103145
1411386313.png
  • Sippie
    #102743
    mire nem elég a 9600K?
  • NEOreg3
    #102742
    9900k pár évig még bőven jó lenne szerintem, 6/6-ról a 8/16-ra ugrás (magok/szálak) azért elég jelentős előrelépés CPU intenzív játékoknál
    Utoljára szerkesztette: NEOreg3, 2021.12.26. 14:07:55
  • Madi92
    #102741
    Sziasztok.
    Jelenleg egy I5 9600K-val ketyeg a masina.
    Érdemes ezt upgradelni egy i9 9900K-ra?
    Főleg játékra használnám. Nem régen szereztem egy RTX 3070-et és feltűnt, hogy pár játékban cpu bottleneck észlelhető. Gondolom ez későbbiekben még jelentősebb lesz!?
    Azért gondoltam a I9 9900-re mert akkor nem kell minden mást is cserélni. Vagy inkább cseréljek mindent és menjek rá egy i5 12600-ra?
    Nektek mi a véleményetek?

    Illetve, 1080p-ben játszom, de olvastam, ha pl váltanék 1440p-re akkor a cpu használat csökkenne, mivel a vga többet dolgozna és mivel a monitorom sem mai darab, ha amúgy is cserélném, akkor ez segíthet a dolgon?
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2021.12.26. 13:54:26
  • ropi88
    #102740
    Köszönöm szépen a segítséget.
  • MerlinW
    #102739
    Azokat bele sem számoltam, tehát kb annyiért amit írtam.
  • ropi88
    #102738
    Azok nélkül mennyi lehet?

    Köszönöm
  • MerlinW
    #102737
    Talán 150-ért elviszi valaki. Használt HDD/SSD-t, tápot nem vesz senki, azokat ki is veheted, ha nem garanciás.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.17. 09:19:45
  • ropi88
    #102736
    Sziasztok.

    Tudom, hogy "Milyen gépet vegyek most" csoprt ez de hátha tudtok segíteni a jelenlegi gépem beárazásában.

    Alaplap: ASUS Sabertooth Z87
    Processzor: I5 4670K
    Memória: 2x4GB DDR3 Kingmax
    VGA: EVGA GTX 1050Ti 4GB
    SSD: 120GB
    HDD: 1TB
    Táp: Corsair 650W
    Ház: Zalman Z3

    Köszönöm a segítséget.
  • Calver
    #102735
    #102733: 100k alatt használtpiac játszik kb.

    ideális esetben mondjuk hogy ramot ne kelljen cserélni, maradjunk ddr3-at támogató alaplapoknál. "Intel Core" első generációs processzor csöppet őskövület már és eleve eléggé közepesen sikerült darabok (második generációnál jöttek bele), de egészen negyedik generációig DDR3-al futottak, sőt, még hatodik generációs (ötödik asztalin nem volt) procikat támogató lapok között is találsz DDR3 kompatibiliset, de én azzal már nem játszanék.

    ár-érték arányban talán azzal jársz legjobban, ha lecsapsz egy kraftosabb Haswell négymagos procira (hasraütésszerűen mondjuk i5-4570) és hozzá való alaplapra (H81, B85, stb), ha esetleg még húzni is akarod, akkor K-s proci és Z-s lap. a szopás csak azzal lesz, hogy gondolom 6 memória modulod van, míg az "átlag" lapok csak 4-et támogatnak, így vagy ott is játszol csereberét, vagy 8 GB-ra leszel korlátozva.

    viszont legszebb emlékeim szerint egy fent említett proci elég szépen együtt játszik RX 570-el - friss hardvert nem raknék ilyen videókártya alá, nem tudnád kihasználni.
  • MerlinW
    #102734
    Sajnos 100e alatt sehogy nem jössz ki. Procit nem nem igen kapsz 100k alatt, normális alaplapot 40k alatt, 16GB RAM pedig minimum 25e Ft. Tahát ha nem a legolcsóbbat veszed mindenből, akkor a három alapkomponens jelenleg kb 200k. Ezen felül valószínűleg tápot is cserélned kell, ami szintén ~30-40k. Hab a torán, ha le is cserélsz mindent, a VGA-d lesz a leggyengébb láncszem, tehát hiába lesz gyors procid és RAM-od, a VGA vissza fogja fogni a rendszert. A VGA árakat meg tudjuk, jelenleg milyen.

