33
Nandub
  • OhMyGod
    #33
    Sziasztok! Lenne két kérdésem:
    1., Van egy avim, amre van integrálva felirat (vagyis nem külön fájlban van). Azt hogy tudom róla leszedni? (úgy, hogy végeredményül egy feliratmentes videót kapjak)
    2., Van egy másik avim, aminek a képe meg van nyújtva. Azt hogy lehet normálissá varázsolni?
    Nem kimondottan Nandub-hoz kapcsolódnak a kérdések. Ha tudtok esetleg valamilyen progit ajánlani, vagy hogy hogyan tudnám ezeket megoldani, akkor megköszönném!!!
  • Evin
    #32
    http://ndub.sourceforge.net/

    Milyen szép is az élet a GOOGLE-AL!!!
  • DonPapa
    #31
    üdv mindenkinek

    honnét lehet leszedni a Nandub-ot ?
  • m66
    #30
    Filmet betölt->Stream list-disable->save as... és a filmed elnémul.
  • wudy86
    #29
    Sziasztok!

    Feltettem 1 filmre magyar hangot, de most le szeretném szedni róla! Hogyan tudom ezt megcsinálni a Nandubbal? A segítséget előre is köszönöm!
  • Gigi01
    #28
    Sziasztok!
    Ha valaki tudja, h honnn lehet letölteni hangfájlokat filmekhez, írjon a [email protected]! Előre is köszi
  • ibrik
    #27
    Látszik, sosem ismerted a régi szinkron-oldalt és FTP-t.
    Azonkívül a videosáv NanDub-os FPS-átkonvertálása NEM VÁLTOZTATJA MEG A SEBESSÉGÉT A FILMNEK.
  • Tetsuo
    #26
    Ezt nem igazán értem: Minek az FPSen változtatni mikor a hang ill a video sebessége nem egyforma? Sokkal egyszerűbb s logikusabb a hangot megnyújtani 3 perccel (hangmagasságváltozás nélkül) precízen s akkor minden jó lesz.. nem? Szvsz de!
  • ibrik
    #25
    Nem a film hosszáról beszéltem, ember!!!
    Az FPS nem egyezik.
    Amit te csináltál, az teljesen más és fogadni mernék, hogy most sem tökéletes nálad az időzítés.
    Amíg nem alakítod át a video-sáv FPS-ét próbálgatással, addig nem is lesz tökéletes az illeszkedés (időzítés).
  • CSOCSO
    #24
    megoldottam soundforgeval... szinte tokeletesen ra tudtam tenni.... nem volt egyszeru. ha a veget igazitottam az eleje ment el. ha az elejet igazitottam a vege ment el:) de szep lassan rabirtam hogy mind a ket vege passzoljon
  • CSOCSO
    #23
    en se.. szal ha a film a hosszabb akkor kisebbre tegyem a film fps et vagy nagyobbra?
  • ibrik
    #22
    Nem erről van szó.
    A film hossza (ideje) nem fog változni.
    Hanem az FPS változtatásával változik a hangsáv "ráindexelődése" a video-sávra.
    Volt erről egy részletes leírás a régi szinkron.uw.hu oldalon, de már sehol sem találom.
  • CSOCSO
    #21
    aham koszike.. csak az a baj hogy ... ha atallitom az fps szamot akkor valtozni fog a film ideje is?
    mert ha igen akkor talan elvenni kene az fps ekbol hogy kevesebb legyen a film ideje. .nem?
  • ibrik
    #20
    A hanggal nem fogsz tudni mit kezdeni. A video-sáv FPS-ét kell más értékre átkonvertálni.
    A NanDub-ba betöltöd a filmet, a Video-t Direct Stream Copy-ra állítod, és szintén a Video menüben a Framerate-et megváltoztatod, aztán Save as AVI...
    Sajnos konkrét értéket nem tudok mondani neked, minden egyes filmnél próbálgatni kell.
  • CSOCSO
    #19
    szinkron uw-n csak forum van meg irc... szal valaki akkor leirna hogy tudom az mp3 at atalakitani a videora???
  • CSOCSO
    #18
    AHOY.. megvan tokeletes minosegben a GITS szinkron.. viszont csuszik rendesen.. alltiolag 25 fps a szinkron de a BLACK verzios ( ez van az usteamon) meg csak 24 fps...
    a film vegere vagy 3 percet siet a hang.. nandubbal kene megoldani allitolag .. de nemtom igazan.. valaki segitene hogy tudom megcsinalni????
    kosz elore is a segitseget.. esetleg soundforge?

