17220
  • californiastud
    #808
    aha, vágom! köszi a válaszokat!

    Breki, esetleg az a plugin nincs meg?;)
  • Dichter
    #807
    1.: Ha nyomsz egy ctrl+c-t, majd egy ctrl+v-t akkor létrejön az új layer, pont a kivágott felett.

    2.: Ne polygonal lassoval vágd ki, hanem Filters/extract. Körberajzolod a várost, majd kitöltöd. Ezzel az a baj, hogy ha leokzod, akkor új doksira nyitja.
  • Breki33
    #806
    1. Layer Via Copy sztem
    amúgy a múltkor láttam vhol egy nagyon jó képkeretező plugint

    2. ra meg majd válaszolnak a profik
  • Breki33
    #805
    miért telepíteném újra?

    ha zip-be rakom a letöltött pluginokat simán megy

    csak azt kell elérni, hogy ne keresse őket, hisz a help is irja, hogy sok 7-eshez való plugin miatt nem indul el vagy kifagy
  • californiastud
    #804
    szal használgatom a shopot, de azért expert-nek nem mondanám magam. tennap egyik ismerősöm kérte a segítségemet, h kicsit shopoljunk egy Győr-térképet. A lényeg, h volt a térkép és körbejelölt területeket bekeretezni. Mint pl. ez Győr belvárosa. Szal Polygonal Lasso-val szépen körbeböködtük, de foggalmam se volt, h a kijelölt területet hogyan lehetne layer-ré csinálni, majd akkor azt stroke-ozni. Csak úgy ment, h egy új képbe tettem, majd erről a képről húztam vissza az eredeti térképre , így úgy layert gyártva. Ezekután szépen összeegyeztettük, h a vonalak passzoljanak, meg minden, de elég hosszadalmas ez így, nem?

    Mármint van vmi gyorsabb változata a kijelölt terület layerré generálásának?

    Illetve mégegy kérdés: ha jól ráközelítek egy képre, és Magnetic Lasso-val jelölgetem, és jön a kép széle, akkor hogyan tudom megoldani, h a kép mondjuk feljebb menjen, de ne kelljen az egérrel följebb húzni, mert akkor a Magnetic körberajzol olyat is, amit nem kéne... vagy lehet a kijelölés KÖZBEN visszalépkedni a legutóbbi kijelölt ponthoz talán??

    (pfú, mennyire érthető, amit kérdezek?)
  • ivjoe
    #803
    Úratelepítés?
  • Breki33
    #802
    én kérdésemre semmi ötlet?
  • ivjoe
    #801
    Ctrl+J (kijelölés kell hozzá)--> Ez az új réteg billparancsa
  • Harder
    #800
    kijelölöd a kívánt területet, majc CTRL+C > CTRL+V
    Ekkor beteszi a kijelölt területet egy új layer-re, azzal meg már bármit csinálhatsz.
  • CUCLI
    #799
    hali.
    hogy tudok kivágni formákat?
    pl egy képről
  • Breki33
    #798
    ??

    Nekem azzal van bajom, hogy indításnál keresi a másik meghajtóra simán letöltött (nem telepített) plugineket

    Tehát a program indításakor keresi, nem értem a Layers fül amit természetesen ismerek hogy jön ide.

    Én azt akarom, hogy ne keresse a rétegeket, hanem csak simán a plugin könyvtárban lévőket használja.

    vagy te most a meztemplateról beszélsz?

    az ott egy réteg csak vhogy szürkéből fehérré kéne varázsolni
  • ivjoe
    #797
    Ehhez mit szólsz? Hát igen a layers fülön van. A PS CS-ben, az ez alatti verziókban asszem a blending options között!
  • Breki33
    #796
    nem mondom csak letöltöttem másik meghajtón vannakk könyvtárakban

    tudom, hogy hol vannak amiket telepítek
  • hiftu
    #795
    Ha installálos verziók voltak, akkor azok berakják magukat a Photoshop plugin könyvtárába. Nézd meg ott, hogy mi a helyzet.
  • Breki33
    #794
    ez hol van pontosan?
  • ivjoe
    #793
    Rétegkeverési módok! Fill 0-ra!
  • Breki33
    #792
    az a gondom hogy leszedtem egy csomo plugint erre a Photoshop nem indul el pedig nemis telepítettem illetve másoltam ba a könyvtárába

    teljesen más meghajtón van de úgy néz ki megtalálta

    a múltkor úgy oldottam meg, hogy bezippeltem, de nincs vmi egyszerűbb megoldás
  • Breki33
    #791
    repülace colorral nem egyszerűbb?