    Magyarul, ha időtálló középkategóriás játékos PC-t szeretnél az ma minimum 400-500k, függően attól milyen videókártyát teszel bele. És ebben nincs benne a cpu hűtő, ssd, ház, monitor, stb.

    W11-et meg felejtsd el még pár évig. Semmi szükséged még rá, és egyébként is csak a baj van vele.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.17. 01:27:25
  • Newil77
    #102733
    Heló mindenkinek,egyszerű kérdést tennék fel amire tudom,hogy összetett a válasz. Milyen processzort vegyek,ha szeretném futtatni a W11-et ,RDR2-t vagy a legújabb játékokat ? Nem kell fullra csak menjen... Ha procit cserélek akkor már alaplapot és ram-ot is cserélnem kell.
    Ha ezt a hármat összeszámoljuk 100e alatt kellene egy lista vagy ettől lentebb...:)
    A jelenlegi összeállításom :
    - Windows 10 Home 64-bit
    - Intel Core i7 920 @ 2.67GHz Bloomfield 45nm Technology
    - 12,0GB Triple-Channel DDR3 @ 534MHz (8-8-8-18)
    - MSI MSI X58 PLATINUM(MS-7522) (CPU 1)
    - 8192MB ATI Radeon RX 570 Series (ASUStek Computer Inc)
    - 111GB OCZ-VERTEX3 SCSI Disk Device (RAID (SSD))(Software RAID)
    465GB SAMSUNG HD502HJ ATA Device (SATA )
    A segítséget, választ köszönöm szépen.
  • Madi92
    #102732
    Köszönöm a kimerítő választ!!! Hasznos volt/lesz!
  • Mozes
    #102731
    https://www.rtings.com/monitor/tools/table ez egy elég jó oldal monitorok tesztelésével foglalkozik és rengeteg összehasonlítás van és részletes elemzés.
  • Mozes
    #102730
    Monitor ügyben az én tapasztalatom:
    - Nekem a 240Hz-es monitorom van és elég sok játék bírja is a 240Hz-et, de nekem nem dobott annyit a játékélményen mint amit vártam pedig elég sokat nyomom autóversenyekkel (F12021, Dirt Rally2) vagy FPS-el (CS GO, Battlefield5). Biztos látnám a különbséget, ha visszamennék 60Hz-re de akkor sem az agyamat eldobom kategória volt nekem. Szerintem egy 120Hz-es monitor tuti elég, de szerintem a képminőség sokkal fontosabb
    - HDR-es a monitor viszont, na ez nekem sokat dobott, itt mintha új játékokkal játszanék, olyan részletek jelentek meg a játákokban amiket eddig nem is láttam, ez nekem nagyon bejött
    - fontos volt nekem a sRGB támogatása a monitornak, mert nem csak játékra használom, hobbiból sokat fotózok meg vágok videót. Volt olyan monitorom amiben nem volt ez meg és nagyon látszott a különbség, nem voltak szépek a színek munka közben
    - Freesync/Gsync - mindenképpen javasolt, és érdemes utána olvasni mert van egy csomó Freesync monitor ami támogatja a Gsync-et is, de nincs feltűntetve és fordítva szintén...
    - ami nekem még fontos volt mivel mondjuk szeretek sötétben játszani egy sötét közegben játszódó játékkal, hogy a fekete az fekete legyen (black uniformity). Minden monitoron tesztelik ezt, ez azt mutatja meg, hogy mondjuk amikor egy sötét szobában játszol akkor mennyire ténylegesen fekete a fal és a közeg vagy csak egy bevilágított fekete...én sokat nyomom repülőgép szimulátorokat és repülök este, volt olyan monitorom amiben annyira rossz volt ez az érték, hogy az égbolt nem feketének tűnt, hanem szűrkének......nagyon zavaró volt...

