420
  • Dragoner
    #2
    végülis!
  • Dragoner
    #4
    de azért gondolkodobaestem miért addna tenácsot.. de hamár ittjárunk a windozsokkaljob lene ha STABILAB,SOBBANVISZONYULNA A DRIVEREKHEZ,ohh bocs claps luck ja és jobblene ha sokkal jobban biztoságosablene(ezkerekmondatvolt...) =) a felhasználobarátságigazzábol má nemprobléma
  • [HUN]PAStheLoD
    #5
    és sajna nagyrészt igaza is van a minnesotai renccergazdniak..
  • Redfox
    #6
    Tényleg csak a pénz érdekli őket, ez abból is látszik, hogy Bill bácsinak mennyi lóvéja van.
  • Darth Sith
    #8
    stabil, de lehetne stabilabb is. meg mondjuka vírusok fő célpontja. ezért vana sok gond. az egy dolog hogy csak a pénz érdekli őket, de én mondjuk csak úgy segítenék nekik hogy fizetnek nekem is a fejlesztésért. :))
  • Pheel
    #12
    Szerinted a Linux ugyanezen része honnan van? Ne tessék már hülyének lenni
  • RoadkilleR78
    #21
    Az MS azért célpontja a vírusoknak, mivel a vírusok írói azt szeretnék elérni, hogy minél nagyobb hatást érjenek el a vírusukkal, és ha a világ számítógépeinek legnagyobb részén windows fut (főleg az egyszerű igazából hozzánemértő felhasználókra vonatkozik, akiket amúgy is könnyeb átvágni) akkor miért linuxra írnának vírust. A Linuxot olyan emberek használják akik értenek a géphez. Egy windowsos felhasználó, aki nem nyit meg minden levelet, nem kattintgat elolvasás nélkül mindenhol a yes-re, az nem fog bekapni vírusokat. A másik, hogy ezek az emberkék általában linuxot használnak, és mint tudjuk ez a linux mánia már-már vallás. Ez szerintem olyan mint az arabok és a zsidók "harca", az arabok sem magukat robbogatják.
  • Pheel
    #22
    Szerintem az ötlet nem rossz, hiszen a MS fejleszteni akart, méghozzá úgy, hogy azoknak is tetszen, akik nem szívesen használják a szoftvereiket, de eleve halott az ötlet, mert nagyjából annyira esélyes, mint elkezdeni egy vallásháborút.

    Szerintem ha egy amerikai keresztény vallású katona odamenne egy muzulmán iraki Szaddam-hívő lokálpatriótához és megkérdezné, hogy miért muzulmán, az nagyjából fedi ezt a helyzetet. Persze válaszolhatna észérvekkel is, de nem fog. Egyszerűen tüzet nyit...
  • Lola.
    #23
    Olvasgassál előbb mielőtt baromságokat állitasz. Persze tudjuk, hogy az urban legendek egy bizonyos társadalmi rétegnél igen népszerűek, de hátha...

    http://lists.freebsd.org/pipermail/freebsd-newbies/2003-September/000808.html

    Itt a freebsd egyik irója nyilatkozik a témában...
  • Vik1984
    #24
    Én jelenleg UHU-LINUXot használok, és totál meg vagyok vele elégedve. Minden hardverem kapásból támogatott (a párhuzamos portos ZIP100ast a vindóz nem támogatja alapból), kis hozzáértéssel és utánaolvasással még a kernelfordítás is megy.

    A Windows XP-t sokan azért nem szeretik, mert túl csicsás, túl szájbarágós. Meg a sok lefagyás, bug, ... Nemrég voltam osszeszerelni gépet egy ismerősnél. Az ikszpé :-) autómatikusan ca. 10 perccel az internet kapcsolat létrehozása után leállt. Két napig futkostam megoldás után.

    A Win 2000/NT4 pedig egyszerűen király. Ezt mint linux hívő állítom.

    Na kb. ez a véleményem :-)
  • Shadow_THH
    #25
    M$ lopásokról annyit, hogy nem kell őket félteni, ez már csíbőböl megy nekik... Nem tudom valaki emléxik-e az Apple haldoklásának első pillanataira... Amikor Bill bácsi megkérte őket hogy had dolgozzon az új gépükön, mert ő IS utálja az IBM-et és együtt lesöpörhetnék őket. Aztán véletlenül olyan jól megtanulták használni a gépüket, hogy rájöttek arra, hogy a grafikus interface az szoftver alapú, és hirtelen megjelent IBM-re a windows :) még a 3.1 is igen csak mekk OS szagu ugye ugye :) De ők nem lopnak csak újitanak meg javítanak. Ha nem segítenek most nekik akkor megoldják pár álhirrel hogy a linux az nem olyan jó, meg hackerek meg kalózok meg betörnek hozzád is szegény felhasználó, evvel bolonditva meg a sok amcsi lámát. Ha segítenek, akkor majd egy "kössz" lesz és utánna elfelejtik őket. Hiszen nekik csak 1 sor kellett a többi az más mert egy változónak átirtuk a nevét! Én valami ilyen "befejezést" (vagy éppen kezdést? :) ) várok.

