Neo_HUN
    #10898
    megyek nézek egy kis Trek-et
  • rezes
    #10897
    free a teljesen ket ll
  • parizer
    #10896
    hát 3000 ft-ért nem csinálnék majmot magamból!
  • Free
    #10895
    Én annyiért nem csinálnék bohócot magamból...


    Na várjatok ??? A Farsangi képekért egy fillért sem kaptam és az is kb ennyire gáz :o)) Akkor nekem ez csak ingyen megy :o))))))))
  • kisbruno
    #10894
  • K.András
    #10893
    3k-ért én meg sem nézném helyben a musort nemhogy szerepelni :)
  • IMYke2.0.0.0
    #10892
    Én is akörül tudtam - én 5-ről hallottam. De látható, és elképzelhető, sokan jelentkeznek ezekre a blődlikre!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • kisbruno
    #10891
    állítolag 3000 Ft kapnak
  • Free
    #10890
    Teljessen igaz :o))
  • [LoverZ]Neo_HUN
    #10889
  • [Walaki]D`Lair
    #10888
    Miket?
  • IMYke2.0.0.0
    #10887
    Azt ugye tudjátok, hogy ezek a barmok [mármint a meghívottak!] fizetett emberek?! - Szóval, nem a szegény munkanélkülit kell bántani, aki pénzért ezt csinálja - bár, ő sem normális - hanem a fasszopó show-k stábját, ötletgazdáit és szponzorait!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • kisbruno
    #10886
    kapcsold vissza plz és írjál le mindent.LOL
  • K.András
    #10885
    ÁÁ geco ez a jodlis gyerek:)))