119
avagy mire készülnek?
  • The Garrett
    #79
    de hogy mindenki pont azt válassza, és ne a pókot/párducot, medvét vagy tököm tudja :P
  • FtranX
    #78
    Ezzel az egész idegen kérdéssel az a probléma, hogy nincs egy olyan kézzelfogható bizonyíték, ami utalna a létezésükre. (jó tudom, az USA mindent eltitkol! )
    Szvsz az UFO-kat nem érdemes ide keverni, mert az, hogy sokan soxor láttak már (számukra) "azonosíthatatlan repülő tárgyat", az nem azt jelenti, hogy azok idegen járművek lennének.
    A közvetlen találkozásokról szóló beszámolókat pedig a múltkor a Spektrumon egy műsor nagyon jól megmagyarázta. Tömegpszichózisnak hívta a jelenséget. Ennek alátámasztására pedig szépen be is mutatták, hogy az idegenek milyen szép evolúción mentek keresztül az elmúlt 50 évben. pl. Az ötvenes években az emberek magas zöld lényekkel találkoztak, aztán megjelent valamilyen másfajta, egy ideig párhuzamosan "léteztek", majd a magas zöld kihalt, megjelent az alacsony szürke stb stb. De már nem emlékszem mindenre. Ezen kívül pszichológiai szempontból azt is nagyon jól megmagyarázták, hogy miért néznek ki az idegenek úgy ahogy kinéznek.
    De ezt inkább látni kell.
  • Xboxman
    #77
    Jóvanna azt hittem úgyis áétkerül gumiba és csak ez jutott eszembe:)Egyébként szvsz csak elhitetik az áldozatokkal ,hogy hüllök!Mekkora lol lenne már ha csimpánzként mutakoznának:)))Akkor nem készűlhetett volna X-akták sem meg a Csárli majom a családba
  • magus
    #76
    Az egész majomelmélet ott bukott meg, hogy anno régen, amikor az emlősök kiszorították a hüllőket irdatlan nagy szerencsével a Földről, akkor nyílt meg a lehetőség a majmokra. Az általad említett "UFO"-k, akik visszajarnak, a hüllők kifejlett változatai lehetnek maximum, semmiféleképpen sem mutatnak hasonlóságot az emlősökkel.

    Daniken, meg a sok közös motívum meg tényleg egy érdekes dolog, és abban hiszek, hogy volt vmi régen, amiről nem tudunk...
  • FtranX
    #75
    talán mert minden földrészen van mérgeskígyó.
  • The Garrett
    #74
    mármint #71.
  • The Garrett
    #73
    igen és épp ez az érdekes.. hogy ez mindenhol kialakult földrésztől függetlenül.
  • The Garrett
    #72
    hogy a bibliában is kígyó beszélte rá ádámot meg éjvát hogy egyenek aaaamát.
  • Eye-scream
    #71
    Szvsz qrvanagy baromság hogy ösztönösen félsz a kígyótól...
    Azért fél az emberek töbsége a kígyóktól/pókoktól mert kiskoruk óta mondják nekik... Ha a kisgyerek lát pl egy hörcsögöt akkor mindenki mondogatja hogy:nézd milyen aranyos, menj oda, simogasd+ stb. Ha kígyót lát valahol akkor azonnal: nem szabad, megharap, fúj... Ezután elmagyarázzák a gyereknek, hogy a kígyók mérgezőek, gonoszak rosszindulatúak. Ráadásul a bibliában is ráosztották a főgonosz szerepet szal ha agyerek katolikus az még rátesz egy lapáttal.
    Ellenben pl Kínában Indiában nem igazán félnek a kígyóktól sok helyen a lakásban szabadon tartják őket. Keleten többnyire a bölcsesség és gyógyítás jelképe a kígyó, sok helyen szent állat is...
  • Xboxman
    #70
    ne vonjatok párhuzamot a majmok bolygójával mert még csak nem is láttam soha de akkor úgylátszik ez nem volt túl eredeti:)

    Holnapra kitalálok valami mást
  • selwik
    #69
    Daniken powa :D

    Amúgy én is olvastam ezeket, és van néhány tényleg érdekes kérdés.

