21
Monitor kikapcsolása WinXP alatt
  • Gregorius
    #21
    Én úgy tudtam, hogy ez monitorba épített dolog, vagy driver, mert egyszerűen, ha nem kap jelet, akkor kikapcsol a monitor. Nem vesz föl áramot, de nem a gép nem ad neki.
  • Gregorius
    #19
    Milyen monitorod van, mert lehet, hogy egy e-mail a gyártóknak, vagy FAQ segítene.
  • tom..
    #18
    legujjab bios van fent.
  • Gregorius
    #17
    Oprendszer csere után fellépő változásnál szerintem nem kell BIOS csere. (Csak azért mondom, mert a BIOS csere elég veszélyes dolog) Ha közben valami balul sül el (áramkimaradás, olvasási hiba) akkor volt gép, nincs gép.
  • Gerry
    #16
    Ahogyan használni szeretnéd, mert ugye pl a "Blank Screen" annyit jelent, hogy ha lemegy suspend módba a gép, akkor a monitor ne adjon képet, de semmit nem kapcsol ki, általában ha DPMS OFF funkciót használod suspend módban, akkor kinyomja készenlétbe a monitort, de próbálgatni kell, ACPI is rendesen kell, hogy működjön, vagyis minden driverből a megfelelő kell, hogy fentlegyen, és kompatibilisnak kell lennie egymással, lehet, hogy nem árt BIOS-t is frissíteni az alaplapon. Mindenesetre az ACPI--nek engedélyezve kell lennie a BIOS-ban.
  • tom..
    #15
    elmagyaráznád hogy ezeket hogy kell beállitani?
  • tom..
    #14
    Telepitve van mindkettő drivere! Inno3D GF3 TI200-as vid karim van!
  • Gerry
    #13
    BIOS hogyan van beállítva? DPMS OFF, H/V-Sync off, Blank screen, stb.??
  • Gregorius
    #12
    Adapter és Monitor driver telepítve van rendesen? Milyen videokártyád van, mert lehet, hogy az a bűnös. Szokott kiírni a monitorod olyat, hogy (nincs jel), vagy ilyesmi?
  • tom..
    #11
    a kikapcsolást ugy értem hogy figyeli a jelet, de nem fűtti a fűttőszálat, nem ad képet semmi. win98 az olyan állapotba tette a moncsit mintha nem menne a gép, a winXP meg olyan állapotba teszi mintha egyszerűen csak nem kéne megjeleni semmit, üres, fekete képernyő ,de ahogy megmozditom fél mp alatt már ad képet.
  • Gregorius
    #10
    Milyen a monitor (márka) mert olyanról, hogy kikapcsolja még én sem hallottam, akkor elvileg nem lenne szabad neki tudni visszakapcsolni bekapcsoláskor, hiszen áramtalanítva van. Ha meg fiygel jelet, hogy mikor kapcsolja be, máris nincs kiksapcsolva...
  • tom..
    #9
    nem fél oránként lenne kikapcsolgatva hanem csak párszor.
  • Mike
    #8
    szerintem inkabb menjen 10 órát folyamatosan, mint fél óránként ki-be kapcsolgatva
  • tom..
    #7
    monitornak miért ne tenne jót? jobb neki ha folyamatosan be van kapcsolva megállás nélkül?
  • tom..
    #6
    de lehet mert win98 az le tudja kapcsolni.
  • Mike at home
    #5
    szerintem nem normalis dolog a monitort kapcsolgatni, szoval nem tesz neki jot
    mint ahogy a vincsinek sem, az orokoso leallitas, felporgetes

    asztali gepnel ilyet bekapcsolni felesleges
  • Taranov
    #4
    Nekem sosem kapcsolta ki rendesen, szerintem szoftveresen nem is lehet áramalól lekapcsolni.
  • tom..
    #3
    de nekem nem!
  • Tikal #2
    nekem xp alat kikapcsolja, 20percre van állitva, a készenléti meg soha-ra....
  • tom..
    #1
    Üdv mindenkinek!

    Probléma az lenne hogy mikor az energiaellátásnál a monitor kikapcsolását beállitom pl 1 percre, akkor a monitort nem kikapcsolja hanem készenléti üzemmódba teszi, és fűtti a fűttőszálat! ezt Win98 alatt nem csinálta, ott lekapcsolta normálisan a moncsit.
    Vhogy meg lehet oldani hogy XP alatt is kikpcsolja 1 perc mulva és ne készenlétbe tegye?

    Előre is köszi!