51
nahh ez miért van?
  • DiNoszka
    #51
    Sziasztok!!!

    Ezzel nekem is meggyűlt a problémám, de... Megoldottam mégis zavar a dolog ugyanis ez nem olcsó mulatság lesz. Csak biztosra megyek, és elmesélem a történetem. Utorrentben töltök le fájlokat, és szépen jön. Majd észreveszem hogy hopppá itt nem oké valami. 9KB/Sec-el jön lefelé mostmár. Lent alul ezt írja: Meghajtóhasználat: 100% :O. Ekkor ránézek a CPU-ra 100% állandóan. Leállítottam az Utorrentet és lement 2 % ra. Megvan a hiba. Nah ez szép és jó, de ha hiba oka. Én ebből azt gondoltam először hogy a meghajtó a hibás. Többiek azt mondják nincs annak baja, mert működik és minden jó, vírusos a gépem futtassam le a vírusírtót. Hát lefutattam: AVG majd Spyware Terminator majd jött a NOD32 Eset Security. És még mindig rosz. Megint megkérdeztem őket hogy mi baja lehet azt mondták hogy akkor nem tudják. Jah és előtte mielőtt megkérdeztem őket másodjára is szétnéztem a gugli barátban, találtam ilyen winyó hibákat. Akkor gondoltam hogy ez lesz az én hibám, elvittem hozzájuk, azt mondták nincs baja. Oks én itt feladtam.

    És a kérdésem az lenne: hogy ugye a merevlemezemnek van baja? Mert senki nem adott egyenest választ csak az én sejtésem van.

    Köszönöm előlre is a segítségeteket: DiNoszka
  • passenger
    #50
    Sziasztok!

    Rejtélyes problémámban szeretném kérni a tanácsotokat. Gericom Blockbuster laptop, Intel Pentium M 735, 1,70 GHz processzor, XP sp2. Újabban CPU túlterhelési problémám lett vele. (Semmi változáshoz nem tudom konkrétan köti, esetleg összefügghet a vírusirtó Avast-ra cserélésével). A processzor 100%-ra felpörög és teljesen behal a gép, a taskmanagerre perceket kell várni, a grafikon is megáll, nem halad. De csak a következő esetben: a Mindjet Mindmanager zseniális mindmap programját futtatom (hogy mi mindenre jó ez a csoda: http://www.mindjet.com/us/products/mindmanager_pro7/quicktour.php). Ebben lehetőség van arra, hogy a mindmap-fájl az Outlookkal együttműködjön, szinkronizáljanak, információt cseréljenek. Ha olyan file-t nyitok meg, aminek van az Outlookhoz hozzáférése (már csak úgy teszem, hogy fut a taskmanager teljesítmény diagrammja), egyből felugrik 100%-ra (nem kapcsolódó fájlnál nem csinálja). Ekkor csinálok valami apró változtatást a mindmap-ban, majd rányomok a bezárás x-re. Megkérdi, hogy mentsem-e el a változást és egyúttal leugrik a CPU terhelés 1-2%-ra. Ha még várok kicsit, majd rányomok a mégsére, akkor vagy visszaugrik 100-ra, vagy már nem. Általában 2 ilyen csel után "megjavul" és onnan lehet használni a gépet normálisan. Régebb semmi ilyet nem csinált.

