408
milyen oldalak vannak ezzel kapcsolatban ?
  • traXion
    #122
    itt is van, meg amit privibe küldtem
  • Shadow_THH
    #123
    thx!
  • angello
    #124
    kötelező röviden :

    lessie hazatér :
    lessie megszületik . lessie elmegy . lessie hazatér. lessie megdöglik.
  • Calver
    #125
    nincs vkinek egy röviditett Szigeti Veszedelme véletlenül?
  • ranGer2
    #126
    Petőfitől az Apostol kéne... köcce előre is.... :P
  • World Funeral
    #127
    Üdw!
    Nincs meg vkinek Kosztolányitól az Édes Anna rövidítve?
    Hétfőig kellene.
  • Vlala #128
    Na látod, nem olvastál nyáron, most meg parázol...
    Nem mondta a tanító néni, hogy a kötelező olvasmányt kötelező elolvasni?
    Rövidítve: É. A.

    Ranger Nehéz a boldogságtól búúúcsúúút venni...
    Calver Nekem csak Sziget fesztiváli veszedelmem van.
    Shadow NE ORDÍCCS!
    Bad BoysA betű ellenség? Egyből filmen...

    Bazmeg, ne legyetek már ilyen tahók, senki nem döglik bele egy kis olvasásba.

  • tomsolo
    #129
    Shakespeare: Hamlet

    A fiú szerette a lánytat, de az nem merte szeretni őt mer a titokzatos gyilkos ellopta a csodatévő gyűrűt. Igen ám de az öreg halász beszélt a kékmadárral és akkor a felkelők nagy győzelmet arattak. Vége.
  • ranGer2
    #130
    deiken :D
  • Vlala #131
    Nem Te kérted az Apostolt?
  • Shadow_THH
    #132
    lol oO
  • ranGer2
    #133
    de
  • World Funeral
    #134
    A tanárunk mondta a múlt héten, hogy rövidítve olvassuk el, mert 300 oldal, v mennyi alapból, és írjuk le a füzetbe.
    Csak az a baj, hogy a könyvtárban nincs meg röviden és nemtom máshonnan sem beszerezni.
  • Johnyy
    #135
    figy! nekem a kandid kéne nem tud valaki egy heléyet??????
    sürgős mert holnapra kéne
  • Shadow_THH
    #136
    a kandid nagyon szar de ha rendesen leirod a címét a kereső találni fog belőle párat...
  • OPM
    #137
    Ugyanez a "problémám". Tudna vki segíteni?
    htx
  • Chaos Mad
    #138
    hi all
    nekem Az ember tragédiájából kell egy 4 oldalas házidolgozatot irnom, méghozzá 3 témában: Madách jelene, az emberiség jövöje, a tömeg szerepe.
    ha valaki tud segiteni akármivel/akármiben, azt megköszönném.

    jah és határidös munka, dec. 15-ig kell beadni

    thx all
  • Bandee1987
    #139
    Van róla egy doc fileom, amiben a tartalom, szereplők bemutatása van, meg pár mondat még. Kell?
  • Chaos Mad
    #140
    huh.. elküldhetnéd.. megköszönném.
  • Chaos Mad
    #141
    Iven Iljics halála megvan valakinek? :)
    na mer azt nem olvasnám el semmi képp se.
  • Chaos Mad
    #142
    *Ivan Iljics halála
  • Shadow_THH
    #143
    az nekem is kell jövő hétre jó hogy mondod lol
  • Chaos Mad
    #144
    megvan .doc-ban már :)
    megtaláltam :)))
    www.puska.hu mi mindenre jo :)))
  • OPM
    #145
    a bánk bán storyját nem tudjátok hol találhatnám meg pár oldalban
    már olvastam, de most az ismétléshez kellene és semmire nem emlékszem belőle így 2 év távlatából

    htx
  • Chaos Mad
    #146
    talán puska.hu
  • Vlala #147
    Bánk bán storyja pár sorban:
    Hol volt, hol nem volt, élt egyszer egy Bánk bán. Volt egy feesége, mert ugyan mennyi is lett vóna, ezt az egyet Melindának hívták.
    Akkoriban Gertrudis volt a krályné.
    VBánk bánnak volt néhány testvétre :-), úgymint Petur bán, Tiborc és a többi.
    Aztán sorra kinyírt mindenki mindenkit, Melinda megőrült, a többiek halottak, Bánk az egyetlen túlélő.

    Egyébként az ilyen olvasónapló-írásoknál vigyázzatok, a tanár két kérdésből rájön, hogy olvastátok-e a kötelezőt.
    Nem ciki olvasni, a műveltség része!
    Az viszont ciki, hogy a magyar fiatalok 30%-a egyszerűen nem tud olvasni. Hangos felolvasásnál akadoznak, kihagynak szavakat, sorokat, teljesen mást olvasnak. Miért? Mert a kötelezőket megnézik videón, elmeséltetik maguknak az SG-n, és lám, mennyi szabadidejük lett hirtelen.
    Amit ezzel veszítenek, az "csupán" ennyi:
    - műveletlenek lesznek
    - nem tudnak helyesen írni, mert az is az olvasással fejlődik
    - nem tudnak olvasni, ha egyszer az Élet (tudjátok, a nagy K betűs) úgy hozza, hogy közönség előtt kell hangosan felolvasniuk egy szöveget, kész égés lesz;
    - az érettségin szétszedik a tanárok, mert a kötelező végigolvasásából biztos, hogy benned marad annyi (hacsak nem a Viva vagy a Prvate Gold közben olvasod :-), viszont az olvasónapló copy-paste-szerű megtöltése semmi maradandót nem hagy benned;

    ui.: a puska.hu-t 10-ből 9 magyartanár ismeri és felismeri...
    ui. ui.: a Bánk bán nagybetű...
  • Mike
    #148
    arról, hogy nem tudnak olvasni, nem ők tehetnek
  • Mike
    #149
    nem kell a nagybetüs életben felolvasni semmit
    az érettségitől meg nem kell fosni, nem nagy szám
  • Borcsa
    #150
    bár el tudom képzelini a szitut, hogy holnapra kell, és még ezen kivül sokoldalas tanulnivaloja van, igy örül, ha a röviditett elolvasására lesz ideje (...)
  • Vlala #151
    Nem kell mindent utolsó pillanatra hagyni, aztán megoldatni másokkal. :-) Szerintem nem tegnap adták ki a kötelező olvasmányt, általában van rá egy nyarad.