    Azt remélem mindenki tudja, hogy Bill bácsi nagyon adakozó! 100ezer dollárt is adományoz ide-oda mindig. Ez nagyon szép csak az a legjobb benne, hogy mire kitölti a csekket, és leirja, hogy 100.000 addigra vissza is jön neki az a pénz :) ha meg nem adakozna akkor amiatt perelnék be. Egyébként én NAGYON szeretem a Microsoftot! Ha ezt valami benfentes olvassa akkor itt a számlaszámom, egy 100as nekem is jól jönne! Szeretlek titeket tényleg :PPP
  • Pheel
    #26
    Demagóg duma.

    Én arra is emlékszem, hogy Palo Alto-ban járt az Apple vezetősége, ahol megtekintett egy - a Xerox PARC nevű kutatólaborjában készített - grafikus felületet, majd ripsz-ropsz kiadta a Lisa-t...
  • Lola.
    #27
    Olvasgassál előbb mielőtt...

    Billi bá összes vagyonának 60%-át adakozta eddig el igy nehezen jöhetett neki vissza mire kitöltötte a csekket. Ő a világ egyik legtöbbet karitativ tevékenységre pénzt forditó egyéne. Na erről ennyit, a másik tévedésedet már Pheel leirta.

    Vik84: két napig futkostál a megoldás után? Akkot tényleg komolyan érthetsz a winekhez... :P
    És NT4 a király? :)))
  • Vik1984
    #28
    Bocs, már NAGYON régen használtam Windowst, NT4 meg a Win95-höz képest jó (ezt tényleg saccperkábé mondtam, bocsánat)

    Amúgy tényleg csak linuxhoz értek valamennyit, Windowshoz nem.
  • Vik1984
    #30
    Új telepítés volt, és lamer a nagyapád lova!
  • Shadow_THH
    #31
    Igen tudom, hogy Appleéknek is onnan van egere, mert IBM-nek nem kellett egy kockapatkány... a 60%ról meg annyit hogy igen, karitativ és szép dolog meg hogy egyetemeknek is ad egy csomót jó cselekedet tőle, de ha neked ennyi pénzed lenne te mit csinálnál vele? Belevarnád a párnába?.. Én akkor sem esek pofára ettől.
    Vik 2 nap alatt én felrakom a win98at, felrakom a drivereket és megvárom amig összeomlik hogy formázhassak! 4 napnál tovább sohasem birta ki, hogy rendesen menjen nálam! És még futkosnom sem kell hozzá :D
    Az XP szerintem sem rossz, wincommandert meg feltalálták a csicsás ablakok ellen.
  • Pheel
    #32
    "Igen tudom, hogy Appleéknek is onnan van egere"

    Hiányosan tudod. Az Apple onnan szedte az egész ablakos koncepcióját a grafikus felülethez. Ennek része az egér is.

    Az pedig abszolút a te dolgod, hogy mit gondolsz arról, aki adakozik, de én ebben a hozzáállásban a "savanyú a szőlő" című elég régi mesét látom...
  • Vik1984
    #36
    Nem én telepítettem, gyárilag lopták rá. A tűzfalat én később rápakoltam, de már volt rajta msblast, ami ellen megtettük a szükséges lépéseket.

    Szóval, így jár, aki más gépén segít, leb@sszák a fórumon :-) Különben is, linux alá nincs tűzfalam, oszt egyszer se törtek be.
  • Pheel
    #37
    Nekem Windows alá sincs és ide se törnek be. Érdekes.
  • Vik1984
    #38
    Nehéz egy jól bekonfigolt gépet feltörni
  • Zoldalma
    #41
    Adakozasrol csak annyit, hogy amennyit keres, igazan megteheti... a maradek 40% is szep summa...csak a poen hogy kozvetetten a mi zsebunkbol adakozik...

    Linux & Win flame haborurol mar van 2-3 topic az info hirekben....nem kellene ebben is igy eljarni....
  • Zoldalma
    #43
    1. Ha leparasztozod Te sem vagy kulonb...
    2. A hir cimet olvasd el kerlek ujra...
    3. EGy kis szamolas ha mar a bugok szamaval hozakodsz elo (a virusokat akkor meg nem is szamoljuk):
    Egy WinXP Pro vs Freebsd 4.x osszehasonlitasahoz itt a ket buglist (2003at nezd). Jelen esetben csak a criticalt neztem:
    http://www.microsoft.com/technet/treeview/default.asp?url=/technet/security/currentdl.asp?productid=121&servicepackid=0&chkcritical=on&seldaterange=0&submit1=go
    http://www.freebsd.org/cgi/query-pr-summary.cgi?category=i386&severity=critical&priority=&class=&state=&sort=none&text=&responsible=&multitext=&originator=&release=%5EFreeBSD+4
  • Zoldalma
    #44
    Hogy nehogy elfogult legyek, az uccso ev debian bugtraqja:
    http://www.debian.org/security/2003/
  • b
    #45
    nem tudom miért futkostál utána. csak fel kellett volna hívnod a májkroszoft hotlájnt, bediktálod a a dobozban levő regisztrációs számot és segítenek a bajodon.

    ha már kifizettél egy valag pénzt a winfosért akkor megérdemled, hogy enyhítsenek a szenvedéseden!
  • Vik1984
    #49
    Öhömm, azt nem mondtam, hogy fizettem is érte :-)
  • Vik1984
    #50
    Mondj egy hardvert, ami nem müxik freebsd alatt, majd másnap küldöm a driverét.
  • HuAn82
    #54
    "Meg a sok lefagyás" Érdekes nekem még egyszer nem fagyott le. Akkor most mi van?

