72
Milyen a Sega Dreamcast?
  • Tom3 #72
    nem vehetek! :( a szuleim nem engedik pedig konyorogtem :(
  • Anubys
    #71
    Na, akkor lassuk a kerdeseket...

    1. Dreamcast-re van Tokyo Extreme Racing, ha arra iranyult a kerdes.
    2. Azt nem tudom, viszi-e a Drive-eket a Bleemcast (tehat az emu), de nekem megvan a Bleemcast, ha valaki vallalja, hogy elhoz egy PSX-es Driver-t, akkor megnezem, hogy megy-e Bleemcast alatt.
    3. Igen, lehet netezni Dreamcast-tel (de asszem ezt is irtam mar... :) .
    4. PSX-hez szerintem olyan 1500 koruli game lehet, bar ez csak tipp.

    Ha tovabbra is az a kerdesed, hogy Dreamcast-et vagy PS1-et vegyel, akkor dontsd el mit szeretnel:

    Egy PS2-nel alig gyengebb gepet, ami eleg stabil (nem pukkan le a feje 2 ev utan, stb), viszont kevesebb jatek van ra, akkor Dreamcast.

    Ha egy hardware-esen gyengebb, de tobb jatekkal ellatott gepet, akkor PS1.

    Arban mindketto 20-30e korul mozog (attol fuggoen, hogy chippelt-e, hany jatek illetve milyen kiegeszeto van hozza, stb.). Ajanlott korbenezned a www.newwave.hu illetve a www.apronet.hu cimeken, valamint Cheapboy-nal is van elado...
  • Tom3 #70
    Ps1-hez mennyi game van kb. ? :)
  • mb66
    #69
    750 Game kicsit sztem sok, max 3-400 között lehet

    Bleemcast ügy:
    kiadtak 3 rendes, legális bleemcast ot, GranTurismo, hoz, Tekken3 hoz, és MGS hez. ezek olyanok hogy az adott Bleemcast csak az adott játékot tudja futtatni, kell hozzá a PS1 es game természetesen. egyébként ezek igencsak rare katergoriás cuccok.
    van egy másik, (nekem ez megvan) ami elvileg mindenféle PS1 gamet visz a DCn, de ez csak egy béta verzió, a teljes nem készült el, s ez is csak a neten terjedt.
    én csak egy játékot próbáltam , a MKtrilogyt, azt simán futtatja, mintha ps1 lenne, viszont grafikai bugok gyakran előfordulnak.
  • Tom3 #68
    Dreamcasttel lehet netezni?
  • Tom3 #67
    abba a bigyo ba van valami PSX emu es en azt kerdeztem hogy pl. az emu ban a Driver1-2 megy e.

    Mert mondta pl.:Tekken 3, Metal Gear Solid
  • barret
    #66
    driver nincs...van egy kiadási listám 750 game,dátummal!
  • Tom3 #65
    Bleemcast-tel vagy pedig Dreamcast-al?

    1epkent Anubys: en a PSX emu ra gondoltam.
  • Anubys
    #64
    Ugy tudom, nincs Dreamcast-re... Bar nem vagyok egy autos game fan, szoval lehet, hogy van... De van valami nagyon franko jatek, valami Tokyo Extreme Racer 2 vagy ilyesmi, ami eleg jo kritikakat kapott, gyonyoru grafika, stb...
  • Tom3 #63
    he es a Driver 1-2?
  • Anubys
    #62
    Nos, nem tudom, hogy mennyire el meg a topic, de ugy latom, itt elegge hianyos a nep tudasa a Dreamcastrol (ami nem baj, en is csak nem reg vettem egyet a Code Veronica miatt, de azota a kedvenc konzolomma notte magat).

    Eloszoris lassuk a Barret altal postolt kepen, hogy mi micsoda. A joypad-et es a gepet nem kell bemutatni, de a jobb also sarokban levo "ketyere" a vilag legjobb talalmanya (amit erdekes modon a¢z emes egyik ikszes konzoljara "fejlesztget", mint ujjitast, amit eddig sosem lathattunk mashol). Egy memoriakartya, amit a joyba tudsz bepakolni, de a rajta levo displayen jatek kozben spec dolgokat lathatsz (pl a Doce Veronica-ban a terkepet), illetve egy "mini-konzolkent" is mukodik (nem nyomja le a GBA-t, de mokas mindenesetre). A cuccos kozismert neve VMU (Visual Memory Unit)... Memoriakartyakbol meg letezik ilyen utangyartott kinai bigyo is, abbol is erdemes venni parat, mert olcsok, es sokat birnak (egy memoria-lap 200 blokk, a VMU is ennyit bir, de ezeken a kutyukon van egy gomb, amivel at lehet kapcsolni kovetkezo memoria-lapra, olyan, mintha tobb kartyad lenne, csak annyi a hatranya, hogy nem egyszerre latod a 400 (2x) vagy 800 (4x) blokkot, hanem 200-ankent, ja, es allatira kell rajuk vigyazni, konnyen torik a muanyagboritas, tehat nem dobalni!).

