103145
1411386313.png
  • Punker
    #422
    mire akarod használni?
  • Seth
    #421
    Nem--csak proci-alaplap-ram kombó
  • Narancs
    #420
    VGA is kell?
  • Seth
    #419
    Nahát sok hónapnyi halasztás és gyűjtögetés után úgy döntöttem hogy beruházok egy kis upgrade-re. Szeretném kikérni a véleményeteket hogy mibe is érdemes fektetni. A keret 130k(pótléknak még lehet +10k), prociból egy 3,2-es P4-re gondoltam-persze várom a jobb ötleteket(amd-vel még sose volt dolgom, de engem meg lehet győzni:)), ram min.512 ,alaplapból fingom sincs hogy melyiket. Tippeket várok. Előre is kösz.
  • edios
    #418
    Basszus!
    A Tied talán durvább eset mint az enyém! Ennyit a vásárló-barát üzletpolitikáról! Végülis magukkal bsznak ki szerintem,mert ezek a történetek terjednek azért,és egyre kevesebben bíznak meg a boltosokban.. Tehát ez van..

    Hát nemtudom.. Használt VGA-kban talán még annyira se bízok meg,mint a boltosokban. Az a baj,hogy annyira nem vágom őket,hogy le tudjam ellenőrizni,hogy pl nem egy 9800SE-ből csinált vki PRÓt,vagy valamit elállított rajta,aztán nem működik 100%osan,azért akar megválni tőle... Lehet(sőt,valószínüleg) rosszul teszem,de inkább fizetek 10.000-el többet,de amíg használom(jelen esetben szerintem mostantól 2-3évig ki lehet húzni egy ilyen karival) nyugodt leszek.Ez nekem megér annyit!
  • Narancs
    #417
    Hát, ha ennyire gáz, akkor apróneten még mindíg kapsz 40 körül 9800PRO -t.
    A lényeg, hogy legyen rá garancia, és előtte próbáld ki a kártyát.
  • marsu
    #416
    Sziasztok.

    Én is hasonló képen jártam. Annak idején egy G4 Ti4200-as videokártyát akartam venni. Sorra jártam az üzleteket, végül kb. a 14. üzletben találtam egyet. Mondom az eladónak, hogy megnézhetem, igen természetesen hangzott a válasz. Kibontom gyönyörködöm benne örülök, mondom a fickónak, hogy elviszem azt mondja rendben. Vissza csomizom, és az üzletben megcsörren a telefon, a főnöke volt azt kérdezte a fickótól, hogy van e ilyen videó kártya, amit én is kerestem. A fickó azt mondja a főnőkének, van de most akarják megvenni, a válasz nem adhatód el mert nekem kell. A fickó kivette a kezemből a videokártyát és azt mondta, elnézést mégsem eladó. Meglepődtem, összevesztünk, két héttel később szereztem egy videokártyát természetesen egy másik üzletből.
    Azért ezektől is megrendeltem, és amikor felhívtak, hogy megvan a cucc azt mondtam nekik, köszönöm, de már nincs rá szükségem.

    Na ennyi.