    Mike: "arról, hogy nem tudnak olvasni, nem ők tehetnek" hanem ki? Nem igazán értelek...

    Arról van szó, hogy olyan munkahelyi pozícióba kerül (egyre gyakoribbak a multicégek, ahol szükség van ilyenekre), ahol esetleg alkalmi előadó lesz (akinek a szerelősor az életcélja, az tényleg ne olvasson semmit.), fel kellene olvasni valamit, ehelyett hebeg-habog, elrontja a hangsúlyt, kihagy néhány fontos szót, az alkalmazottak jobb kedvű fele kiröhögi, a másik fél felháborodik, hogy hogy a fenébe került ez erre a posztra. Úgy rúgják ki, hogy Föld körüli pályára áll.
  • Chaos Mad
    #152
    nem olvasó naplónak kellett neki, hanem csak a sztorija
    meg már ovasta is.
  • Chaos Mad
    #153
    remélem igazad lesz.
  • Vlala #154
    Hasonló mondat: "Igen, benne vlt a kipörgésgátló az autóban, de nem használtuk" /M. Schumacher/

    Ez így nagyon átlátszó, ha már olvasta, akkor meglenne a sztori... hacsak nem lyukas a feje :-)
  • Borcsa
    #155
    en nem vagyok a nem olvasok partjan. de azert velem is megesett, hogy nem volt idom elolvasni vmit dogara. mentsegemre szolgaljon hogz (akar hiszed akar nem) utana mindig elolvastam (mert erdekelt).

    mellesleg en sem tok hangosan olvasni, mert gyorsabban jar a szemem mint a szam.

    es a roviditett pedig tokeletesen alkalmas arra, hogy a nyaron, azaz kb 5-6 honapja olvasott konyvek tartalmat felelevenitsd.
  • Mike at home
    #156
    az alsotagozatos tanar tehet, es nem a gyerek
    tanbar letedre nekem kell oktatni teged pedagogiara, anno ellogtad az orakat?
  • Mike at home
    #157
    eloado pedig ne felolvasson, annal szarabb nincs
  • Mike at home
    #158
    es egyeb okok is vannak, de most nem fogok erol ertekezest irni, javaslom az idevago szakirodalom beszerzeset es tanulmanyozasat
  • Vlala #159
    Itt álljunk meg egy szóra! A tanár csak tanít, a gyermek tanul.
    (most ne menjünk bele az új törvényjavaslatba, amely szerint a gyermeket 1-3 osztályokban csak a szülő engedélyével lehet megbuktatni, a házi feladat felesleges, a kötelező olvasmányok kijelölése pedig egyenesen szadizmus)
    Sajnos a NAT követelménye a béka hátsója alatt van. Sok diákba pedig belenevelik a szülők és tanárok, hogy a kettes már elégséges, nem baj, ha rezeg a léc, csak ne essen le.
    A másik, hogy a gyermek lehet, hogy általánosban még tudott hangosan olvasni, azonban 7.-8. osztályos korára kiismerete a tanárt, a középsuliban pedig sokan már nem veszik komolyan a magyart, vagy éppen únják. Az olvasási készséget folyamatosan fenn kell tartani, mert ha nem gyakorolsz, elvész.
    Különben hiába jártatom a számat (bosc, az ujjaimat), ha a diák és szülő tökéletes, akkor csak a tanár lehet a hibás. :-)

    Borcsa: én értelek, csak Te nem értesz engem.
    A kötelezőknél mindig úgy olvastam, hogy a napi (előre kijelölt) olvasásom után leírtam egy füzetbe néhány gondolatot arról, amit aznap olvastam. Tudod, mint az "Ez történik a héten" a Barátok köztben. Ezt hívtam olvasónaplónak, és akár évzáróra, akár érettségire elő tudtam szedni a füzetet, és fel tudtam belőle készülni. De biztos bennem van a hiba, mint mindig... :-)
  • Vlala #160
    Uramisten, mekkora flémet indítottam már megint, ráadásul offozok is, jelölöm magam egy lámára
  • magus
    #161
    vagy mert annyira nincs idejuk, es a tanarok kenyszerkepzetekkel probaljak magukkal elhitetni, hogy a diaknak ugyn van ideje/kedve minden heten egy 600 oldalas regenyt elolvasni, ugy hogy mellette sportol, tanul a masik 8 tantargyra, n-e-t-a-l-á-n-t-á-n nem kocka es nem rohadt netes forumokat buj egesz nap, hanem szorakozni is eljarna, esetleg meg egy hobbija is van, vagy csak neha leeresztene hogy ne egy stresszes hulyegyerek legyen, es ne is egy olyan hasznavehetletlen nulla tudaszszintel rendelkezo moha mint egy amerika.

    nem vannak tulterhelve? vannak a gepek, es vannak az emberek. a gepeket lehet terhelni engem nem