230
MESE TVSOROZAT RETRO
  • CSOCSO
    #70
    volt nagyopn regen egy mese..sajna semmire nem emlexem belole..annyit tudok hogy valami kobold felesegek voltak...
    hosszukas kis fulekkel..kardokkal, meg tok cool rucikkal, meg fejpantjuk is volt..rajta azhem valami kovekkel.. feher hajuk volt.. valami hasonlo volt mint ez:

    ..majdnem igy nez ki..csak mar ruhakkal.. nemtom hogy emlekeztek e ra...
  • Gyadi
    #69
    A Pityke az mekkora volt :D
    Asszem úgy 2 éve bentvoltak a részei a PC Panoráma cd mellékletében, ittr is van valahol...
  • Jano
    #68
    KaZaA-ról szedtem le néhány hónapja.
  • #67
    Az elsüllyedt világ főcím!
  • I.C.ram
    #66
    Ja egyébként az utcánkban van az a filmstudió, ahol ezeket a híres magyar régi rajzfilmeket csinálták :)
  • I.C.ram
    #65
    Kisvakond volt az örök kedvencem rajzfilmben!

    Ámblokk a kedvenc rajzfilmem pedig a Simpson család! Annyira nem retro, bár elég régi 1989-, de szerintem a legjobb magyar (félig magyar) rajzfilm!
  • Mighty
    #64
    Egyebkent koszonom a gyors valaszt :)
  • Mighty
    #63
    Ez nincs meg valakinek magyar szinkronos valtozatban?
  • krob
    #62
    Tudom nem kimondottan mese volt, de emlékszik vki a Forgómorgóra?
    Ja, meg a Makk Marci Makk Marcsi párosra?
  • Dzsini
    #61
    Az idő urai - francia magyar rajzfilm 1982
  • Mighty
    #60
    Hali!

    Egy rajzfilm cimere lennek kivancsi. Ez a gyerek volt benne a foszereplo:
  • Gregi
    #58
    Lassan 2 napja töltöm az 52 részt, kb az 1/4-e van meg idáig. De félek is tőle egy picit, mert ahogy Téged is, engem is meghat a zenéje.
    Namármost, ha a zenéjétől behülyülök, akkor mi lesz, ha elkezdem nézni a filmet?
  • CSOCSO
    #57
    uhh igen a szimatszoreny:) ez most ugrott be nekem is.. en is nagyon szerettem soot.. anno volt remalmom is tole hogy mindenkinek kutyafeje volt.. de sux volt:))) hat hallod.. az elveszett vilag zenejet mai napig nemtom vegighallgatni mert olyat muvel a lelkemben hogy ...khm...szal kisse megindit a zene
  • CSOCSO
    #56
    nemtom hogy erre valaszoltak e mar.. de errol beszeltem.. egy francia mesefilm es nagyon gyonyoru zeneje van... dc-n lattam meg a magyar verziot is.. nekem is megvan csak a masik vincsin de azt majd csak 1 het mulva kotoraszom elo..
  • Dynamic
    #55
    Érdemes elovasni Romhányi József Szamárfül c. alkotását.Egy élmény:))

    És még néhány rajzfilmkedvenc:

    Dr.Bubó
    Magyar népmesék(ALAP!)
    Pityke őrmester
    Vízipók
    Kukori és kotkoda
    Pom-Pom
    Az összes Dargay rajzfilm
  • FtranX
    #54
    Ez a legkirályabb magyar rajzfilm az összes közül! Apámmal együtt szoktam nézni és végigröhögjük az egészet. :)
  • Dynamic
    #53
    Őket senki nem übereli.Romhányi egy zseni volt.Meg is van az összes dvd-n.

  • FtranX
    #52
    köszi, de inkább ne fáradj vele. :) Az intro engem tökéletesen kielégített. :)
  • SoDI---
    #51
    Elsüllyedt világok.
    Szerintem máig megvan csomó rész videókazin, ha akarod, digitalizálhatok néhány rész :)
  • SoDI---
    #50
    AZ elso a praclifalva lakoi, a masik meg a mofli es az utolso koala:) A varos neve river mint volt, a faszi aki meg akarta szerezni meg bob detroit volt