    A Dreamcast nagyjabol a PS2-vel egyidoben jott ki (asszem elotte 1 evvel - 1998-ban), es -ha jol tudom- az iksz es a GC csak kicsivel kesobb (bar ebben nem vagyok biztos, ha erdekel valakit, utananezhet), szoval ebbol lehet saccolni, hogy kb. hol helyezkedik el a gep a rangletran (es meg annyit mondanek, hogy amiota megvan, sz*rok a GameCube-omra es a high-tech pc-mre, meg a tobbi gepemre... :)

    Na, lassuk tovabb...
    A dreamcast-hez 4 joyport van, ebbe pakolhatsz barmit, amit szeretnel, ajanlott 2 joy, eger, billentyuzet illetve 1 joy, 1 pisztoly, eger, billentyuzet, ha nagyon turbo stuffot akarsz, ami minden jatekra fel van keszitve, illetve lehet kormanyt is venni hozza. Az eger/billentyuzet jatek szempontjabol csak az FPS-ekhez kell (a Halflife nagyon jo lett DC-n!), illetve ha netezni akarsz rajta. A gepen amugy pont emiatt egy beepitett modem is van. Na, roviden ennyi...

    Ja, es a jo jatekok... Nekem sincs sok, de amik nagyon bejottek:
    Resident Evil: Code Veronica
    Zombie Revenge (sokan szidjak, szerintem tuti... :)
    SEGA Smash Pack (20 evnel idosebbeknek, akik nosztalgiazni akarnak egy kicsit)
    Soul Calibur (a legszebb a sorozatbol, meg a 2. reszt is veri -legalabbis az ikszes verziot, a tobbit nem lattam meg)
    Zero Gunner 2 (egy kis lovoldozos cucc, iszonyat brutalis grafikaval)
    Mortal Kombat Gold (az MK4 uj karakterekkel, szebb grafikaval es animacioval)
    Prince Of Persia - Arabian Nights

    Ja, es Tom3 kerdezte, hogy jobb-e a PSX... Bleemcast-tel (PSX emu DC-re) a PSX jatekok egy resze profin megy (na jo, kb. 90%-kos az eredeti sebesseghez kepest, de akkor is...) pl: Tekken 3, Metal Gear Solid, hogy csak azokat emlitsem, amik nincsennek DC-re, es jok is...