    enyémre semmi tipp?
  • ivjoe
    #790
    Vagy kimaszkolod az átfestendő részt, majd ráfested az új színt. Természetesen a rétegkeverési mód color, de ez nem mindig műxik.
  • modellmaker
    #789
    Aha. zsír! köszi még 1x.
  • ThomasGins
    #788
    Köszönöm!
    Igen lehet h van rá esély:)
    Csak az az idegesitő h eddig működött.:)
  • Harder
    #787
    Ha jól tudom, a rosszul működő billkombinációkat okozhatja rossz törés is. Hogy erre van-e esély, azt te tudod. :)
    uninstall után amúgy még maradhat bejegyzés registry-ben, system32-ben stb.. (pontosan nemtom hol, még nem néztem meg soha), ezeket is ki kellene takarítani. Aztán install újra.
  • ThomasGins
    #786
    Harder, nincs valami ötleted erre a kérdésemre?
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1051397411
  • Breki33
    #785
    kérdés

    van egy ilyen template-m



    Hogy készíthetek belőle ilyesmit?



    A kék logo természetesen nem kell.
  • Harder
    #784
    Semmi extra nincs a megoldásban. :) Képet betöltöd, szemet kijelölöd, majd image > adjustments > hue/saturation
    addig tologatod a csúszkát (fent), amíg barna nem lesz, aztán a világosságot és a telítettséget is lehet még piszkálni.
  • modellmaker
    #783
    Dehogynem érdekel. CSak megörültem neki hogy kész, és azt nme ítram oda. :)
  • ivjoe
    #782
    Az nem is érdekel, hogy hogyan csinálta?
  • modellmaker
    #781
    Nagyon szépen köszönöm!
  • Harder
    #780
    http://www.tutorial.hu/temp/forumok/photoshop/barnaszem.tif
  • modellmaker
    #779
    Sziasztok!



    Ezt a szemet meg lehet valahogy barnára csinálni?
  • Crem
    #778
    http://fraktali.849pm.com/photoshop.html

    Itt is van pár plug-in...
  • Crem
    #777
    Az szép...
  • californiastud
    #776
    Adobe.Photoshop.+.300.Plugins.rar -nevű filet szedtem le DCvel. Ebben azért van egypár, de a legfőbbek:

    -46 Photoshop or PSP plugins
    -ALIEN
    -chromatica
    -Photoshop Plugins

    ezek a fő file-jai a .rarnak, aztán télleg van, vagy 300plugin. Mondom, most egyszerűen nincs időm mindet végigpróbálgatni, ha egyszer lesz, majd megírom.:)
  • ivjoe
    #775
    Miket?
  • californiastud
    #774
    Cream-köszi. most nemtom kipróbálni így hirtelen, de megfogadom a tanácsodat, szerintem vágom miről lenne szó.

    Breki-DCvel szedtem le egypár plugint, azokat szeretném installálni, illetve használni. Ennyi.

    Köszi mégegyszer.
  • Breki33
    #773
    milyen pluginok?

    most nsgy plugingyűjtésbe kez
  • Crem
    #772
    Ne a program files- hoz telepítsd, hanem azon belűl az Adobe>>>Photoshp(xx)>>> Plugins-vagy Plugins(hu) ba... Attól függően, hogy magyart-vagy angolt használsz.
  • californiastud
    #771
    van egy elég láma kérdésem:
    a pluginokat photoshopban hogyan kell telepíteni, vagy hova kell tenni őket? Leszedtem netről egypár plugint, de nemtom, hogyan rendeljem hozzá a shophoz:(
    ha valaki ezt leírná nekem, lécci...
  • Crem
    #770
    Ugyan nem pont témába vág, csak érdekességképpen belinkelem az új PhotoShopCS2 képeit...
  • Breki33
    #769
    Aha értem ezzel felveszem amit készítek


    viszont kész van már készítettem egy jobb template-t



    Normal 37% 94 %

    Color Burn 37% 36%


    És a végeredmény (a fehérnél másik templatet használtam)




    Ez nagyjából jó is csak inkább zászlód hatás nem fényes ponyva mint itt a Nike



    Az lenne a kérdésem hogy érhetek el fényesebb hatást-a kontraszt nem megoldás.