82
Azaz vezeték nélküli hálózat
  • szoszibá
    #42
    Sziasztok!
    Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy:
    Egy D-Link routerrel vezeték nélküli internet elérést biztosítok egy lakásban lévő laptopnak, amivel internetezi lehet (dobálja szépen az oldalakat befelé), MSN megy, stb., DE HA ELINDÍTOK EGY LETÖLTÉST AZ EGYBŐL MEGÁLL VAGY PILLANATOK MÚLVA MEGSZAKAD!!
    Az internet elérés nem szakad meg, oldalakat továbbra is lehet nézegetni, egyszerűen csak a letöltés nem megy. Azon a gépen ami nem vezeték nélkül kapcsolódik a routerhez semmi gond nincs, ott megy rendben minden letöltés!
    Tehát mért szakad meg, vagy (még rosszabb esetben) mért nem kezdődik el a letöltés a laptopon ami fogja a wifit?

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Péter
  • Marcell
    #41
    Na kiprobaltam a masik USB-s vevommel, azzal sokkal jobb pingelesi ertekek vannak. Itt a maximum kieses 300ms, az is csak minden 20. jelnel kb. :)

    Tanulsag D-link 100x jobb, mint az SMC vevo!
  • Marcell
    #40
    Szerintetek mitol lehet az, hogy:
    Adott a WiFi halozatom. Ha a jelfogo geprol megpingelem a jelado routeremet, ugy minden 20. vagy 30. pingem 1500-1900ms-ra nő. Vagy az is elofordul, hogy egy ilyen rovid kiesesnel nem is erkezik valasz.
    Aztan a kovetkezo pingek megint rendben vannak (1-2ms), majd eltelik megint fel perc es megint van egy lassú pingem.

    A rossz vetel, vagyis a tul nagy tavolsag miatt lehet ez?
  • Dévids
    #39
    hello!!
    Van nekem egy SMCWPCI-G EU rádiós hálózati kártyám.Azt szeretném kérdezni, hogy van már hozzá vista driver???
  • Noe7
    #38
    Szia DaniDeee! attol, hogy veszel egy usb-s wlan hálókártyát, még nem biztos hogy fosz tudni csatlakozni a hálózathoz. Mindenek előtt tudni kell, milyen az access point titkosítási beállítása, a WPA2-WPA-WEP kulcsot, használnak-e MAC hálózati címszűrést, azonosítást. Ha ezekkel megvagy, akkor még illik tudni, hogy az AP dinamikusan oszt-e IP címet, vagy fix IP-s a hálózat, mert ha nem használnak DHCP-t, akkor tudnod kell az IP tartományt, átjárót, dns címet ... had ne ragozzam. Ami még fontos, hogy hogy ha az AP-hez csatlakoztál, mit érsz el, van-e accountod a hálózatban, milyen erőforrásokhoz férhetsz hozzá... stb. Sztem, beszélj a rendszergazdival :-)))
  • DaniDeee
    #37
    hali! vettem egy külső wlan adaptert. tudni kell róla, hogy usb re csatlakozik, de viszont össze kell kötni kábellel, tehát nem közvetlenül.
    feltettem a drivert, fel is ismerte, ment simán az egész, de viszont akadt egy kis gondom. amikor beirtam a wpa jelszavát, akkor nemtudott rácsatlakozni a hálózatra. a jelszót nem tudom levenni mert koli hálózat.
    mit lehet tenni? nem lehetséges az hogy ezek az adapterek csak a wep-et támogatják?
    előre is kösz a helpet!
  • DAcafat
    #36
    erről a körsugárzóról tudnál többet irni ?
    hogy műxik meg ilyesmi ? :)
    meg olvastam olyat hogy a rádiós hálókártyának minél hosszabb az antenna akkor veszit a jel az erejéből ?
  • DrEnSh
    #35
    Nézd meg ezt a linket, van sok infó.
    De ez gyanúsan valami NAT hibás eset.

    Üdv:
    DrEnSh

    http://www.wyonair.com - Biztonságos WiFi megoldások
  • wifiman
    #34
    nincs itt senki?!?!
  • wifiman
    #33
    az a baja az SMCWBR14-G routerednek, hogy az automatikus portfordítás (Port Forwarding) nincs belapcsolva, vagy jól beállítva. Nekem is teljesen ugyanaz volt a probléma. Azt lehet ellene tenni, hogy saját magad adod meg a portszámot a Beállításokban, vagy bekapcsolod a routerben az UPnP-t, vagy valahogy beállítod a Port Forwardingot. Az is lehet, hogy a torrent rossz.
  • wifiman
    #32
    az a baja az SMCWBR14-G routerednek, hogy az automatikus portfordítás (Port Forwarding) nincs belapcsolva, vagy jól beállítva. Nekem is teljesen ugyanaz volt a probléma. Azt lehet ellene tenni, hogy saját magad adod meg a portszámot a Beállításokban, vagy bekapcsolod a routerben az UPnP-t, vagy valahogy beállítod a Port Forwardingot. Az is lehet, hogy a torrent rossz.
  • wifiman
    #31
    csá

    van egy SMCWBR14-G routerem, egy SURFboard modemmal (motorola.) az SMC mindig ugyanakkor (általában) kiírja, hogy nincs net (disconnected), azaz a modem nincs bedugva. Ami a legjobb benne, hogy bevan dugva, az adminja is bejön, és azt írja anet megy!! mi a baja? segítsetek pls!

