1678
Joystickok, gamepadok és más játékvezérlők
  • BaLeeX
    #1
    Ezt egy általános joystickos topicnak szánom ahol mindenki leírhatja a tapasztalatait.

    Konkrét kérdésem is van.
    Szeretnék venni repülő és űrhajó szimulátorokhoz egy jó kis joystickot de max 7k körül szánnék rá. Egyik nemrégi GS-ben volt egy teszt, ott egy Rocketeer nevű joy ért el elég jó eredményt és a Logitech Wingman Attack 2-es joy-a, ezek 6-7k körül vannak.
    Mit ajánlotok? Az egyik helyi hipermarketben saitekből van választék, ezek mennyire jók? Igaz ezek ára 8-10k körül van.
  • Taranov
    #3
    Nekem Microsoft Precision 2 van, nagyon jó, nem feedback-es, igaz, 12-be volt.
  • BaLeeX
    #4
    Hogyé adják?
    Láttam valami Saitek Gold USB-t de ez az Evo szerintem nem volt. Amúgy tudom melyikről beszélsz, képen láttam de azt mondták róla, hogy az MM-ben 20 körül van.

    Most láttam, hogy van Logitech Attack 3 joy is, van erről valakinek tapasztalata?
  • K.András
    #5
    Nekem egy microsoft féle sidewinder force feedback 2-es van,hát mit mondjak olyan pontos mint egy shaffhausen,jo erös a motor benne bár igaz 25 ropi volt.X2-ben nagyon király effektek vannak fs2004 is fasza vele,szal ha van ennyi pénzed ezt nem fogod megbánni!
  • BaLeeX
    #6
    Van annyi pénzem, csak nem joy-ra :)
    5000-et gondoltam rá, de 8at még adnék érte max de feljebb nem szívesen. 25ért már logitech féle cordless-t is kapok :)
    Mondjuk az lehet, hogy nem ffb-s.

    Ja amit írtam az első hozzászólásban az a Rocketeer állítólag abban is van kezdetleges FFB (ha meglőnek rázkódik) az is király lenne de nem láttam még sehol ilyet.
  • BaLeeX
    #7
    Még 1 kérdés, mit jelent a kormánykar és a kalapkapcsoló?
  • Borg
    #8
    Nekem egy 10 éves QuickShot rajzoló joystickom van, és azóta tökéletesen májszterol minden játékot :)
    Bő 2 gomb, egy autofire, meg egy kis méretű, de jó nagy mozgásterű karja van.
  • BaLeeX
    #9
    Nekem is van valami őskori bigyó, kb. 8 éves lehet de már amikor megvettem szar volt sajnos. Volt rajt két kar, amivel be lehetett lőni, hogy hol legyen a középállása, de ha kormányoztam vele valamerre akkor ezek a karok elmozdultak és ment a joy magától előre vagy balra-jobbra és két tűzgomb volt rajt. Még pár játékkal szenvedtem vele de most már inkább nem veszem elő.

    Logitech joystickok
    Ezeket néztem ki:
    Extreme 3D Pro (~9-10k)
    Attack 3 (~6-7k)

    Milyenek lehetnek?
    Végülis a Force-os is csak 5-el drágább de akkor már nagyon elrugaszkodnék a max 7k-s kerettől.
  • Borg
    #10
    Szerintem az FFB egy hülyeség.
    Próbáltam pl a Logitech MOMO FFB kormányt, hát nagyon messze van attól, hogy valóságos élményt adjon vissza, és az FFB csak tovább ront a helyzeten...
  • Mike at home
    #12
    nekem ilyen van
    (van mas is, de ez merfoldekkel jobb - repulesre, TIE Fighterezre pl. nem)

    Thrustmaster TopGun
  • Mike at home
    #13
    ja es mindez most mar 2500,- az MM-ben
  • K.András
    #14
    Mivel probáltad?Van kormányom is ffb-s(logitech wingman),és pl stcc2-ben olyan effektek vannak hogy lehidalsz töle,minden auto másként viselkedik és ezt a kormányon is érezni lehet,gp4-ben is jol muzsikál,szal szerintem nem felesleges az ffb...
  • BaLeeX
    #15
    FFB nem tudom, hogy joynál mennyire hülyeség de SZVSZ kormánynál nagyon jó dolog. Nekem van egy Logitech MOMO Racingem és azt nem lehet összehasonlítani semmivel, ha pl. játékoknál _érzed_ kanyarban hol a határ, hol kezd csúszni az autó, meddig lehet elmenni, mert, hogy előbb érzed a kormányon, mint látod a monitoron az biztos és előbb is tudsz korrigálni. Ha a monitoron látod, hogy csúszik a kocsi sokszor már régen rossz.