    Nem kell félni nem vagy egyedül.
  • edios
    #415
    Üdv emberek!
    Megfogadtam a tanácsot, amit adtatok nekem úgy kb 1 hónapja, vettem egy AMD 2500+ procit ABIT NF-7 alaplappal, melléjük 512 400Mhz-s ramot.(Így bruttó 55K kb,az szerintem egész jó az átlaghoz képest)
    De a VGA még nincs meg. Röviden elmesélem a történetét:(tanulságos)
    Múlthét hétfőn de telefonáltam boltba,megkérdeztem árakat,és hogy ott helyben beszerelnék-e nekem. Azt mondták,hogy igen,hobbiból megcsinálják.Odamentünk,+vettük,utána kiderült,h nem szerelik össze(miután átcipeltem 2emeletet a gépem,AsiaCenterben),vigyük a szervízükbe.Gondoltam majd előtte inkább +veszem VGA-t,és együtt kerülnek bele.5-6bolt után találtam egy olyat,ahol volt SULINETre 9800Pro."Mikor érkezik meg?" -> "A héten mindenképp!" Egy hét kell egy szaros VGA-ra? Na mind1, legalább visszajön a fele.Vártam.Pénteken visszahívtuk őket,h na mégis mi tart ennyi ideig? "Sajnos nem jön VGA,max pár hét múlva" -> (mennyenek a francba,átvertek!) Így hát pénteken elkezdtem keresni megint. Úgy 15-20bolt felhívása után találtam 1et,ahol volt sulinetre 9800Pro. "Megrendelném,ha megjön egy héten belül!"(7napon belül)"Természetesen! Kedden vagy szerdán megérkezik!" "Kösz,visszhall."(Basszus most még1 hetet ki kell húznom CS-vel :)) Kedden felhívom őket. "Megérkezett már?" "Nem,de csütörtökig biztos,h megérkezik!" Szerdán hívom őket. "Holnap jön." Csütörtökön felhívom őket. "Talán a jövő héten megérkezik."(Hú,na itt már kezdett felforrni az agyvizem) Újabb keresgélések,elmúlt délután 6,már nincsenek nyitva gépboltok. Rendeltem egyet emailen. Automatikus válasz: "24órán belül visszahívjuk". Most úgy a 30. óránál járhatunk,bár azt megértem,h aug20án nem hívnak,utána szombat utána vasárnap. És kezdődik az utolsó hét a szünetben. VGA nem is nagyon várható ezek után. Ilyenkor Ti mit tennétek? Most vegyek 60ért simán egyet,és akkor érezzem hogy elbtam 2hetet fölöslegesen? Vagy várjak,hátha megérkezik? Igazából teljesen tanácstalan vagyok. Arra is gondoltam,hogy veszek vmi X800at 120ért(vagy valamilyen karit 120ért) SULINETRE,és akkor 60 lejön,uott vagyok,mintha vennék egy 9800pro-t simán, csak egy kicsit jobb karival. De egyáltalán van sulinetben 120körüli kari?

    Azt hiszem életemben utoljára bíztam meg boltosokban!
  • Narancs
    #414
    Az elfut szón van a lényeg.
    Amúgy ha megnézed a VGA-k erősorrendje táblát a 8500 DX8 -ban lenyomja a 9600-at...szóval nem annyira szaros az a 8500as...
  • Shongi
    #413
    Hát csak annyit szeretnék mondani hogy egy 9600-os annyira nem lehet rosz kártya hisz a HL2 és tarsai( godolom Doom+ is ide sorolható, az pedig megvan ) elfut egy szaros 8500-on is:)
  • WizarDTommy
    #412
    jo persze, csak mondta megnezi ő is és hátul voltak a gépek, mi meg gondoltuk jóvan nézze meg.. :) de több ilyen nem lesz az tuti
  • WizarDTommy
    #411
    pontosan... ne aggódj ment is levél fogyasztóvédelemnek, meg panaszkönyv is volt meg minden :)
  • Narancs
    #410
    Én 1X vásároltam náluk, akkor Abit nf7 helyett nf7-s t adtak, mai ugye 7K val drágább cucc volt... de aztán másnap rendeztük a dolgot...
  • kisgabo
    #409
    1) mégis hogyan bizonyitja, hogy amikor neked eladta, az a letört alkatrész akkor még a helyén volt?
    2) le kell legközelebb fényképezni a nyákot ( alaplapnál is )
    3) kézből nem kiadni, fizikai szemrevételezést, és megjegyzést tegyen azonnal, ne vigye hátra...
  • WizarDTommy
    #408
    Szerintem innentől kezdve nem érdemes a Bluefishben vásárolni.. Gondoltam leirom, nehogy az történjen veletek, mint velünk..
  • WizarDTommy
    #407
    Én csak egyet mondok hw vásárlással kapcsolatban... Bluefish-ben ne vegyetek semmit! Ugyanis kb. fél éve vettünk egy 120gs Maxtor hdd-t, hazavittük, gondoltam berakom már úgyis ráérek. Beraktam gépbe, start és nem ismerte fel vinyót.. Hm mondom lehet rossz helyre tettem pöcköt :).. Oké, átraktam másikba, akkorse.. Beraktam egy másik gépbe, ott se ismerte fel.. Jó, idegessék kezdődik.. Aztán kideritettük, hogy nem pörög a vinyó! (annyit tudni kell, nem nagyarcoskodásból, hogy vinyó berakáshoz azért még értek :) Tehát nem csodáltuk, hogy nem ismerte fel. Oké, gondoltuk semmi baj, gari van, visszavisszük Bluefish-be, aztán kicserélik.. Odaértünk, odaadtuk vinyót és mondtuk hogy nem igazán van benne élet.. Egy fiatalabb srác bevitte egy nagy fal mögé (vagy nemtudom mi volt már az) és kb 5mp alatt kihozta, hogy le van törve egy ellenállás... Gondolhatjátok a reakciót erre.. És mondták hogy nem cserélik vissza, mert fizikai sérült!.. Szóval röviden ember hátravitte, megnézte és 5mp alatt visszahozta hogy fizikai sérült.. Hát nem fura?
  • greco
    #406
    Hallottam,hogy Ukrajnából lehet behozni számtek cuccokat jóval olcsóbban az itthoni árakhoz képest.Ki mit tud erről?
    (Próbáltam kinti árlistát keresni,de nem találtam használhatót.)
  • Gerry
    #405
    RAM árakat kicsit alulértékelték, a GF4-ért a 15 kb reális, ennyiért én is most megvenném (esetleg dobj egy e-mailt)!
  • Torry
    #404
    HI all!