    A kérdésedre válaszolva 110Fps-en futó játék is tökéletes lesz egy 140Hz-es monitoron, ha van benne Freesync/Gsync.....a monitor ekkor vissza fogja venni a képfrissítést 110-re vagy arra amivel éppen fut a játék
    - ami még érdekes, ha mondjuk egy 240Hz fut egy játék, hogy sokkal több erőforrás kell a géptől, azon lepődtem meg, hogy játszottam egy stratégia játékkal aminél eddig nem volt hangja a számítógépnek amikor a régi monitoron játszottan 60Hz-en, de amikor felraktam 240Hz-re az új monitor miatt akkor úgy megizzadt, hogy konkrétan majd teljes erővel mentek a ventik és elég hangos lett a gép.....érdemes végiggondolni mikor kell mondjuk 240Hz-en hajtani egy játékot és mikor nem...
    Utoljára szerkesztette: Mozes, 2021.12.15. 08:36:22
  • MerlinW
    #102729
    GSync/Freesync monitor kell és nincs szükség többé vsync-re :)
  • Madi92
    #102728
    i5 9600K van mellette. Bár ez sem az ideális pár.

    Igen, bitang a 3070, csak v-sync miatt ugye fix 60 az fps. És mivel nvidia dirvere olyan fasza, hogy nem tudom ráerőszakolni a driver vsyncet, ami elvileg jobb, így pl red dead is szeret belaggolni, ami így a 60fpsből tűnik el, nem a 80ból. Ezért gondoltam, hogy egy nagyobb Hz monitor lenne a következő lépés, mivel akkor tearing nélkül lehetne szabadjára engedni az fps-t.
    Aztán persze, lehet hülyén gondolom.
  • allock #102727
    Inkább finomhangold a játékokat amivel játszol manuálisan kézi beállításokkal. FHD-n a 3070 segítségével mindennek reccenésmentesen kellene futnia. Bár ha a leírásodban lévő procival használod, az soványka mellé.
  • Madi92
    #102726
    Attól függ, mennyit szánsz rá. Én kaptam egy ajánlatot, egy kamionról leesett példányra, 380k-ért. No garancia. Belementem, 1070-emet beszámolva 235k fizettem. Eddig MÉG nem bántam meg. De van akinek ez nem éri meg.
    Meg láttam már Hardveraprón 390-ért garanciásat is. Jelenlegi árakhoz viszonyítva ez szerintem jó ár. MSRPhoz mérten, már nem annyira.
  • undY1ng #102725
    Szóval az a 3070 nem éri meg annyira? (Nem mintha most bármelyik kártya)
    Csak mert egy hasonlót szeretnék én is de az említett nvidia-val, nem a pártiság miatt, hanem egy hibrid amd proci + nvidia kártya kombó kipróbálásával.
  • Madi92
    #102724
    Előre is elnézést a kérdésért, de nem vagyok nagy szaki.
    Monitor ügyben kérdezném, hogy ha vennék pl egy 144Hz monitort, de pl egy bizonyos játékban csak 110fps-m lesz, akkor az még mindig jobb élmény mint pl egy 60Hz monitoron 40fpsel játszani? Szememnek konkrétan fáj, ha pl 60 alá csökken az fps. Vagy akkor csak annyit csinálok, hogy 144Hz monitoron is 60Hz állítom? Annak úgy van értelme?

