103145
1411386313.png
  • Dodo55
    #102663
    Egyébként ha az EU-s kereskedelmi láncon belül tesz rá valaki ekkora árréseket, akkor az sejtésem szerint a GVH-nál bőven elmegy tisztességtelen árazásnak... És nem egy példa volt már rá, hogy külföldi céget is zokszó nélkül megvághattak és meg is vágtak 10-100 millárdokra(!), igaz más miatt, de ez szerintem azoknál még durvább. Mert kínálat az azért ahogyan látom érdekes, de van mindenből ami valamire is alkalmas modell, csak a tavalyi ár 3-4x-ét kérik érte. És egyébként a nagykerek is.

    Meg magát az EU-t sem értem. Az egésznek a létjogosultságához annak idején a fogyasztók érdekeit végtelen magasba emelő közös piac adta meg a társadalmi támogatottságot, akkor most mi az, hogy valami itt 4x annyiba kerül, mint az USA-ban? Értem én, hogy ezzel valakik jól járnak itt, de a hajmeresztő technológia és gyártásminőség silányító CO2 hadjáratuk, meg az önálló életképességek jeleit mutató tagállamok módszeres felbőszítése helyett foglalkozhatnának már a dolgukkal is végre.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2021.09.24. 20:31:25
  • Sippie
    #102662
    azért a NAV-nál bejelentetted a csókát remélem
  • ToCsEk
    #102661
    amíg eth-nek értéke van valamint mellé chip hiány is addig nem lesz normális vga ár
  • Atisz #102660
    Ez mind szép és jó, de a lényeg az, hogy végső soron mi, a fogyasztók döntünk. Természetesen a kiskereskedők leginkább sarasak az ügyben, de azért a gyártóknak sem esik nehezére elviselni a mesterségesen feltornászott árakat. Ezért lenne az a normális hozzáállás, hogy akinek nem annyira kell, az most ne vásároljon új videokártyát, mert azzal hozzájárul az abnormális piaci helyzet fenntartásához, így nem csak magával, hanem az összes potenciális, jövőbeni vásárlóval kiszúrva.

    Az ugyanis baromira nem OK, hogy egy GeForce GTX 1660 Ti 100-110 ezer Ft körül mozgott 2020 decembere környékén és azóta 1 db viszonylag meredek zuhanás után 250-280 ezer környékére állt be stabilan az ára (attól most tekintsünk is el, hogy ez azóta avult is és az RTX széria kijövetele óta ennek NAGYON le kellett volna mennie).
    Álljunk már meg, +150%-kal SEMMI nem emelkedhet.
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2021.09.22. 17:05:00
  • MerlinW
    #102659
    AMD és Nvidia nem adja drágán. Az AIB gyártók ráteszik a plusz alkatrészek árát és hasznot, a kiskerek meg szintén. Magyarul a referencia 3080 700 dollárba kerül (210k), USA-ban áfával ~220k. Az aib $800, azaz ~250k. Európában meg 280k körül árulnák, itthon 300k a magas áfánk miatt, ha lenne. Minden további áremelkedést a kiskerek és viszonteladók okozzák.

    A gyártóknak az a célja, hogy minél többet gyártsanak. Ez nem krumpli, akkor is ugyanannyiba kerülnek az aktuális modellek, akár túltermelés van, akár nem. Tehát kizárólag a kereskedőket lehet hibáztatni, a gyártóknak semmi köze a magas árakhoz, sem a termeléshez, mert nem rajtuk múlik.

    (Példa; én 340-ért vettem "scalper-tól" a Palit 3080-at (a harmadik legjobb értékelésű kártya a TUF és FTW3 után), a kapott számlán pedig 296 ezer Ft szerepelt)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.22. 15:33:27
  • SzirmosSzisza
    #102658
    Nem hiszem, hogy megérné nekik kihasználatlanul hagyni a gyártósort, főleg, ha úgyis elkel amit gyártanak rajta...
  • RJoco
    #102657
    Sokkal jobb üzlet, ha eleve nem gyártanak annyit, amennyi kellene, így jó hosszú ideig el lehet húzni, hogy a kereslet nagyobb legyen, mint a kínálat.
    Ergo drágábban adják, több pénz folyik be.
  • Atisz #102656
    Fogyasztás. Ha ottmarad a raktáron, akkor rájönnek, hogy végülis jobb eladni a árukészletet, mint felhalmozni.
  • MerlinW
    #102655
    És ez pont ugyanígy működik a mezőgazdaságban és állattenyésztésben is. Időnként kevés van, olyankor drágák, amikor túltermelés van, olyankor olcsók :) Megérkeztél a valóságba :)