    Haverom szeretne gépet venni:
    A keret max 200 HUF, tehát bruttó ennyi.

    Monitor is kellene 17-es elég.

    Tehát mindent írjatok, hűtő, vinyó minden!
    AMD-s lenne a gép.

    Várom a javaslatokat!

    Előre is köszi!

  • Drizzthsz
    #403
    Hát, ha magánembernek adnád el, akkor 15-t tényleg meg is kapnál érte.

    Szvsz igen szar ár ez egy ti4200-ért, legalábbis eladni. Nagyon jó egy kártya az, ha már ilyen keveset ér, én el nem adnám. Sokkal jobb úgyse nagyon van. DX8 alatt még mindig ez a "menő". (persze r9800 gyorsabb ott is, de hát 3* ennyi az ára...).
    Ramról fogalmam sincsen.
  • Serpa
    #402
    nem találtam megfelelőbb topicot, ezért elnézést.

    szerintetek mennyit ér:

    - Inno 3D GeForce 4 Ti4200 128mb 8X AGP
    - 2*256 mb 333Mhz Infineon memória

    budapesti computer-bontó boltokat tudnátok írni?
    esetleg web-címek ?

    ramért db -onként 5000 -t kínálnak egy számtech boltban.
    Ti4200 -ért 12-15000 -t.
    ezek jó árak ?

