40
modell hőlégballon építése házilag
  • O0D:
    #1
    Hogy kell nekikezdeni?
    Csak egy kis hőlégballont szeretnék építeni, ami elbír kb 1-2 kg-t és kész..
    Milyen anyagból lehet jó ponyvát csinálni?

    Aki már csinált hasonlót segíthetne.
  • Bandew
    #2
    Minden ok?
  • Taranov
    #3
    Kell egy kis kosár, egy ponyva, amit ráraksz, csak azt nem tudom, hogy hogy fog a ponyva úgy megveszülni és felfelé állni, mint a profiknál meg azt sem tudom hogy fog felszállni! Sok sikert!
  • Pempő
    #4
    Ezen már én is agyaltam. De én minimum távirányíthatóban gondolkoznék, az meg házilag is sok pénz.
  • Pempő
    #5
    Illetve nekem zeppelin kell, nem hőlégballon.
  • Chaos Mad
    #6
    ez komoly?? én egy teleport készüléket akarok csinálni! nem tud vki segiteni?
  • davos80
    #7
    Szerezz vhonnan egy meterológiai ballont...
  • Pempő
    #8
    őrzik azokat? csak elvágom a kötelet és...
  • davos80
    #9
    Amúgy érdemesebb vitorlázórepülégp-modellt gyártani, azt könnyebben véghez lehet vinni.Nem kell semmi üzemanyag, ellenben a ballonnal -amihez kell valami, ami melegíti benne a
    levegőt.És az egy kicsit veszélyes, ha mondjuk egy 2 kilós gáztartáy, vagy akármi felrobban a szomszéd háza fölött vagy akárhol.
  • davos80
    #10
    Sztem biztos.Ha van vmi met-es ismerősöd biztos szervál.Vagy kérj a NASA-tól egy olyat ami fölmegy a sztratoszféráig.
  • O0D:
    #11
    Az első lépés lenne a ballon építése, mondom csak egy kicsit akarok ami vagy 2 kg-t elbír.
    2. fokozat. Rádiós/lézeres távirányítás. Először nem irányt, csak a szelepet ami a gázt ereszti ki, ezzel lehetne szabályozni a süllyedés / emelkedést.
    3. szint. Ez már tényleg csúcs. Digit fényképezőt rászerelni és azt is működtetni persze távirányítással.
    4. szint. Teljesen kormányozható a légballon ( vagy zeppelin )
  • O0D:
    #12
    Az üzemanyagot / illetve meleg levegő forrást már kitaláltam, de egyenlőre titok :D Meg még nem is próbáltam ki, lehet hogy spéci szelep kell, nehogy visszaszívjon és felrobbanjon az egész.

    Két lehetőséget látok: hidrogén : előnye az hogy önmaga is könnyebb mint a levegő, így lehet hogy ennek a ballonba áramlása is fel tudja emelni, továbbá elég jó a fajhője, azaz jó kis meleget lehet vele csinálni.. veszély: meggyújtásnál durranógáz, esetleg szétviszi az egészet.
    másik lehetőség: acetilén : ez sztem nehezebb mint a levegő ( de hogy számoljam ki? ), és a fajhője ennek is elég jó lehet ha egyszer ezzel heggesztenek.. ennek is veszélye hogy begyújtásnál kicsit durran.

    A ponyva az érdekes meg hogy h. feszül ki.. esetleg ha hőálló anyagot ( az a fehér izé ) ráteszek egy merevebb műanyag fóliára????
  • A nick nevem
    #13
    "Az üzemanyagot / illetve meleg levegő forrást már kitaláltam, de egyenlőre titok :D"

    Én is kitaláltam a ponyvát - szintén titok...

    Na jó, azért megosztom veletek:

    Három dolog kell hozzá - Egy darab Tesco szatyor, egy hajszárító, és egy hosszabbító.

    A többit a fantáziátokra bízom!
  • hen-tes
    #14
    loál :))))
  • hen-tes
    #15
    ezt szabadalmaztatni kel ! :)
  • O0D:
    #16
    nahhh. kezdetnek nem rossz:

    kbears leiras

    de hogy ennyire nincs semmilyen technikai leírás a hőlégballonokról...
  • O0D:
    #17
    1 Envelope volume 2180m3 1 Envelope
    2 Number of gores 16 2 Burner
    3 System weight 215kgf 3 Tube line system
    4 Gross lift 715kgf(at 130) 4 Steel tank
    5 Useful load 500kgf 5 Basket
    6 Recommended applied load 300-400kgf 6 Blower fan
    7 Max. temp. 130 7 Instruments including variometer,
    altimeter,
    pyrometer and pressure gauge
    8 Climbing rate >3.0m/s(at 120)
    9 Life time 400H(temporary)


    hú remélem látszik.
    szóval, a kgf mit jelent???
  • PResident Evil
    #18
    húúú bazzmeg... korán reggel ilyet ?
  • vader
    #19
    he baz. há mi e???
  • PResident Evil
    #20
    fárasztó topic...
  • vader
    #21
    nebaz. ilyenkor??? nemááááááá. ezzel a szarral.hehe
  • O0D:
    #22
    LOL:!

    Tudjátok mennyit fizet Laden haver, a legújabb, kiszámíthatatlan nagyméretű "dzsengázásért" :D?
  • O0D:
    #23
    Topik UP!
  • PResident Evil
    #24
    :) sok sikert
  • I.C.ram
    #25
    Fingjál bele egy szipús zacskbe egyet kettőt!
  • PResident Evil
    #26
    ehh LOL :D
  • O0D:
    #27
    Inkább hőléghajó kéne, báár nem tiszta mit hogy neveznek ebben a zűrös világban.. már kiöregedtem :DD
  • PResident Evil
    #28
    zeppelin
  • O0D:
    #29
    arra túl sok led zeppelin találat jön bármilyen keresővel. Mi a f*szért kellett ilyen együttest létrehozni ? :)))
  • PResident Evil
    #30
    nemtom... lehet ők is ballont akartak... aztán összekoldulták a zenével :P
  • FtranX
    #31
    miért nem próbálkozol héliummal?
  • O0D:
    #32
    Héliumot nehezebb tán előállítani, a Hidrogén meg jobban húzná felfelé, könyebb mint a hélium (??).
    Inkább a borítással van a gond, vázat még vhogy össze hoznék, de milyen fóliával, szövettel kéne beborítani?
  • Punker
    #33
    vizhatlannal az a gázt se engedné ki.....
  • O0D:
    #34
    Tesco szatyor ? :DDD
  • Punker
    #35
    valami stapabíróbb jobb lenne.....
  • disgust
    #36
    koton.
  • O0D:
    #37
    amit találtam leírásokban, ott csak szirszarok voltak, óvodásoknak kék kartonból vágjunk ki ilyen alakú borítót :)))

    bazz szerinted hány kondom kéne hozzá??? nem egy héliumos lufit akarok...
  • disgust
    #38
    sok koton.
  • nemcsakfeel
    #39
    kartonnal, mi?
  • nemcsakfeel
    #40
    up