116
a kezdőlap...
  • rushman
    #35
    ez kevés, mégis pipáld be légyszi a fullt, és úgy küldd el
  • Mayday
    #34
    Ha valamit megtudsz belole, akkor kerlek, ide a forumba ird, mert nemsokara vege a munkaidonek, aztan csak hetfo reggel olvasom ujra a mailt, ahonnan kuldtem!
  • Mayday
    #33
    Elkuldtem!
  • rushman
    #32
    akkor küld mailben!
  • Mayday
    #31
    Bemasolom, de amikor hosszu a szoveg, akkor egyszeruen nem teszi be, hanem kapok egy ablakot, hogy nem tudja megnyitni a webhelyet. Otthon ilyen gond nincs, de a cegnel sajna ez van. Pl. keptelenseg bemasolnom egy .nfo filet, vagy ilyesmi.
  • rushman
    #30
    és mi a mailcímem?

    hát ez:[email protected]

    a full és complete nem kell.
    nem tudod bemásolni ide, a hozzászóláshoz?
  • Mayday
    #29
    Hehh, nem tudom a cegnel elkuldeni az SG-re, ha nagy a szoveg :(
    Mailen elkuldhetem Neked?
    Es alatta a 'full' es 'complete' dolgokat bekapcsoljam?
  • rushman
    #28
    OptOut! na rájöttem a nevére, ezzel kevertem. Az OutPost tényleg tűzfal, kössz a helyreigazítást.
  • rushman
    #27
    HijackThis, még mindig.

    ott a jobb oldalán van egy gomb: config. Nyomd meg, majd utána a fenti parancsgombok közül: Misc Tools. Aztán katt: Generate StartupList Log, majd a jegyzettömbben felhozott információt másold be hozzászólásnak.
  • rushman
    #26

    4. akkor nem az, van valami opt??? kémszoftver-tisztító, na ezt kevertem össze
  • Mayday
    #25
    Na, ezt hogy csinaljam.
    Ha beirom futtatasba, hogy config, akkor ott, ami feljon, nem lesz misc.tools.
    Bocsi, nem ertek hozza, sajnalom, ha az idegeidre maszok!
  • rushman
    #24
    Hát, sokféle dícséret/bírálat hangzott el ezen a fórumon a tűzfalakkal kapcsolatban, én ebben nem szándékozom állást foglalni.
    Egy viszont biztos: ZoneAlarmot használok, és amióta fent van, nem volt problémám, még vírusírtó sem fut a gépemen.
  • Harder
    #23
    Majdnem mindennel egyetértek, kivéve:
    3.) vírusírtó ÁLLANDÓ futtatása a háttérben (szinte mindegyiknek van ilyen funkciója), mailek ellenőrzésével együtt
    4.) Outpost az tűzfal, nem? :) Plusz javasolt program: Spybot
  • Mayday
    #22
    Jaja, igazad lehet. Mindenesetre ez ceges gep, es allitolag itt eleg eros a tuzfal is, es van folyamatosan virusellenorzes.
    De az otthoni gepemen mar nagyon agyaltam, hogy kellene valami tuzfal. Mit ajanlasz? Abszolut kezdonek, valami hasznos, jol hasznalhatot? XP van fenn, XP tuzfala bekapcsolva tobb olyan fura dolgot csinal, amiert nem hasznalom. Szelessav, kabelnet, 512k, ha ez szamit.
  • rushman
    #21
    átállítja a böngésződ keresőmotorját, keresőlapját, valamint a kezdőlapod. Ez egy paid-per-click parazita, mely úgy szerez pénzt, hogy ilyen fizetős keresőoldalakra "invitál".

    Csinálj egy startuplist logot így: config->misc.tools->generate startuplist log, majd másold be ide
  • rushman
    #20
    Engedjetek meg egy jó tanácsot szerény személyemnek:
    1. Tűzfal nélkül nincs internet-csatlakozás
    2. Vírushiradó.hu hírlevélre feljelentkezés (hogy időben értesülj!)
    3. Vírusírtó időszakos futtatása
    4. Kémszoftver tiltó/eltávolító beszerzése (Ad-aware-t, OutPost-ot NEM! Javaslom: SpywareBlaster, HijackThis)
    5. Nem töltünk le ÉSZ NÉLÜL, csak amiről tudjuk, hogy mire való, és kitől való! (ja, és javaslom a telepítéskor a licenszszerződés elolvasását, mert általában ott tudatják veled apró betüvel, mit kapsz még a szoftvered mellé.Pl:Gator,CometCursor,AOL,TimeSink,Alexa, Aureate-féléket.
  • Mayday
    #19
    A Regeditben is toroltem, akkor is visszakerul :(
  • Mayday
    #18
    No, eljartam ugy, ahogy a #16-os hozzaszolasban irtad. Mindent kitoroltem, amit ugy iteltem, es minednt, amit ott felsoroltal.
    Amiben latni ezt az ip-t (ami mindig bejon), es probaltam torolni, ezek a sorok:
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Exploler\Main,Search Bar = http://81.211.105.9/index.php?v=3
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Exploler\Main,Search Page = http://81.211.105.9/index.php?v=3
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Exploler\Main,Start Page = http://81.211.105.9/index.php?v=3
    Ezek mindig visszakerulnek, akarhanyszor FIX-elem ki oket. A tobbi sor nem!
  • rushman
    #17
    Töltsd le ezt!

