103145
1411386313.png
  • Inquisitor
    #542
    AMD64 - 2800, valami egyszerű, de még elmenő hűtővel
    Ólcsó alaplap 754-es foglalattal, esetleg Asrock combo, amin van 939 is ... (12-15.000)
    Meg amire feltétlen szükség van. Ram, HDD, Optikai meghajtó, ház, etc.
    Videokártyából GF6600, ez olyan 25-28.000.
    A két legdrágább rész a proci, meg a VGA. Ennél kisebb VGA-val nem érdmes (esetleg ultraólcsó R9600?), mert akkor már elég a gagyi Celeron is.
    Kicsivel többért kapni 3000+/939-es procit, meg hozzá alaplapot.
  • nemcsakfeel
    #541
    Milyen minimum gépet ajánlotok? Ami azért nem egy szar celeronos semmi, de mégis megfizethető..
  • Hixer
    #540
    legalább a tervek megvannak!

    Nah jólvan akkor nyilvánosan is elnézést kérek mindenkitől, akinek a drága idejét az én eszement baromságaimmal traktáltam, többet akkor nem írok

    még valamit hadd tegyek hozzá: Csináltam egy fórumot aminek ez volt a címe: "MAI BEST CONFIG!"

    Ebbe szerettem volna azt megcsinálni amit most itt prbáltam, de kb 10dik hozzászólás után jött Borg moderátor bácsi és asszonta használjam legközelebb a topic-keresőt és bezárta a témát, de még hagyott egy linket EBBE a topicba. Gondoltam azért hagyta, hogy ide írjak, nem? akkor ezt most nem teljesen értem... Na de mind1 akkor nincs több álmodozás. Uccsó kérés.

    Az ABIT BG-7 alaplapos,
    512 MB RAMos
    ATi Radeon 9800 Pro-s
    PIV 1,6 Ghz-s gépembe van 1 40GB-s 1 160GB-s, 1 200GB-s maxtor merevlemez, és ezek mostanába rosszalkodnak, szaóval utánajártam és kiderült a tápom meggyengül, szegény...

    Kéne egy új. szóval pár javaslat egy 400W vagy a fölötti, jó megbízható táp, ugye kell 3 csatlakozó a vinyókhoz, 2 a CD/DVDnek, 1 a 3D kártyának, az alaplap áramellátásának, meg van olyna 2x2-es négyzet dugós cucc, ami a ventillátor mellé megy be..., a winyók közül az egyik SATA, de van hozzá tápkábelátalakító.. szóval ez lenne a problem

    Kösz és akkor tovább nem "zavarok"
  • burkusdió
    #539
    hm...
    akkor nekem valaki rakjon össze egy ilyentet:
    -tökmindegymilyen alaplap, csakrámenjenek a cuccok
    -2Gb (2*1Gb) Kingston Ram
    -ASUS Radeon X850XT Platinum kari
    -3.2Ghz Hyper Threadinges Pentium, vagy 3800+-os Athlon64
    -2*120Gb Hitachi vincsi
    -2rétegű DVD író
    -valami baszomnagy ház amibe ez belefér
    -meg még valami táp, ami bírni fogja
    -ja, és hogy szép is legyen: Panasonic, vagy Sony TFT, minimum 21'-os
    -Logitech MX 3100
    -5.1-es hangkari

    ja, és ha Hixer kifizetnéd, megköszönném...

    mert álmodozni csak szabad nem???

    nah ennyit erről...
    ha nem olyan szándékkal majmolod itt a srácokat,hogy komolyan megveszed az általuk összepakolt gépet akkor szvsz semmi értelme itt álmodozni, a multimilliomosoknak meg nincs értelme tanácsot adni, azok úgyis sszerakatják a számtekboltosokkal...
  • Hixer
    #538
    naja télleg... oda kéne figyelnem magamra...

    Jah Torry-t nem teljesen direkt hurrogtam, le, mer tulajdonképpen akkor találkoztam pár idegesítő muksóval a neten---> DC-n csesegettek, aztán itt látom, hogy itt is baxogattak, szal' leírtam, hogy nem kell szenvedni. Ja meg sehova nincs leírva, hogy ez a fórum csak a megvalósítható gépötletekre épül...(má megin nem értem mit mondok lol)
    nah mind1 fátylat a múltra...

    Robin Hood-nak válaszolnám, jól néz ki a cucc, de vajon ilyet lehet kapni is? én AMD64 3500+ a max amivel eddig találkoztam, boltok árlistáján...
  • burkusdió
    #537
    csak nekem fura a dolog, vagy ez a csávó télleg nem tudja mit beszél?

    előszöris...(most iss idézések sora jön)
    "ah bruttó 563ezerre jön ki szal nem lenne olcsó de álmodozni szabad!!!!" by Hixer in dá #514

    aztánmeg lehurrogja Torryt az #519-es hozzászólásban, emiatt:
    "MOst Te ezt meg akarod venni, vagy csak itt ábrándozol?
    Mert ha nem, nem fogunk itt neked szenvedni."