    előre is kössz
  • ffxi
    #30
    A másikba nem kell semmi.
  • GyPeter
    #29
    valaki leírná hogy mik kellenek egy vezeték nélküli hálózethoz?
    annyit tudok hogy egy wlan kártya az egyikbe de nemtom hogy a másikba is csak egy ilyen vagy abba wlan router-t kell kötni
  • dronkZero
    #28
    Ja, másik fele, hogy egy ilyen WLAN cuccnak mekkora az átviteli sebessége? Az USB eszközös gépen valami miatt nem hajlandó feltelepedni az USB 2.0, hiányolja _a már fent lévő_ SP1-et. Így 11Mbit/sec-et képes felmutatni. Van értelme szórakoznom, hogy megjavítsam, vagy úgysem lesz gyorsabb 11Mbitnél?
  • dronkZero
    #27
    Helló!
    T-Online féle Linksys rouater + USB-s WLAN eszközzel működő hálozatunk van, FTP-n sikerül is összeköttetést találni a két p küzt, de a windowsos belső háló nem hajlandó működni. Mit kellene állítgatnom rajta, illetve kiengednem a tűzfalon?
    Tűzfallal az a politikám, hogy amit nem tudom, hogy mit csinál azt nem engedem ki. Így folyamatosan tiltva van az "NT - kernel és rendszer", az "LSA shell (Export version)", és a "Generic Host Process for Win32 services". Valamelyik ezek közül lenne a belső háló? A Generic Host Process gyanús, de csak úgy nem akarom kiengedni netre, próbálkozásképp, ki tudja, mit szed össze...
    Ti hogy oldottátok meg?
  • gordonmail
    #26
    Nekem AW-APm volt, de hogylehet hogy a kis...54es odaveri teljesítményben a U.S.Robotics MAXG!!Routert??!! mindkettőt kiprbáltuk és egy erdő szélén ment át a YAGI antival a térerő. A USRel alig/nemműködött, az AW-APval pedig tökéletes. Nállam a USR tökéletes, majdnem akkora távból vagyok tőle mint amaz, csakhát nállam nemível közbe semmilyen érdekes cucc. Most lényegtelen, hogy mi ível közbe és mi nem, csak kíváncsi vagyok, hogy mit írtok le, hogy miért verheti vajon oda a USR-t az AW...
  • gordonmail
    #25
    Nekem csak annyi lenne a gondom, hogy az utóbbi napokban haver elment kirándúlni és ideadta a másik U.S.Robotics-Routerjét, csak egy NAGY gond van vele. Elöbb a tulaját, ez az eszköz csatlakozni bír a másik Acces Pointhoz és közben őhozzá is bírnak csatlakozni, szóval nagyszerű :) meg az is lenne, ha a csatlakozója nemforogna körbe, van valami sejtésetek, hogy ilyenkor elromólhat véglegessen? Mert a gyerek eladja és próbaidőn van, eddig jól viselkedett/dik, dehát az a csatlakozó nagyon furcsa nekem. Természetessen az antennacsatlakozóról beszélek......U.S.Robotics 5461 MAXg Wireless Router http://www.wlan-ok.hu/index.php?si=257
  • gordonmail
    #24
    Egyébként ha már működik a hálózat a kettőtök között (Pingleéssel is, meg próbáljatok egymástól oda vissza húzogatni "nagy"cuccokat-fájlokat WINDOWSOS megosztással!) Ha stabil a kapcsolat, akkor a Vezérlőpultba a hálkari beállításához az átjáróhoz és a DNS Szerverhez is be kell írni a Router, vagy Szervergép IP címét és a szerverbe beengedélyezni a gépet, hogy bírja használni a netet :) Nemtudom milyen az Oprendszer...írd le
  • gordonmail
    #23
    A szervergépen milyen oprendszer van?
    Ajánlom a figyelmedbe a Brazil FW Routert! Ez egy kiválóan alkalmas Linux server, nem kell tőlzott tudás rá, ingyenes, a net sebességét lelehet vele szabályozni, a telepítéssel kicsit killódni kell, de nekem készen, megy, tökéletes, próbáld ki!!!!! Megéri.,webes elérésű, SSH, helysi Monitoron át is billel.
    Egyébként:
    ha meg akarod osztani a cuccot, akkor alapból nem D-Linket kellett volna venned (az is jó) mert egy nagy...hogyismondjammicsoda. Nekem U.S.Robotics WlanRouterem van, kiválóan működik, vagy vegyetek a wireless-bolt.hu -ról EW AP-t! 10ropi, mindkettőtöknek kiválóan alkalmas.
  • geribek
    #22
    Helósztok!
    Pár napja vettem egy SMCWBR14-G2 wireless routert, sikeresen beconfigoltam, viszont ha elkezdek torrentezni akkor egy idő után elszáll az egész net és wlan-ról nem lehet csatlakozni a routerre (látja a gép, hogy van hálózat, de a csatlakozás sikertelen). Mi lehet a probléma oka?
  • GixEr
    #21
    Hi all.
    Atmeneti megoldaskent szeretnek osszekotni ket gepet DWL-G122(USB) es a netet megosztani.

