103145
1411386313.png
  • ShadowLord
    #173
    Nekem Asus A7N8X van biosz frisitve és tökéletes tudom húzni meg minden:)Ha igényesebb vagy vegyél Delux-ot!
  • Borg
    #172
    Abit-ot, vagy EPoX-ot.

    Az FX meg nagyongagyi, ahogy mondod.
  • ollie
    #169
    csak akkor kell 400-asnál nagyobb neked, ha húzni akarod a procit, amúgy a 400-as pont jó
  • ollie
    #167
    Figyu, ennyiből már kapsz 9700-et, ami jobb jóval a 9600xt-nél, de akár használt 9800/9800 pro is megteszi (máég jobb).

    Ja és ne codegen tápot vegyél! A márkája (ha mindenképpen olcsó kell) legyen Deer, de egy kicsit többért már kapsz Coolink-et, ami egész jó).
  • Borg
    #165
    a7n8x dual
    a7n8x-x nemdual

    De még néhányszor leírhatjuk ám... kb 8 topicban eddig 127x lett leírva, csak ezen a fórumon.
  • PszihoApu
    #164
    asus a7n8x deluxe ez az alaplap dual ramos mert azt sehol nem tudtam megnézni
  • Dutch Flander
    #163
    Radeon 9600, vagy e fölötti. Nekem mindig is Radeonom volt, és csak jókat tudok róla elmondani. És úgy hallom at ATI lenyomja majd a piacról az Nvidia-t. Még nem néztem utánna, hogy igaz e.
  • Shep
    #160
    Hát én mindíg is tartottam az abittól, legalábbis azóta mióta az alaplapjai közűl minden 3ik hibás volt, csak hát ázuszból meg most itt csak deluxe van, így felvetődik a kérdés, hogy az vajon megéri e az árát?

  • joe69
    #156
    geforce fx 5900XT vagy Radeon 9600XT
    én az előbbit ajánlom
  • PszihoApu
    #155
    még 1 kérdés 70 ezer forintból milyen videókártyát érdemes venni?
    Köszi előre is a válaszotokat
  • PszihoApu
    #154
    Sziasztok lenne 1 kérdésem 110 ezer forintot szánnák 1 gépre videókártya nélkül mit lehet ennyi pénzből kihozni ( csak proci, ram, alaplap,ház , táp, kellene)
  • ollie
    #153
    az AGP utóda
  • Dutch Flander
    #152
    Az nem tudom, mi a rák.
  • Fam
    #151
    erre lesz (van) a pci express
  • Dutch Flander
    #150
    Azért várjuk ki a végét...
    Biztos lesz ennél még gyorsabb 3D is azt majd sírunk, hogy az alaplapunk nem képes ekkora sebességre. Meg a fene egye meg, zakatol a HL3, mert nem képes a 234billió törmelék textúráját kezelni. Egyszer a mostani konfigunk csak irodai gépnek lesz jó.

    Futtatok otthon egy-két átfogó tesztet, és majd jelentkezem az eredményekkel!
  • NeoMaN
    #149
    De!
    Sőt, PCI slotba nyomva (huhh de nehezen ment) még gyorsabb volt...
  • NeoMaN
    #148
    nem, a 8x-os ment a 8x-ososn, a 4x-es 4x-esen...
  • NeoMaN
    #147
    na, ez tuti nem nagyon textúráz agp-n keresztűl.
    Azért kérdem, mert régi kevés ramos kariknál talán számított az agp sebesség, de itt már csak vakítás. vagy a fejlesztők nem használják ki a lehetőségeket.
  • ollie
    #146
    de gondolom nem a 4x-est tesztelted a 8x-es AGP portban, hogy menniy a különbség? :))
  • NeoMaN
    #145
    mindkettő abit 4200
  • NeoMaN
    #144
    2 gép van otthon, az enyémben 4x-es, a másikban (nem az enyém) 8x
  • ollie
    #143
    amúgy neked 8x-es gef4-ed van?
  • Russ!an
    #142
    "Abit-et"
    ABOT-ot
  • ShadowLord
    #141
    Na írni sem tudok már szóval Abit-et
  • ShadowLord
    #139
    Beszéltem egy Auqvás cimbimmel és azt mondta nem szabad most Abitit venni mertz sok a hibás inkább Asus-t vagyél szerintem!
  • Dutch Flander
    #138
    Akkor milyen alkalmazást képzeljek el ahhoz, hogy ki tudjam használni a 8xAGP-t? Valami pl.-val lehetne illusztrálni, mert gondolom, nem véletlen és hasraütésre találták ki a 8xAGP-t, meg a 2.1GB/s értéket sem.