    IGEN, IGEN!
    Hoppá hoppá valakinek a memóriája de jóóó!
    Bob Detroit... Hátrafésült hajú vagány tévébemondó... Stimmel?
  • Penya
    #49
    Magyarul ment a zeneje, regebben meg azt is tudtam ki enekelte:)
  • Penya
    #48
    Sajna en mar evek ota keresem, es nem talalom:( marmint a filmeket
  • Penya
    #47
    Azer van a topic mer retromaniakus vagyok:) remelem nem baj.
  • Gregi
    #46
    Visszatérve a nyelvre, én erősen a magyar felé hajlok. Felváltogatva hallgatom: magyar - francia - magyar - francia.
    Bár lehet azért mondom a magyart, mert ha minden igaz, ez rajta volt a rajzfilmslágerek című kazettán is, az viszont régen megvolt.
    Hát nem tudom, mindkettő olyan ismerős, mintha tegnap hallottam volna.

    Azt hiszem én most lefekszek aludni. Jó éjszakát, vagy inkább már reggelt! :)
  • FtranX
    #45
    14-16 éve????! Nem is gondoltam volna!!!! Ezek szerint én 7 éves lehettem.
  • Gregi
    #44
    Ovis voltam mikor vetítették. Ha 6 évesen kezdtem az elsőt, akkor 4-6 évesen jártam oviba. Fogjuk rá, hogy 19 vagyok, szóval 14-16 éve vetítették. Na ezt frankón kiszámoltam. :))
  • FtranX
    #43
    Asszem olyan nyelven, ami az oldalon van fent 8spanyol/francia. Legalábbis az intro videó azt hiszem stimmel.
    Amúgy tényleg! :) Bennem is hasonló érzések támadtak, mint benned. :)
    Mikor is vetítették? Nem tudom hány éves lehettem.
  • zaki
    #42
    ja, a legjobb rajzfilm a Narancs & Tetves és Dugó
  • Gregi
    #41
    Köszi, le is szedtem az összeset.
    Hát mit is mondjak? Komolyan belül olyan melegség árasztott el, hogy nem találom a szavakat. Furcsa, hogy az ember amit 4-5 éves korában látott és szeretett (de nagyon), ami több mint 10 éve nem jutott az eszébe, most hirtelen minden előjön, és ennyire meg tudja hatni. Egyszerűen csodálatos.
    Arra viszont nem bírok rájönni, hogy amit vetítettek az m1-en (ha jól emlékszek, azon ment), abban a zenéket milyen nyelven énekelték?
  • FtranX
    #40
    ITT VAN
    Még az intro videó is ottvan.
  • FtranX
    #39
    megtaláltam a zenéjét is. szép emlékek jönnek föl bennem
  • Gregi
    #38
    Közben én is megtaláltam. :)
  • FtranX
    #37
    megvan. a címe: Spartakus and the Sun Beneath the Sea
  • Gregi
    #36
    A sorozat francia, angol címmel nem találkoztam még. Bár imdb-n láttam, hogy angol szinkron is készült hozzá, úgyhogy lehetséges, hogy van angol címe.
    Francia címe ez: Les Mondes Engloutis
  • O0D:
    #35
    a legjobbak a kéményseprő mesék voltak!!!
  • FtranX
    #34
    az angol nevét nem tudod esetleg?
  • Gregi
    #33
    Közben eMule-n megtaláltam az első 52 részt. Vagy nincs is több rész, nem tudom.
    Szal ez összesen 7 giga, francia nyelvű DVD-Rip-ek. Én nekiállok ezeket letölteni, ha netán majd kell valakinek, annak segítek szívesen, vagy keressen rá eMule-n, vagy eDonkey-n.
    Ha ez meg lesz, akkor már csak felirat kéne hozzá, és oltári boldog évnek nézné(n)k elébe.
  • Gregi
    #32
    Szerintem Te is az Elveszett világokra gondolsz.
  • Instict
    #31
    Pimpa
  • Gregi
    #30
    Csatlakozok Csocsohoz, gyerekkorom legnagyobb meséje az Elveszett világok. És a poén, hogy erre most jöttem rá, mert megfeledkeztem róla. De most, hogy benéztem ide, megvilágosodtam. :)
    Gyorsan le is szedtem a magyar zenéjét, azóta már 20x hallgattam meg, közben meg tiszta lelkibeteg vagyok, hogy látnom kell megint, valahonnan be kell szereznem.
    Ha netán tudna valaki segíteni, akár fizetség ellenében, azt nagyon megköszönném.

    A másik nagy kedvencem a Szimatszörény volt. Igaz ez nem mese, de majdnem.