72
Jöhet mindenféle okos válasz
  • loghboy
    #72
    Az élet : csak
  • zolti999
    #71
    Ez igaz, tényleg eltértünk a témától, hiszen ezt tényleg elkerülik a tudományos körökben.
    Igazad van, tényleg sokfajta megközelítés létezik, és mind máshogy vélekedik, és mivel a tudomány a megfogható dolgokról szól -parasztnyelven szólva- , így egyértelműen nem foglalkoznak vele.
    "Egy mérés nem mérés!" vagy "Minden, ami létezik, valamire hatást gyakorol!" Ezek mind igazak, pont ezért mondjuk hogy a tudomány szempontjából a lélek csak egy ember által kitalált dolog.
    De persze lehet hogy jelenleg nem tudunk megbizonyosodni róla hogy létezik-e.

    Amúgy Darkcyberxeno, remélem nem vetted kötekedésnek az előző beszólásom, nem kötekedés céljából vagyok fenn a fórumon...
  • polarka
    #70
    -Egy szó, amit a tudományos világban elkerülnek jelentésköre miatt, helyette inkább más szavakat alkalmaznak.
    -Jelentése pedig magába foglalja azt, amit darkcyberxeno is említ. Több vallás is állítja, h amikor meghalunk, akkor a lélek távozik belőlünk és csak a testünk pusztul. Ilyetén dologként úgy hivatkoznak rá, h tulajdonképpen azok vagyunk mi(a testünk, a "lakhelye", amíg élünk). Aminek a mikéntjét úgysem tudjuk meg soha, mert úgy tartják a megismerhetőn túl létezik és bármit tud meg az emberiség egyesek ráfogják, h azon is túl van.
    -Mivel objektívan nem megfigyelt, megismételhető dologról van szó így nem tartozik a természettudományok hatókörébe. És joggal vetődik fel, h az egész csak illúzió, remény az emberekben, h többek, mint ami megismerhető.
    -Vagy régi, egyszerű elmélet arról, h kik is vagyunk valójában. Ami elég gyatrán van alátámasztva, de ez nem tart vissza embereket attól, h higgyenek a létezésében (meg)szokásból, átgondolatlanságból, egyszerű érdektelenségből vagy kényelmi szempontok miatt.

    Megpróbáltam megmondani.
  • uwu
    #69
    A lélek maga szerintem nem élő dolgot jelent, így aztán nem is élhet, nem is lehet halhatatlan.
    Szerintem a lélek egy élőlényekhez köthető fogalom, ami jellemzi az adott élőlényt, és tárgytalanná válik, ha a hozzá kapcsolható szervezetnek megszűnik a működése.
  • darkcyberxeno
    #68
    Igazad van, én se tudom rá a választ, csak próbáltam egy apró részletét egy bizonyos szemszögből körbe írni(legalábbis, ahogy én látom, hogy mi is lehet az a lélek). Amúgy szerintem meg nem lehet definiálni, mert mindenkinek mást jelent, mert mindannyian különbözünk, ezért nincs rá egyértelmű definíció, ami általános. És ez pont így van az "élet"-tel is. "Néha" már a fizikailag tapasztalható dolgok kapcsán is eltérhet két ember véleménye... pl. "-ez narancs-sárgás piros" "-nem ez inkább pirosas narancssárga" mindkettőnek igaza van a saját szemszögéből, de aki járt rajz órára az tudja, hogy nem teljesen ugyanaz a kettő. És azért magánvélemény és azért is írtam oda, hogy szemléltessem, hogy egyáltalán nem tartom a "mindent megváltó igazságnak", amit mondok, hanem csak próbálok én is rájönni, mi is az valójában. Ugye kérdezted, hogy "amúgy meg ha a lélek vágyak, érzések összessége plusz a személyiségünk leírása, akkor miért nevezzük ezeket a dolgokat léleknek, akkor miért mondják h "halhatatlan"? - Igen igaz, ebben az esetben nem az, mivel én is egy másik szemszögből mondtam el, hogy szerintem, mi is az. Persze több szemszögből látom én is, hogy mi lehet a lélek, csak egyet leírtam.
  • uwu
    #67
    Szerintem az élet olyan jelenség amit megfelelően összeszerveződött anyag képes produkálni produkálni. Szükséges feltétel, hogy a rendszer önmagát tudja táplálni, és képes legyen a reprodukcióra.
  • qetuol
    #66
    aha, érdekes...igazából nem is reméltem, hogy kielégítő választ ad vki...
    a magánvéleményekkel az a baj, h nem válaszok az olyan típusú kérdésekre, hogy "mit nevezünk XY-nak". erre a kérdésre csak az a kielégítő válasz, ami így kezdődik: "azt nevezzük XY-nak ..". de a "talán az, talán nem..." végképp nem értelmes válasz.