    katt: tools->misc.IE settings fül, majd pipa be: disble the IE home page settings...blabla

    ez letiltja az kezdőlap beállítását
  • rushman
    #16
    ami BHO-val kezdődik (2), és semmi köze az általad szándékosan telepített összetevőkhöz, akkor FIX.

    (3)-toolbar-: telepített extra eszközsáv. Az ismeretleneknek: FIX.

    (4)-HKL... induláskor futtatandó alkalmazások. Gyanúsaknak FIX.

    (8)-ExtraMenuitem:ha nem tetszik egy menüpont FIX

    (9)-ExtraToolsMenuitem: Ha zavar az eszközök menüpontba bújó parancs, akkor mehet FIX-re

    van még (16)DPF, ezek a downloaded program files mappában bújó alkalmazások, melyeket elvileg az explorer használ. Gyanúsaknak FIX!
  • Mayday
    #15
    Beallitom about:blank-ra.
    Eddig oke. A tobbit sajna nem ertem... :)
    Hogy scanneljem az activex beepuloket? Ezzel a programmal?
    Ez felhoz egy listat, benne van ez a szemet ip cim is. Kijelolom, es FIX, akkor elvileg torolnie kellene?
  • fm
    #14
    trojan.byteverify a neve,ha jól tudom..
  • fm
    #13
    ez egy vírus!! nekem is ez van. nav2003 meg is találta,de nem tudta kiírtani. újraindítottam dos r.lemezről,letöröltem a kényes file-okat. most már a nav nem talál vírust,de a kezdőap megmaradt.
  • DayWalker
    #12
    egyelőre úgy tűnik megoldva
  • DayWalker
    #11
    de van, de van :)
  • rushman
    #10
    olyan nincs!
  • DayWalker
    #9
    egyébként a windows mappában találtam egy update12.js fájlt, ami a kezdőlapot generálja, illetve a win\system32-ben egy xplugin.dll-t ami ehhez kapcsolódik, valszeg a törlés megoldaná, de nemtom törölni.
  • DayWalker
    #8
    azt most töltöm
  • Taranov
    #7
    És az Ad Aware? :))
  • DayWalker
    #6
    nekem is pont ugyanez a gondom, nekem a HijackThis nem oldotta meg sajna
  • rushman
    #5
    állítsd be a kezdőlapot about:blank-ra, majd a SCAN-neld be az összes activex beépülőt, és a nemkívánatosakat töröld
  • Mayday
    #4
    Nos, az Ad-Ware 6 sajna nem oldotta meg, bar 160 talalata igy is volt... :)
    A startlap neve: cool-search.ws
    Most megprobalom ezt az uj progit.
    Addig is, koszonom mindkettotoknek a segitseget!
  • rushman
    #3
    HijackThis

    már ezredszerre linkelem be!

    Ha nem írsz konkrétumokat (kezdőlap neve, gyanús új mappa, progi stb.), nem igazán lehet segíteni!
  • petee
    #2
    Sztem próbáld meg lefuttatni ezt a programot:Ad - Ware 6
    Ez egy kémprogramírtó program:)
    Hajrá!
  • Mayday
    #1
    Sziasztok,
    Ne haragudjatok, hogy uj temat nyitok, de nem talaltam valaszt a keresgelessel, bongeszessel.
    Szoval az tortent, hogy egy oldal "beette" magat nekem kezdolapnak. Kesobb hiaba allitanek vissza eredetit, irom felul, torlok mine cookie-t, meg mentett jelszavakat, mindent, visszaallitja magat. Programok eltavolitasaban nem jelent meg semmi, regeditben nem tudom, hogyan keressem.
    Hogy lehetne megtalalni es eltuntetni?
    Tud valaki segiteni?