    utána jön ez az #520-as kommentben:
    "igen ábrándozok.. kreálok egy maxot, amiből levonok dolgot, így csinálják a művészek is nem építik a szobrot, hanem a kőtömbből lefaragnak."
    és ez az #521-esből:
    "szenvedni meg nem kell ez egy fórum senki nem kért a szenvedésre. Aki tud éppen valamit, hogy hú bazz az ehhez mennyire jó lenne!! az majd beírja ide ötleteit.. nem kell szenvedni. szóval se kértem"


    CSAK ÉN ÉRZEK AZ EGYES KOMMENTEK KÖZÖTT NÉMI ELLENTMONDÁST?
    ne haragudjatok,hogy nem a témához szólok hozzá, de nekem ez szemet szúrt, és gondoltam megosztom veletek is az észrevételemet...
  • Robin Hood
    #536
    Ha nem akarsz orrba-szájba tuningolni (csúcsgépet nemigen kell, max gizdázni), akkor felesleges a víz meg nitrogén hűtés. Alapból a gyári hűtő is elég, mivel nem prescott kazán lesz alatta, de ha biztosra akarsz menni, Thermalrught XP-120 a procira, és nyáron sincs para. Videokártyán is jó ami van gyárilag, ha van kedved kockáztatni a 2 heatpipeos zalmant rárakhatod, nekem az x850xt hűtése is elég izmosnak láccik, én nem raknám át.
  • Robin Hood
    #535
    Pl. Codegen, Mercury,...
  • Robin Hood
    #534
    1. Nforce4 mellé minek 10/100-as hálókártya? Nem elég a 2 gigabites?
    2. 2 x800xt-vel micsinálsz? Cserélgeted időnként? :)
    3. DDR2 megy a falra dísznek? Egyik AMD-s lap se kezeli.
    4. Ilyen konfigot rámersz bízi egy "Hiper Power" csingcsung tápra?
    5. Ha már annyira kell külön cd író, miért bűnteted magad samsunggal? CD írásra plextor / yamaha.
    Több kérdés nincs. :)

    Ha már bűntetni kell:
    Athlon64 4200+ 1 MB
    MSI K8N Diamond
    2 * 1 GB Kingston
    2 * GF 6800 Ultra
    2 * 300 GB Maxtor (16 MB cache) SATA
    SB Audigy 4
    Pio 109
    Logitech MX 3100
    CM Stacker
    + Paks :)
  • Narancs
    #533
    ehh...
  • Hixer
    #532
    :DD loool aszittem ezmá megint vmi adat-közlési fajta vagy mi.. asszem paranoiás vagyok!! Az ABIT az ugye valami adatfajta?? A-BIT= 8*10 BIT nem??? :DDDDDDD
  • Narancs
    #531
    A-data az a márkája bazz...
  • Hixer
    #530
    ez mind innen van
  • Hixer
    #529
    az első 22rugó persze bruttóba...

    a második 31 rugó azis bruttóba..

    jah és akkor mit jelent az hogy A-DATA?
  • Narancs
    #528
    Ezek mennének biza, mert sima DDR -ek, amit az alaplap is támogat.
    Annyin ajánlott hajtani őket, amennyi a proci FSB -je. Tehát ha 300MHz -re húzod az FSB -t, akkor fog a ram 600on menni.
  • Gabesz amd64
    #527
    mennyiek ezek a memcsik?
  • Hixer
    #526
    DDR 512MB KINGMAX 500MHz Hard-core (2 év garancia)

    és

    DDR 512MB A-DATA Vitesta 600MHz (2 év garancia)

    között van az a különbség ugye, hogy a második A-DATA, és az 600Mhz-n fut..
    akkor ez mit jelent? ja és akkor ezek má jók egy DDR-es alaplapba? mer ezek nem DDR2ősek :D
    lehet hogy túl sok a kérdésem? iába most megszállt a gépösszerakási vágy, má csak pénz kéne hozzá :(
  • Hixer
    #525
    vájjá DDr2-es én csak a memóriamodulnál látok akkor azzal van a baj?...
  • Hixer
    #524
    lótúró... akkor csak 128Mb-sdeket lehet beletenni? vagy tuttok nvidia kártyát ami 6800-as és nem ddr?
  • Narancs
    #523
    Nem, mert DDR2 -őt nem támaogat a deszka, csak 1 -et...
  • Hixer
    #522
    MSI GeForce 6800 256MB DDR TV-Out + DVI PCI-Express

    ezzel ha helyettesítjük a Radeonokat, akkor menni-e kellene a dolognak?
  • Hixer
    #521
    szenvedni meg nem kell ez egy fórum senki nem kért a szenvedésre. Aki tud éppen valamit, hogy hú bazz az ehhez mennyire jó lenne!! az majd beírja ide ötleteit.. nem kell szenvedni. szóval se kértem
  • Hixer
    #520
    hát ezt kérdezem... szal akkor CSAK nvidia kártya lehet...

    igen ábrándozok.. kreálok egy maxot, amiből levonok dolgot, így csinálják a művészek is nem építik a szobrot, hanem a kőtömbből lefaragnak.

    ok akkor ötletek hűtésre, nem csak Procihűtésre gondolok itt
  • Torry
    #519
    MOst Te ezt meg akarod venni, vagy csak itt ábrándozol?
    Mert ha nem, nem fogunk itt neked szenvedni.

