17220
  • ivjoe
    #1008
    Én erre tippeltem, (vagy valami programeffekt lévén)felette lévő szín! De azt írja, hogy a fehér és a fekete jó volt!
  • Dichter
    #1007
    Tulajdonképp az a problémád, hogy akarsz egy színt, de az alatta lévő szín átüt rajta, ezért nem ugyanazt a színt látod viszont, amit szeretnél?
  • ivjoe
    #1006
    Tehát mikor ezt a kódot: 750D6A RGB-ben:117,13,106 benyomod, akkor olyan színű lesz, mint amilyennek lennie kéne???

    VAgyis ilyen:



    ???
  • galocza
    #1005
    #1003 mégsem jó. azért néztem be mert közeliek voltak a vörös és a kék. megcseréli a kettőt úgy tűnik.
    ...
    szünet
    ...
    na jó, megcseréltem a 2 színt (r és b) és most kóser. még mindig nem tudom mi a baja (és mié: a feliratozó avisynth pluginé vagy az advanced sub station alpha feliratformátumé), vagy hogy mi az a "H" de lagalább megy.
    szóval nem rablom tovább az idődet, köszönöm eddigi fáradozásodat is. az a "H" mondjuk még mindig izgat... 8)
    üdv és köszönet:
    g
  • galocza
    #1004
    távol álljon tőlem hogy kötekedjem...
    #1001: igen, ez lett belőle (majdnem: 116,111,12 és nem 116,115,12)
    #1002: azzal nincs gond, fekete/fehér
    #1003: sötétbíbor, és asszem annak is kell lennie
  • ivjoe
    #1003
    Még 1 teszt! Erre a kódra mit ad ki: 750D6A RGB-ben:117,13,106

    Hát első nekifutásra ennyi.
  • ivjoe
    #1002
    2 dolgot nézz már meg:

    1. Milyen színt ad ki ere a kódra: FFFFFF RGB-ben: 255255255 ???
    2. Milyen színt ad ki ere a kódra: 000000 Rgb-ben: 000 ???

    Ha erre valami használható eredmény jöne ki, akkor máris egy lépéssel előrébb járnánk.
  • ivjoe
    #1001
    Tehát akkor ezt nyomja ki:





    Ezek azok a színkódok, amiket te szeretnél:
    C:88% H:183° R:13 L:42
    M:41% S:89% G:112 a:-25
    Y:50% B:46% B:117 b:-11
    K:16%

    Ennek a hexa kódja:#0D7075


    Ezek azok a színkódok, amiket kiad:
    C:54% H:59° R:116 L:47
    M:41% S:90% G:115 a:-8
    Y:100% B:45% B:12 b:50
    K:21%

    Ennek a hexa kódja:#74730C


    Ezt magamnak is ítram le, úgyhogy nem kötekedni
  • ivjoe
    #1000
    TÉK!
  • ivjoe
    #999
    Még azért próbálkozok...
    +1
  • galocza
    #998
    köszi a választ és idődet.
    a szándékolt valóban ez, de az eredmény 116,111,12 rgb (randa egy szín! 8).
    tehát:
    13 112 117 vs
    116 111 12
    ezért írtam, hogy olyan mintha megcserélte volna a vereset és a kéket mínusz 1 minden értéknél.
    valami motoszkál bennem: van olyan hogy bgr? (a dokumentáció mondjuk 1értelműen rgb-t ír).
    még 1x köszi...
  • Cicero
    #997
    De megvan :)))
  • ivjoe
    #996
    HA nincs 12-es Graphic Suit meg, akkor tárgytalan.
  • Cicero
    #995
    És miben kéne segíteni?
  • Cicero
    #994
    Nem a 12-őt hanem a Corelt magát a programot használom 4 éve és hidd el nincs nagy külömbség a corelek között. Mellesleg a 7.0 a legjobb
  • ivjoe
    #993
    12-t???? Teljes Graphic Suite??? Az még nincs 4 éve, fake vagy! (:DDD-t ne írj, inkább válaszolj normálisan)
    Tulajdonképpen pontosan 12.0.0.458-vel kapcsolatban lenne kérdésem. Valaki???
  • Cicero
    #992
    Én már vagy 4 éve :DDD
  • ivjoe
    #991
    Ha nem válaszolsz, nem tudok segíteni!
  • ivjoe
    #990
    Használ valaki itt Corel Graphic Suite 12-t???
  • Cicero
    #989
    Kifordítottam szavaidat? Sry
  • californiastud
    #988
    ásztámindenit, srácok?
    Csak kíváncsiságból: mivel foglalkoztok, hogy ilyen mélysékekig vágjátok a színeket?? :D
    De rspkt, bárcsk énis értenék ehhez a témához ennyire...
  • ivjoe
    #987
    Valami visszaigazolást küldhetnél, hogy jó úton járok-e, mert, ha ilyet akartál és ilyesmi lett, akkor kész, mert tudom a megoldást!
  • ivjoe
    #986
    Tehát az első amit akartál, a második meg amilyen lett?