    Újratelepítettem a Mindjet-et, nem segített. Mi lehet a gond? És a megoldás? :-)
    Végül is tudom használni, csak kicsit uncsi ez a szertartás, amit mindig el kell végezzek. Nincs esetleg valami olyan limiter program, amivel ki lehet adni az ukászt, hogy semmmilyen program nem használhatja a CPU-t mondjuk 95%-nál nagyobb mértékben? Akkor legalább a taskmanagerben le lehetne lőni a telhetetlent. Ez más problémákra is megoldás lehet talán.
  • danielbakk
    #49
    avg-t használok, az xp reinstallt ma is megpróbáltam, de semmi, ugyanazt csinálja, amit eddig...úgy szoktam próbálni, hogy a kurzort körbe körbe mozgatom, és kb 2-3 5-6 másodpercenként megakad és nem mozog tovább...mondjuk amikor cs közben jön elő, akkor egér meghal, és billentyűzetre sem reagál, illetve csak a hülyeséget csinálja, előre gombot megnyomom és megy előre 5-6 métert mint egy félőrült...tököm ki van már, semmit se tudok csinálni, mert mindig kiakad az egér és billentyűzet :( És ezt egyik-napról a másikra kezdte el, fogalmam sincs mit csinálhatnék vele :@
  • homeless
    #48
    Nah ha már feljött a topic akkor én is elmondom a problémámat:
    Egy xp sp2-es gép, home editon, olyat csinál, hogy bizonyos programok 100%-on pörgetik a procit. Pl. van egy dos alapú könyvelő progi az is, meg ha megy webes rádió az is, a múltkor lefuttattam egy víruskeresőt az is 100%-on pörgette. kb 2-3 hónapja csinálja ezt, előtte teljesen jó volt. Holnap újrarakom az xp-t, de addig jó lenne 1-2 tipp ha meg lehet oldani újratelepítés nélkül.
  • patiang
    #47
    Nem tudom Te milyen vírusirtót használsz, de velem ugyanez fordult elő.
    Én avast párti vagyok, de annyira nyomatják a NOD32-őt, hogy rátértem.
    Nos attól kezdve a procim majd mindig 100%-on futott. Mindent megpróbáltam, de csak akkor esett vissza kicsit, ha kiszálltam a netből.
    Most az avast van fenn megint, és azóta 2-40-50%.
    Persze más problémád is lehet a géppel.
  • danielbakk
    #46
    Hali, nekem is hasonló problémám van már kb 2-3 hónapja...a gép üres járatban is csinál olyat, hogy cpu használat felugrik 100%_ra, annyira, hogy még az egerem is meghal, billentyűzetre 5-10 másodperces késéssel reagál, taskmanagerben nem is jelzi, illetve ahogy megfigyeltem nem is tudja követni, mennyire terhelt a rendszer! Volt a 2-3 hónap alatt 5 xp reinstall formatálással, videókártya csere, proci hűtő csere, tápegység csere, víruskeresés, kémprogram keresés, a gépen egy win xp sp2 van, 0 updateléssel, proci 2600+ athlon xp, ram 2*512 + 256, video kari 7300 gt...ha bárkinek van valami ötlete, mi lehet a hiba, szívesen várom, mert amikor már egy sima cs 1.6-nál is kiakad az egerem és billentyűzetem, szétrobbanok. Szegény egerem, billentyűzetem, monitorom olyan istenes verést kap sokszor, hogy 2 napig fáj a kezem, és persze ettől nem oldódik meg a probléma...említenem se kell, ha játszani akarsz és kiakad egér, billentyűzet, nem élvezhető, sőt agyvérzésig idegesítő!!! PLíz help sOMeBodY
  • cvsnl
    #45
    nekem is ez volt a múlt héten. a process explorerben látszott egy nk.exe nevű pr, ami minden szabad memóriát lefoglalt. a vírusirtók nem szóltak semmit. a task managerben nem fogod látni. töltsd le a proc. expl.-t, ha nincs még. először felfüggesztettem, és kiderült, hogy nem okoz ez semmi gubancot a rendszerben, aztán kitöröltem ezt az nk.exe-t és azóta minden rendben. nekem simán a program files kvt.-ban volt. 546K, ha jól emlékszem, semmi kapcsolódó file, vagy ilyesmi. nem tudom, hogy került oda.
  • jenki2
    #44
    akinek néha 100-ason van a procija az nézze meg ezt a cikket
  • Realdanee
    #43
    Sziasztok! Miért lehetséges az hogy egy adaware és egy antivir től 100%on fusson a cpu? (a8n sli, amd 3500, 3 giga ddr 333 as ram, geforce 6800gt)

    Nemhiszem hogy kikéne akadnia ennyire..... és a háttéreben alig futott valami..... csak ilyen deamon tools de mount nélkül....stb...könyörgöm segítsetek mi lehet a probléma?
  • aszizoli
    #42
    Nekem is szórakozott így a gépem, és mivel nem vagyok nagy PCguru, nem is akadtam a probléma okára. Két szériában fordult ez elő, és csak a windows telepítése segített, persze formatálással. Azóta semmi ilyesmi gond nincs.
    Ugyhogy szerintem nagy esély van rá, hogy a vinyónak kutya baja sincs. Persze az ellenkezőjét se zárd ki teljesen.
  • Salty
    #41
    elkezd, de nem csak dc++nál jelentkezik ilyen, WMP-nél is jelentkezett ilyen, ha csak simán wmp megy akkor is akad egy kicsit, az egér mutatója is gyakran, ha mozgatom akadozik. Nem lehet, hogy a vinyó miatt van ez mind?
  • units
    #40
    a dc++ nem kezd el hashelni?
    30-60mb/s foghatja a vinyót.
  • Salty
    #39
    Pár napja a CPU terhelése még a legkisebb műveleteknél is túlterhelt, pl. zenehallgatás közben, megakarok nyitni egy másik nagyobb gépigényű progit, a szám elkezdt akadozni, ami eddig még nem történt, vírusok nincsenek a gépemen, a memória meg nem gondolom, hogy ilyesfajta problémákat okozna. Honnan induljak a probléma diagnoztizálásához? A rendszert más progi, a taskmanagert nézve nem hiszem, hogy terhelné, 768 MB RAM-om van, két sloton, egy 512 DDR 400 MHz, és egy 256 MB DDR. A szabad memória meg ebből most éppen 489, a játékokkal nincs gond, egyedül a winamp a dc++ indításakor akad, és ez zavar, lehet hogy a lapozófájlal van gond? Vagy ehez semmi köze?
  • ricsi1
    #38
    hell!
    most amikor felcsatlakozom a netre azonnal ugrik 100%-ra!
  • FormatC
    #37
    Hali!