    Azt tegyük hozzá, hogy a chipgyártásban vannak prioritások. A nemzetvédelem, városinfrastruktúra és kb minden ami az élethez vagy életminőséghez szükséges az magasabb prioritásban van, mint a szórakoztatóelektronika. Ettől függetlenül, érthetően, amíg a kereslet nagyobb, mint a kínálat + drágul az alapanyag = emelkednek az árak is. Ez mindig így volt, teljesen természetes. Ráadásul a napokban kezd bedőlni megint a tőzsde, úgyhogy van nagyobb gondja is a világnak, mint a pistike gamer videokártyája :)
  • RJoco
    #102654
    Korona, csiphiány, most ritkaföldfémek.
    Mondom én, hogy ennek sosem lesz vége.
    Mindig jön valami.
    Az elektromos autókhoz rengeteg csip kell.
    De az egyéb fejlesztési ütemtervet is tartani kell.
    Évente új proci, vga, alaplap, stb.
    Jah, meg telefonok. Nagyon fontosak.
    És akkor ott vannak az okosotthon tervek. Meg az egyéb elektronikai eszközök.
    A csiphiány kompenzálására új gyárakat akarnak felhúzni. Amihez megint csak csip kell.
    Úgyhogy a jó árakat sokáig el tudják húzni.
    És akkor is kérdéses, hogy lesz elég kapacitás vagy sem. A másik kérdés, hogy lesz elég alapanyag vagy sem.
    Mindig ki lehet valamit találni, hogy magasak legyenek az árak. Akik meg tudják venni így is a dolgokat, azok megveszik. A többiek meg nem érdekesek.
  • MerlinW
    #102653
    "A dráguló ritkaföldfémek miatt rengeteg termék ára emelkedhet"
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.20. 19:01:11
  • MerlinW
    #102652
    Keresletre gondolsz, és nem, nem azon múlik.
  • Atisz #102651
    Csak a fogyasztáson műlik minden: ha a vásárló luxusáron is hajlandó megvenni uazt a videokártyát, akkor marad.
  • RJoco
    #102650
    Ez nagyon állat. És nem cseszték el kék ledekkel sem a házat.
  • MerlinW
    #102649
  • Vadnokedli
    #102648
    Remélem akkor 2026 ig még működni fog a GTX1070-esem.
  • NEOreg3
    #102647
    idén már nem, ethereum újra csúcsközeli értéken, hamarosan megint emelkedni fognak az árak
  • MerlinW
    #102646
    Már estek valamennyit, de 2023-ra jósolják a szakik a teljes normalizálódást.
  • undY1ng #102645
    Aztán mikor fognak már ezek a nyomorult kártyák normalizálódni? :(
  • MerlinW
    #102644
    Ha azt vesszük, hogy majdnem a konfig áráért el tudod adni a vga-t, még akár nyerhetsz is rajta, ha az a fajta vagy akinek van ideje és türelme alkatrészenként árulni a vasat :)

    Egyébként középkategóriás masinának teljesen jó. Mindenből középszar van benne, de a VGA feltolja a közép-felsőbe:) Én a tápot azért cserélném benne. Alaplap a célnak megfelel, microATX, 2 memória, 1db gen3 PCIe, M.2 slottal, szokásos Gigabyte fícsörökkel. A memóriáról nem sokat tudunk, az egyik HyperX a sok közül és gondolom az M.2 SSD is az alsó polcról van. A jelenlegi árakat tekintve még meg is érheti. Mondjuk én ülnék előtte egy órát, mielőtt kifizetem, de gondolom x időn belül visszaveszik, nem tudom most milyen törvények vannak.

    Ha ezt ebben a pillanatban alkatrészekből raknánk össze 500k körül járnánk.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.02. 23:20:02
  • xido
    #102643
    bocsánat akkor így...

    http://www.computerimperium.hu/images/Imperium_Core_i5_HD_PC_33.jpg
  • RJoco
    #102642
    Képként van betéve.
    Ha nem működik a linkje, akkor egy kék pöttyöt tesz csak ki az oldal.
    Ott van az, csak meg kell találni a pixelt a kurzorral.
  • macleody
    #102641
    Én a linket se látom, már tegnap se volt ott.
  • RJoco
    #102640
    A tartalom már nem elérhető.
  • Atisz #102639
    Tekintve a még mindig irracionális videokártya árakat, ez egy teljesen korrekt ajánlat (maga a kártya van 310-330 között).
  • xido
    #102638
    srácok ezt bedobhatom ide elemzésre?...mondanám,hogy izgat,de érzem,hogy hol lóg ki a lóláb..véleményeket szeretnék:)

