33
  • mrzool
    #33
    IGEN!:)
  • Marki..
    #32
  • Marki..
    #29
    Lent van, fogják a jeleit a felszínen.
  • Nyers
    #28
    Azt hiszem action van!
  • Marki..
    #24
    Ennek is megvannak az előnyei és a hátrányai is. Sokkal nagyobb az esély a küldetés sikerére, ha van valaki a helyszínen és közbe tud avatkozni probléma esetén. Egyetlen számítógép sem helyettesíti jelenleg az ember problémamegoldó képességét.
    Persze vannak gondok, ami ellen egyetlen asztronauta sem tudna mit tenni, mint pl. a sugárzás kellemetlen hatásai, ami leginkább a Napból ered, azonban előbb, vagy utóbb ezt is megoldják.
    Különös, de szerintem nem a technikai akadályok fognak határt szabni az ember Marsra lépésének, hanem sokkal inkább az akkori politikai, gazdasági helyzetek és nézetek. Nem biztos, hogy a kormányok támogatásukat adják majd és tudjuk, hogy ez elengedhetetlen feltétel egy ilyen küldetéshez, mert semelyik űrkutatással foglalkozó szervezetnek, vagy érdekeltségnek nincs a zsebében annyi pénz amiből finanszírozni lehetne egy ilyen akciót.
  • NF
    #21
    Remélem mindekettőnek sikerülnie fog. Szorítok értük.
  • Marki..
    #20
    Watch NASA TV Now! -ra klikkelsz, nem most, mert most nem megy. A programot is megtalálod az egyik linken, hogy mikor van éppen adás, de ha nem megy a fenti linken, akkor alatta van egy másik link, ami további elérhetőségeket biztosít, valamelyiken most is megy adás élőben, hogy hogyan tesztelték a landoló egységet.
  • Nyers
    #19
    És attól tartok, hogy a portál össezfog esni a látogatók nagy száma miatt!
  • Dragoner
    #18
    ez NASA TV hogyüködik??
  • Yetike
    #17
    Eszméletlen jól néz ki ez a szonda a videók alapján, remélem beváltja a hozzáfűzött reményeket :), és bízom benne hogy a Beagle 2-t is működésbe tudják hozni valahogy...
  • mrzool
    #16
    Én sem azt írtam, hogy OS hiba, csak a poént próbáltam javítani.
  • mrzool
    #13
    Poénnak jó, csak ott hibádzik, hogy a leszállás előtt verték a mellüket, hogy Linux alól irányítanak mindent.
  • Nyers
    #12
    Breaking News: Scientists figured out Beagle 2 Mars Mystery

    Smile!

    Finally, scientists figured out the reason for not being able to establish connection with Beagle 2 from Mars. While scanning the sky by means of Hubble telescope, they managed to see Beagle-s control panel that read: ?PRESS ANY KEY TO CONTINUE.¦
  • dikki*yysw
    #10
    ha ez is elveszik abbahagyom a setit.
  • Darth Sith
    #9
    jaja. jó lenne ha a beagle még működne. :) remélem ez tökéletesen fog sikerülni. :)
  • Marki..
    #8
    Remélhetőleg a Beagle is több sikerrel jár :)
  • Csatti
    #7
    hát remélhetőleg több sikerrel jár mint a beagle
  • Marki..
    #6
    +9, tehát középeurópai idő szerint 05.35-kor fog földet, azaz Marsot érni :)))

    Élő közvetítés a következő helyen 2 órával korábban kezdődik:
    NASA TV
  • Cat #4
    8:35 pm, amcsi idő szerint, az nálunk +8 ora, azaz holnap hajnal fél öt
  • Cat #2
    ez a pathfinder tájkép elég nevetséges - annyira nincs rajta semmi hogy sztm kínjukban adtak nevet minden kavicsnak...
  • Nyers
    #1
    A videókat mát korábban letöltöttem a nasa site-ról, és akit csak kicsit is érdekel annak érdemes letöltenie! Némelyik nem csak információval van feltöltve, de egyben eléggé látványos is!