    illetve tudnátok ajánlani pár jó monitort? Jelenleg egy Dell U2311H 23, ami ugyan még jól működik, de nem kifejezetten gaming cucc.
    A cél továbbra is 1080p lenne, a vga pedig egy 3070. Nem tudom, hogy pl a G-sync megéri-e? Szinte minden játékban v-syncet használok, mert nem bírom elviselni a screentearinget.
    Árban minél olcsóbb. :D De nagyon max 150k.
  • Mozes
    #102723
    Jó az teljesen!! A videókártyánál és a CPU hűtésnél figyelj, hogy beférjen a házba, ha esetleg kisebb házat nézel magadnak.
  • hawkie22
    #102722
    #102718
    Köszi a kimerítö választ. Annyi még, hogy ehhez a konfighoz melyik alaplap "dukálna"?
    Szerintetek ez milyen lenne hozzá?
    ASUS ROG Strix B550-F Gaming (Wi-Fi) Mainboard Sockel AM4
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.12.14. 11:31:53
  • MerlinW
    #102721
    Jah, nem ismerem őket. Igazad van.
  • Mozes
    #102720
    Vagy az autókat nem ismered vagy a számítógép hardvereket vagy csak elvakult NVIDiA párti vagy. :) a két gyártó között nyers erőben semmi különbség nincsen, RTX még nem játszik szinte semmilyen játéknál, a DLSS meg szintén nem, ha valaki ilyen szintű kártyát akar venni, max akkor ha mondjuk 4k-ban akarja tolni valamelyik játékot 60fps felett......de kétlem, hogy az aktuális érdeklődő ilyen lenne.... tehát leegyszerűsítve van 90-95%-ban két teljesen hasonló videókártya.....itt csak az ár, elérhetőség vagy a brand számít.;)
  • MerlinW
    #102719
    #102718
    "az elmúlt 4-5 évben ezért nem költöm rájuk a pénzem még akkor sem, ha a termékeik rohadt jók!!!"

    Megtehetném, hogy Mercedes-t vegyek, de utálom a céget ezért inkább vettem egy Skodát. Ez kb ilyen. Jól kitoltál az Nvidiaval xD
    Egyébként a szolgáltatás a kérdés. Ha elég a nyers erő, akkor a két kártya párban van, logikusan az olcsóbbat kell venni.
    Viszont ha akarod használni a DLSS, RTX, Ansel, Reflex, stb funkciókat, akkor NV-vel jársz jobban. Főleg DLSS tekintetében (amivel sok esetben kapsz +20% "teljesítményt").
  • Mozes
    #102718
    Szia!
    99%-ban hit kérdése, hogy melyik gyártó termékét veszed, vannak papíron különbségek köztük, de összességében semmi jelentősége, nem fogod érezni.
    Én ezt venném:
    AMD Ryzen 5800XT CPU
    Bequite DarkRock Pro3 hűtést
    PowerColor Radeon 6700XT-t videókártyát
    G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3600MHz CL14 KIT
    SAMSUNG 2TB 970 EVO Plus M.2 PCIe M.2
    BE QUIET! Pure Base 600 ház
    BE QUIET! Straight Power 11 Platinum 750W tápegység

    A videókártya a "leggyengébb" pontja a konfignak, ott az NVIDIA 3070Ti is egy rohadt jó választás, de én majd 100e-el drágábban találtam csak mint a Radeon-t és én nem szeretem az NVIDIA-t, kicsit elszállt velük a ló kommunikációban az elmúlt 4-5 évben ezért nem költöm rájuk a pénzem még akkor sem, ha a termékeik rohadt jók!!!

    A monitor még szerintem elég fontos, az talán többet dob az egészen élményen mint a konfigban az, hogy Intel, Nvidia vagy AMD cucc van benne. Én arra költenék többet inkább.

    Jó vásárlást!
  • hawkie22
    #102717
    Sziasztok!

