103145
1411386313.png
  • trabant
    #702
    Akkor próbálj meg a Ghosttal boot imaget csinálni flopi nélkül...
  • NeoMaN
    #701
    lolmá, nincs floppymeghajtón 3 éve. nforce2-es lapom van (elötte kt133 volt). ez utóbbi sata-s, frissítettem biost mind a lapban mind a vga-ban, mind a dvd írómba. a mai dolgoknál SEMMIHEZ NEM KELL FLOPPY! Ha mégis van valami amihez kéne (még nem találkoztam ilyennel), akkor eccerűen csinálok egy bootolható CD-RW-t.... ennyi.....
  • trabant
    #700
    Nforce4-nek nem kell, az tuti.
  • czky
    #699
    Nem beszélve a BIOS frissítésről mind alaplapnál, mind VGA-nál. Mindegyikhez kell a Floppy!
  • Punker
    #698
    nem intel chipsetnél a sata-nak is kell a floppy
  • trabant
    #697
    Flopi időnként kellhet, pl. a norton ghost boot imaget csak arra hajlandó csinálni (hogy baszná meg magát, mer ugye nekem sincs).
  • Inquisitor
    #696
    Ja és persze a proci:
    - AMD64 3000+ s939, persze lehet jobbat, csak aránytalanul drága.
  • Inquisitor
    #695
    - Chaintek Zenit VINF4 Nforce 4 deszka (lehet rám köpködni, de inkább EZT, mint Abit)
    - 2x512MB DDR400 ramocska, esetleg CL2-es vagy 5-566-os ram picivel többért :)
    - 120-160GB SATA vinyó
    - Nec3520 vagy Pioneer 109 DVD-író (kombódrive már nem játszik, esetleg sima DVD olvasó)
    - Floppy ... helyett egy PenDrive. Pl. 128-256MB
    - Q-Tec 500W tápegység (gagyi, de 400W-ot csak le tud adni, nem?)
    - VGA: GF6600 vagy GF6600GT, esetleg X700Pro ... kevés lové esetén GF6200?
    - Házikó: Casetek 1016 vagy több pénz esetén 1018-as, persez full feketében.
    - Jó áron kapható Bill+Optikai egér kombó mondjuk MS, vagy Logitech
  • Zsoltika 007
    #694
    Most valahogy nem vagyok úgy felvillanyozódva mint mikor az xp-t vártam.
  • JimKirk
    #693
    Tehat akkor jo lesz! koszi!:)
  • DirtyPio
    #692
    neztetek a longhornos cikket? Szerintem nagyon szep, s remelem jo OS lesz.
  • DirtyPio
    #691
    en is ennyit saccoltam.
  • trabant
    #690
    50 fillér
  • DirtyPio
    #689
    figy mennyiert lehet eladni egy oskovuletet? 6x86, 128+32mb ram, 4GB s vinyo, gf2 mx200 32mb, 32 bit+ teac cd-rom (+haz, tap) es egy axion 14"*-es kepernyo?
  • Crokin
    #688
    Csak szövegszerkesztéshez szerintem vegyél valami használt p3-at fillérekért :)
  • JimKirk
    #687
    Meg valami olcso vga..
  • JimKirk
    #686
    AMD Sempron 2800+ Skt A 333Mhz FSB
    Asus A7V600 Skt A
    512 ddr(400)

    Ehez mit szoltok?

    Anyam csak szovegszerkesztesre akarja hasznalni, meg netezni. Arra jo lesz par evig. Nem?
  • gurubefree
    #685
    Azért ne tulozz senki nem mondta , hogy hülye vagy !!!!!!
  • Narancs
    #684
    semmi gond, csak legközelebb ne hülyézz le másokat...
  • gurubefree
    #683
    Most , hogy igy nézegetem nem egy-két dologban meg jobb.
  • gurubefree
    #682
    Megnéztem a teszteket itt

    Igazad van.
  • gurubefree
    #681
    Azt hiszem a fikázást te kezted nagyon tanult barátom , de elnézést kérek.

  • NeoMaN
    #680
    jah, FX-et semmiképpen ne vegyél....
  • NeoMaN
    #679
    www.aqua.hu
    nf7, 2600+, 512ddr400, ATI 9600pro.
    ehhez jön még vinyó, ház (400-as táppal mindenképp) + cdíró dvd combo.
    sztem kijön 120-ból, de most utána nem számolok....
  • JimKirk
    #678
    Nah akkor az jo lesz! Koszi!

    Tovabb?
  • trabant
    #677
    Pasziánszhoz elég az fx is...
  • Narancs
    #676
    "Neked se sok eszed van , itt most nem arról van szó "nem kell a 64" vagy "nem jó a 64" hanem arról "most még nem kell a 64"."