    Joynál viszont nekem nem hiányzik, mondjuk az azért poén, hogy ha eltalálnak vagy nekimész valaminek akkor rázkódik de más nekem nem hiányzik, ellentétben az autós játékokkal és a kormánnyal. Mondjuk egy kormánynál függ az adott játéktól is, hogyan állították be és hogyan kezeli a force-ot mert lehet, hogy csak ráz a motort imitálva és megrándul ha nekimész valaminek, na ez messze nem meríti ki az ilyen kormány lehetőségeit.

    Na de térjünk vissza a joystickokhoz. :)
  • oXynus
    #16
    Király

    Nekem ilyen van, nagyon jó például tetriszre
  • BaLeeX
    #17
    Komoly, de nekem nem C64-hez kell.
  • ShaiHulud
    #18
    nekem logitech extreme 3d pro van ..hertaban volt 9k...bagyon jo kis joy szerintem...en meg vagyok vele elegedve teljesen.
  • PLaci #19
    Próbáldtad igazi autóverseny progiban?

    Az STCC2 pl. az...
  • Air
    #20
    A Tescoban most lehet kapni Saitek Cyborg 3D Rumble Force joyt 11-ert. Ez megeri?? Nekem igazabol MS FS-hez kellene egy szupi joy, bar lehet, hogy ahhoz felesleges a force-os.
  • PLaci #21
    MS FS? Nem csak az létezik fiúk...
    Harci szimulátoroknál a MS CFS-t felejtsétek el, nagyon gagyi a grafja, Il2 a király! A sima Il2 pár ezer forintért megkapható eredetiben...
  • atee
    #22
    Logitech Freedom 2.4 Cordless joy
    Nekem ez van es nagyon jo!
    Csak ajanlani tudom azoknak foleg akiknek nem hianyzik
    az FF
  • BaLeeX
    #23
    Annak én is örülnék csak egy baj ban, nincs kedvem +10kt kiadni azért mert vezeték nélküli, mivel én csak a gép előtt játszok vele.
    Ahogy néztem a Wingman Extreme 3D Pro-t szinte ugyanaz csak vezetékes és 10k-ba kerül. Azt hiszem ilyet fogok venni ha kapok.
  • BaLeeX
    #24
    Tegnap láttam a Tescoban egy Saitek Rumble Force joy-t. Tud valaki róla valamit? Gondolom FFB-s és az ára elég tűrhető, 10-11k körül van.
    Nekem nem kell FFB-s csak esetleg aki olyat akar annak esetleg jó alternetíva lehet.
    Az én kis Logitechem pénteken jön, már nagyon várom.
  • BaLeeX
    #27
    Kösz, ezt nem tudtam.
  • Mike
    #28
    igen? de amikor kihozták biztos drágább volt
    egyébként én inkább nem nyúztanm X-winggel, arra van más, alkalmasabb joy-om
  • BaLeeX
    #29
    Na megvan az aranyoskám!
    Külső benyomások nagyon tetszenek. Alul a csatlakozásnál körbe gumi védi mint az igazi botkormányokat vagy pl. a sebváltót. Tud a tengelye körül forogni két irányba, van rajt gázkar és felül egy kis "view button" amivel 9 irányba lehet nézegetni és van rajt vagy 12 gomb. És nagyon jól néz ki. Még pár nap és letesztelem pár játékon.

  • BaLeeX
    #30
    Leteszteltem a kis aranyost és meg kell mondjam, ennyire megelégedve még nem nagyon voltam semmivel amit vettem a géphez...
    A külső dolgokat már leírtam, a Joy szinte teljesen ugyanaz, mint a Logitech Cordless Freedom joystickja ami ~19K a különbség annyi, hogy az vezeték nélküli és a gázkar fém rajt, viszont 3-4el kevesebb gombja van.

    Teszteltem az IL-2-vel, Lock On-al, X-2vel. A Wingman Profilernek köszönhetően az IL-2ben alapban be van konfigolva és nagyon jól lehet használni, a view buttont meg nem győzőm isteníteni, mivel hasznos funkció a repülős játékokban hogy körbe tudsz nézni de eddig szinte sosem használtam, mert billentyűzetről körülményes volt. Nos itt nem az. A gombok elhelyezése is tuti, a kezed nem fárad el.
    Számítógépasztalon használom, ahonnan a kormányom minden kicsit erősebb rántásnál leszáguldott, ennek 4 gumitappancs van az alján de meg sem mozdul. Jó, mondjuk nem is cibálom annyira, mint a kormányt. Automata kalibrációs, azaz nem kell minden játéknál bekalibrálni és ez nagy előny.
    Egyetlen negatívuma merült fel bennem ez sem igazából az. Szóval nagyon precíz szerkezet, és a régi analóg kis joyomnál hozzá voltam szokva, hogy rángattam össze-vissza egy nagyobb űrcsatában (igaz az ment össze-vissza magától is néha) na ezt az embernek valahogy nincs szíve annyira rángatni, mint azt a 1-2 ezer forintos darabot. Ezért talán azt mondanám, hogy nem egyértelműen a lövöldözős játékokhoz találták ki ahol rángatni kell össze-vissza a joy-t hanem inkább a repülőszimulátorokhoz és az űrhajószimulátorokhoz.
    Bár biztos képes erre is ha az ember nem sajnálja.