    Évek óta laptopozom, viszont most eljött az idö, hogy megint legyen a lapos mellett egy asztali gép is otthonra. A kérdésem, mivel már az asztali gépeknél nem nagyon látom át, mi a jó és mi nem (Intel vs. AMD, NVidia vs. Radeon stb.), így titeket kérdeznélek, mit érdemes most összerakni asztali gépnek játékra, melóra, filmezésre?

    Keret tekintetében 8-900.000 forint lenne rá, max. 1 millió, bár a videókártya elvinné a büdzsé nagy részét gondolom. Az ötleteket elöre is köszönöm.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.12.13. 08:41:53
  • MerlinW
    #102716
    Igen, az kicsi lassú. Normál üzemben elég sokat fogyaszt, így amikor elalszik gyakorlatilag hibernálja/visszatölti a rajta futó oprendszert. A G sorozatban gyakorlatilag egy komplett PC van :)
  • shaba23 #102715
    Az normális, hogy energiatakarékos módból viszonylag nehezen ébred fel a monitor?
  • MerlinW
    #102714
    Ne felejtsd el a G7 firmware-t frissíteni. Anélkül sok gond lehet vele. Én vettem hozzá külön jó minőségű 8K-s hosszabb DP kábelt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.11.26. 16:31:14
  • shaba23 #102713
    A gép végül nem ez lett, de a monitor igen :) Tetszik, bár a kábelezés nagyon beteg...van 20cm a monitor széle, meg a gép oldala között, de már a levegőben megy a kábel, annyira rövid szarokat adnak hozzá.
  • MerlinW
    #102712
  • Jim Morrison
    #102711
    nem is jeleztem vissza, kb ez lett (1tb nvme és sima ssd lett, más táp)

    8 éve vagy mióta nyúztam a 2500k-s configot, de úgy éreztem beléptem... ~2018-ba :D

    köszi mindenkinek a segiitséget a konfighoz, szuper gyors, jó kis gép lett!

    (egyedül a ház nem tetszett - összerakás szempontjából. eddig egy jóval nagyobb cooler mastert használtam, amihez csavarhúzó se kellett. nyilván kisebb ház, több macera)
  • MerlinW
    #102710
  • MerlinW
    #102709
    Angliából, úgyhogy postaköltséget, ÁFA-t és vámot is kell fizetned, ha megrendeled. Tehát rászámolhatsz még ~150-200 ezer ft-ot
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.29. 18:56:49
  • JonasSandor
    #102708
    Power Advertising Inc ez az angol cég honlapján vannak jó gépek, és egy kb ryzen 7 3700-as proci 3060TI-vel 16 giga rammal árulnak forintba átszámolva kb 430-ért megéri? Honnan szállítanák magyarországra?
  • rebekakocsis
    #102707
    Ez így elég, köszi. Már akkor van egy kiindulási alapom.
  • MerlinW
    #102706
    2012-es hardver. Attól függ mennyit szánsz rá. Memóriát is cserélned kell és valószínűleg tápot is. Addig amíg nem tudjuk mennyi a büdzsé nem fogunk tudni okosat mondani. Minimum egy Ryzen 3600X-et mondanék.
  • rebekakocsis
    #102705
    Üdv.
    Ezt az alaplapot : ASUSTeK COMPUTER INC. CM6340 (LGA1155) és processzort : Intel Core i5 3350P @ 3.10GHz mire érdemes cserélni?
  • Dodo55
    #102704
    Az RX480 árát arra mondtam, hogy biztosan lesznek akik "nem bányász" kártyaként megpróbálják majd elsütni őket annyiért, de aki nem riad vissza némi venticsapágy problémáktól, annak meg majd (remélhetőleg) ott lesz a temérdek újabb, gyorsabb példány ugyanannyiért bevallott bányász múlttal.

    Szerk: ezt az 5 éves dolgot sehol nem látom, mindenhol 2021 decembert írnak a PoW kivezetésére. Hol van erről megbízható infó? Nem vitázni akarok, az érdekel mi lehet tényleg az igazság ha te tudsz hitelesebb forrásokat.