    IRQL_NOT_LESS...
    Driver probléma lesz, vagy RAM. A RAM memtest86-al tesztelhető. Driver meg cserebere.
  • ricsi1
    #36
    tűzfalat használok,registery,kém írtókat.
  • Ben C
    #35
    Ez nagyon off lesz, de plíz segítsetek...
    miéert csinálja azt sok játéknál hogy kékhalál lesz, és kiírja hogy

    fizikai memória listázása...
    fizikai memória listázása kész.

    DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

    valami RAM probléma?
    csinálja:
    Far Crynál,Király Visszatérnél, Black Hawk Downnál, Zero Hournál...

    PLÍÍZ VALAKI ...
  • Taranov
    #34
    Áh, értem. Köszi.
  • nenad
    #33
    taranov, az csak figyel nem csinal semmi mas a processzor valos terhelese 1-2% korul lehet uresjarasban...
  • zero_cool51
    #32
    nekem 97-98% körül mozog a SETI miatt.
    2500-as Athlon XP.
  • Taranov
    #31
    Nekem a rendszer üresjárata 90-95%-ot foglal le, ez elég durva.
    System futtatja.
  • Adi
    #30
    Nem egyszerübb a trojan hunter? :)
  • Adi
    #29
    Nekem:
    Egy IE ablak, Wincommander,ASE,MiRC,WMP,egy icq ablak
    POP killer: 40% kb..
  • SoDI---
    #28
    Windows Media Player vizualizáció?
  • cSuwwi
    #27
    Nekem is egy 400-as cerkám van (500-ra húzva) xp sp1-el, és a szokásos beállítással, mégiscsak 2-10% között mozog alapjáraton. (Mondjuk ha megy a winamp, akkor egyből felugrik 25-40%-ra)
  • Gladiator
    #26
    nekem mindig 100%. bár nekem egy brutkó 400 mhz-es gépem van xp-vel.
  • cSuwwi
    #23
    Az svchost-ot nem szabad kilőni, mert a nethez (vagy ha osztva van a net, akkor a hálózathoz az kell) Egész pontosan a fájlmegosztásért is felelős. Amikor a múltkor lelőttem, nem tudtam utána megosztani egy könyvtárat sem, és a net is behalt...
  • I.C.ram
    #22
    Nekem a System Idle Process 75-90%-on megy, ez miért van?
  • FtranX
    #21
    nekem pár napja volt, hogy teljesen belassult a rendszer, meg UD nélkül is 100-on volt a CPU. Valami mRouterruntime.exe volt a ludas a program files-ban.
    A másik: Szintén valamelyik nap, állandóan kaptam a popup ablakokat és amikor megnézrtem a forrását, kiderült, hogy a C:\winxp-ben van egy könyvtár tele HTLM oldalakkal és reklám képekkel.
    Nem tudom hogy kerülhettek fel ezek.
    Már elegem van....
  • Tikal #20
    svchost az kell a nethez... nemde? :)
  • hen-tes
    #19
    nekem az 0 ..
  • FtranX
    #18
    azt nem szabad kilőni
  • KG21
    #17
    nekem egyszer volt olyan, hogy egy SVCHOST nevű alkalmazás zabált 100%-ot. Ha lelőttem kiírta, hogy instabillá válhat a rendszer, de miután kikapcsoltam lement nullára a CPU használat. Nemtom mitől volt ez, de egy win reinstall segített. Amúgy SVCHOST most is van egy csomó, de egyik sem zabálja a cpu-t.
  • Dynamic
    #16
    Nekem anno a Gator vagy valamelyik fos barátja miatt volt állandóan 30-40% körüli a CPU teljesítmény.Azt mondjuk nem tudom hogy miért, de azt tudom, hogy amikor kilőttem a folyamatokból visszaállt 2-3%-ra.
  • Dynamic
    #15
    Én is csak ezt tudom mondani első lépésban: Feladatkezelő->Folyamatok
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    XP SP1 fenn van? Windózápdétet nyomogatod ? Valami memória resident progi? Tűzfal? NAT olsz ? azaz ICS megy ?
  • FtranX
    #13
    nekem is :DD
  • hen-tes
    #12
    vírus írtó :P
  • ricsi1
    #11
    nahh,az változó,hogy mikor-mi fut...
    xp van 80GB 2,4 GH nemtom mi kell még...
  • hen-tes
    #10
    irc, winamp, photoshop, ftp, egy explorer és egy intéző ~ 35%