    holnap ha lesz idom mahd olvasgatok a szinkron uw-n de most megyek aludni.. esetleg ha addig is tud valaki segiteni annak nagyon orulnek!!! koszi byez
  • Roll
    #17
    Köszi, megpróbálom. Már rég nem jártam ezen a szinkron oldalon.
  • ibrik
    #16
    A külföldi DVDRip-ek és az innen-onnan összeszedett szinkronhangsávok nagy hátránya az, hogy míg külföldön leginkább a 29.976fps (meg még más szabványok is léteznek), míg Magyarországon a 25 fps a szabvány, így a "lopott" szinkron hangfájlok is 25 fps-hez készülnek.
    De az nem jó megoldás, hogy a film fps-ét 25-re alakítod át, mert mint tapasztalhattad, nem lett jó.
    Szóval máshogy kell bűvészkedni a video fps-ével.
    Na én nem a nandub faq-t ajánlom, hanem a http://szinkron.uw.hu oldalt.
    Valamikor "kicsivel" több volt ez az oldal, voltak fent leírások is, meg létezett valamikor egy FTP-jük is, ahonnan szinkronokat lehetett letölteni, de mostanra már csak a fórumuk és talán még az IRC szobájuk él.
    Érdeklődj ott.
  • Roll
    #15
    sziasztok?
    Mitől lehet az, ha a szinkron-t és a filmet is ugyan olyan fps-re állítom, a filmben mégis egy idő után elcsúszik a hang, az idő előrehaladtával egyre jobban.

    Mielött belinkelnétek a nandub-hoz a faq, szólok, hogy ismerem. Csak egy filmmel nem boldogulok, de nem értem miért.
  • 2XP
    #14
    Nekem pár napja két mp3-ból álló szinkron összefűzése volt a gond, erre a legjobb program szvsz az mp3splitter.
  • 2XP
    #13
    FAQ, aki még nem ismerné....
  • Roll
    #12
    Be akarok olvastatni vele egy filmet és ezt írja ki:



    A film pedig jó, mert már megnéztem.
  • Roll
    #11
    Mitől van az, hogy rárakom a filmre a szinkront, és amikor indítom a filmet a szinkron beakad. Ha beletekerek akkor is beakad.
  • Roll
    #10
    Köszi, már rájöttem. Audio menü - Interleaving - Delay és ott minuszos értéket használtam.
  • galocza
    #9
    kicsit bővebben plz. ha pl a hangod késik a filmhez képest (pl szinkronhangot akarsz hozzátenni) akkor nem kell vagdosni.
  • O0D:
    #8
    van egy külön hangsávod, ami a szinkron, ezt tennéd be a film alá, igaz? a hangsáv fájljából nem tudsz leváni vmi hangszerkesztő prg vel?
  • Roll
    #7
    Hogy tudok levágni a szinkronból?
  • galocza
    #6
    így igaz. nandub tudtommal semmit nem tud amit nem tud a vdubmod kivéve az sbc divx3.11et, de az felejthető (kivéve ha valaki NAGYON lassú gépre való lejátszáshoz akar tömöríteni).
  • Roll
    #5
    Na sikerült, nem kell leszednia az angol hangsávot, mert felülírja.
  • zakika
    #4
    ha jol tudom a nadub csak 3.11 divxet kezel
  • O0D:
    #3
    Nandub paraméterezésére én is kíváncsi lennék! De inkább a varázslatos divx spec beállításai.

    Hátha ugyanolyan mint a virtualdub akkor egyszerűen az audio menüben van olyan hogy "Avi audio" , na ez az amit kíhúzol, és "Wav file" ra rámész helyette...
  • Roll
    #2
    Ha egy szinkront akarok rátenni a filmre, akkor le kell-e szednem az angol hangot, vagy felülírja azt?
  • Roll
    #1
    Légyszi segítsetek.
    Hogy kell ezzel a programmal a film hangját levenni?