    A "szerver" gepben 2halokartya van az egyiken jon a net. A masik kartya uresen van. Itt a halozat AD.HOC -ra van allitva.

    A "kliens" gepben INFRASTRUCTURAL, mindket helyen fix az IP.

    Erdemes a D-Link programjaval allitgatni, vagy hagyjam, hogy a windows kezelje??

    Ha jol tudom akkor "Hálozati Hid"-at kell letrehoznom a szerver gepen, de melyik ket eszkoz kozott??
    ezek vannak:
    1. Az a halokartya amin jon a net
    2. A hasznalaton kivuli halokartya
    3. A Wlan eszkoz

    (most ott tartok, hogy latja a szervert a kliens gep, de se halozat, se net nem erheto el)
  • gordonmail
    #20
    Létezik, de valószínűséggel nem így hívják. De azt kérdezd meg a TVsektől, ez számítógépTopic.
  • Marcell
    #19
    Letezik olyan router, amivel a TV-jelet is tovabb lehet osztani a levegoben? :)
    A kabeltv koax kabelet dugnam bele, es egy vevovel pedig neznem a TV-t.

  • izb
    #18
    jaja amerika messze van kínától...
    hehe
  • CSOCSO
    #17
    par napja vettuka linksys legjobb ruteret.. SRX400... sajna notebook adaptert nem lehetett sehol sem venni:(
  • gordonmail
    #16
  • Marcell
    #15
    Koszonom! Esetleg tudsz ajanlani ilyen 'körsugárzót'? Ez univerzalis? Minden wifi routerre ra lehet szerelni?
  • gordonmail
    #14
    Vegyetek egy körsugárzót, az minimum 1kilométerig el kell, hogy vigyen, perszer az a körsugárzó 10ropi, de ha normális hálózatot akartok, akkor belekell szánni. Mi egy faluban csináltunk, neve: Petőfiszállás, nézzétek meg, ha erre jártok :) előszőr mi is miniatűr "kokányolt" antikkal, meg a gyári antikkal probálgattuk, de nemjött össze, ígyhát midnenki beleszánt egy 10est és kitűnően működik 54Mbit/s átlagsebességgel.
  • Marcell
    #13
    Senki nem probalt még wifi halozatot letesiteni egy panelban?
    Ugy o mondjuk az elso emeleten lakik, a haverja meg a hatodikon? :)

    (Ablakok ugyanarra az utcafrontra neznek, lehet az elonyt jelent...)

    Szerintem egy sima LINKSYS WRT54GS router a gyári antennajaval kapcsolatba lepne ilyen tavolsagban is egy LINKSYS WUSB54GS vevovel...
    (Esetleg lehet hozza kapni nagyobb antennat is, azzal csak megoldhato.)
  • Marcell
    #12
    Mekkora hatotavja van egy jofajta wireless routernek es a hozza tartozo (jo) vevonek?

    Es mennyire hatol at a betonon? Ha mondjuk 5-10 emeletet szeretnek athatolni vele, akkor megoldhato?
  • Inquisitor
    #11
    Valaki letudná írni, hogy mi a lényegre törő különbség a WLan (3Com szabvány) és a WiFi (Intel és Tsa.) között? Mert mindekttő 2,4GHz-en megy 11 vagy 54Mbit/sec-el ... de egymással kompatibilisek?
    (Csak mert olyan routeren ami mindkettőt tudja, külön fel vannak tüntetve.)
  • [Walaki]D`Lair
    #10
    Most vettünk egy Nokia9500-s telefont. Az a lényeg, hogy ahogy a leírásból kivettem, a készülék tud WLAN funkciót, de az a baj, hogy itthon nincs még WLAN vevő eszköz a hálózaton, tehát nem tudom semmihez se csatlakoztatni...az lenne a kérdésem, hogy létezik -e olyan cucc, amit bedugok UTP kábellel a hálózatba, és ahhoz tud csatlakozni a telefon?
  • Bulitomi
    #9
    Hali!
    Az szerintetek mér van, hogy a wireless routerhez nemtom hozzákapcsolni wlan-on keresztül a laptopot? Egyszerűen a laptop nem érzékel semmilyen vezeték nélküli kapcsolatot. Fujitsu-Siemens Amilo L1300-as a gép, Trendnet a router.
  • Lacc
    #8
    1 betű :P
  • Taranov
    #7
    Ez hogy jön ide?
  • Taranov
    #6
    És mi a különbség? :)
  • Lacc
    #5
    Nekem is ilyen van, csak 7004AWBR :)
  • davos80
    #4
    Xara webstyle4...Én is ezt használom...www.oldies.hq.hu
  • Taranov
    #3
    Én is így használom, neked milyen routered van? Nekem SMC 7004VWBR.