35
Hol lehet?
  • rish
    #35
    megvannak még a zenék?
  • Tikal #33
    érdekel :) milyenek?
  • harakiri
    #32
    szivesen :)
    Milyen suliba jársz, hogy ilyenek kellenek?
  • Loál János #31
    Ott van a #27-ben! :DD
  • Kandurex
    #30
    Harakiri, itt vagy valahol? :)
  • Kandurex
    #29
    Jah, igen, elaludtam, megnéztem! Kitűnő munka. Köszönöm szépen!
  • harakiri
    #27
    felraktam netre: http://riken.xw.hu/india címen megtalálod,
    a vázlathoz asszem már hulla vagyok, az utolsó 2 oldal egy másik könyvből(Caroline Humphrey:Építészet és Vallás) van, csak a forrásmegjelölés miatt.
  • harakiri
    #26
    ja már biztos aluszol :( bocs hogy ilyen lassan ment...
    azért remélem még nem késő
  • harakiri
    #25
    9 mega lett :)
  • harakiri
    #24
    ment privüzi
  • Kandurex
    #23
    Mi újság sikerült?
  • Kandurex
    #22
    Inkább a szöveg a fontos, képek nem annyira. még1r thx.
  • harakiri
    #21
    oks, akkor majd (egy kis idő múlva) megy privben :)
  • Kandurex
    #20
    :)))) Köszi!
  • Kandurex
    #19
    Nincs meg sajnos. Ha betudod scannelni az már nagyon jó lenne, karakter felismerő progi és már kész is :). Viszont az tényleg jó lenne ha pár szóban összefoglalnád, én meg majd túl rizsázom :) Előre is THX
  • harakiri
    #18
    van benne az anyaghasználatról, van néhány alaprajz, be tudom scannelni, ha kell...
  • harakiri
    #17
    persze :), milyen részletes kéne?, szívesen leírom a fontosabbakat (persze nem 50 oldalban) :))
    milyen suliba lesz?
    lehet hogy megvan neked is , Szentkirályi Zoltán: Az építészet világtörténete a címe
  • Kandurex
    #16
    Alapjába véve PONT az építészetről kellene regélnem...:) A francba, tudsz valahogy segíteni?
  • harakiri
    #15
    találtam itthon könyvet india építészetének történetéről, kb. 50 oldal van róla... neked milyen művészet kell,
    mert esetleg az eddigieket zenéről táncról szólókkal is lehet szinesíteni
  • Kandurex
    #14
  • The Garrett
    #13
    nem nincs mind elszívtam :D
  • Tikal #12
    :), pont forditva, budhizmus kicsit fiatalabb mint india muvészete/hinduizmus :) Szoval buddhizmus előtt is volt ott már muvészet, épitészet...
  • Kandurex
    #11
    Na, összevágtam ezekből egy anyagot, holnap meglátjuk mit szólnak hozzá. :) thx re all
  • HuAn82
    #10
    Terebess egész jónak tűnik.
  • Kandurex
    #9
    hmm...
  • Kandurex
    #8
    Hmm, nem rossz! Valami ilyesmi kellene bővebben, nincs senkinek elfekvőben a gépén valami indiai anyag?
  • HuAn82
    #7
    india.lap.hu próbáltad? ez ,vagy talán ez? Ázsia E-Tár
  • The Garrett
    #6
    mmm a kezdeteiről szerintem együtt lehet beszélni a mezopotámiai művészetek stb.. kialakulásával, mert elég közel volt/van egymáshoz a 2 hely.
  • harakiri
    #5
    ...most hirtelen csak ennyit találtam, de lehet, hogy ebben vannak olyan kulcsszavak, amivel már többet is tud kezdeni a google..
  • harakiri
    #4
    Mûvészet
    Az építõmûvészetre sok évszázadig a buddhizmus nyomta rá bélyegét. A kõbõl készült korai buddhista vallási és kolostorépítményeken még megmutatkoznak a faépítészet elõzményei, s fejlett palotaépítésre utalnak. A mûvészet klasszikus periódusa a buddhista kultikus kép megformálásával kezdõdik (1-4.század, buddhista és hinduista templomaival, szobraival éri el tetõfokát). A középkori (kb. 8-15. század) templomépítésre az északi stílusú magas tornyok (shikhara) jellemzõek, délen pedig a magas kapuzattal (gopuram) ellátott, nagy kiterjedésû építmények. A korszak bronz szobrai között különösen megragadóak a táncoló Sivát ábrázoló alkotások. Az iszlám periódusban alapvetõen megváltozik az építészeti stílus, megkezdõik az indiai-iszlám keverékkultúra korszaka. A mogul építészet egyik fõ mûve az agrai Tadzs Mahal, Sáhdzsahán császár kedvenc feleségének híres mauzóleuma.
  • Kandurex
    #3
    Hüle :)
  • HuAn82
    #2
    HINDU EROTIKA
  • Kandurex
    #1
    Hali.

    Szal, az van, hogy holnapra be kellene szolgáltatnom a suliba némi beszámoló anyagot India művészetével kapcsolatban általánosságban (évszázados fejlődése, kezdetei stb.), de egyszerűen semmi értékelhetőt nem dob a Google, Origo stb.

    Szal ha valaki tud segítsen…köszi

    És még érdekelne a Római Colusseum is, erre egyébként érdemes rákeresni, a találati arány megdöbbentő a Magyar honlapokon.