    Kedves AMD!
    Gondolom a kari=kártya=3D kártya
    128MB-os
  • Dutch Flander
    #137
    Gondoltam, hogy teljesen nem tudja kihasználni, de csak nagyobb az adatforgalom 8x-oson, mint 4x-ese nem?
  • NeoMaN
    #135
    mennyi ram van a karin?
    gef4 4200 ugyanannyit megy 8x-osan mint 4x-esen. Otthon 2 gép van, ráadásul a 8x-osban erősebb proci volt a teszteléskor (amd 2000+ vs amd 2400+)
  • Fam
    #134
    a videpkaresz nem használja ki a 2133MB/s-et, ugyanaz a helyzet mint annó az ATA100->ATA133 váltáskor
    a sebességnövekedés meg szerintem azért volt, mert a 4x lapban más (régebbi) chipset van mint a 8x-ban
  • Dutch Flander
    #133
    Volt alkalmam tesztelni a 9200-asat 4xAGP-s alaplappal és a mostani 8xAGP-s lapommal. Ha ez csak vakítás akkor minek köszönhetem a seb.növekedést (u.azon a rendszeren)? A plussz 200MZh-nek (1800+ Palomino vs. 2000+ Thoroughbred-A)?
    Mellesleg ne mondjátok mán hogy az a 2133MB/s nem számít 1066MB/s-hoz képerst!
  • NeoMaN
    #132
    ja 2-4-8-16-24 agp mind vakítás. nem attol van a különbség, hanem a gyorsabb gpu és a karin lévő gyorsabb ram, ill. a pipe és a tmu mennyiségétől.
  • ollie
    #131
    Persze a DX8 azért sokat számít már a mai játékoknál.
  • Fam
    #130
    nem a 8x AGP miatt lett gyorsabb (az ~ua. mint a 4x)
  • Dutch Flander
    #129
    Volt alkalmam picit tesztelni (merthogy már megvan), és azt kell hogy mondjam, de van. Azé nem rossz ez a 8xAGP. Sok textúrát alkalmazó játékok esetében érezhető a különbsék. Csak az OFP játéknák igencsak megugrott a fps értéke. És úgy vettem észre, hogy a 3DMark03 is valamicskét gyorsabb lett. Relatív szerintem az a kijelentés, hogy nincs nagymértékű sebességnövekedés.
    Az pl. érezhető, hogy a 128Mb RAM lassabban kezeli a régebbi játékokat. Ismét az OFP-s példa: forduláskor a 32/64MB-os 4xAGP-s 7200-as nem ugrált annyira a kép, mint a 128MB-os 8xAGP-s 9200-as esetében. De ha egyszer be-cash-elte, akkor szebben fut.

    És nem gond ha leszólod a kártyámat, szívesen fogadok minden véleményt, még ha negatívak is. És ha még igazad is van abban, hogy nincs jelentős seb.növekedés, akkor is a 7200-asban pl. nem volt Pixel Shader 1.4, meg a többi extra (VIVO-ban sem). Így azé a Max Payne 2, vagy a NFS UG szebben fut (szebben!). És a digitalizálás is jobb minőségű (a videók lejátszásáról nem is beszélve).
  • Shep
    #127
    Abit NF7 vagy ABIT KD7 -et ajánlottok 2500+ Bartonhoz ha hózni szeretném
  • ollie
    #126
    Persze nem akarom leszólni a kártyát, attól még nagyon jó, de nincs egy jelentős mértékű teljesítménynövekedés a 7200-höz képest. ÉS persze mindenképpen jól jártál vele a DX8 és a VIVO miatt.
  • ollie
    #125
    Az a 9200-es amit vettél, pro? Mert az már sokat számít. A 9200 SE 64 bites, ami iszonyatosan lassú. A sima 9200 órajelei 250/200, 4 pipeline-al, ami megint csak elég nagy gáz. A pro órajelei 275/275, ami már sokkal jobb, de még mindig elmarad a 8500 teljesíményétől, aminek ugyanezek az órajelei, de 4x2 pipeline-a van. A 3dmark-okban meg azért nőtt meg nagyon a pontszám, mert ez a kártya tud dx8-at, a 7x00 meg nem. Persze fejlettebb architektúra, szóval azért biztos az is beleszámít a gyorsaságába. Ha igazán össze akarod hasonlítani a 2 kártyát, akkor a 3dmark2000-et (nem 2001-et) kell használnod hozzá.
  • Dutch Flander
    #124
    7200-asom volt, aztán vettem egy 9200-asat. Karácsonyra ezt öcsémnek adtam, és az enyém lett az övé, egy 7000-es. Most ezt cserélem le ismét 9200-asra, csak VIVO-val (kell a digitalizáláshoz). Tehát van tapasztalatom a sebességnövekedések terén. Nem kevés a változás, úgyhogy nem igazán értem, mire nem kellett volna számítanom. A 3D-s mark-ok, meg az Aqua is rengeteg pontszámmal megugrott (a játékoknál tapasztalható fps növekedésről nem is szólva), pedig a procim a régi volt, csak a 3D kártya változott.

    Vagy ennyire nagy az eltérés a 9200SE a 9200 és a 9200Pro között?
  • icecave
    #123
    "u.i. Milyen az a 200+ palomino?": bocsi, 2000+.

    T-bred-B magosat kellett volna venned, de ha úgyis lecseréled, akkor mindegy.
  • ZaJanga
    #122
    Egyébként az ájemdé mostanában már másképpen magyarázza a ????XP+ -os jelölést.Először úgy nyilatkoztak, hogy a hasonló teljesítményű intelhez mérve.Újabban már a régi elsőgenerációs Athlonokhoz mérve magyarázzák a jelölést.