    A mai ember már húszezer éve létezett, ugyanekkora intelligenciával, agytérfogattal, stb. Mégis az első civilizációra utaló nyomok asszem 6-7000 évesek. Vajon azt ezt megelőző többezer évben a homo sapiens nem jutott tovább az ősközösségnél? Vagy netán kialakultak és eltűntek fejlett civilizációk eközben? Mondjuk Atlantiszon? Hova tehetjük azokat a régészeti leleteket, amik egyszerűen nem kerülhettek volna elő, és eredetükre nem találnak magyarázatot?

    Maradjanak velünk, olvassák a topikot, és kérdésükre választ kapnak.
  • FtranX
    #68
    konkrétan mire gondolsz?
  • akyyy
    #67
    mert a bibliában ő beszélt rá az almaevésre...
    tényleg, mi van a bilóblia kódjával?
  • FtranX
    #66
    lehetséges, hogy van alapja a csúszómászóktól/rovaroktól való írtózásnak.
  • Mike
    #65
    no, igen, és ez logikus? nem éppen
    de hajdan a túléléshez erre nagy szükség lehetett, ha ez máig megmaradt
  • akyyy
    #64
    ja
  • FtranX
    #63
    én a pókoktól félek nagyon. :)
  • Mike
    #62
    pár millió év is
    igen
    pl. ösztönösen félsz a kigyóktól
    pedig most mondjuk alig találkozol vele
  • The Garrett
    #61
    mármint eltelt pár 100.000 év :)
  • The Garrett
    #60
    ebben is lehet valami csak az őskor ás pl az egyiptomi kultúra virágzása közt eltelt 100.000 év. akkoris működik ez az emlékezet?
  • Mike
    #59
    szerintem elég ijesztő
  • Mike
    #58
    szerintem az a kapocs, hogy mindannyian emberek
    és őseik már a dinoszauruszok korában is éltek
    ezt úgy hívják: biológiai emlékezet
  • The Garrett
    #57
    hogy arcnélküli fehér izék vagyunk? :D
  • The Garrett
    #56
    LOl télleg Daniken jutott eszembe, nemtudom ki említette már lentebb, csak az ő elméleteiben régen hittem is ugyahogy.
    Tényleg érdekes tény, hogy egymástól több ezer Km re élő kultúrák azonos szimbólumvilágokkal rendelkeztek... pl a Mexikóban ugyanúgy Istenként tisztelték a kígyókat/kígyószerű lényeket, mint egyiptomban, indiában és kína, japán stb ben.
    Mindegyik kultúrában valamilyen pusztításhoz, valami égi dologhoz assziociálták a hüllő szerű lényeket.
    Most nem azt mondom hogy hú éltek régen valami szuperintelligens kígyók akik minden kultúrát elterjesztettek a földön anno, csak sz.tem simán fejlettebbek voltak az elődeink mint mi azt el tudjuk képzelni. Gondolok itt arra, hogy átkelhettek akár az óceánokon, és érintkeztek egymással, és így keveredett mindenhova ez a közös mítoszrendszer.

    Ez meg hogy a majmok visszajárnak ellenőrizni minket? háát
  • Eye-scream
    #55
    Ezt még régebben kezdtem írni csak közben jött kb 30 komment :P
  • FtranX
    #54
    jól szóltál sziú testvérem! :)
  • FtranX
    #53
    télleg! mekkora ronda nagy szeme van!
  • Eye-scream
    #52
    Az ember NEM a mai emberszabású majmoktól származik, hanem közös ősünk van. Amikor a fejlődés vonala szétvált az emberek ősei a füves pusztákat kezdték el benépesíteni, míg a mai emberszabásúak ősei az erdőségeket. Az emberek számára a pusztán előnyt jelentett az, hogy a két lábukon jártak, mivel így magasabbak voltak. Mivel kevesebb lehetőség volt a ragadozók elől való elrejtőzésre a hordának jobban össze kellett tartania-ezért is vált szükségessé a beszéd.
    A majmok elllenben az erdei környezetben hasznát látták a négy "kéznek", az alacsnyabb termetnek. Az erdei környezetben nem volt szükség annyira az egymás közti bonyolultabb gyors kommunikációra-az emberszabásúaknak az emberen kívül nincs igazán komoly ellenségük a dzsungelben...
  • Mike
    #51
    nekem az szokott tetszeni, hogy a földönkívülieknek szüre bőrük és két nagy szemük van

    hehe

    de miért járnának pucéron?