    amúgy meg ha a lélek vágyak, érzések összessége plusz a személyiségünk leírása, akkor miért nevezzük ezeket a dolgokat léleknek, akkor miért mondják h "halhatatlan"? ebben ez eseben nem az.
  • darkcyberxeno
    #65
    Az valami bonyolult megfoghatatlan dolog, melyet érzések, vágyak, félelmek alkotnak főleg, valamint személyiségünk leírását, hogy milyenek vagyunk, hogyan viselkedünk, de szerintem nem hiszem, hogy azt meg tudom mondani teljes egészében, mi is valójában, de nélküle "gépek" lennénk, célok nélkül vagy talán nem is létezhetnénk...(vagy maximum annyi céllal létezhetnénk, amit megmondanak nekünk, hogy mi legyen) Valahol belül a lélek hajt minket előre a saját utankon, vagy éppen nem megfelelően hajt, ha tönkre megy. Talán az elme egy része, talán nem... (De ez is magánvélemény, lehet más máshogy látja és tiszteletben tartom.)
  • qetuol
    #64
    megmondanád mi az a lélek, mindig is meg akartam kérdezni attól, aki tudja, mi az.
  • darkcyberxeno
    #63
    Hogy halna már meg a baseball ütő, ha nem él? Bocs amúgy, ha nem mondtam semmi újat, de szerintem egyébként mindenki számára mást jelent az élet és alapvetően kétféle képpen lehet megközelíteni (legalábbis szerintem). 1. Biológiai szempontból az élet definiálása. 2. Emberi tudat, illetve lélek szinten. Nos ezen belül még rengeteg minden jelentheti az életet és ez egyénfüggő, hogy kinek mi. Én csak a saját véleményemet írtam le, nem pedig egy szabályt.
  • zolti999
    #62
    Szóval azt mondod hogy egy baseball ütő is él? Hiszen az is mások életére befolyással van, és egyszer meghal.
    Ezt azért mondom mert tudtommal halálon az elmúlást, a véget, a pusztulást, a megsemmisülést értjük.
    Ezzel csak ara célzok hogy előbb hogy inkább azt kéne meghatározni mi is az az élet, mert mindennek vége van egyszer, ezzel nem mondtál semmi újat.
  • darkcyberxeno
    #61
    Olyan egyszeri és megismételhetetlen halállal lezárt egység, melyet mások élete is befolyásol, még akkor is, ha nem akarjuk vagy letagadjuk.
  • loghboy
    #60
    Minden az élet ami mindegy
  • polarka
    #59
    Minden mind1.
  • loghboy
    #58
    az élet mindegy
  • leonforce
    #57
    Egy olyan betegseg,ami barmilyen kezeles ellenere biztosan halallal vegzodik.... :(
  • Christiansen
    #56
    pontosan, #14-től zárható a topik..
  • Anaid
    #55
    Ja, egyértelmű, mi meg mennyit beszélünk feleslegesen ilyen tök egyértelmű dologról
  • Christiansen
    #54
    gondolták egyértelmű:D
    az ember egy élőlény, a szikla meg nem:D


    erről hallottam, őssejtkutatáshoz klónozták.
    pár percig ha élt
  • Anaid
    #53
    Ezt elfelejtették leírni.
    Olvastam egy cikket, egy ember-állat vegyes embriót hoztak létre. Nem élt sokáig, vagy totál el vagyok tévedve, mert ezek szerint nem is élt?
    Pedi határozottan emlékszem, hogy ezt a szót használták, hogy x napig élt....Na mindegy, csak eszembe jutott.
  • Christiansen
    #52
    félre hát:P
    egyed -> innen a félreértés..egy meddő nő vagy férfi naná hogy nem,
    mert ez nem így érvényes, hanem globálisan az emberi fajra nézve.
    vagy egy bogárfajra. vagy egy amőbára.
  • Anaid
    #51
    Miért, mi az önreprodukció? Egy szaporodásra nem képes egyed nem él?
    Á, biztos ezt is félreértelmeztem, vagy nem jó helyen olvastam utána...
  • Christiansen
    #50
    mondj egy példát..
    nincs:P
  • Anaid
    #49
    Bizonyos esetekben...Vagy nem?
  • Anaid
    #48
    Az önreprodukcióra nem képes kémiai szervezet is él.
  • Desiderata #47
    önreprodukcióra képes kémiai szervezet
  • janos666 #46
    Az emberi életre, vagy a bogarakéra, esetleg az egysejtűekre, vírusokra kéred? Vagy általánosságban?
  • FtranX
    #45
    én nem akarok semmit sem érezni!
  • cSuwwi
    #41
    Az élet akkor kezdődik, ha a gyerekek elköltöztek már, és a kutya is megdöglött végre... :)
  • Frank99
    #40
    ..
  • Cheky
    #39
    Akkor pár szösszenet:

    A hangya egész nyáron dolgozott. A tücsök pedig egész nyáron hegedült.
    Télen mindketten megdöglöttek.

    A szélvédőn át nézd az életet, ne a visszapillantó tükörben!

