45
2személyes társasjátékok
  • Taranov
    #5
    A Rizikó nevű világhódítós stratégiai játékról megfeledkeztem, nagyon ismert, de sajnos úgy emlékszem, hogy nem lehet vele ketten játszani
  • Taranov
    #4
    Hello! Én sokat szoktam társasjátékozni, meg gyűjtöm is őket, a tapasztalatom az, hogy a Ravensburger játékok a legélvezetesebbek.
    Ezek felérnek 5 számítógépes játékkal is, a Vice City óta nem adtak ki olyan játékot, amivel annyit játszottam volna, mint ezekkel.

    Legutóbb (tavaly húsvétra és karácsonyra) a San Marco nevű játékot vettem meg (Velencében játszódik, nemesek a főszereplők, velük kell többséget szerezni a különböző városrészekben, kártyákat kell húzni és azokkal lehet akciókat végrehajtani)
    Aztán a Tikal nevű játékot (a történet szerint minden játékos egy felfedezőcsapat, akik az őserdőbe mentek leleteket feltárni, kincseket, templomokat. Minden templom [ahol többségben van az egyik játékos] pontokat ér, minél magasabb a templom, annál több pontot, illetv e a kincsek feltárásával további pontokat lehet szerezni)
    Harmadik játék pedig a Gyűrűk Ura (ez már nem Ravensburger, de elég érdekes, rendhagyó, nekem bejött)
    Végül pedig a Scotland Yard nevű játék (ebben pedig Londonban kell menekülnie a menekülő játékosnak, metróval, busszal vagy taxival, a rendőrökkel játszó játékosoknak meg ki kell következtetniük, hogy hol van a menekülő, persze a menekülő néha feltűnik, hogy tudják merre kell elindulni, többszáz mező van, ahova lehet menekülni stb. izgi nagyon)

    Klasszikusok közül meg a kedvencem a Capitaly.
    Egy régebbi játék pedig egy Agatha Christie-s bűnügyi játék, ahol egy házban gyűlnek össze a gyanusítottak és ki kell derítenie minden játékosnak, hogy hol, mivel, és ki ölte meg a ház tulajdonosát.
    Aki látott vagy olvasott Poirot regényt, az vágja a dolgot már :) Ezt a Hasbro gyártja, de én már jópár éve vettem.

    A Tikalt lehet ketten játszani, illetve a Gyűrűk Urát és a Cluedo-t is, a San Marco-t lehet, hogy minimum 3-an kell, sajnos nem vágom fejből, a Scotland Yard szintén két emberrel is játszható, illetve a Capitaly is.

    Ezeket a játékokat mind a Skála Metróban vettem a Nyugati téren, olyan 5-8 ezer Ft-ért/db.
  • Prank
    #3
    szvsz az ilyen szójátékokhoz meg műveltségi játékokhoz kevés két ember...(pl activity, kérdezz felelek stb)
    számítógépre is vannak még olyan játékok, amiket osztott képernyőn is tudtok játszani...(akár ingyen)
    áramszünetben még lehet barkóbázni is:)
  • Hmuda
    #2
    Hát esetleg Monopoly mint klasszikus, vagy esetleg a nemrég megjelent Shuluri Viadal (asszem ott játszódik), ami egy MAGUS-on alapuló gladiátoros táblás stratégia. Esetleg ősklasszikus a Kinevetavégén vagy a Gazdálkodj Okosan.
  • Stann
    #1
    Hali!
    Egy idő után, amikor már szétfolyik a szemem a NFS7-től (főleg ha a motion blur is be van kapcsolva:) ),
    eszembe jut, h. régen mennyire szeretem társasjátékozni, igy gondoltam, Karácsonyra veszek itthonra egyet,
    csak nem tudom, melyek azok, amelyeket Ketten is lehet játszani, mivel ketten lakunk itthon. Gondoltam
    már ilyen szójátékokra, v. ilyen műveltségire is, de semmi tapasztalatom sincs velük kapcsolatban, és
    betűjátékból is van egy csomó fajta.
    Szóval ha vannak ötleteitek, melyik az a társas, amit ajánékba lehetne venni, és ketten is
    tök élvezhető, irjátok meg lécci, vagyhogy mivel szoktatok játszani áramszünetben! :)