    Mas: ha valakinek van pisztolya elado DC-hez, irjon mail-t, [email protected] ... thx
  • sigmavirus1
    #61
    A Sonic kazit nem akarod nekem elpasszolni?
  • Al Age
    #59
    Na. Ha esetleg vkit még érdekel, akkor:
    25e pénz.
    Alapgép + 2 joy (1 gyári, 1 utángyártott) + 1 VMU + NTSC kábel + 11 játék + boot disc + mp3- és divx lejátszó.
    A divx-hez ne fűzzetek nagy reményeket, mozifilmet nem fog tudni senki se lejátszani, viszont nekem vannak South Park epizódjaim (asszem 320*200 felbontás), azok tökéletesen mennek.
  • Mave...
    #58
    Nekem a 9002-es tűnik precíznek (nekem 5 psx-em volt, az első nagyon gáz volt, szaggattak a movik állandón (szar volt a fej)
    Az viszont tény, hogy a 9002-esbe tették minden idők legfaszább diódáját (ez komoly), csak paralell port nincs rajta(serial viszont van linkhez).
  • Janey
    #57
    ICO ps1-re? nyah erre kíváncsi vagyok..amúgy a Ps1 tényleg strapabíró.Jó párszor csattant a földön...
  • Janey
    #56
    "Soul Caliber Resident evil Code name:Veronica "
    LOÁL..ecsém nem egyszerűen fogalmazol. Néha azért vesszőket is tehetsz a mondatrészek közé. Amúgy a DC okés gép, igaz használtam vettem, de 25 papírt megért.
  • barret
    #55
    és szerintem a legjobb széria:7202 tapasztalatból mondom volt 3 fajta gépem.
  • barret
    #54
    ez igy igaz!
  • Tom3 #53
    Milyen a Neo Geo?
  • Mave...
    #52
    ejnye, a ps1 nem halt meg... 2003 tokyo game show vagy E3 nem emléxem de: mindenki az ICO ps2-es második részére számított, helyette bejelentették az ICO1 ps1-es kiadását. Ezen kívül még jópár überbrutál név várható ps1-re (amiből közel százmilliót adtak el eddig, arra érdemes fejleszteni. Még mindig majnem annyit vesznek, mint boxot ) :))
  • Mave...
    #51
    nem adok egy pofont, ha nekem adod Al !!!
  • Mave...
    #50
    + még két fontos! Egyik, hogy a méret csak a külső trafó miatt. Vagyis szvsz ugyanakkora. Másik, hogy a psone fej elég tartatlan (meg az egész gép) a régi psx-hez képest.
    Egy "előnye" van a psone-nak, a 4*es cd olvasó, de ez nemtom mér előny, max hamarabb döglik a cd motor, mer állandóan változtatja a fordulatszámot...... nekem a psone az abszolút gagyi kategória. A psx meg minden idők egyik legstrapabirobb hardware-e (a másikat nemmondommeg!!!), jópár volt a kezeim alatt, semmi gond nem volt velük (96 körül az első, és tegnapelőtt adtam el a legutóbbit. Direkt nem utolsót irtam, mert még lehet hogy veszek....) Én soha nem vettem psone-t, csak psx-et, mert van ismerősöm aki javitja őket........ :))
    A védelemben is igazad van, télleg más a one-ban, és emiatt többféle megoldás van chip ügyben, de ezek közül nem mindegyik visz minden gamát, sőt van amelyikhez boot cd kell (a la actionreplay a ps2-n) tehát emiatt is gáz lehet az újabbfajta ps.
  • Al Age
    #49
    Utánanézek mennyiért mennek mostanság, aztán válaszolok. Sorry, hogy csak most válaszoltam, de most vagyok barátomnál és csak nála van net. (nálam még pc se:)))
  • Tom3 #48
    egyepkent mennyiert?
  • Adam5
    #47
    mennyiért adod?(tom3 báttyavagyok)
  • Al Age
    #46
    Nekem van 1 DC-m 2 kontroller, 1 VMU, boot disc, asszem 11 játék, divx, mp3 player, NTSC kábel. ha érdekel itt üzenj.
  • Tom3 #45
    bocsi csak a batyam felhasznaloja volt bejeletkezve sorry
  • Adam5
    #44
    kene csak a szuleim nem engedik :(((
  • barret
    #43
    a méret,és a védelem a különbség.a hardver gyakorlatilag megegyezik!
  • barret
    #42
    az eredeti memoriakártya,és játékok tölthetők rá.
  • Adam5
    #41
    Mi a külömbség a Playstation és a PS One között?
  • Tibre
    #40
    az ott jobb alul micsoda? :)
  • barret
    #39
    egy évig volt egy ijen gépem bika gép,de nincs rá sok rpg.(nagyon kevés van)sajnos...
  • barret
    #38



    [ hatalmas] ez kellett...nem birtam kihagyni!!
  • barret
    #37
    directconnect,amit csak akarsz!
  • Tom3 #36
    Kene egy hely ahonnan letolthetek hozza gameket!
  • Inferno
    #35
    A Sega cécg befejezte a conzolok gyártását csak game-ket gyárt most már DC volt az utolso reményük de befucsolt.
    Nekem is volt és a SHEMU 1-2 volt a legkirályabb meg a Soul Caliber Resident evil Code name:Veronica ezek voltak a király játékokrá.
    A N-64 meghaltnem gyártanak ugyszintén játékot hozzá mint DC.
    Nintendo uj gépe a GAmeCube annak sincs nagy élete.
    PS2 vs X-BOX megy mostanság.
    A psx1 ugyszintén nem gyártanak játékot meghalt.
  • Adam5
    #34
    Mi a külömbség a Playstation és a PS One között?
  • Tom3 #33
    A Sega Dreamcast Vibration Pack mire jo?muszaj?
  • Tom3 #32
    es a Sega Dreamcast Keyboard muszaj? vagy eleg a yostick?
    vagy eleg a Sega Dreamcast Keyboard?