69148
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • #1654
    Én vagyok, csak éppen öltözök, mert délre megyek melózni.
  • geronimo77
    #1653
    leléptetek??
  • geronimo77
    #1652
    Nekem 3 szóropisztolyom van 1 a metál festékekhez 1 a sotét tónusúakhoz egy meg a világosakhoz. Ez nem azért van mert ennyi pénzem van hanem mert lusta vagyok minden szín után tisztogatni meg sok ido a tisztítas addig 3 másik alkatrészt lefestek. En is borítottam mar ki mindent festéket higitót. Altalában nem a szórópisztoly tartályából szoktam festni hogy nem kelljen mindig takarítani hanem régi gyógyszeres uvegekbol. vagy a festékes uvegból (ha elég híg a festék pl. polírozható festékek)
  • Fefe
    #1651
    Szó szerint pontosan így jártam én is.

    Geronimo:Én is vettem sparyt csak sajna olyan színt vettem (kék)ami most nem kellett így nem tudtam kiprobálni
  • geronimo77
    #1650
    Ezt nem ismerem de tudom hogy a másik jobb. sokkal vékonyabbat is lehet vele fújni. De biztos ezzel is lehet szepet. Mindenesetre a kasznikat én Tamiya sprayvel festem. Nem nagyon lehet semmivel olyan szepet festeni mint azzal.
  • #1649
    A szórópisztollyal én is megjártam. Vettem egyet 4800Ft volt+hozzá a palackot. Gondoltam ezzel minden OK lesz, de csalódnom kellett. Mielőtt bármit lefújtam volna, tökig festékes lett mindenem, gumikesztyűben kezdtem, de azzal nem éreztem semmit, képtelen voltam dolgozni vele. A festéket alig bírtam kitisztítani a pisztolyból, meg a tartályból, el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet ezt kultúráltan megoldani. Minden szín után tisztítás, üvegcsere stb, elfogy az összes festék 2 fújás után...
    Ami persze megtörténhetett, az meg is történt: A hígító kapásból felborult is kiömlött, tönkretéve a gondosan előkészített festési területet, a szórópisztolyról nem tudtam lecsavarni azt a rohadt kábelt ami összeköti a palackkal, a festés szar lett (szerencsére tesztdarab) szóval nekem nem jött be, legalábbis nem egy lakásban. Egy hatalmas garázsban oké, de így....
  • Fefe
    #1648
    Rosszul írtam nem pont ilyen hanem ehez hasonló
  • Fefe
    #1647
    Igen és van hozzá nyomás szabályozó is meg a fújás vastagságot is lehet állítani
  • geronimo77
    #1646
    Ez a legalapabb. Ennél egyel jobb ami fekete papírdobozban van 4-5e Ft. Annál már lehet a levego mennyisegét szabályozni meg a fújásvastagságot is. Szerintem az tokéletes auto festésre.
    Levegopalackal próbáltad?
  • Fefe
    #1645
    Ilyenem van csak még naon nem megy a fújás így a szekrénybe pihen :)
  • Fefe
    #1644
    Igen az olcsóbb pisztolyból van is (airbrus asszem) de pont azzal csesztem el az AMT-t és azóta nem merem festeni a ksznit. A Fujimit is ecsettel festettem.
  • geronimo77
    #1643
    Nem rossz a Fujimi csak sok elnagyolt részlet van rajta. De amúgy jó. Nekem is van otthon 3-4 Fujimi auto.Az AMT az elég gáz, viszont szep a motorja. Italerit ne vegyél.Szerintem ha a pénztárcád engedi akkor a kasznit Tamiya spray-vel fesd. Vagy gyujrogess és ruházz be egy szoropisztolyba meg egy kompresszorba.De ha ugyes vagy hutogép-kompresszorból is jót lehet csinalni. Szoropisztolyból elég az olcsóbb (4-5e) fajta is.
  • Fefe
    #1642
    Passz Bejön meg itthon csak alig lehet kapni,így mikor megláttam az üzletben gondoltam nem hagyom ott másnak. Ahoz képest viszont elég jól összeraktam leszámítva 1-2 apró hibát de ez asszem belefér egy kezdőnek,mivel ez volt az első komolyabb makettem. Előtte volt egy AMT Corvette de azt nagyon elcsesztem (kaszni festés,ezért nem mertem a Suprat festeni))így az maradt mint gyakorló makett. meg nem igazán jött be az AMT kidolgozottsága úgy ahogy a Fujimié sem. Mivel a Fujimit kaptam nem szabad akaratomból vettem így azt is megpróbálom szépre csinálni.
  • geronimo77
    #1641
    Én is majdnem. (26)
    Miért pont a Suprával kezdted?
  • Fefe
    #1640
    Nyudíjig csak összeszedek egy párat
  • Fefe
    #1639
    25
  • geronimo77
    #1638
    Mennyi idos vagy, ha nem vagyok indiszkret?
  • Fefe
    #1637
    Mivel én most kezdtem 1 hónapja így nekem még csak 2 van de igyekszem pótolni mindent :)
  • geronimo77
    #1636
    Hát igen sajna ez egy ilyen hobbi.De a Skyline kotelezo darab
    Ha tudnád hogy nekem mennyi makett van otthon dobozben, míg osszeépítve csak annyi amennyit az oldalamon lehet látni