    Kíváncsi vagyok más véleményére is aki rendelkezik ilyennel, csak én vagyok ennyire megelégedve vele?
    Ja a boltban, ahol hozattam egy Cordless Freedom joy van a polcon szerintem lassan fél éve. Na, ez a joy kint volt a pulton nem egészen 1 napig (amíg érte nem mentem) és a faszi mondta, hogy páran már elvitték volna, meg kérdezték, hogy nem-e lehet azt mondani annak aki rendelte, hogy nem jött meg? :)

    Ja és az ára is hozzávetőleg barátságos, 9k volt. A logitech weblapján feltűntetett árat átszámolva a mostani jó magas euró értéken is ugyanennyire jön ki. Szóval nem tettek rá semmit.
    Ez és a Wingman Attack 3 között vaciláltam, de talán szerencsémre azt nem tudtak hozni, de azért kíváncsi lennék arra is, hogy mit tud 2-3k-val kevesebbért.
    Azt tudom, hogy az tengelye körül nem forog és nincs rajt kéztámasz és talán kevesebb gomb van rajt valamivel.
  • ghost cb
    #31
    Vettem egy Logitech Wingman Force 3-d-t. Elég jó a force feedback is király, csak nemtudom bekonfigolni. Úgytűnik mintha 2-3 cm-t kotyogna. A konfigolás azért nem megy mert van egy x amin belül kell mozgatni. Namost nem látom az x-en belül a kurzort erért csak probálom mozgatni de sose sikerül belül tartani, és alapból meg nem a tábla közepén hanem a közepétől a jobb alsó sarkáig haladva félúton áll a kurzor. Plz segitsetek, vagy mondja meg valaki mi a baj.
  • ghost cb
    #32
    ja nekem is a középállás elég bizonytalan és a Lock On-ban (nem értem miért) nem lehet beállítani a dead zone-t. But why?
  • BaLeeX
    #33
    Nem autoconfigos?
    Hmmm. Nem tudom mi lehet a gond, mivel a logitech joyokrólk még azt mondják, hogy ennél egyszerűbben joyt már nem is lehet beállítani, mint ezeknél.
  • ShaiHulud
    #34
    igen nekem is hasonlo jo a tapasztaltom es a 12 gombot SHIFT gomb benyomasaval tovabbi 12 gombkent mukodtettheted.
    enis 9k ert vettem..eleg stabil kis joy.
  • BaLeeX
    #36
    Szerintem igen. Benyomni nem lehet, hanem 8 irányba lehet mozdítani és eddig minden repülős játék amivel játszottam beállítás nélkül használta és királyul lehet vele körbenézegetni.
  • ghost cb
    #37
    ja olyan
    nemértem énse h mért szar.
  • BaLeeX
    #39
    Állítólag a Logitech Cordless Freedom 2.4 joy most a Hertában akciósan 14500ft.
  • TheZsenyka
    #40
    Nekem jó nagy joystickom van... meglepően természetes tapintású...
  • BaLeeX
    #41
    Akkor menjél aztán kalibráld be!
  • TheZsenyka
    #42
    Miről beszélsz? Nekem egy Saitek Cyborg 3D USB II joy-om van. Jó nagy, és azért természetes tapintású, mert állítható a tenyértámasz magassága... :)
  • antijedi
    #43
    kérdés: saitek joyoknál a 3D jelőlés azt jelenti hogy a kar csürhető/csavarható is oldalirányba nem csak "simán" alkalmazható? csak mert nálam ez a 3d kifejezés elég zavaros egy joynál :)
  • antijedi
    #44
    ja és még az a kérdésem hogy a rumble és az "igaz" FFB között pontosan mi a különbség? (elméletben és gyakorlatban...)
  • BaLeeX
    #45
    A 3D ezt jelenti igen. De azért vásárlás előtt nem árt rákérdezni. A rumble csak megráz picit ha nekimész valaminek vagy eltalálnak, míg az FFB-s visszaadja az erőhatásokat pl. milyen hatások hatnak egy vadászpilóta botkormányára. :)
  • ghost cb
    #46
    Még picit régebben írtam.
    Azzal lehet valamit kezdeni, ha nem áll be normálisan alapból a joy középhelyzetbe? vagyis ha nyugalmi állapotban van akkor a kockában nem középen van a kis kereszt.
    A kalibrálást meg lehetetlen mert egy x mentén kéne mozogni de mivel nem látom hol a célkeresz (az x-ben vagy azonkívül) mindig kifutok belöle, és csak ekkor mutatja a célkeresztet. Igy sohasem sikerül...
    help