    köszönöm.
  • Punkerwork
    #401
    cikk
  • Punkerwork
    #400
    december? hol van még az?
  • Mr.Macho
    #399
    lenne pár kérdésem, remélem tud rá nekem valaki válaszolni:
    *van egy athlon xp 2400+-m, de az alaplap hibás, kéne új. A proci max 266 FSB, milyen memóriát vegyek hozzá hogy kihozzam a maximumot belőle?
    *és milyen alaplapot vegyek hozzá, gondolom egy régebbi is elég lenne. én egy abit KG7-Lite-ra gondoltam...
    *Egy 333/400MHz-es ram szintén kompatibilis vele? Vagy felesleges 266-osnál gyorsabb?
  • bandia
    #398
    Na szóval:) Athlon 64??? Mi a véleményetek róla? Most még nem tervezem lecserélni a gépem...Egy szutyok 1500Mhz es P3 as:)...Egyenlőre megvagyok vele...Nem szeretnék Sima Athlont venni, mert a 64 bites prociké a jövő...Decemberre szerintetek normális árban lesznek az Athlon 64 ek? Az alaplap már most sem olyan egetverően drága hozzá...Meg érdemes ilyet venni? Jó proci? Köszi
  • Narancs
    #397
    Sztem nincs nagy külömbség az árakban, talán kicsit olcsóbb pár cucc, de majd számolj be!
    Amúgy meg jó nyaralást!
  • edios
    #396
    Igen,szeretném! Csak az a baj,hogy nem mindegyik típusra érvényes! :(
    Egyébként holnaptól két hétig nem leszek gépközelben, majd megnézem,hogy Olaszországban milyenek a gép-árak.. Vannak akik azt mondják,hogy sokkal olcsóbb,vannak akik az ellenkezőjét mondják! :) Majd kiderítem!
  • Narancs
    #395
    Amúgy te sulinettel akarod megoldani a dolgot?
  • ollie
    #394
    Ja, 256bites kell
  • edios
    #393
    Például ez.:
    =======================================
    C3D Radeon 9800Pro 128MB TV+DVI 64188 Ft
    =======================================
    Connect3D ATI Radeon 9800 Pro chipset, 256 bit 128Mb DDR ram, 380 /340 MHz AGP 8x, 4x; 8 csatornás renderelés SMARTSHADER 2.1: Programozható Pixel (2.0) és Vertex (2.0) Shaderek - DirectX 9 támogatás SMOOTHVISION 2.1: teljes képernyõs, továbbfejlesztett élkisimító technológia 128 bites lebegõpontos színszámítás a precíz megjelenítésért FULLSTREAM technológia: segíti az internetes videólejátszásokat, tisztább és élesebb képet alkot VIDEOSHADER: a videólejátszás minõségének növelése Pixel Shader -ekkel
    =======================================
    256bites az a jó,nem?
  • edios
    #392
    Mi a hihetetlen? (Idézőjelben) tényleg "szép" volt, végülis ki lehetett venni minden fontosabb alakzatot! :)
    Az a bajom 9600al, hogy most még tök jó vga,de mondjuk egy év múlva már kicsit "szutyi"nak fog számítani + hl2 és barátai már nem fognak rajta futni. Legalábbis szerintem. 9800meg még egy ideig nívós marad (valamennyire)... És akkor esetleg egy nagyobb beruházással hosszútávon jobban járok,mintha mindig az aktuális(még jónak számító) karit veszem meg.
  • ollie
    #391
    A gef4mx egyenlő egy felturbózott gef2-vel amúgy.
  • Roll
    #390
    Azért gef2 meg egy 9600 az ég és föld. Azt írtad ment a far cry gef2-n, biztos írtó szép volt, ahogy te írtad "csak" a hullám hiányzott ez azért hihetetlen.
    Én most vettem egy 9600pro-t és össze se lehet hasonlítani a régi kártyámmal(gef4mx). Láttam mindkettővel a far cry-t és nem csak hullámokban különbözik elhiheted.
  • ollie
    #389
    nálam nem kényelemről van szó, hanem becsületről :)))
  • Kolbasz
    #388
    Ja, ha van della, tényleg ez a kényelmesebb. És még legális is.
  • ollie
    #387
    De ha nem játszol a géppel, akkor persze megértem, hogy a legolcsóbb Radeont vetted. Én is azt tenném a helyedben.
  • ollie
    #386
    Én minden játékot megveszek amivel játszom, és nem vagyok se fanatikus, se hardcore gamer.
  • Kolbasz
    #385
    Én nem játszom. De nem hiszem el, hogy van olyan hardcore gamer, aki megveszi a játékot, és nem letölti. Max. ha nagyon fanatikus, és kijön valami nagy kedvence.
  • Punkerwork
    #384
    mindenképp dobozos-t vegyél
  • ollie
    #383
    Általában a 2.4 és 2.6-osak jobban húzhatóak, de állítólag most van egy jól húzható 2.8-as széria is. Én speciel dobozosat ajánlok, mert azoknál nagyobb az esély a jobb húzhatóságra, szerencsés esetben 240-250-es FSB-ig.