11
Hogyan tegyük biztonságossá?
  • rushman
    #11
    Nem hát (csak az MS kiterjesztéseket, milyen érdekes!), amiben biztos vagy, hogy "tiszta", akkor engedélyezni kell újra, aztán lementhető!
  • Garfield
    #10
    Röhögni fogtok, azóta megy...
  • Borg
    #9
    Szerintem sem kell hozzá, de egy próbát megérhet...
  • Garfield
    #8
    A tűzfal tuti nem

    Egy teljesen irracionális gyanú: nemrég az XPLite-tal leszedtem a WinXP felesleges(nek tartott) cuccait, többek közt a Kitekintő Gyorsvonatot is. Megpróbálom visszabűvészkedni és úgy megpróbálni, bár őszintén megvallva nem tudok semmilyen racionális magyarázatot adni arra, miért kellene az OE az Outlook normális működéséhez.
  • zero_cool51
    #7
    firewall-t nézd meg, talán azzal van a bibi.
    1. kérdésre:
    Én is outlookos vagyok, mellette Norton Systemworks, és én még 1 virust sem kaptam neten, pedig már 2-3 éve netezek.
    Ami tényleg ismeretlen ember küldött, azt kitörlöm egyszerre.
  • Garfield
    #6
    Azért érdekelne az Outlook, mert akkor kicsit elmélyednék a többi funkciájában is.

    Egyelőre viszont érthetetlen módon minden beállítás ellenére sem hajlandó az SMTP és POP3 szerverekhez kapcsolódni annak ellenére, hogy a mellette működő Bat ugyanazokkal a beállításokkal vígan megy.

    ???
  • Borg
    #5
    Úgy ahogy mondod.
    A M$ cuccokat csak az szidja, aki béna hozzá, nem ért hozzá.
    Ha valaki odafigyel, karbantartja, megfelelő szoftvereket használ (friss viruskereső, tűzfal stb) akkor semmi gondjuk nem lehet, feltéve, hogy a gép is jó.
    Én Outlook Expresst használtam mindigis, és soha nem okozott semmilyen gondot. A cégnél meg Outlook van, ami ugyancsak tökéletesen működik (bár nekem az express jobban bejön).
  • 2XP
    #4
    Na, az az amit nem kellene bekapcsolni :) Nekem kapásból egyiket sem engedte megnyitni :) Amúgy ezeket véletlenül igen nehéz megnyitni :)
  • rushman
    #3
    4. Gyanús mellékleteket ne lehessen se megnyitni, se menteni
  • RelakSfromhome
    #2
    1: Vírusirtót rakjál fel!
    2: Betekintő ablak kikapcs
    3: Ismeretlen eredetű levelek azonnali törlése
  • Garfield
    #1
    Üdv!

    Megtetszett az Outlook 2003 (vagyis nem az Outlook Express!!!), és gondoltam, esetleg használhatnám azt a Bat helyett.
    A kérdés csak az, hogy az általában Outlookon és Outlook Express-en keresztül bonyolódó vírusfertőzések oka a lusta/hozzá nem értő/stb júzer vagy pedig magának a programnak a reménytelenül elcseszett mivolta?
    Egészen konkrétan: lehet-e az Outlookból biztonságos levelezőprogit csinálni a beállítások buzgerálásával?

    Ha igen, akkor azt is írjátok már meg, mire, milyen opciókra érdemes különösen odafigyelni?

    U.i.: Az outlook-os topikokat átnyálaztam, de azok csak érintőlegesen, valamilyen marginális kérdés kapcsán foglalkoznak a biztonsággal.