  • RJoco
    #102637
    Eddig csak magyar kiosztásra kaptál ajánlatokat.
    Pedig én ajánlottam volna a Logitech G910 német kiosztását, mert azon van Í betű is.
    Mellé kell csinálni pár gyorsgépelős gyakorlatot. Ha nem nézel a billentyűzetre, akkor teljesen mindegy, hogy milyen a kiosztása.
    Apámnak lett korábban megcsinálva úgy a G15, hogy az ékezetes betűk helyén lecsiszoltuk a festéket és áttetsző ragasztós fóliára nyomtattam az ékezetes karaktert. Fekete keret, az ékezetes karakter meg áttetsző. Így stimmelt a világítással. Mivel a festék szeret lekopni, így rá lett ragasztva simán egy áttetsző fólia.
    Meg lehetne csinálni egy G910-zel is, csak nem biztos, hogy az ember egy 40 ezer forintos billentyűzetet szeretne mindjárt csiszolni.
    Az meg már csak a Logitech és a többi gyártó mocsoksága, hogy nem gyárt hozzá többféle gombot. Vagy teljesen feketét, amit a vevő kedvére gravíroztathat.
  • Mozes
    #102636
    Köszi a válaszokat! Lehet én vagyok maradi, de én magyar bill-t vennék csak....elég szar, hogy nincs rendes portfólió
    Utoljára szerkesztette: Mozes, 2021.08.23. 16:44:29
  • Vadnokedli
    #102635
    Ducky, Tesoro van magyarba, Tesoroból volt nekem Cherry MX-es és Optikai Switches is, inkább az MX. Ducky van most, amin a cap-ek amúgy már most 2 év után lekoptak.

    Random Ducky
  • MerlinW
    #102634
    Én Asus Cerberus-t használok 6 éve, teljesen oké, nem olyan drága, magyar és strapabíró.
  • Mozes
    #102633
    Sziasztok!
    gamer billentyűzetet vennék. Jól látom, hogy minőségi termék amely magyar kiosztású is egyben nincsen?! Razer-t se Steeelseries-t nem láttam. ASUS-t láttam, de azt nem vennék többet.

    Köszi a javaslatokat!
  • MerlinW
    #102632
  • NEOreg3
    #102631
    abba az alaplapba újabb 5000-es szériás processzort is bele lehet rakni később, ha nem lenne elég erős
  • botyika
    #102630
    sziasztok, szerintetek ez az alaplap ehhez a processzorhoz megfelelő?

    igazából a cél az lenne hogy olyan gépet építeni, amiben mondjuk még 5 év múlva lehet cserélni videókártyát. nemtudom a processzor elég erős-e. játékra építeném, most van egy 1060 3GB amit bele tudok rakni, de pár év múlva majd cserélném.

    ASROCK X570 PHANTOM GAMING 4

    RYZEN 5 3500X
  • Norby646
    #102629
    Rendben, köszi a segítséget!
  • MerlinW
    #102628
    ~35-40 alapon -75-80 maxon járatva teljesen egészséges. Nem csak az Intel, az AMD is is hasonló hőmérsékleten dolgozik.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.09. 03:17:58
  • NEOreg3
    #102627
    "normális", intel procik ilyenek
  • Norby646
    #102626
    Sziasztok! Félig off téma, de nem tudom, hol érdeklődhetnék még ez ügyben. A napokban raktam össze az új konfigom, egyelőre tesztelgetem, de kicsit sokallom a cpu hőmérsékletét. A proci az aláírásomban szereplő i7 11700k, a hűtő pedig Be Quiet Dark Rock Pro 4, Cinebench közben nagyjából 80 fokos volt a proci, egy eleve jól szellőző házban, ráadásul oldallap nélkül. Alaphelyzetben 33-34 fok körül van. Szerintetek ez normális?
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2021.08.08. 20:37:48
  • GaborST
    #102625
    Oksa akkor nem tévedtem sokat én 250 k körűl gondoltam.
    Köszi mégegyszer.
  • MerlinW
    #102624
    200k körül talán. A HDD/SSD-t kiveheted, azt nem veszi meg senki. Én is árultam tavaly hasonlót AIO nélkül, de nem vitték el annyiért így inkább megtartottam.

    Hardverapróra tedd fel és játssz lépcsőset, dobd fel amennyiért akarod és csökkentsd az árat x naponta/hetente.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.03. 13:41:08