    1. Az eszemet ne firtassuk, mert amit írtam az teljes igaz, csak te nem bírtad fölfogni. Elmagyaráztam lassan és érthetően, de úgylátszik még mindíg nem érted.
    Nem firtattam az eszed hiányát sem, pedig szerinted a 3dmark az játékteszt, a szintetikus memteszt eredmény meg egynlő rendszer teljesítmény.
    Neked lófingnyi foglamad sincs alapvető dolgokról, de én vettem a fáradságot és szép szóval elmagyaráztam mi a téma. Erre te szimplán le hülyézel. Gratulálok fiam, bravó.
    Mellesleg egy KIBASZOTT szóval sem mondtam, hogy szükség van-e még a 64 bitre vagy sem.
    Azt mondtam, hogy már nem érdemes SocketA konfigba ölni a pénzt. Nem azt mondtam, hogy most mindenki cserélje le a 32bites konfigját.
    Burkusdió írta, hogy 2-3 évre szeretne gépet, játszani is. Erre dobtam neki egy olcsó, jól fejleszthető S939 konfigot, amire te még mindíg azt szajkózod, hogy SocketA konfig is bőven jó még. Aztán pár hsz -el később írod, hogy ősszel váltassz majd 64 bitre. Csakhogy burkusnak, aki segítségért jött ide, kurvára mind1, hogy te mikor váltassz, mert ő MOST venne gépet, és nem akar majd ősszel megint.
    Vitáról itt szó nem volt, nincs mit lezárni, csak te írtál ordító hülyeségeket, amiket jóindulatúan kijavítottam, csakhogy ne vezess félre senkit, aki esetleg tényleg segítségért jön ide.
  • JimKirk
    #675
    Kicsit visszaolvastam.. Az Athlon 64-ek milyen arban vannak? Akkor ehez egy alaplap is jo lenne!:D
  • JimKirk
    #674
    Sziasztok!

    120 ezer forintig allitsatok nekem ossze legyszives egy normalis AMD-s konfigot? Monitor van! Az fx 5700 meg jo kartyanak szamit? Az alaplap ASUS legyen, memoria eleg 512. Socket A-s procit meg erdems venni?
  • MasterJay
    #673
    Valóban azok az emberek járnak most jól akiknek van egy még versenyképes 32bites konfigjuk. Hisz azok az emberek kihúzzák még valahogy azt az egy évet mire valóban szükség lesz a 64bit-re.Én is valamikor összel vagy jövőre tervezem a technológia cserét. Mire jó árban lesz.
  • gurubefree
    #672
    Ősszel
  • gurubefree
    #671
    Na akkor most fejezzük be a témát.
    Neked se sok eszed van , itt most nem arról van szó "nem kell a 64" vagy "nem jó a 64" hanem arról "most még nem kell a 64".
    Aki pedig most vesz gépet igy járt , kénytelen kifizetni az új technologiát.
    Én majd veszek összel
  • Narancs
    #670
    Athlon 64 nem csak abban különbözik az XP -től hogy 64 bites...rá kéne jönni végre.
    Igen, 32biten is gyorsabb.
    És nem, a rendszer lelke nem egy szintetikus memteszt eredmény.
    És a 3Dmarkok pedig nem játéktesztek.
    Ettől függetlenül 3200+ barci még simán jó, de ha MOST kéne gépet vennem, már nem ilyet vennék az fix.
    Amúgy nekem is a jó öreg barci szolgál, igaz 2400MHz -en...
  • B@dsector
    #669
    Esetleg ASUS?
  • burkusdió
    #668
    még valaki abban segítsen pls,hogy a 6600GT-ből milyen márkát érdemes választani?
    Gigabyte-ot láttam ~49e Ft-ért...
  • Punkerwork
    #667
    én még nem láttam Socket A-s PCI-E -es lapot, még 1 ok a váltásra.
    persze te tudod, az tény hogy 3000-es Barton + 6600GT pontban többet hozott nekünk itt a boltban mint 3400-es A64 (754) + 6600GT, pedig a Club3D gagyibb kártya mint az MSI VIVO-s.
  • gurubefree
    #666
    Végre egy értelmes ember aki érti miről van szó .......
  • Punkerwork
    #665
    Socket-A gyártásával már leálltak elméletileg, 754-re nyárig vesznek fel rendelést, utánna már csak a Sempronok lesznek 754-esek, vagy nem ez volt az AMD közleményben?
  • Crokin
    #664
    Ha nekem lenne én se adnám oda, de itt nem erről van szó, hanem arról hogy még tök nem éri meg 64-re váltani...
  • Friday
    #663
    Nah figyelj csak!
    Az athlon 64 és az Athlon xp között generáció különbség van!!!
    Mostanában fogják kiadni a 64 bites windows xp-t ami alatt a 64 bites
    processzorok sokkal gyorsabbak lesznek (Persze ez csak azokra az
    alkalmazásokra vonatkozik ami támogatja a 64 bites utasításkészletet!!!)
    A sebesség különbség most még nem érződik, de azt tudni kell, hogy az Athlon
    xp a végét járja míg az Athlon 64 most kezd felállni.Egyik havernak is 64 bites rendszere van (egy 3500+-os procival de nem adná oda egy athlon xp-ért sem
    :)))