  • ivjoe
    #985
    Alpha channel??? Ez elég érdekes.
  • ivjoe
    #984
    Aham... Megpróbálom "szimulálni", de nem ígérek semmit.
  • galocza
    #983
    huhh, sziasztok, kérdésem nem photoshopos (ezért elnézést) de grafikai, talán tudtok segíteni.
    ssa (sub station alpha) feliratfájlt próbálok összevarázsolni, későbbi avisynth manipulációra. a színeket hexadecimális rgb-ben kell megadni, ez még ment (13,112,117 avagy 0d7075 kell nekem). a baj ott kezdődött, hogy van előtte egy alpha channel (a mintában &Hffffff) aminek eredményeképp kellemes zöldeskék színemből (a w9x alap háttérszínére emlékeztet) kaptam egy randa libafoszöldet.
    megpróbáltam utánanézni mi is az a "H" de alpha channel leírására csak 2karakteres hexával találkoztam (aarrggbb).
    megnéztem mi is ez a libafos, nos 116,111,12 (0c6774) kb uaz mint ami kell csak red és blue cserélve, gondoltam majd jól megadom ezt és megkapom az eredetí színemet de maradt libafos...

    ötlet?

    igazából nem érdekel a "színmisztika", csak szeretném az általam kívánt színeket viszontlátni...

    köszi,
    g
  • Breki33
    #982
    abszolút nem ezt írtam

    össze vissza beszélsz
  • Cicero
    #981
    Nem úgy értettem. :)) Úgy hogy minden indításkor be kell dobni egy 100-ast a gépbe, mert úgy írta mintha ez lenne. :DD
  • Crem
    #980
    Egyébként, csak, hogy hátha észhez térsz...
    Az, hogy itt szerinted névtelenül írogatsz, azt felejtsd el. Ha egyszer komolyan rászállnak az egyéni felhasználókra (mint pl. egy forumot vizsgálva) 2 perc alatt megtalálják a pontos címed.
    Na akkor fogják a szüleid letépni a fejed, mikor kivonul a BSA és inkasszóra dobják a lakásotokat...

  • Crem
    #979
    nem, szoftver fejlesztő mérnökök csak azért dolgoznak, hogy neked és hasonlóknak legyen mivel szorakozni tanulás helyett...
  • Cicero
    #978
    Miért? A PS használásáért fizetni kell vagy mi?
  • Cicero
    #977
    :)) Erről volt már itt szó, nemakarok megint vitatkozást elindítani, de van egyszerűbb mód is. :))
  • Breki33
    #976
    meg pl van amikor azért hogy egy képre egy zászlót rakjak nem indítanám el a PS-t
  • Breki33
    #975
    Azért pl mert ha valaki ingyenesen akar pl rétegekkel dolgozni és nincs pénze Photoshop-ra pl azis megteheti.

    Szerintem nagyon jó ötlet inkább az nonszensz hogy nem ilyen volt eddig.
  • Cicero
    #974
    És miért kell továbbfejleszteni a Paintot? :))) Akinek kell képszerkesztő amivel dolgozni is lehet, az Photoshopot használ szvsz..

    [/off]
  • Breki33
    #973
    sztem nekem akartad írni

    szval

    1. Amerikai egyetemisták továbbfejlesztették a Windows beépített képszerkesztőjét, a Paintet. Az új változatban rétegek meg effektek is vannak.

    A Windows legismertebb összetevője - közvelenül a kék halál és a pasziánsz után - a Paintbrush nevű képszerkesztő progi, amellyel kiváló gyermekrajzok készíthetők, de semmi más. Talán éppen ezt a hiányosságot felismerve döntöttek úgy a washingtoni egyetem munkatársai és diákjai, hogy tanulmányaik keretében továbbfejlesztik a képszerkesztőt. A Paint.NET nevű szoftverüknek most csak a béta változata letölthető a szájtjukról, de április 30-án elkészül a 2.1-es verzió végleges változata.

    A Windows XP és 2000 oprendszereken futtatható Paint.NET számos olyan eszközzel rendelkezik, amelyekkel eddig csak a legfeljettebb, legdrágább képszerkesztőkben voltak, például vannak benne rétegek, varázsvesszős kijelölés, és visszaléphetünk egy korábbi állapothoz, ha alkotás közben hibázunk.

    Bár a Paint.NET a dizánerek által előszeretettel használt Adobe termékek nyomába sem ér, kisebb módosításokra tökéletesen alkalmas, és a következő években még bármi is lehet belőle. A fejlesztők most azzal vannak elfoglalva, hogy a felére csökkentsék a futtatandó kód méretét, kijavítsák a korábbi változatok hibát, és hogy 64 bites proceszorokra optimalizálják a szoftvert. A projekt vezetője Rick Brewster, aki tanulmányait elvégezve a Microsoftnál kötött ki szoftvertervező mérnökként, és vállalati blogja szerint a Paint.NET 64 bites verziója már most nagyszerűen kezeli a két gigabájtos fotókat.

    2. CSak linkeltem a képet a hivatalos oldalról.

    Amúgy átméretezni eddig is tudtam, csak torzulásmentesen kellett.
  • ivjoe
    #972
    JA nem, most tölti a képet, ez nem a windows új grafikus motorja, ami a Longhorban lesz? DEEE! Ezt ismerem, de elég béta, tehát nem tőtöttem le. Szerinted stabil?
  • ivjoe
    #971
    Szvsz a Paint.net-re gondol, csak még 2 dolgot nem értek:
    1. Miért nagy szám? [még sohase használta, nem tuggya lyó-e.]
    2. Múltkor elmondtam, hogy hogy kell képet átméretezni nem? Akkor miért nem használod?
  • Dichter
    #970
    Nem tudom mit kéne látnom
  • Breki33
    #969
    Ezt ismeritek?