    +itt hungary-n csak kevés embernek van kerete ilyen gépre.
    Mellesleg egy ilyen gép csak játékra kell, és aki kiad ennyi pénzt, hogy jáchasson, az khrr nah mindegy...
  • Torry
    #518
    MInek 2db X850XT?

    Ezeket nem lehet összekötni mint az Nvidia-t.
  • Hixer
    #517
    jah meg persze ebben nincsenek benne a HŰTŐK szal arra is várok ötleteket.. Vízhűtés :D
    nah jó maraggyunk a normál dolgoknál... szóljatok ha a konfigból kimaradt még vmi
  • Hixer
    #516
    nem tom mi a különbség de találtam ilyet

    Sapphire Radeon X800XT 256MB VIVO

    ez valamivel drágább de mivel jobb??
  • Hixer
    #515
    lehet, hogy valamit félreértettem, de ebbe az SLi-s alaplapba belelehet rakni 2 ATi kártyát nem? hiszen PCIE mind2ő... szal nem csak nVidia tud SLIbe menni nem??? mer ehhez eléggé NOOB vaok, jah és persze a 3db Samsung 160GB-os winyó csak személyes... mer van egypár filmem.. szal akinek kevesebb kel levonható
  • Hixer
    #514
    Nah összeszedtem eztet a Neuron számítástechnika és az alien számítástechnika árlistájából :D
    Ezt ilyen ÜberMegaGiga konfignak gondolom... vélemény? Jah bruttó 563ezerre jön ki szal nem lenne olcsó de álmodozni szabad!!!! javasolnátok hozzá valami házat amibe ez mind belefér??
    monitorom van hozzá 17" LCD

    Asus A8N-SLI alaplap
    2x HIS PCIE RadeonX800XT (500MHz) 256MB VIVO
    4x DDR2 PC4200 533MHz 512MB BRAND
    AMD Athlon 64 3500+ S939 BOX
    3x Samsung 160GB 7200rpm 8MB Cache (SATA) /3 év garancia/
    FDD Sony 1,44MB
    CD-RW Samsung 52x32x52 OEM /2 év garancia/
    DVD±RW Pioneer DVR-109D DVD+R/+RW 16x/8x, -R/-RW 16x/6x Dual Layer! OEM /2 év garancia/
    SMC 1233TX 10/100 hálózatikártya + 2m UTP Patch kábel (PCI)
    Hiper Power HPU-4K480 480W ATX (Aktív PFC) /3 év garancia/
    Logitech Cordless Desktop Optical OEM HU /fekete/ (PS/2+USB) /Rádiós mult.billentyűzet + optikai egér/
  • Torry
    #513
    +1 szavazat Narancs verziójára!
  • Narancs
    #512
    Miért akarsz feltétlen AGP -set?
    Ha 2 év múlva kell egy új VGA cserélhetsz deszkát...mondjuk te tudod...
    Én inkább eladnám a 9800PRO -t, az árából fillérre pontosan meg lehet venni a 6600GT -t, ami jobb is, és PCI eXpress -es is, és akkor vehetsz fasza deszkát alá, nem kell vmi hibrid szarság...
  • Hixer
    #511
    :D bakker... és akkor tud vki egy faxa AGP slotos alaplapot, sata-val, 939es amd sockettel? asszem amd 64 3500+ lesz benne
  • Borg
    #510
    Azt, hogy PCI Expresses, és abba nem megy bele az AGPs videokártyád.
  • Hixer
    #509
    mti gondoltok ERRŐL?
  • Hixer
    #508
    Ezt ajánloták.. egyébként nekem fingom sincs erről a PCIE és AGP cuccokról.. szal akkor más alaplap javallat? AMD64-est akarok belepakolni!!! megy egy Radeon 9800Pro 128MB-set!!
  • NeoMaN
    #507
    Mondjad légyszik melyik az a táp amin 2x12V van és rossz....
  • Robin Hood
    #506
    Ha olcsó, de még épp nem katasztrófa tápot akarsz, akkor coolink, ha jót, akkor meg enermaxx, coolermaster, chieftec.

    Az enyémet pl. tudom ajánlani, nagyon kultúra. 1db 12 centis venti, 18A + 16A a 12V-os ágakon, mindenféle védelem (rövidzár, túlfesz), aktív pfc. Extraként még kéken világít is. Persze nem coolink árban van.
  • Robin Hood
    #505
    Azt ugye tudod hogy ez PCIE alaplap, a 9800 pro meg AGP?
  • Robin Hood
    #504
    De lehet. Nem csak a darabszám a fontos, hanem a minőség is. Mekkora áramot nyom a 12V-os ágakon?
  • Robin Hood
    #503
    Miért pont a sokat szidott chaintech kell neked? MSI, ASUS nem jó?