    Ami jó csak van az életben, az vagy törvényellenes, vagy erkölcstelen, vagy hizlal...

    Az alvástól megéhezem. Az evéstől elálmosodom. Az élet szép.

    Az egyetlen bajom az életemmel, hogy nem valaki más vagyok.

    Az élet dolgait két részre osztom: rettenetesre és kibírhatatlanra.

    Az élet egy habostorta - mondta a sündisznó -, és belefulladt a habba.

    Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.

    Az élet nagyon drága, de az árában benne van évente egy Nap körüli utazás.

    Az élet nemi érintkezés útján terjedő fertőzés, melynél a halálozási arány 100%.

    Az életet csak hátratekintve lehet megérteni, de élni előrenézve kell.

    Az élők csupán vakációzó halottak.

    Bocs, hogy élek. Többet nem fordul elő!

    Egyetlen kis halvány bizonyítékunk sincs arra, hogy az élet komoly dolog.

    Élj úgy, hogy senki ne vegyen észre, de ha elmész onnan, akkor mindenkinek nagyon hiányozz!

    Élni segít, aki halni tanít.

    Élő embernek is lehet holt lelke.

    Ha a természetes ételek valóban olyan egészségesek, akkor hogy lehet, hogy az emberek70%-a természetes halállal hal meg?

    Ha az élet egy tréfa, gondolj a poénra.

    Ha megéred a százat, akkor megúsztad. Nagyon kevesen halnak meg száz éves kor felett.

    Kiegyensúlyozottan fogok élni, ha belepusztulok is.

    Ma kezdődik életed hátralévő része.

    Már az előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban.

    Mindenki a mennyországba akar kerülni, de igazából senkinek sem akaródzik meghalnia!

    Minél előbb meghalsz, annál tovább leszel halott.

    Ne feledd el, sírva jöttél a világra, s körülötted mindenki mosolygott. Úgy kell élned, hogy mosolyogva menjél a másvilágra, s körülötted mindenki sírjon...

    Nekem úgy tűnik az élet elég hosszú, csak nem elég széles.

    Nem érdemes túl komolyan venni az életet. Eddig úgyse élte túl senki.

    Rengeteg ember tölti úgy az életét, hogy lefekszik aludni, amikor nem álmos, és felkel, amikor igen.
  • Ron Ragm
    #38
    Az élet egy nagy vicc - csak szar a poén.
  • Buddy
    #37
    eluralkodik a depresszió, vagy mi?

    én folyamatosan azt veszem észre, hogy szart se ér az élet, de megvagyok a tudattal
  • Match
    #36
    jah, igazasd van...
    volt már oylan hoyg úgy éreztem, kibaszott nagy fájdalmat okoznék mindenkinek ha megdögölnék....és bizonyos szinten még örömet is okozott a tudat....aztán csak megitn jött az ész, hogy nem tehetem ezt a családommmal, a barátaimmal (ha vannak iylenek).
    Mostanában pedig (családban) túl sok jó történik hoyg akármit is csináljak magammal....meg kell tanulni más örömének örülni.
  • FtranX
    #35
    gondolj arra, hogy ha már egyszer úgy is megahlunk, érdemes az életet a legjobban megélni, mert hogy hogyan élsz úgysem változtat a lényegen, hogy úgy is meghalunk.
  • Match
    #34
    KÖSZI...jó a pozitív emberek gondolatait és jókívánságait halgatni....de hát én tudom hoyg milyen vgyok és gyenge is vagyok meg gyáva is az öngyilkossához.....na de ez amár nem ez a topic.
    Szerintem az élet még mindig külzdelem az életben maradásért, mint az állatvilágban, csak az álatok között a faj próbálja segíteni a saját faját, míg az emberek pusztítják egymást. De ez meg már politika, ahol lehet hogy én is másképp gondolnám át a dolgokat.
  • FtranX
    #33
    hát remélem, ezen túl is a józan eszed fog győzni mindig.
  • Match
    #32
    hát, ahalálvágy problémát inkább nem feszegetem tovább, mert arra ott van az "öngyilkosság" topic...inkább maradjunk annyiban hoyg örülök annak hogy neked még nem volt ilyen pilllanatod...
    én elég hirtelen haragu ember vagyok..vagyis inkább olyan hogy vanna oylan dolgok amik nagyon padlóra küldenek....de akkor tényleg csaka józan eszem tart az élet mellett...
  • FtranX
    #31
    ok
    Hál istennek még nem éreztem úgy, hogy jobb lenne inkább meghalni és nem is tudom, mikor éreznék ilyet. Talán, ha súlyos beteg lennék komoly fájdalmakkal és már amúgy sem lenne sok hátra.
  • Match
    #30
    Ftranx: nem azt mondtam hoyg jobb nem létezni...csak hoyg az élet örökös küzdelem...
    Amúgy ne mond hog ynem érezted még úgy hogy inkább nem léteznél mint hoyg szenvedj...