    márészről minket meglátna vki, akinek fogalma nincs rólunk mit hinne?


    egy nagy gülü szem? buci nagy nemtommi, meg kiálló csápok
  • FtranX
    #50
    Bizonyára úgy van ahogy mondod!
  • akyyy
    #49
    bocs a helyes írásomért de hát....mit mondjak...:DD
  • akyyy
    #48
    ÉRdekes elképzelés. Szóval sopkan azt mondjátokj hova letek bizonyítékok. Egyszerűen eltörölték, hogy ne jöljünk rá. és ha rá jönnénk (amit tételezzünk fel hogy igen) megjelennek űrhajóikkal a Fölf egyik legfejletebb országába, az usába (mert hát tényéleg fejlett). Ja, azt kifelejtettem hogy figyelnek minket...

    csak azóta már ők is fejlődtek testileg, szellemileg, ún. "felegyenesettek". Csak az USA mindent titkol ami az ufokkal kapcsolatos. Mivan ha nem is földönkívüliek? mivan ha az ufok a földről származnak???
  • Mike
    #47
    igaz
    a vízben nincsenek akkora extremitású eltérések
  • FtranX
    #46
    "jó kérdés ugyanakkor, hopgy a delfineknek miért nincs anyagi kultúrájuk, mávészetük.
    mondjuk elképzelhető, hogy a vízben ez sokkal több millió évvel hoszabb ideig tart mint a szárazföldön"

    lehet, de szerintem a fejlődés iránya és célja nem feltétlenül az agykapacitás növelése. A fejlődés mozgatórugója a környezeti változás. Az embernek is azért lehet fejlett a gondolkozása, mert ez valamiért előnyösnek bizonyult a fejlődése során.
    Szerintem valahogy úgy, hogy az ősember csoportok között az maradhatott fenn könnyebben, amelyik könnyebben össze tudott dolgozni, ahol hatékonyabb volt az egyedek közötti kommunikáció, stb. Meg valahol azt olvastam, hogy az egymást követő jégkorszakokhoz való alkalmazkodási kényszer is kulcsszerepet játszhatott abban, hogy ide jutottunk.
  • FtranX
    #45
    szerintem például az, hogy egy közösség együttes erővel mire képes vagy hogy milyen bonyolult a viszony az egyes egyedek között.
  • Mike
    #44
    persze
    mert az aztékok több millió éve éltek
  • Taranov
    #43
    Nem UFO-nak hiszik őket, hanem földönkívülieknek, olyan lényeknek, akik nem a Földön laknak, tehát akár az is lehet, hogy a majmok még fejlettebbek, mint az aztékok korában, csak elköltöztek erről a bolygóról és ezek a majmok azóta lettek.
  • Mike
    #42
    pl. az ewlenfántok nagyon mély hangokkal kommunikálnak igen nagy távolságokra. A delfinek meg sokkal magasabbal. szvsz a delfinek pl. azért maradhattak meg, mert nem voltak konkurenseink

    jó kérdés ugyanakkor, hopgy a adelfineknek miért nincs anyagi kultúrájuk, mávészetük.
    mondjuk elképzelhető, hogy a vízben ez sokkal több millió évvel hoszabb ideig tart mint a szárazföldön
  • Mike
    #41
    a mai álláspont szerint, a konkurenciát kiirtottuk. Tehát több fejlett majom is volt, de csak az egyik maradt meg. Mondjuk melyiknek volt kőbunkója, ugye a másiknak meg nem pl.
  • traXion
    #40
    RoTfL0L!