    www.gportal.hu/portal/geronimo
  • Fefe
    #1635
    jaja csak szép sorba ahogy a pénz engedi :)
  • geronimo77
    #1634
    Mibe fogadjunk??
    Mindegy úgy is nyerek. Nem modellboltban dolgozom. Csak úgy kérdeztem mert a Supra meg a Skyline jól néz ki. Aztan persze johet majd az RX-7-es meg az S2000 esetleg egy Lancer evo...
  • geronimo77
    #1633
    Hát szerintem sztirolból meg lehet csinalni a két oldalsó beomlot meg az also ívet. Aztan puttyval vagy autógittel megcsinálod bele az átmenetet.
  • Fefe
    #1632
    Fogadjunk,hogy modell boltba melózól
  • Fefe
    #1631
    De csak előbb a lé kell rá :D:D
  • DJ Skyline
    #1630
    front


    hátsó
    kb ilyesmit
  • geronimo77
    #1629
    Fefe nem akarsz Skyline-t építeni?
  • geronimo77
    #1628
    Milyen bumpert akarsz? Rakj fel valami képet!
  • DJ Skyline
    #1627
    de hogy csináljak bumpert????????
  • DJ Skyline
    #1626
    na én most leléptem majd délkörül re
  • geronimo77
    #1625
    En munkahelyen vagyok naplopó népség!
    Egyenlore nég csak a motor készul. Minden cso tukrosre polirozott, direkt légszuro, láthato a "pully" (az a 2 fogaskerék ami a két fotengely végén van.
    Csak hétvégén lesz otthon a digit gépem.
    Meg kozben a BMW-t is csinálnom kell. Benne lesz a kovetkezo Promodell-ben (nem a mostaniban)
  • Fefe
    #1624
    majd rakok be én is a Merciről képeket. Már lefestettem a kasznit. Így elsőre naon jó lett :)
  • Fefe
    #1623
    Te honnan netezel
  • #1622
    Most itthon, aztán 12 re bemászok az irodába és onnan :)
  • DJ Skyline
    #1621
    nem mert nemtom hogy a faszba csináljam meg a bumpereket!
  • geronimo77
    #1620
    Most is építed a Suprát?
  • DJ Skyline
    #1619
    tegyél már be kéépeket a supráról!
  • Fefe
    #1618
    Otthon és Munkahely egyben
  • DJ Skyline
    #1617
    itthonról!
  • geronimo77
    #1616
    Otthon, suli, munkahely?
  • Fefe
    #1615
    Én Bp azon belül Csepel City