94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Punker
    #1479
    lol
  • Yetike
    #1478


    EZ a legjobb...
  • cifuatwork
    #1477
    Ezt a képet a HKPro-sok is csak úgy kommentálták, hogy nem túl bölcs dolog átlátszó tárakat félig megtölteni... :)
  • cifuatwork
    #1476
    Akkor tuti MP5A5-ök rövid tárral :)))
  • Nyers
    #1475
    Mindenkinek köszönöm az infót!
  • Yetike
    #1474


    Ha nem láttatok még Yetit akkor jól nézzétek meg.. :) Találjátok ki melyik vagyok.
  • Yetike
    #1473


    Úgylátszik Angliában nagyon ügyelnek arra, hogy senki ne gyújtson rá tiltott helyen... :)
  • a.carkey
    #1472
    ... All these officers are personally armed with 'Glock' 17 self-loading pistols and two of the officers have access to 'Heckler and Koch' MP5 carbines ...
  • ghost cb
    #1471
    Ja, télleg. Szerintem akkor inkább HK53!
  • Punker
    #1470
    és ők MP5 verziókat használnak
  • Nyers
    #1469
    A Cnn-ről van, a brit anti-terrorista csapatoké.
  • Punker
    #1468
    a kép linkjéből itélve biztos hogy MP5.
  • Nyers
    #1467
    Thx.
  • cifuatwork
    #1466
    Én vagy HK MP5A5-nek nézem 15-ös (rövid) tárral, vagy HK53A3-nak.


    MP5A5 30-as tárral


    HK53A3 4x Hensoldt távcsővel
  • ghost cb
    #1465
    Szerintem 2 Galil arm.
  • Nyers
    #1464
    Ez milyen fegyver?

  • Madmaxx
    #1463
    B-52 Vietnam felett
  • [HUN]PAStheLoD
    #1462
    hát nemhiszem hogy idáid húzták volna :|
  • Madmaxx
    #1461
    B-1 múvi
  • Grenzjager
    #1460
    a szomorú az hogy még vannak oroszo-ban egy páran......
  • Tikal #1459
  • Tikal #1458
  • Tikal #1457
    fake?

  • Tikal #1456
    Megnéztem most több képet is könyveimben, és azt látom hogy a nagy bombák igy zuhannak mint itt a képeken, a kisebb tömegüek pedig ugy ahogy harcu irja. De jobban belegondolva logikus is :)
  • PREMIERE1
    #1455
    "A Honvédelmi Minisztérium tájékoztatása szerint ma reggel meghalt Toma András, az utolsó magyar hadifogoly. A hetvenhét éves férfit 2000 augusztusában szállították haza egy oroszországi elmegyógyintézetből. A katona 56 éven keresztül, 1947 óta volt hadifogságban. Hazatérése után családjához került, velük élt haláláig."
  • Grenzjager
    #1454
    Srebrenica/Szrebrenik/ amúgy Bosznia-Hercegovinában van....

    Amúgy minden francia Kosovoban/Kosova/ légiós???
  • cifuatwork
    #1453
    Kihagytad a képletből a tehetettlenséget. A bombák elég nehéz jószágok méretükhöz képest...

    Emlékszel a második világháborús dokumentum filmekre, amelyek tele vannak olyan felvételekkel, ahol B-17/B-24 vagy B-29 bombázók hajtanak végre szönyegbombázást? Ott is szép vonalban zuhannak...

  • harcu
    #1452
    Nem értek veled egyet. A légellenállás a sebességgel négyzetesen arányos, így az oldás pillanatában óriási légellenállásba kerülnek a bombák, ráadásul a nyitott bombakamra által keltett légáramlás is akadályozza őket. A dobás pillanatától egy szép szabálytalan parabolapályán kellene zuhanniuk, a sebességvesztés a pálya legelején a legnagyobb, pont akkor, ami éppen látszik a képen, ez pedig helyből kizárja a függőleges elhelyezkedést.
  • cifuatwork
    #1451
    Tévedésben vagy. A kioldott bombák a bombázó sebességével repülnek, és mivel a légellenállásuk viszonylag kicsit, csak lassan "kopik el" a sebességük.

    Amit mondjuk valóban hozzá lehetne fűzni, az az, hogy harci bevetésre tudtommal sose repülnek hagyományos "buta" bombákkal B-2A gépek, ahoz ugyanis túl értékesek, ez is valószinüleg egy gyakorlóbombázás, amit direkt a fénykép kedvéért csináltak.
  • Tikal #1450
  • harcu
    #1449
    Vígasztaljon, hogy az összes bomba mind ugyanabba a pontba csapódna, azaz a kép nekem enyhén szólva is Photoshoposnak tűnik. A repülő vízszintes sebessége hozzá kell, hogy adódjon a bombákéhoz, így a fentebb lévő, azaz később oldott bombának előrébb kellene lennie. Ha mind egy vonalban helyezkedik el függőlegesen, akkor a bombázó vagy lebeg ( :) ), vagy csalás a kép.
  • Cat #1448
    ugyan már a tavalyi iraki háboruról is már több dokumentumfilmet láttam, de általánosan meglep még most is, hogy ezek csupán 18-20 éves katonák, egyszóval iszonyat fiatalok, és ezek mennek tűzharcba, meg tömegek ellen. Én ma sokkal inkább oda mernék állni rohamsisakban meg pajzsban a tömeg elé, mint 6-8 éve, de még most is kétszer meggondolnám, és egyszerüen nem hiszem el hogy ilyen bátrak (vagy ilyen hülyék...)

    az iraki háboruról is sokszáz képet láttam, és nem is a tüzharc a gond, hanem a folyamatos veszély, a hőség, a büdös (30-40 fokban ilyen cuccban, ugy hogy napi 6-8 liter vizet kell innod iszonyat izzadás lehet alatta), egyszóval a körülmények iszonyat áldatlanok. Mindehhez cipelned kell szinte állandóan 15-20 kiló cuccot (fegyver, lőszer, sisak, adóvevő, kulacs, szóval csak a legszükségesebbek is jelentős tömegüek együtt), és a legfőbb hogy a munka 95%a BORZALMASAN UNALMAS (mint a biztonsági őr melók mindegyike).
  • Cat #1447
    néhány kép koszovoból:


    Norvégok Pristinában


    Amerikai ellenőrzőpont



    Brit katonák




    Norvég katonák


    Amerikai rendőr


    Ukrán rendőr Srebrenicánál


    Francia rendőr


    Lengyel katona
  • Grenzjager
    #1446
    hülye vaok, középsőt akartam irni.

  • Grenzjager
    #1445
    az alsó kép a légió nem???
  • Grenzjager
    #1444
    nem akarok offolni, mert politika lenne.....uck átvedlette magát a politikába, az albánok meg ki akarják rúgni az utlsó szerbet is onnan, meg macedóniából a macedónokat, ny-görögo.ból meg a görögöket......
  • Yetike
    #1443
    Tényleg, Koszovóban most mi a helyzet ? Nem lehet valami fényes a képek alapján...

    2004.03.18.



    2004.03.19.



  • Tikal #1442
  • Grenzjager
    #1441
    s legyen egy kis orosz kép is:

    B-20&POSP8x42 RIFLE SCOPE
  • kiskorúbézoltán #1440
    Én is most néztem utána és tényleg belefér !