51
nahh ez miért van?
  • ricsi1
    #1
    ez miért van?
  • Xboxman
    #2
    nemtudom
  • Punker
    #3
    nekem azért mert megy az UD...
  • Garfield
    #4
    Miután ilyen részletes tájékoztatást kaptunk a prociról, valamint a futó programokról, azt kell, hogy mondjam, lövésem sincs.

    XP esetén talán nyomni kéne egy Szentháromságot és megnézni a Feladatkezelőben, hogy melyik program eszi a procit.
  • hen-tes
    #5
    nekem durván 5% :D
  • EOX
    #6
    Nekem alapesetben 0%, de mivel megy az UD, így 100%
  • steweee
    #7
    vírus vagy trójai.én is nemrég kaptam el.a windows feladatkezelőben állíts le minden programot amiről nem tudod hogy micsoda(a systemhez ne nyúlj)és láss csodát.vagy kitapasztalhatod egyesével, hogy melyiket kell leállítani ahhoz hogy nem 100%on menjel, ezzel belassítva a gépet.
  • RelakSfromhome
    #8
    Szentháromság

    HÁÁÁ!!! Ez tetcik :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    nekem kb 0-4 % de maga taskmanager elég sokat eszik ;]
  • hen-tes
    #10
    irc, winamp, photoshop, ftp, egy explorer és egy intéző ~ 35%
  • ricsi1
    #11
    nahh,az változó,hogy mikor-mi fut...
    xp van 80GB 2,4 GH nemtom mi kell még...
  • hen-tes
    #12
    vírus írtó :P
  • FtranX
    #13
    nekem is :DD
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    XP SP1 fenn van? Windózápdétet nyomogatod ? Valami memória resident progi? Tűzfal? NAT olsz ? azaz ICS megy ?
  • Dynamic
    #15
    Én is csak ezt tudom mondani első lépésban: Feladatkezelő->Folyamatok
  • Dynamic
    #16
    Nekem anno a Gator vagy valamelyik fos barátja miatt volt állandóan 30-40% körüli a CPU teljesítmény.Azt mondjuk nem tudom hogy miért, de azt tudom, hogy amikor kilőttem a folyamatokból visszaállt 2-3%-ra.
  • KG21
    #17
    nekem egyszer volt olyan, hogy egy SVCHOST nevű alkalmazás zabált 100%-ot. Ha lelőttem kiírta, hogy instabillá válhat a rendszer, de miután kikapcsoltam lement nullára a CPU használat. Nemtom mitől volt ez, de egy win reinstall segített. Amúgy SVCHOST most is van egy csomó, de egyik sem zabálja a cpu-t.
  • FtranX
    #18
    azt nem szabad kilőni
  • hen-tes
    #19
    nekem az 0 ..
  • Tikal #20
    svchost az kell a nethez... nemde? :)
  • FtranX
    #21
    nekem pár napja volt, hogy teljesen belassult a rendszer, meg UD nélkül is 100-on volt a CPU. Valami mRouterruntime.exe volt a ludas a program files-ban.
    A másik: Szintén valamelyik nap, állandóan kaptam a popup ablakokat és amikor megnézrtem a forrását, kiderült, hogy a C:\winxp-ben van egy könyvtár tele HTLM oldalakkal és reklám képekkel.
    Nem tudom hogy kerülhettek fel ezek.
    Már elegem van....
  • I.C.ram
    #22
    Nekem a System Idle Process 75-90%-on megy, ez miért van?
  • cSuwwi
    #23
    Az svchost-ot nem szabad kilőni, mert a nethez (vagy ha osztva van a net, akkor a hálózathoz az kell) Egész pontosan a fájlmegosztásért is felelős. Amikor a múltkor lelőttem, nem tudtam utána megosztani egy könyvtárat sem, és a net is behalt...
  • Gladiator
    #26
    nekem mindig 100%. bár nekem egy brutkó 400 mhz-es gépem van xp-vel.
  • cSuwwi
    #27
    Nekem is egy 400-as cerkám van (500-ra húzva) xp sp1-el, és a szokásos beállítással, mégiscsak 2-10% között mozog alapjáraton. (Mondjuk ha megy a winamp, akkor egyből felugrik 25-40%-ra)
  • SoDI---
    #28
    Windows Media Player vizualizáció?
  • Adi
    #29
    Nekem:
    Egy IE ablak, Wincommander,ASE,MiRC,WMP,egy icq ablak
    POP killer: 40% kb..
  • Adi
    #30
    Nem egyszerübb a trojan hunter? :)
  • Taranov
    #31
    Nekem a rendszer üresjárata 90-95%-ot foglal le, ez elég durva.
    System futtatja.
  • zero_cool51
    #32
    nekem 97-98% körül mozog a SETI miatt.
    2500-as Athlon XP.
  • nenad
    #33
    taranov, az csak figyel nem csinal semmi mas a processzor valos terhelese 1-2% korul lehet uresjarasban...
  • Taranov
    #34
    Áh, értem. Köszi.
  • Ben C
    #35
    Ez nagyon off lesz, de plíz segítsetek...
    miéert csinálja azt sok játéknál hogy kékhalál lesz, és kiírja hogy

    fizikai memória listázása...
    fizikai memória listázása kész.

    DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

    valami RAM probléma?
    csinálja:
    Far Crynál,Király Visszatérnél, Black Hawk Downnál, Zero Hournál...

    PLÍÍZ VALAKI ...
  • ricsi1
    #36
    tűzfalat használok,registery,kém írtókat.
  • FormatC
    #37
    Hali!

    IRQL_NOT_LESS...
    Driver probléma lesz, vagy RAM. A RAM memtest86-al tesztelhető. Driver meg cserebere.
  • ricsi1
    #38
    hell!
    most amikor felcsatlakozom a netre azonnal ugrik 100%-ra!
  • Salty
    #39
    Pár napja a CPU terhelése még a legkisebb műveleteknél is túlterhelt, pl. zenehallgatás közben, megakarok nyitni egy másik nagyobb gépigényű progit, a szám elkezdt akadozni, ami eddig még nem történt, vírusok nincsenek a gépemen, a memória meg nem gondolom, hogy ilyesfajta problémákat okozna. Honnan induljak a probléma diagnoztizálásához? A rendszert más progi, a taskmanagert nézve nem hiszem, hogy terhelné, 768 MB RAM-om van, két sloton, egy 512 DDR 400 MHz, és egy 256 MB DDR. A szabad memória meg ebből most éppen 489, a játékokkal nincs gond, egyedül a winamp a dc++ indításakor akad, és ez zavar, lehet hogy a lapozófájlal van gond? Vagy ehez semmi köze?
  • units
    #40
    a dc++ nem kezd el hashelni?
    30-60mb/s foghatja a vinyót.
  • Salty
    #41
    elkezd, de nem csak dc++nál jelentkezik ilyen, WMP-nél is jelentkezett ilyen, ha csak simán wmp megy akkor is akad egy kicsit, az egér mutatója is gyakran, ha mozgatom akadozik. Nem lehet, hogy a vinyó miatt van ez mind?
  • aszizoli
    #42
    Nekem is szórakozott így a gépem, és mivel nem vagyok nagy PCguru, nem is akadtam a probléma okára. Két szériában fordult ez elő, és csak a windows telepítése segített, persze formatálással. Azóta semmi ilyesmi gond nincs.
    Ugyhogy szerintem nagy esély van rá, hogy a vinyónak kutya baja sincs. Persze az ellenkezőjét se zárd ki teljesen.