    Mindenről a csúnya windows tehet! A felhasználó véletlenül sem lehet hülye. Á hova....lol!
  • HuAn82
    #55
    "Bocs, de a kollégám vett egy gépet és fellépett a netre az ablakos progival, hogy regisztráltassa nomeg letöltse a patch & service packot és bejött az MBlaster..."

    Ja persze azonnal elkapta. Ne már!
  • HuAn82
    #56
    Jah persze a mi pénzünkből adakozik, amikor az SG olvasóinak legalább 80 (ha nem) 90%-a nem eredeti winfost használ. Ennyi erővel a pék is adakozik a "te" pénzedből miután vettél 1 kg kenyeret és aztán ő a koldusnak adja a pénzt. Ha fizettél valamiért pl:szolgáltatás már k*rv@ra nincs közöd ahhoz a pénzhez. Vagy azt is te szeretnéd megszabni, hogy mire költse?! lol...
  • vice
    #59
    HuAn82:

    ""Bocs, de a kollégám vett egy gépet és fellépett a netre az ablakos progival, hogy regisztráltassa nomeg letöltse a patch & service packot és bejött az MBlaster..."

    Ja persze azonnal elkapta. Ne már!"

    Márpedig ez így van... Az utóbbi két hónapban kb. 40 XP-t telepítettem (meló, nem saját:), és ha nem jutott eszembe felrakni az install végén a javítófoltot, akkor bizony 2 perc és bent volt az msblaster...
  • Pheel
    #63
    Jó, akkor számoljunk így!

    Szerinted hány hiba volt a Windows kerneljében? Mert a javítások jellemzően az Explorerhez meg az Outlookhoz, néha a Media Playerhez jönnek. A kernelhez nem jellemző...
  • Pheel
    #67
    Ha nem értesz hozzá, akkor minek beszélsz róla? NEM a kernelben van. Az meg a másik, hogy a hibák nyilvánosságra kerülnek vagy nem is komoly hibák.
  • HuAn82
    #69
    Te meg nem írnál hülyeségeket!
  • Pheel
    #73
    Minek ide ellenérv? Te állítottál valamit, én meg tagadtam. Nem tehetek róla, hogy nem tudod mi az az RPC...
  • HuAn82
    #74
    Menj el nyugodtan és nem csökken már tovább a színvonal. (nem fogsz hiányozni)
  • Pheel
    #80
    És szerinted ez jelent bármit is?

    Ki mondta, hogy szar a Linux? Ugyanolyan stabil és törhetetlen lehet egy hozzáértő rendszergazda kezében, mint egy rendes Windows hasonló körülmények között.
  • Zoldalma
    #82
    Kedves Gommez baratom:
    "3. Öngól... Számold már össze könyörgöm:"
    En szamoltam, Te is, csak kivancsi voltam egyszeruen szamolsz v gondolkozol is. Az altalam bekuldott Linux buglist a Debian alatt talalhato (10300) csomag bugjai kozul kerult ki amibol tudvalevo h nagyreszuket nem hasznalod...
    Igy a lista maris nem akkora mint gondolnad...

    Masik h en sose mondtam h vettem Wint. :o)
  • Lola.
    #85
    "Erre rájöttünk mi is, különben tudnál ékezettel is irni... :P"

    ROTFL :))))

    Egyébként nem gyönyörű látni, hogy ahogy beég valami irdatlan baromsággal az egyik nick, akkor jön a másik? :)

    Aztán, ha már "elült a vihar", lekerült az első oldalról a hülyeségeinek a cáfolata is, akkor kezdődik előlröl, vagy egy másik fórumban...
  • b
    #86
    pheel, te elhiszed billgecinek, hogy a több 100 megás servrice packek csak 19 hibát javitanak ki? :)

    ne legyél már naív légyszíves! ezt csak a lámák kajolják meg!
  • Vik1984
    #88
    Érdekes... Linuxhoz alapból delta-patch van.

    Amúgy én pl. nem valószínű, hogy elkapok linux alá egy vírust, mert az alkalmazásaim kb. 90%-át forráskódként szerzem meg. És ha az tartalmazna víruskódot, akkor a turpisság hamar kiderülne.

    Windowshoz alapból ritka a forráskódban megjelenő cucc, soxor kétes forrásból (pl. havertól) származó cucc vírusos lehet.